Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-11, 17:07   #1
Unabletocry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Exclamation

Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!


Hej
Przed momentem zmyłam lakier i się przestraszyłam
Na moich paznokciach są białe plamy, jakby lekko wypukłe. Nie są to te białe kropeczki, które zdarzają się wielu z nas. Są to sporej wielkości, białawe plamy, jakby ktoś pokapał mlekiem. Małe paznokcie są pokryte taka wielką plamą prawie cale :/ Wiecie co to może być? Zwykłe odbarwienie czy coś poważniejszego ? Prosze o odpowiedź!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0614.jpg (36,4 KB, 220 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0613.jpg (47,4 KB, 254 załadowań)
Unabletocry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:16   #2
ameljja
Zakorzenienie
 
Avatar ameljja
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Asa bay
Wiadomości: 5 807
Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

Cytat:
Napisane przez Unabletocry Pokaż wiadomość
Hej
Przed momentem zmyłam lakier i się przestraszyłam
Na moich paznokciach są białe plamy, jakby lekko wypukłe. Nie są to te białe kropeczki, które zdarzają się wielu z nas. Są to sporej wielkości, białawe plamy, jakby ktoś pokapał mlekiem. Małe paznokcie są pokryte taka wielką plamą prawie cale :/ Wiecie co to może być? Zwykłe odbarwienie czy coś poważniejszego ? Prosze o odpowiedź!
Lekko wypukłe powiadasz?
Nie chcę siać paniki, ale dawno temu jak pozwoliłam swojej przyjaciółce zrobić sobie tipsy (które oderwałam po kilku godzinach) to na małym palcu pojawiło mi się coś podobnego. Niestety między warstwy paznokcia dostało mi się powietrze. Po kilku dniach mogłam sobie między paznokieć a łożysko włożyć szpilkę. Połowa płytki była do spiłowania- zrobiła się onycholiza.
Ale oczywiście w Twoim przypadku może być to zwykłe odbarwienie. Tylko martwi mnie ta wypukłość.
Nie uderzyłaś się w tego paznokcia?
ameljja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 17:36   #3
Unabletocry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

Mam coś takiego na kilku paznokciach. Wypukłość jest niewielka, ledwie wyczuwalna, ale jednak w tym miejscu paznokieć jest jakiś inny... O boże, oby to nie było to :/
Unabletocry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-12, 14:57   #4
Anesthesia
Wtajemniczenie
 
Avatar Anesthesia
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 708
Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

Też niestety kojarzy mi się to z onycholizą. Paznokcie wielu dziewczyn reagują tak np. na odżywkę z formaldehydem, np. Eveline. Stosowałaś je?
Obserwuj to i jeśli tylko stan się pogorszy, najlepiej idź do dermatologa. Z domowych sposobów pomaga ponoć nacieranie olejkiem z drzewa herbabianego.
Anesthesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 03:18   #5
Unabletocry
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 8
Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

Nic takiego właśnie nie stosowałam. Jest to na kilku paznokciach. Moczyłam w oliwie i wit. E i jak na razie nie widzę żadnych zmian więc mam nadzieję że to tylko przebarwienia
Unabletocry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 22:43   #6
agnetha84
Przyczajenie
 
Avatar agnetha84
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Wink Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

na moje to jest onycholiza.
Jedyne co Cie teraz czeka to ścinanie i czekanie aż paznokieć odrośnie a w między czasie smaruj paznokcie olejkiem z drzewa herbacianego - ma właściwości odkażające (wymieszaj parę kropel z jakimś kremem do rąk i wcieraj w paznokcie).

Ja miałam coś podobnego po "odżywce" 8w1 Eveline. 2 miesiące wstydu bo praktycznie paznokcie okropnie wygadały, ale już wychodze z nimi do ludzi Odrosly mi i wlasnie zaczynam je zapuszczać.

Powodzenia
agnetha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 13:23   #7
kamcia2703
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Coś dziwnego na paznokciach :/ POMOCY!

Cześć dziewczyny. Mam również problem z paznokciami, rozdwajają się do połowy płytki, po przeczytaniu kilku wątków też doszłam do wniosku że to onycholiza (stosowałam odżywkę eveline swego czasu). Przez 2-3 tygodnie stosowałam olejek herbaciany kilka razy dziennie i w moim przypadku stan paznokci tylko się pogorszył i to znacznie, więc nie wiem czy ten olejek działa na każdego. No ale spóbować można
kamcia2703 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:37.