trądzik ocena leczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-10, 20:35   #1
newtomasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2

trądzik ocena leczenia


Witam, po 6 latach powrócił u mnie trądzik. Obecnie mam 26lat.
Chciałem przytyć, zacząłem dużo jeść, jak również pić białko. Do tego stres, alkohol i mam na nowo problem. Na początku pojawiały się małe pryszcze, z którymi próbowałem sobie sam poradzić. Po walce 2 miesięcznej poszedłem do dermatologa. Zacząłem brać tetralysal i akneroksid na noc i na dzień humektan. Przerwałem na 3 dni antybiotyki. Po miesięcznej kuracji jakaś tam poprawa była. Poszedłem do dermatolog na kolejną wizytę i dostałam akneroksid z diferinem na przemian na noc. Po dwóch tygodniach znaczne pogorszenie. Na żuchwie pojawiły się ropne podskórne guzy. Twarz przesuszona i zaczerwieniona. Przyznaje ze za dużo tego differinu stosowałem. Basen również mi okropnie wysuszał cerę. Zrezygnowałem. Przeszedłem na dietę i zioła. Mocniejszą higienę itp. Różne maseczki. Następna wizyta u dermatologa: mówię że znaczne pogorszenie. Pani kazała mi odstawić akneroksid. Co drugi wieczór stosować differin i humektan na zmianę. Ewentualnie rozważyć leczenie izotekiem. Po zastosowaniu maseczek lnu, aloesu, miodu. Cera poprawiła się nie jest taka czerwona. Natomiast mam nadal te ropne podskórne na żuchwie. Co jest najlepsze na takie ropne? Jaka maseczka? itp? trochę się pogubiłem już w tym leczeniu Ostatnio wieczorem robilem maseczkę z lnu i humektan na noc. Następny dzień maseczka z glinki i humektan na noc. Dzisiaj na noc przemyłem twarz wodą z cytryną przetarłem mlekiem, zastosowałem humektan i po godzinie nałożyłem differin. Obecnie bolą mnie te ropne i czuje że są większe. Staram się nic nie grzebać już przy twarzy od 3 tygodni. Na policzkach mam również jakieś zaskórniaki i kilak czerwonych pryszczy. Czoło ok. Proszę o opinie i rady
newtomasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 13:11   #2
gosiakrakow1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 13
Dot.: trądzik ocena leczenia

Mi trądzik wrócił w wieku 28 lat.Jestem po leczeniu Izotekiem (2 lata temu) a mimo to nastąpił nawrót(jest o bardzo rzadko spotykane).W chwili obecnej jestem na antybotyku Unidox Solutab.Dermatolog przepisała mi również antybiotyk w postaci żelu -Duac.Smaruje nim pojedyńcze zmiany i mimo że stosuje go dopiero 3 dni to widze poprawe.Wysusza krostki a posmarowane nim wągry znikają.2 razy w tygodniu stosuje Bioderma sebium masque - oczyszczająca maska seboregulująca.Poleciła mi ją dematolog,podobni bardzo dobrze oczyszcza twarz.Jak narazie spisuje sie okej.Wcześniej używałam maseczki oczyszczającej z ziaji do cery tłustej.
gosiakrakow1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:50   #3
gogela
Raczkowanie
 
Avatar gogela
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 499
Dot.: trądzik ocena leczenia

Ja radziłabym Ci zastanowić się nad tym czy przyczyną takiego pogorszenia cery nie jest differin. Ja stosowałam differin dwa razy. Raz jak byłam w gimnazjum i pamiętam, że z powodu tragedii na twarzy odstawiłam go. Później stosowałam wiele kremów, które dość dobrze radziły sobie z moją cerą. Jednak jak odstawiłam preparaty na okres dwóch miesięcy ( chciałam zobaczyć jak będzie z moją cerą bez tej wysuszającej, antytrądzikowej pielęgnacji a jedynie z użyciem delikatnych, naturalnych kremów), trądzik wrócił. Więc postanowiłam rozprawić się z nim - differinem, który ma spowodować oczyszczanie twarzy na początku a później dać rewelacyjne afekty ( dałam mu drugą szansę, gdyż stwierdziłam, że może za krótko go wcześniej stosowałam) yhym...wytrzymałam dwa i pół miesiąca, z dnia na dzień było gorzej. Po odstawieniu differinu dwa tygodnie leczyłam podrażnienie skóry. Teraz od dwóch miesięcy stosuję atrederm i skóra wróciła do równowagi. Nie mówię tu, że ten lek jest zły, gdyż każdy z nas jest inny (na jednego działa dobrze, a na kogoś innego nie). Tylko chciałam zwrócić uwagę, żeby bacznie obserwować swoją twarz i jeśli stwierdzimy, że to co się dzieje na naszej twarzy nie jest zwykłym oczyszczaniem a jakąś nietolerancją składnika preparatu, lepiej skontaktujmy się z lekarzem i pomyślmy o zmianie preparatu

Edytowane przez gogela
Czas edycji: 2013-04-13 o 18:54
gogela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 02:54   #4
Magda2002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2
Dot.: trądzik ocena leczenia

Dlaczego od razu Antybiotyk? Spróbuj krem 5-10% Nadtlenek benzoilu, żel do mycia twarzy oraz dobry tonik do twarzy (Pomaga na suchą skórę). Można również stosować kwas salicylowy i kwas azelainowy tak jak
piszą tutaj: http://www.tradzik.pl/kremy-na-tradzik
Magda2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 12:27   #5
bohochic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 45
Dot.: trądzik ocena leczenia

Przede wszystkim zmień dietę. Żadne maści nie pomogą Ci, jeżeli będziesz się objadał białkiem, czekoladą i pikantnymi potrawami. xxxxx proponuje dietę bogatą w antyutleniacze i witaminy, co w moim przypadku faktycznie działa. Jeżeli nic to nie zmieni, to poczytaj o peelingu pirogronowym, bo coraz więcej lekarzy podobno go poleca.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-29 o 09:33 Powód: nazwa
bohochic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:41.