Dylemat ze studiami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-24, 00:32   #1
Katarzynax55
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynax55
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 242

Dylemat ze studiami.


Tak więc po maturach, pora na najważniejsze decyzje. Byłam w sumie przekonana co do swojego wyboru, ale wpadłam wątpliwości także dzięki rodzicom, którzy doradzili bym wybrała coś bardziej opłacalnego w dzisiejszych czasach, kierunek który da mi pracę. Chciałam iść na fotografię.
Nawet złożyłam podanie na ten kierunek.
Szukam więc rady, najlepiej starszych osób.
Czy fotografia to dobry wybór? I co uważacie o kierunku Administracja? Może ktoś studiuje.
Mój dylemat rozwiąże się jeśli dostanę się do Kalisza na PWSZ na Zarządzanie Mediami. Ale póki, co wątpliwości w mojej głowie rozmnażają się jak para królików na wolności...
Katarzynax55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 01:35   #2
yasuole
Rozeznanie
 
Avatar yasuole
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 592
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez Katarzynax55 Pokaż wiadomość
Tak więc po maturach, pora na najważniejsze decyzje. Byłam w sumie przekonana co do swojego wyboru, ale wpadłam wątpliwości także dzięki rodzicom, którzy doradzili bym wybrała coś bardziej opłacalnego w dzisiejszych czasach, kierunek który da mi pracę. Chciałam iść na fotografię.
Nawet złożyłam podanie na ten kierunek.
Szukam więc rady, najlepiej starszych osób.
Czy fotografia to dobry wybór? I co uważacie o kierunku Administracja? Może ktoś studiuje.
Mój dylemat rozwiąże się jeśli dostanę się do Kalisza na PWSZ na Zarządzanie Mediami. Ale póki, co wątpliwości w mojej głowie rozmnażają się jak para królików na wolności...
Najbardziej perspektywicznymi opcjami pod względem pracy po studiach są renomowane uczelnie. na absolwentów takich uczelnii pracodwacy zawsze patrza przychylniej, ponieważ maja większą pewność, że nie kupują kota w worku. Jeżeli masz ogromną pasje to cokolwiek byś nie skończyła i tak będziesz w tym siedzieć. A jeżeli chcesz isc na studia, takie które generalnie dadza ci prace , to na pewno jakieś inżynierskie. Administracja? Co roku masa absolwentów z takim wyształceniem na rynek pracy jest wypuszczana i jakoś bez większych ekscesów. Trudnosci w znalezieniu pracy sa ogromne. Ale przechodząc tak jeszcze bardziej do reali to żaden kierunek nie jest w stanie zapewnić nam gwarantowanej pracy po jego ukończeniu

Edytowane przez yasuole
Czas edycji: 2013-05-24 o 01:37
yasuole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 05:26   #3
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez yasuole Pokaż wiadomość
Najbardziej perspektywicznymi opcjami pod względem pracy po studiach są renomowane uczelnie. na absolwentów takich uczelnii pracodwacy zawsze patrza przychylniej, ponieważ maja większą pewność, że nie kupują kota w worku. :
tak sie mowi, ale czy to prawda ?

Mysle, ze skonczenie dobrej uczelni nie gwarantuje ze znajdziemy dobra pracę.
Dobra uczelnia to po prostu najlepsza selekcja - na dobrą uczelnię juz dostaja sie najlepsi kandydaci, wiec teoretycznie to sa rokujące osoby.
Dobra uczelnia też podaje dobrą wiedzę - a czując się specjalistami ma się wieksza pewnosc siebei w szukaniu pracy.

Ale tak naprawde dobra uczlenia moze pomoc w znalezieniu 1, no moze 2 pracy - potem liczy sie juz tylko to co zrobimy z tym dalej..
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:07   #4
Hetane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 91
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
tak sie mowi, ale czy to prawda ?

Mysle, ze skonczenie dobrej uczelni nie gwarantuje ze znajdziemy dobra pracę.
Dobra uczelnia to po prostu najlepsza selekcja - na dobrą uczelnię juz dostaja sie najlepsi kandydaci, wiec teoretycznie to sa rokujące osoby.
Dobra uczelnia też podaje dobrą wiedzę - a czując się specjalistami ma się wieksza pewnosc siebei w szukaniu pracy.

Ale tak naprawde dobra uczlenia moze pomoc w znalezieniu 1, no moze 2 pracy - potem liczy sie juz tylko to co zrobimy z tym dalej..
Ale według moich obserwacji i moich znajomych bywa ogromna różnica w poziomie nauczania np. Poznaniem a Kaliszem. Nawet jeżeli wykładowcy w tych mniejszych ośrodkach pochodzą z renomowanych uczelni.
Hetane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:20   #5
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Dylemat ze studiami.

Piątka! Jakbym czytała samą siebie, całe gimnajzum i fragment LO byłam pewna, że pójdę na fotografię. Porozmawiałam z kilkoma fotografami i odradzali ten kierunek bo w żadnej agencji czy firmie z którą zechcesz pracować jako fotograf, dosłownie nigdzie nawet nie spojrzą na dyplom a na portfolio. Zdaniem fotografów, lepiej odłożyć pieniążki (bo studia fotograficzne się cenią). Mówią, że lepiej studiować inny kierunek a w fotografii kształcić się samemu (internet, książki) a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na zrobienie porządnych kursów fotograficznych - już z dziedziny, którą zechcesz zająć się w przyszłości. A co do moich decyzji to marzenie o fotografii ciągle gdzieś siedzi, dlatego zastanawiam się coraz poważniej nad pójściem na animację kultury ze spec. fotografia w Lublinie ale jak na razie zbieram informacje o tym kierunku
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 10:50   #6
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Dylemat ze studiami.

Moim zdaniem najważniejsza jest pasja - jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany jakąś działką, to zawszę się odnajdzie.
Wydaje mi się, że Twój pierwszy wybór jest całkiem dobry - przecież nie każdy pretenduje na fotografa modowego, ewentualnie do hoobbystycznych zajęć można dorzucić śluby i mieć rozsądne pieniądze. Znam przypadek mojego rówieśnika [22l], który zarabia miesięcznie powyżej 10tys właśnie dzięki ciekawym sesjom ślubnym.
Administracja - stanowczo odradzam, multum absolwentów, stanowiska zajmowane na całe dziesięciolecia, trudno zacząć, pieniądze nieciekawe.
Zarządzanie na PWSZ na oko słabo, ale zależy od chęci, najważniejsze co się robi już w czasie studiów.

Życzę powodzenia i nie przejmuj się innymi, rodzice czasami patrzą z perspektywy swojego pokolenia gdzie studia = praca, niestety dużo się zmieniło w tym zakresie, a studia straciły na elitarności. Moi pozwolili mi wybrać samodzielnie, mimo, że mój kierunek nie należy do prestiżowych, za co jestem im wdzięczna i nie żałuję swojego wyboru. Jeśli robisz to co lubisz, to praca znajdzie się sama
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 12:37   #7
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Najbardziej perspektywicznymi opcjami pod względem pracy po studiach są renomowane uczelnie. na absolwentów takich uczelnii pracodwacy zawsze patrza przychylniej, ponieważ maja większą pewność, że nie kupują kota w worku. Jeżeli masz ogromną pasje to cokolwiek byś nie skończyła i tak będziesz w tym siedzieć.
Stereotyp nie mający nic wspólnego z rzeczywistością.
Zresztą nawet tak na logikę, jaką gwarancje ma pracodawca, że ten z "niby lepszej" uczelni nie będzie kotem w worku?
To wszystko wychodzi na rozmowie kwalifikacyjnej, zależy też jaki konkretny spec na kierunku, w gwoli przykładu - rachunkowość/księgowość są najlepiej wyłożone na WSB ( szkoła prywatna ), a nie na państwowych. :P

Cytat:
Moim zdaniem najważniejsza jest pasja - jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany jakąś działką, to zawszę się odnajdzie.
A moim zdaniem pasjonaci to samouki - tylko i wyłącznie.
Pewnie dlatego mój znajomy po prawie...pracuje jako programista w IT, a żadnym papierkiem tego nie ma potwierdzonego - za to ma dobre portfolio.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 15:40   #8
aga3304
Zadomowienie
 
Avatar aga3304
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 121
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość



A moim zdaniem pasjonaci to samouki - tylko i wyłącznie.
Pewnie dlatego mój znajomy po prawie...pracuje jako programista w IT, a żadnym papierkiem tego nie ma potwierdzonego - za to ma dobre portfolio.
jedno nie wyklucza drugiego, a jeśli 'czujesz' to co studiujesz, to nauka to przyjemność
__________________



aga3304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 15:47   #9
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez Katarzynax55 Pokaż wiadomość
Tak więc po maturach, pora na najważniejsze decyzje. Byłam w sumie przekonana co do swojego wyboru, ale wpadłam wątpliwości także dzięki rodzicom, którzy doradzili bym wybrała coś bardziej opłacalnego w dzisiejszych czasach, kierunek który da mi pracę. Chciałam iść na fotografię.
Nawet złożyłam podanie na ten kierunek.
Szukam więc rady, najlepiej starszych osób.
Czy fotografia to dobry wybór? I co uważacie o kierunku Administracja? Może ktoś studiuje.
Mój dylemat rozwiąże się jeśli dostanę się do Kalisza na PWSZ na Zarządzanie Mediami. Ale póki, co wątpliwości w mojej głowie rozmnażają się jak para królików na wolności...
Wg mnie fotografia, tak jak zresztą inne artystyczne kierunki, to strzał w kolano. Poza tym, żeby się dostać na foto na państwową uczelnię trzeba już umieć bardzo dobrze robić zdjęcia (pewnie o tym wiesz ). Jeśli naprawdę interesujesz się fotografią, zainwestuj lepiej w kursy i warsztaty - dosyć dużo tego jest i również ci, którzy już potrafią robić zdjęcie, też będą się mogli czegoś nauczyć .

Po administracji na pewno jest więcej możliwości.

Generalnie teraz z pracą po studiach jest bardzo ciężko .
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 16:41   #10
zetakpowiem
Wtajemniczenie
 
Avatar zetakpowiem
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: raz tu, raz tam
Wiadomości: 2 437
Dot.: Dylemat ze studiami.

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość

Generalnie teraz z pracą po studiach jest bardzo ciężko .

I chyba właśnie z tego powodu, coraz więcej osób twierdzi, że warto studiować to, co nas naprawdę interesuje i da nam satysfakcję (może niekoniecznie gwarantując wysoko płatną pracę) a nie to, co jest przyszłościowe. I nie oszukujmy się - umysł ścisły może sobie pozwolić na przebieranie w kierunkach a ktoś kto nie ma predyspozycji do danych przedmiotów będzie się zwyczajnie męczył
__________________
zetakpowiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 17:41   #11
Katarzynax55
Raczkowanie
 
Avatar Katarzynax55
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Turek
Wiadomości: 242
Dot.: Dylemat ze studiami.

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi. Trochę mi pomogliście. Też uważam, że liczy się bardziej portfolio jak przeczytałam w jednej odpowiedzi. Może rzeczywiście lepiej będzie wybrać studia które dadzą mi wykształcenie, a o fotografii pomyśleć bardziej na zasadzie kursów i warsztatów. W końcu jeśli mi się uda to zamieszkam w większym mieście, a tam będę miała łatwy dostęp do takich udogodnień.
Jeśli chodzi o same szkoły to prawdę mówiąc według mnie ile jest szkół i studentów tyle opinii. Ciężko dokonać dobrego wyboru. Szkoły dbają o świetną reklamę, żeby zyskać studentów a nigdy nie wiadomo czy będzie tak dobrze, jak sugeruje reklama. Dowiemy się kiedy już zostaniemy studentami.
Mam też pytanie dotyczące takich szkól jak WSG Bydgoszcz, WSB Bydgoszcz i PWSZ Kalisz. Czy trudno się tak dostać?
Rewelacji po mojej maturze niestety się nie spodziewam, zwłaszcza przez polski, którego nie bałam się, a potem wyszła jednak wielka lipa, więc jakichś prestiżowych uczelni nawet nie szukam, bo albo się nie dostanę, albo sobie nie poradzę.
Proszę więc o dalszą pomoc, może ktoś ma doświadczenia. I jeszcze raz dzięki! W jakimś stopniu rozwialiście moje wątpliwości
Katarzynax55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:25.