na czym zupa dla dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-25, 07:28   #1
malwi_malwi
Raczkowanie
 
Avatar malwi_malwi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 84

na czym zupa dla dziecka


Jestem młodą mamą (25 lat, pierwsze dziecko) i zawsze szłam w kuchni na skróty, ale jak zaczęłam czytać składy produktów, które mam w kuchni i których dotąd używałam jestem przerażona. Do tego dochodzą zalecenia dietetyków dla dzieci dotyczące ograniczenia barwników, sztuczności, konserwantów itp. I tu moje pytanie - na czym gotujecie zupy dla dziecka jeśli nie na kostkach rosołowych? A może jednak na kostkach? Gotujecie bulion? A może zupełnie rezygnujecie z mięsa i wywaru i po prostu miksujecie warzywa na zupę-papkę?
malwi_malwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 16:21   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: na czym zupa dla dziecka

odlewałam z mojej zupy albo gotowałam osobno w małym garnku,

bez kostek smakowych i kucharka
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 12:36   #3
GangstaBaby
BLACK&WHITE
 
Avatar GangstaBaby
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: UE
Wiadomości: 633
Dot.: na czym zupa dla dziecka

Pierwsze zupy dla dziecka to tak naprawdę ugotowana marchewka z np ziemniakiem z dodatkiem odrobiny oliwy i wody. Oczywiście zmiksowane. Bez soli. Ablsolutnie nie dodawaj kostek rosołowych czy przypraw typu vegeta.
Z czasem dietę dziecka sie rozszerza i dodaje następne składniki. Nowe warzywa i mięso.
Z każdym nowym składnikiem należy dziecko obserwować czy nie ma reakcji alergicznej jak np wysypka lub ból brzuszka.
Na samym początku podaje się góra dwie trzy łyżeczki zupy, aby dziecko poznało nowy smak i przyzwyczaiło sie do nowego pokarmu.
Myślę, że więcej potrzebnych informacji znajdziesz na stronach tematycznych o dzieciach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
GangstaBaby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-29 13:36:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.