Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-02, 18:45   #1
bonita21
Przyczajenie
 
Avatar bonita21
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kolumbia
Wiadomości: 5

Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery


WItam,

Mam dosyć wrażliwą cerę, która czerwieni sie i rumieni przy mocnym słońcu czy wietrze, po wypiciu alkoholu, właściwie w wielu sytuacjach Nigdy nie udaje mi sie zachować matowej, nieskazitelnej cery np na przyjęciach czy jak wychodze z domu.

Jakie kremy, bazy pod makijaż, pudry itd, są polecane dla takiej cery? Chaciałabym zakryć te rumieńce na trochę dłużej a nie tylko na pobyt w łazieńce przed wyjściem.

Dzięki!
bonita21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:22   #2
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery

Masz cerę naczynkową/płytko unaczynioną. Są kremy i maseczki do takiej cery, poptaj w aptekach, drogeriach albo popatrz na KWC.
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 12:25   #3
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery

stosuj maseczkę z glinki zielonej przynajmniej dwa razy w tygodniu. zapobiegnie ona swieceniu się cery a także pomoże Ci uzyskać bardziej jednolity koloryt. są również specjalne maseczki które stosowane regularnie przynoszą zaskakujące efekty. poczytaj na KWC opinie o takich maseczkach i może kup sobie na początek małe wersje opakowań ( jednorazowego uzytku) żeby nie wydawać za duzo pieniędzy na produkt pełnowymiarowy jakby miał Ci nie spasować.
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 15:02   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery

Glinka zielona przy naczynkowej cerze?
Glinka zielona jest zbyt agresywna,a przez to ze zasychy moze wysuszyc taka cere i podraznic, ktora czesto jest sklonna do wysuszane. Do cery wrazliwej polecane sa inne glinki np rozowa czy biala.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 10:06   #5
BRAVIA
Raczkowanie
 
Avatar BRAVIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 471
Dot.: Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery

z doswiadczenia wiem, ze nic złego po zielonej glince stac się nie może nawet przy bardzo uwrażliwionej cerze jaką ma moja mama. stosuje glinkę od lat zawsze wtedy gdy naczynka płatają figla.
poza tym ostatnio w SOS uroda na tvn style był dział poswiecony maseczkom dla takiej wlasnie cery i wygrała oczywiście glinka.
myślę ze reakcje skóry są bardzo indywidualne, ale warto spróbować, bo to dość tani specyfik, a spektrum jego działania jest szerokie
BRAVIA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 11:28   #6
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Kremy, kosmetyki dla czulej, różowawej cery

Glinek jest wiele i najbardziej agresywna jest zielona. Cera naczynkowa potrzebuje ukojenia, a czesto glinka zielona jeszcze pogarsza sprawe, dlatego ja jestem ostrozna od stwierdzenia, ze zielona nadaje sie do naczynkowej cery. jesli ta cera jest tez sucha to odpada w przedbiegach, no chyba ze dodamy do niej odrobinke oleju, ktory nie dopusci do wysychania maseczki na twarzy i natlusci sucha cere. przy tlustej naczynkowej cerze, moge sobie wyobrazic, ze moze nie robic krzywdy, a pomoc na przetluszczanie i na zanieczyszczenia.
Niestety jak sie ma wrazliwa naczynkowa cere i chce sie uzywac maseczek z glinki w proszku, to trzeba dobrac odpowiedni rodzaj tej glinki: biala, zolta, czerwona czy tez rozowa, zielona.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.