Druty - podstawy, ściegi - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-27, 08:19   #571
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

dzięki wielkie zabieram sie za lekturę i oglądanie
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-01, 20:45   #572
urwanyguzik
Rozeznanie
 
Avatar urwanyguzik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 568
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Witam,
Bardzo chciałabym nauczyć się robić na drutach. Umiem robić na szydełku, ale widzę, że większość wzorów ubrań jest bardziej atrakcyjna niż na szydełku i jest ich o wiele większy wybór. Nie bardzo wiem od czego zacząć. Z tego co się zorientowałam to chyba od nabierania oczek i potem przerabianie oczek prawych i lewych. Ale znalazłam sobie wzór sweterka, który mi przypadł do gustu i do tego mam taka włóczkę w domu. Tylko jak się do tego zabrać? A może to skok na głęboką wodę? Czy wykonanie tego wzoru jest bardzo skomplikowane? Bardzo proszę o poradę http://www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=6875
urwanyguzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:45   #573
Just-in
Moderatozaur
 
Avatar Just-in
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 3 586
GG do Just-in
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez urwanyguzik Pokaż wiadomość
Witam,
Bardzo chciałabym nauczyć się robić na drutach. Umiem robić na szydełku, ale widzę, że większość wzorów ubrań jest bardziej atrakcyjna niż na szydełku i jest ich o wiele większy wybór. Nie bardzo wiem od czego zacząć. Z tego co się zorientowałam to chyba od nabierania oczek i potem przerabianie oczek prawych i lewych. Ale znalazłam sobie wzór sweterka, który mi przypadł do gustu i do tego mam taka włóczkę w domu. Tylko jak się do tego zabrać? A może to skok na głęboką wodę? Czy wykonanie tego wzoru jest bardzo skomplikowane? Bardzo proszę o poradę http://www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=6875
Hej!
Zdecydowanie musisz najpierw opanować nabieranie oczek i podstawowe prawe i lewe (chociaż ja zrobiłam pierwsza robótkę, bez umiejętności nabierania - mama mi pomogła ). Ten sweterek nie należy do najtrudniejszych - poza oczkiem prawym i lewym musiałabys też umieć przerabianie 2 oczek razem (2 sposoby - w prawą i w lewą stronę - nie to samo, co "na prawo" i "na lewo") i narzut. Osobiście przed zrobieniem sweterka popróbowałabym a mniejszych rzeczach - jakieś próbki, które potem możesz nawet spruć. Chodzi o to, że zwykle na początku robi się dość nierówne oczka - za luźne albo za ciasne - dopiero z czasem nabiera się wprawy, a głupio mieć takie nierówne oczka na kawałku swetra...
__________________

Zapraszam serdecznie do oglądania moich wyczynów szydełkowych i nie tylko... o tu

To już ...
Just-in jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 12:51   #574
days
Raczkowanie
 
Avatar days
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 75
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

to ja na początek moge polecic film na YT https://www.youtube.com/watch?v=Aopk8w4nqUI, tu znajdziesz nabieranie oczek i prawe oczka,a w drugiej części kończenie robótki
ja się uczyłam na tym filmie własnie, nie jest to co prawda sweter jak chciałaś ale dobre na początek
__________________
największe kłamstwo świata:
jeszcze jeden rozdział i idę spać...


lubimy czytać
days jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 14:26   #575
urwanyguzik
Rozeznanie
 
Avatar urwanyguzik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 568
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Cytat:
Napisane przez Just-in Pokaż wiadomość
Hej!
Zdecydowanie musisz najpierw opanować nabieranie oczek i podstawowe prawe i lewe (chociaż ja zrobiłam pierwsza robótkę, bez umiejętności nabierania - mama mi pomogła ). Ten sweterek nie należy do najtrudniejszych - poza oczkiem prawym i lewym musiałabys też umieć przerabianie 2 oczek razem (2 sposoby - w prawą i w lewą stronę - nie to samo, co "na prawo" i "na lewo") i narzut. Osobiście przed zrobieniem sweterka popróbowałabym a mniejszych rzeczach - jakieś próbki, które potem możesz nawet spruć. Chodzi o to, że zwykle na początku robi się dość nierówne oczka - za luźne albo za ciasne - dopiero z czasem nabiera się wprawy, a głupio mieć takie nierówne oczka na kawałku swetra...
tak to prawda lepiej mieć równe oczka dziękuję za poradę

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez days Pokaż wiadomość
to ja na początek moge polecic film na YT https://www.youtube.com/watch?v=Aopk8w4nqUI, tu znajdziesz nabieranie oczek i prawe oczka,a w drugiej części kończenie robótki
ja się uczyłam na tym filmie własnie, nie jest to co prawda sweter jak chciałaś ale dobre na początek
faktycznie komin jest bardzo dobrze wytłumaczony wezmę się najpierw za niego to sobie potrenuję dziękuję za pomoc
urwanyguzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-20, 09:24   #576
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Wzór ażurowy - może ktoś wie jak go zrobić. Chodzi mi o sam ścieg http://www.google.de/imgres?imgurl=h...d=0CIsBEK0DMCI

Czy ten ścieg zalicza się do wzorów siatkowych, czy do mereżkowych. Nigdzie nie mogę znaleźć schematu. Proszę pomóżcie.

Edytowane przez japoneczka01
Czas edycji: 2015-03-20 o 09:32
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-22, 19:47   #577
little_ola
Zakorzenienie
 
Avatar little_ola
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: na sofie
Wiadomości: 13 587
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

wygláda jak wielokrotnosc 2 o. + 1 o.

rzád 1: wszystkie oczka prawe
rzád 2: wszystkie oczka lewe
rzád 3: *2 oczka razem na prawo, narzut * powtarzac od * do *, ostatnie oczko prawe
rzád 4: wszystkie oczka lewe

i powtarzamy te 4 rzédy

ten sweterek wygláda na robiony grubszymi drutami niz wymaganymi do danej wlóczki...
little_ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-22, 19:56   #578
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

little_ola Dziękuję za wyjaśnienie, teraz to się wydaje proste. Takie te oczka były rozwleczone, że nie mogłam się połapać ile ich narzucać. Faktycznie do cienkiej włóczki grube druty i wyjdzie. Jeszcze raz dziękuję.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 10:32   #579
Morka1
Raczkowanie
 
Avatar Morka1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 244
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

ja po 15 latach wróciłam do robótek, robię narzutę z różnokolorowych i wzorowych kwadratów, mam już 6
Morka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 07:17   #580
liloppi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Ja mam zaczęte ze 3 takie narzuty Bo ciągle jakieś nowe pomysły wpadają mi do głowy
liloppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 15:04   #581
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

ja mam "w planach" kocyk - właśnie taki z elementów mam 3 pomysły i trójkę dzieci... jakoś nie mogę się przekonać że starczy mi cierpliwości żeby dokończyć... ale dopinguję pokaż jak skończysz
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-01, 07:58   #582
liloppi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 8
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Jesli masz mozliwość zajrzyj tu: https://www.facebook.com/liloppi.creates/
liloppi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 11:48   #583
nikkimikki
RazDwaTrzy
 
Avatar nikkimikki
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 39
Dot.: Druty - podstawy, ściegi

Pytanie + prośba o pomoc.
Potrzebuję dokładnie rozrysowany i opisany schemat, a najlepiej filmik, który pomoże mi zrobić serduszko.
Jestem w stanie zrobić masę rzeczy, ale za każdym razem psuję serce.
Ktoś coś?
nikkimikki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 10:25   #584
zakrec0na5
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 4
Dot.: druty

Druty i szydełko to super sprawa! Najlepszy sposób na relaks po robocie, polecam! <3
zakrec0na5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 10:25:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.