Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-27, 10:51   #4081
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
o! dobrze, że o tym mówisz. Będę miała to na uwadze.
czekam jeszcze na mleczko na IWOS, czy jest tam jeszcze coś godnego uwagi dla poczatkującej ? od razu bym zamówiła: może jakiś peeleng enzymatyczny? do tej pory stosowałam drobnoziarnisty ( OK 2 X w tyg) czym nieśiwadoma jeszcze bardziej podrażniałam sobie twarz.

kilka dni temu leciałam na siłwnię i nałożyłam tylko krem . To było coś strasznego, twarz mnie paliła, piekła i byłam czerwona jak burak. Możliwe , że to z przyzwyczajenia i moja psychika płata mi filge czułam się taka "goła". A może za delikatny krem połozyłam, bo jakby nie było podkład jest jakąś barierą
Kup sobie wode rozana. Jest swietna. Swietnie nawilza i koi kazda buzie.
Jesli chcesz plyn micelarny to Sylveco.

Przyszedl mi dzis zel -krem nawilzajacy z Mizona. Ciekawa jestem jak sie spisze.

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:43 ----------

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Wymyśliłam sobie, że krem pod oczy musi mi dawać działanie przeciwzmarszczkowe. Jeśli będzie jedynie nawilżał to nadal będę jęczeć, że nic to nie daje.
Nie mam złudzeń, że redukcja istniejących zmarszczek jest niemożliwa, wystarczyłoby mi zapobieganie powstawaniu nowych (wiem, że ma to związek z nawilżeniem).

A miałyście dziewczyny jakieś doświadczenia z takimi substancjami jak adifyline, argirelina, adenozyna?
Ja mam krem pod oczy z AA i jestem bardzo zadowolona. Wczesniej milam 40+ teraz przez omylke wzielam 50+ i dalej jest ok. Zmarszczek duzych nie mam (nie mam nawet 25 lat), ale jak nie uzywalam kremu to mialam taka mala sieteczke zmarszczek jak sie przyjrzalam. Jak uzywam kremu to ich nie mam.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 12:07   #4082
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Dajesz mi nadzieje, że wszystko będzie dobrze
Będzie dobrze, co ma nie być Tylko nie przesadzaj z aplikacją, bo mimo że Locacid ma bazę tłustą i nie wywołuje choćby na mojej twarzy widocznego podrażnienia, to lubi następnego dnia piec podczas nakładania czegoś na twarz.
Po odstawieniu Atredermu, będącego na czystym spirytusie, używanie Locacidu to ogromna przyjemność. Aplikuję go bardzo cieniutką warstwą na buzię, świeci się po wchłonięciu, ale potem przecież idę spać.
Uważaj tylko na stosowanie go równolegle z innymi produktami drażniącymi, bo wtedy może Cię podrażnić. Ale naczynek nie powinien rozogniać

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Generalnie nie polecam nikomu żadnych kwasów ani retinoidow pod oczy.
Ja miziam Locacidem pod oczami od kilku miesięcy i nie zauważam nowych zmarszczek, ewentualnie tylko te z przesuszenia skóry. Raczej nie robi mi krzywdy w tym miejscu, nic takiego nie zauważyłam, jedynie nałożony następnego dnia ślimak pod oczy z Mizona piecze jak szalony, ale raz, że to kwestia minuty-dwóch, a dwa - piecze, ale skóry nie zaczerwienia, więc wygląda to trochę tak, jakbym sobie to pieczenie wymyśliła

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
A miałyście dziewczyny jakieś doświadczenia z takimi substancjami jak adifyline, argirelina, adenozyna?
Ja używałam trzy miesiące serum z argireliną, matrixylem i złotem. Było przyjemnym nawilżaczem, ogólnie kosmetyk fajny, ale może jestem zbyt młoda, by zrobił mi efekt "łał" na twarzy Choć nie powiem, ale poziome linie na czole i "rogaliki" od uśmiechania lekko wygładził.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 14:07   #4083
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja zakupiłam ostatnio w Rossie coś takiego:
http://www.rossmann.pl/Produkt/Johns...ml,359598,6085
Zerknijcie proszę na skład i oceńcie, czy to samo zło ;-) W każdym bądź razie zamiast ciała myję nim ostatnio buzię i jestem bardzo zadowolona, bo mnie nie ściąga. Twarz gładka i wydaje się być w formie.
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 14:18   #4084
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja od siebie polecam:
Żel do mycia Physiogel-mega delikatny ale domywa, nie wysusza
Peeling. Ziaja Sopot spa gooming- super!! Tak delikatny nic nie trzeba szorować, idealny. Dziewczyny wypróbujcie taki rodzaj peelingu!!
Tonik. Srebro koloidalny- fajne, przeciwgrzybicze,bakteryj ne itd, rownież pije, jako tonik czasem a pije codziennie
Krem nawilżający Avene-fajny, lekki, buzia czasem sie trochę błyszczy ale używam na noc wiec luzik, nie zapycha i sie wchłania ładnie

Dieta to zaczęłam pic więcej wody, pije codziennie srebro, jem codziennie czarnuszkę, ostropest plamisty. Dużo warzyw i owoców, rano jak pamietam to woda z cytryna.

Stosuje sie do tego Ok 2 tygodnie a krosty na moim czole sie uspokoiły a miałam ich bardzo dużo, były niewielkie ale w dużej ilości.

Effaclar zel- za mocny, wysuszał
Effaclar duo krem- twarz sie błyszczała a zero efektu

Edytowane przez malgo96
Czas edycji: 2016-05-27 o 14:21
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 15:06   #4085
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

karmazynka, no ja też lubię to uczucie czystości, ale w tym momencie traktuję je jak sygnał, ze źle się dzieje. Dla mnie produkt myjący musi się nadawać do użytku 2 razy dziennie, a jak ktoś pisze, że no fajny, ale góra raz dziennie albo 2 razy w tygodniu, to wiem, że to nie dla mnie. O tej piance Innisfree tak właśnie niektórzy piszą, no i się zgadza. A tak w ogóle to w konsystencji nie jest żadna pianka, raczej mleczna emulsja.
rozumiem cię doskonale ja kiedyś cały czas używałam innych myjadeł do buzi zmieniałam je praktycznie za każdym razem, a przy mydełku zostałam
Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość



Jak mi się pokończą myjadła to się pewnie skuszę znając siebie


zawsze mozna wypróbowac nie jest drogie to nie będzie szkoda nawet jak ci nie podpasuje


Ja wracam o acne dermu chce ujednolicić koloryt i mam zmiar używac go co 2 dzien
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 17:48   #4086
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość


Jeśli masz cerę tłustą (odwodnioną) to stosowanie treściwych, tłustych kremów może nie być najlepszym pomysłem. U mnie powodowały zapychanie i wieczne problemy, dopiero po całkowitym odstawieniu kremów poczułam ulgę.
Peelingi enzymatyczne sprawdzają się u mnie lepiej niż mechaniczne. Konkretne produkty polecą Ci pewnie bardziej doświadczone niż ja dziewczyny
właśnie mam takie wrażenie, że takie właśnie kremy mnie zapychają . myślałam ,że skoro mam taką naciągniętą i podrażnioną skóre to własnie takie kremy powinnam stosować.
teraz jestem w trakcie poszukiwań peelengu enzymatycznego - nie wiem dlaczego ale jakoś nie moge się do nich przekonać..mam wrażenie, że jak nie ściera to nie działa

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mogę polecić mydełka Le Chatelard, warto wypróbować, oczywiście nie każdemu pasuje mycie codziennie twarzy mydłem, ale co parę dni polecam, a te mydełka świetne są. Jeśli chodzi o Savon noir, to ja osobiście nie przepadam, ale jest chwalone. Iwos ma fajne rzeczy i dobrą obsługę klienta, ale jedno mnie u nich wkurza, często mają braki na magazynie, przez co trudno skompletować zamówienie. Peeling i maska 2w1 Ava eco garden lub maska enzymatyczna Ava eco linea są ponoć fajne, nie miałam, ale słyszałam. Warto też spróbowac glinki białej, np. Nacomi. Na pewno polecam wystrzegać się wszystkiego co ma oleje na początku składów. Z włosowych kosmetyków polecam markę np. Bjobj, a Sylveco bardzo lubię odżywkę do włosów, a Vianek olejki do ciała.
.
właśnie wkurza mnie to nie , że mogę sobie zmówić tego mleczka ehh
zerknę na te peelengi Ava.
dziś zakupiłam sobie bielendę ( w rossmanie ) i alterre.
takie produkty stoswać zamiast kremu?

w koncu odstawię te tłusciochy zapychające.

Cytat:
Napisane przez iamsolucky Pokaż wiadomość



radzę peelingi ziarniste odstawić na naczynkową buzię fajne są maski algowe peel off np z Bielendy tylko rozrabianie i nakładanie to masakra i uwielbiam też Dermomask Infuzja Tlenowa(zamiast kremu), dobrze robi mojej wrażliwej skórze. U mnie z czerwienieniem się najgorzej jest zimą, latem o dziwo problem przechodzi bo nawet wysoka temperatura nie jest tak mordercza dla moich polików i nosa jak mróz i wiatr.
tak jest! pozbywam się drobnoziarnistego...a mam całą butlę z ziaji
Dermomask Infuzja Tlenowa(zamiast kremu) - jako krem ? hmm poczytam

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Kup sobie wode rozana. Jest swietna. Swietnie nawilza i koi kazda buzie.
Jesli chcesz plyn micelarny to Sylveco.
.
dzięki
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 18:04   #4087
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ja zakupiłam ostatnio w Rossie coś takiego:
http://www.rossmann.pl/Produkt/Johns...ml,359598,6085
Zerknijcie proszę na skład i oceńcie, czy to samo zło ;-) W każdym bądź razie zamiast ciała myję nim ostatnio buzię i jestem bardzo zadowolona, bo mnie nie ściąga. Twarz gładka i wydaje się być w formie.
Skład jak na tę firmę jest bardzo przyzwoity Widzę, że kultowe marki dostały wreszcie po nosie od niszowych i zaczynają nadrabiać zaległości, jeśli chodzi o niestosowanie szkodliwych substancji.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
właśnie mam takie wrażenie, że takie właśnie kremy mnie zapychają . myślałam ,że skoro mam taką naciągniętą i podrażnioną skóre to własnie takie kremy powinnam stosować.
teraz jestem w trakcie poszukiwań peelengu enzymatycznego - nie wiem dlaczego ale jakoś nie moge się do nich przekonać..mam wrażenie, że jak nie ściera to nie działa


właśnie wkurza mnie to nie , że mogę sobie zmówić tego mleczka ehh
zerknę na te peelengi Ava.
dziś zakupiłam sobie bielendę ( w rossmanie ) i alterre.
takie produkty stoswać zamiast kremu?

w koncu odstawię te tłusciochy zapychające.

tak jest! pozbywam się drobnoziarnistego...a mam całą butlę z ziaji
Tak, Alterrę na dzień, nie za grubą warstwę, jedna pompka wystarczy spokojnie, maks dwie razem z szyją. Bielendę na noc i coś treściwszego pod oczy.

Peeling może Ci się teraz bardzo przydać, bo po serum Bielendy będą suche skórki. Peelingi enzymatyczne naprawdę działają, tylko dopiero po kilku użyciach widać i czuć efekty, nie od razu. Do tego jak będziesz używać ściereczki do mycia jakiejś delikatnej (ja polecam zwykły ręcznik frotte taki podróżny 30x30 cm, ale cienki, nie zz tych grubych, to ona też swoje zrobi
Z peelingów złuszczających używam obecnie tego: Klik

To jest żel enzymatyczny, ale ma odrobinę drobinek w sobie też, jest super, można nałożyć i zostawić na 2 minuty na skórze, albo delikatnie masować 2 minutki, czuć jak ładnie wygładza skórę i dobrze oczyszcza, razem z mleczkiem Avalon idealny duet. Czasem jest w promocji, no i jest bardzo wydajny, niewiele potrzeba nałożyć.

Jeśli będziesz czuć, że Twoja buzia jest bardziej zanieczyszczona niż zwykle, to ja osobiście polecam odpuścić wtedy krem czy serum na jeden dzień i użyć tylko toniku jakiegoś nawilżającego.

EDIT: Fajnie, że miałaś obydwa serum w jednym sklepie, u mnie to trzeba się czasem nachodzić za tą Bielendą.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-27 o 18:06
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 18:07   #4088
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny ale wypróbujcie tez peeling Gommage, jest naprawdę fajny ziaja ma taki, Skin79 http://www.skin79-sklep.pl/produkt/7...-ml-hit-!.html

Edytowane przez malgo96
Czas edycji: 2016-05-27 o 18:09
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 18:12   #4089
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja mam krem pod oczy z AA i jestem bardzo zadowolona. Wczesniej milam 40+ teraz przez omylke wzielam 50+ i dalej jest ok. Zmarszczek duzych nie mam (nie mam nawet 25 lat), ale jak nie uzywalam kremu to mialam taka mala sieteczke zmarszczek jak sie przyjrzalam. Jak uzywam kremu to ich nie mam.

Lusia, a jakie kremy z AA masz dokładnie na myśli?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 18:14   #4090
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja używałam trzy miesiące serum z argireliną, matrixylem i złotem. Było przyjemnym nawilżaczem, ogólnie kosmetyk fajny, ale może jestem zbyt młoda, by zrobił mi efekt "łał" na twarzy Choć nie powiem, ale poziome linie na czole i "rogaliki" od uśmiechania lekko wygładził.
… i w dodatku w ten weekend darmowa dostawa od 100 zł.
Dzięki za opinię . Walczę ze sobą, ale pewnie polegnę.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
właśnie mam takie wrażenie, że takie właśnie kremy mnie zapychają . myślałam ,że skoro mam taką naciągniętą i podrażnioną skóre to własnie takie kremy powinnam stosować.
Ja to ściągnięcie "załatwiam" tonikami lub hydrolatami. Na mojej cerze sprawdzają się nawet te najtańsze (z Ziaji, Fitomedu), ale ja nie mam cery skłonnej do podrażnień. Nie sprawdził się jedynie hibiskusowy z Sylveco (dość mocno ściągał mi skórę, nie wiem dlaczego).

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość
Ja mam krem pod oczy z AA i jestem bardzo zadowolona. Wczesniej milam 40+ teraz przez omylke wzielam 50+ i dalej jest ok. Zmarszczek duzych nie mam (nie mam nawet 25 lat), ale jak nie uzywalam kremu to mialam taka mala sieteczke zmarszczek jak sie przyjrzalam. Jak uzywam kremu to ich nie mam.

Rzeczywiście, krem z AA na rynku kremów drogeryjnych zbiera chyba najlepsze recenzje (obok kremu z Tołpy). Jeśli będę kiedyś wybierać taki krem to sięgnę po jeden z tych dwóch.

Edytowane przez lena40
Czas edycji: 2016-05-27 o 18:20
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 18:22   #4091
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja zrezygnowałam już dawno temu z peelingów. Nigdy nie znalazłam takiego, który by coś robił a jednocześnie nie szkodził. Enzymatyczne typu bromelaina u mnie nic nie robią, a mechaniczne potrafią podrażnić. O savon noir, szkodniku stulecia, nie chcę więcej słyszeć. Z braku laku czasem przejadę ścierką z TBS, jak mam suche skórki. Mikrofibra jest dla mnie za ostra. Może kupiłabym coś z płatkami owsianymi, ale znam tylko maseczkę Body Shop, ona jest chyba do suchej skóry.
Ogólnie jakoś nie potrafię sobie wyrobić nawyku używania czy to peelingów czy maseczek, nie przepadam za bardzo za tego typu czynnościami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 20:04   #4092
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, Alterrę na dzień, nie za grubą warstwę, jedna pompka wystarczy spokojnie, maks dwie razem z szyją. Bielendę na noc i coś treściwszego pod oczy.

Peeling może Ci się teraz bardzo przydać, bo po serum Bielendy będą suche skórki. Peelingi enzymatyczne naprawdę działają, tylko dopiero po kilku użyciach widać i czuć efekty, nie od razu. Do tego jak będziesz używać ściereczki do mycia jakiejś delikatnej (ja polecam zwykły ręcznik frotte taki podróżny 30x30 cm, ale cienki, nie zz tych grubych, to ona też swoje zrobi
Z peelingów złuszczających używam obecnie tego: Klik

To jest żel enzymatyczny, ale ma odrobinę drobinek w sobie też, jest super, można nałożyć i zostawić na 2 minuty na skórze, albo delikatnie masować 2 minutki, czuć jak ładnie wygładza skórę i dobrze oczyszcza, razem z mleczkiem Avalon idealny duet. Czasem jest w promocji, no i jest bardzo wydajny, niewiele potrzeba nałożyć.

Jeśli będziesz czuć, że Twoja buzia jest bardziej zanieczyszczona niż zwykle, to ja osobiście polecam odpuścić wtedy krem czy serum na jeden dzień i użyć tylko toniku jakiegoś nawilżającego.
pod oczy stosuję Farmix https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/ap...amina_B5_50_ml

uups nie wiedziałam, że takich linków nie mogę zamieścić
jest to krem Farmiks pod oczy z prowitaminą B5
nie znam się na składach ale towarzyszy mi już od kilku lat i go uwielbiam. Przed snem zawsze nakladam go trochę więcej jak na dzień. Super łagodzi kąciki oczu, dzieki temu te okolice są jedynym miejscem na twarzy , które mi się "nie ściąga".


jeśli chodzi o peeleng będe musiała narazie się wstrzymac bo finansowo nie mogę sobie az na tyle pozwolić. Chyba, że znajdę cos w bardziej przystępnej cenie. Najważniejsze jest dla mnie teraz mleczko - którego nie wiem czy sie doczekam ;(
ściereczki zakupione i czekają

nałozyłam Bielende i czułam jednak ściągnięcie. Boję się dotknąć mojego żelu do twarzy i zmywałam wszystko własnie płynem micelarnym z AA nawilżającym - może to jego sprawka.
Nie wytrzymałam i połozyłam krem nivea visage na noc

co moge sobie zakupic "od biedy" drogryjnego, żeby sie myc do czasu pojawienia się mleczka.

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość

Ja to ściągnięcie "załatwiam" tonikami lub hydrolatami. Na mojej cerze sprawdzają się nawet te najtańsze (z Ziaji, Fitomedu), ale ja nie mam cery skłonnej do podrażnień. Nie sprawdził się jedynie hibiskusowy z Sylveco (dość mocno ściągał mi skórę, nie wiem dlaczego).

.
mam własnie wrażenie, że to płyn micelarny tak mnie wysusza ;/
muszę szukać czegoś nowego. Dopiero zaczynam eksperymenty dlatego muszę powoli zmieniać kosmetyki, żeby widzieć który jak na mnie działa
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2016-05-27 o 20:06
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-27, 22:34   #4093
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Lusia, a jakie kremy z AA masz dokładnie na myśli?
Przeciwzmarszczkowe z serii mezzo laser 40+ i 50+
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 08:00   #4094
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja zrezygnowałam już dawno temu z peelingów. Nigdy nie znalazłam takiego, który by coś robił a jednocześnie nie szkodził. Enzymatyczne typu bromelaina u mnie nic nie robią, a mechaniczne potrafią podrażnić. O savon noir, szkodniku stulecia, nie chcę więcej słyszeć. Z braku laku czasem przejadę ścierką z TBS, jak mam suche skórki. Mikrofibra jest dla mnie za ostra. Może kupiłabym coś z płatkami owsianymi, ale znam tylko maseczkę Body Shop, ona jest chyba do suchej skóry.
Ogólnie jakoś nie potrafię sobie wyrobić nawyku używania czy to peelingów czy maseczek, nie przepadam za bardzo za tego typu czynnościami.
Też kiedyś nie lubiłam enzymatycznych, ale przekonałam się do nich i widzę działanie. Savon Noir nie cierpię, koszmarnie mnie uczula. To wprost niebywałe, jak różnie potrafi reagować skóra. Kolejny kosmetyk hit, a u mnie po prostu jego działanie jest nie do przyjęcia.

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o peeleng będe musiała narazie się wstrzymac bo finansowo nie mogę sobie az na tyle pozwolić. Chyba, że znajdę cos w bardziej przystępnej cenie. Najważniejsze jest dla mnie teraz mleczko - którego nie wiem czy sie doczekam ;(
ściereczki zakupione i czekają

nałozyłam Bielende i czułam jednak ściągnięcie. Boję się dotknąć mojego żelu do twarzy i zmywałam wszystko własnie płynem micelarnym z AA nawilżającym - może to jego sprawka.
Nie wytrzymałam i połozyłam krem nivea visage na noc

co moge sobie zakupic "od biedy" drogryjnego, żeby sie myc do czasu pojawienia się mleczka.


mam własnie wrażenie, że to płyn micelarny tak mnie wysusza ;/
muszę szukać czegoś nowego. Dopiero zaczynam eksperymenty dlatego muszę powoli zmieniać kosmetyki, żeby widzieć który jak na mnie działa
Niestety, na początku rezygnacji z mocno odżywczej pielęgnacji, trzeba pozwolić skórze, ale też psychice się przestawić. Może wydawać się, że serum ściąga, ale jak jeszcze wdrożysz mleczko i odrzucisz silne detergenty, to zobaczysz, jak to wszystko ładnie zaczyna działać i współpracować. Mnie to serum nawilża, owszem, napina skórę, ale nie ściąga jej, czuję ukojenie po nałożeniu, po prostu moja skóra jest odzwyczajona od treściwych kremów i agresywnych żeli myjących i wystarczy jej niewiele, by była nawilżona, bo sama pracuje na swoje nawilżenie. Skoro nakładasz krem na serum, to ono będzie słabiej działać, naprawdę warto przeboleć lekkie ściągnięcie dla efektu złuszczenia, a krem nakładać tylko w skrajnej sytuacji, jeśli skóra jest tak sucha, że czujesz ból, albo, że zaraz popęka. Zresztą zobaczysz przy kolejnych aplikacjach, reakcja skóry pewnie się też zmniejszy.

Myślę ze ściereczka póki co wystarczy.

Micele wysuszają też, niestety, zwłaszcza takie, które się pienią na skórze.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-05-28 o 08:02
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 08:15   #4095
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
co moge sobie zakupic "od biedy" drogryjnego, żeby sie myc do czasu pojawienia się mleczka.


mam własnie wrażenie, że to płyn micelarny tak mnie wysusza ;/
muszę szukać czegoś nowego. Dopiero zaczynam eksperymenty dlatego muszę powoli zmieniać kosmetyki, żeby widzieć który jak na mnie działa
Różowy płyn micelarny Garniera jest dość łagodny, dla mnie od biedy może zastąpić Biodermę Sensibio.
Ale niestety wiele miceli zawiera wysuszające składniki, jak wspomniała Korah, zwłaszcza te, które się pienią.
Czy sam micel wystarczy Ci tymczasowo do oczyszczania skóry to już musisz sama ocenić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 12:40   #4096
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, na początku rezygnacji z mocno odżywczej pielęgnacji, trzeba pozwolić skórze, ale też psychice się przestawić. Może wydawać się, że serum ściąga, ale jak jeszcze wdrożysz mleczko i odrzucisz silne detergenty, to zobaczysz, jak to wszystko ładnie zaczyna działać i współpracować. Mnie to serum nawilża, owszem, napina skórę, ale nie ściąga jej, czuję ukojenie po nałożeniu, po prostu moja skóra jest odzwyczajona od treściwych kremów i agresywnych żeli myjących i wystarczy jej niewiele, by była nawilżona, bo sama pracuje na swoje nawilżenie. Skoro nakładasz krem na serum, to ono będzie słabiej działać, naprawdę warto przeboleć lekkie ściągnięcie dla efektu złuszczenia, a krem nakładać tylko w skrajnej sytuacji, jeśli skóra jest tak sucha, że czujesz ból, albo, że zaraz popęka. Zresztą zobaczysz przy kolejnych aplikacjach, reakcja skóry pewnie się też zmniejszy.

Myślę ze ściereczka póki co wystarczy.

Micele wysuszają też, niestety, zwłaszcza takie, które się pienią na skórze.
nie mogłam juz wytrzymać, musiałam coś położyć.
własnie na DOZie kompletuje zamówienie, wzięłam: anlantandermoline ( jeden lekki krem i jeden ochronny) - na takie własnie akcje
myślę o peelingu enzymatycznym z Pharmaceris N Puri-Capeeling, peeling enzymatyczny do skóry wrażliwej - nie wiem czy to dobry wybór ale na pewno lepszy od peelingu ostrego, który stosowałam do tej pory
potrzebuje rownież płynu micelarnego, znalazłam dwa:
https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/ap..._-_1__1_GRATIS
https://www.â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠/ap...celarny_200_ml

Sylveco Vianek, nawilżający płyn micelarny, 200 ml
Zestaw Bioderma Sensibio H2O, płyn micelarny do oczyszczania twarzy, 250 ml - 1 + 1 GRATIS


dzis rano zaaplikowałam Alterre, również mnie ściaga ale nie ma takiego szoku jak wczoraj. Oczywiscie jedno serum jak i drugie wchłonęło się jak w gąbkę. Musiałam dokadać bo nie zdążałam tego rozsmarować.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Różowy płyn micelarny Garniera jest dość łagodny, dla mnie od biedy może zastąpić Biodermę Sensibio.
Ale niestety wiele miceli zawiera wysuszające składniki, jak wspomniała Korah, zwłaszcza te, które się pienią.
Czy sam micel wystarczy Ci tymczasowo do oczyszczania skóry to już musisz sama ocenić.
Garnier czy Bioderma? teraz jest promocja tzn. zadna promocja ale 2 paki po 250 mł za 48 zł ( Bioderma)
__________________

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2016-05-28 o 12:42
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:12   #4097
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

O, gdzie to promo na Biodermę? Dam koleżance w PL zlecenie, w czasie ostatniego pobytu nie udało mi się kupić dwupaka. To jest super promocja, w DE nędzne 250 ml kosztuje ok 10 euro i to jeszcze malo która apteka ma w ogóle Biodermę.

Ja bym oczywiście brała tę Sensibio.

Alantan Dermoline jest calkiem sensownym wyborem, jeśli chodzi o kremy.

Na cerę podrażniona poleciłabym Ci dwa sera Esthetica Dermo Pharma: z EGF oraz kwasem traneksamowym. Bywają w Super Pharm i niektórych polskich drogeriach. To są sera na typowe problemy cer z naruszoną barierą naskórka, podrażnionych.

Korah, jakie peelingi na jakich bazach się u Ciebie sprawdzają?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:42   #4098
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Chimay w Aptece Gemini Sensibio jest w dobrej cenie 2x250ml kosztuje 41,49 zł, 2x500 ml kosztuje 72,89 zł.
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:47   #4099
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Chimay w Aptece Gemini Sensibio jest w dobrej cenie 2x250ml kosztuje 41,49 zł, 2x500 ml kosztuje 72,89 zł.

A co to ten Chimay?
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 13:54   #4100
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Przepraszam, w poście powinnam zacytować jak poniżej:

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, gdzie to promo na Biodermę? Dam koleżance w PL zlecenie, w czasie ostatniego pobytu nie udało mi się kupić dwupaka. To jest super promocja, w DE nędzne 250 ml kosztuje ok 10 euro i to jeszcze malo która apteka ma w ogóle Biodermę.

Ja bym oczywiście brała tę Sensibio.

Alantan Dermoline jest calkiem sensownym wyborem, jeśli chodzi o kremy.

Na cerę podrażniona poleciłabym Ci dwa sera Esthetica Dermo Pharma: z EGF oraz kwasem traneksamowym. Bywają w Super Pharm i niektórych polskich drogeriach. To są sera na typowe problemy cer z naruszoną barierą naskórka, podrażnionych.

Korah, jakie peelingi na jakich bazach się u Ciebie sprawdzają?
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 13:57   #4101
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lena40 Pokaż wiadomość
Przepraszam, w poście powinnam zacytować jak poniżej:

Oj skorki,mnie zauważyłam ze to nick, myślałam ze nazwa kosmetyku
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:02   #4102
lena40
Lady Pudernica
 
Avatar lena40
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 7 487
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zdarza się . To wina dziwnej składni, którą zastosowałam
lena40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:10   #4103
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
A co to ten Chimay?
Zasadniczo to pewien belgijski browar w mieście o tej samej nazwie

lena40, dzięki za cynk. Ostatnio dwupaki w SP szybko rozdrapali. Przez to też męczę teraz wersję Sebium, ale musiałam kupić inny, łagodniejszy micel.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:28   #4104
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zasadniczo to pewien belgijski browar w mieście o tej samej nazwie



lena40, dzięki za cynk. Ostatnio dwupaki w SP szybko rozdrapali. Przez to też męczę teraz wersję Sebium, ale musiałam kupić inny, łagodniejszy micel.

Wiem ze browar, i to jaki pyszny, polecam niebieski
A ta Bioderma warta swojej ceny?
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:34   #4105
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Wiem ze browar, i to jaki pyszny, polecam niebieski
A ta Bioderma warta swojej ceny?
Dla mnie to najlepszy micel na rynku. Zużyłam już litry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 14:37   #4106
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla mnie to najlepszy micel na rynku. Zużyłam już litry.

Jak troche przetłuszczająca cera po nim wyglada? A jak sucha?
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 15:10   #4107
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Jak troche przetłuszczająca cera po nim wyglada? A jak sucha?
Sensibio jest neutralna, nie ma zapachu, nie zostawia warstwy na skórze, nie pieni się, nie wysusza, nie ściąga, nie szczypie w oczy. Nie muszę używać po niej toniku. To na tłustej cerze.
Bioderma Hydrabio już na przykład ma zapach. To jest zresztą wersja najpopularniejsza w Korei.
Bioderma Sebium lekko pachnie, nie nadaje się do oczu, trochę matuje. Stosowana 2 razy dziennie u mnie wysusza. Nie jest neutralna, a tego wymagam od micela.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 15:48   #4108
_Angelina_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Angelina_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 028
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na cerę podrażniona poleciłabym Ci dwa sera Esthetica Dermo Pharma: z EGF oraz kwasem traneksamowym. Bywają w Super Pharm i niektórych polskich drogeriach. To są sera na typowe problemy cer z naruszoną barierą naskórka, podrażnionych.
można je kupić w sklepie interentowym
nie wiem czy jest sens kupować tak wszystko jak popadnie...ale starsznię chce to wszystko mieć , nawet jesli ma leżeć przez jakiś czas
czy jestem normalna
__________________
_Angelina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 16:02   #4109
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Arrow Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
można je kupić w sklepie interentowym
nie wiem czy jest sens kupować tak wszystko jak popadnie...ale starsznię chce to wszystko mieć , nawet jesli ma leżeć przez jakiś czas
czy jestem normalna
Nie ma sensu. Przelicz sobie to na moce przerobowe i weź pod uwagę, że potrzeba czasu, żeby ocenić czy produkt działa. Żonglowanie kosmetykami i włączanie ciągle nowych to chaos, nie połapiesz się potem w tym. Najlepiej powoli wprowadzać nowości. Ja bym zdecydowanie zaczęła od zmiany sposobu mycia, a resztę rozłożyć w czasie.

Weź też pod uwagę, że chociaż wątek skupia osoby z teoretycznie podobnymi problemami, to jednak każda cera to inna historia i inne upodobania. Każda z nas poleci ci coś innego, co może się nawet wykluczać. Trzeba powoli szukać swoich metod i formuł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-28, 16:09   #4110
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Sensibio jest neutralna, nie ma zapachu, nie zostawia warstwy na skórze, nie pieni się, nie wysusza, nie ściąga, nie szczypie w oczy. Nie muszę używać po niej toniku. To na tłustej cerze.

Bioderma Hydrabio już na przykład ma zapach. To jest zresztą wersja najpopularniejsza w Korei.

Bioderma Sebium lekko pachnie, nie nadaje się do oczu, trochę matuje. Stosowana 2 razy dziennie u mnie wysusza. Nie jest neutralna, a tego wymagam od micela.

Dzięki zapisze sobie
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.