Drugi Kierunek Płatny?! - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-06, 10:26   #1051
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez coffee_flavour Pokaż wiadomość
To jest zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe.......

Ale jeśli to prawda to chyba lepszej infromacji w tym roku nie mogłam przeczytać
Pismo podpisane jest przez Rekor Uniwersytetu Warszawskiego. Co wiecej, machina poszla w ruch i na UW rozpoczyna się kasowanie oświadczeń składanych w 2011 roku oraz zmiany w module USOS który miał naliczać wykorzystne ectsy.

Moim zdaniem MNiSW nie może się już wycofać z tej interpretacji, bo to byłoby na naszą niekorzyść, a retroaktywność prawa jest dozwolona TYLKO na korzyść. Generalnie to nie wiem co tu można kwestionować. Zasady są wypisane jasno. Pismo jest oficjalne, a nie żadnen mail do Kowalskiego. Skoro UW działa zgodnie z tymi wytycznymi to i my możemy
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:15   #1052
coffee_flavour
Rozeznanie
 
Avatar coffee_flavour
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 866
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Pismo podpisane jest przez Rekor Uniwersytetu Warszawskiego. Co wiecej, machina poszla w ruch i na UW rozpoczyna się kasowanie oświadczeń składanych w 2011 roku oraz zmiany w module USOS który miał naliczać wykorzystne ectsy.

Moim zdaniem MNiSW nie może się już wycofać z tej interpretacji, bo to byłoby na naszą niekorzyść, a retroaktywność prawa jest dozwolona TYLKO na korzyść. Generalnie to nie wiem co tu można kwestionować. Zasady są wypisane jasno. Pismo jest oficjalne, a nie żadnen mail do Kowalskiego. Skoro UW działa zgodnie z tymi wytycznymi to i my możemy
Rozumiem, że pozostałe uczelnie też będą musiały się do tego dostosować?

Jest jeszcze jednak dla nas jakaś nadzieja
__________________
Summer bodies are made in the winter!
coffee_flavour jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:00   #1053
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez coffee_flavour Pokaż wiadomość
Rozumiem, że pozostałe uczelnie też będą musiały się do tego dostosować?

Jest jeszcze jednak dla nas jakaś nadzieja
No tak, to nie jest wykładnia UW, ale MNiSW. Nie mają oddzielnej dla UW i oddzielnej dla reszty uczelni.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 19:26   #1054
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość

czyli jak w 2011/2012 zaczelam studia lic, potem bede je kontynuowac na mgr to wedlug informacji z tego linka przysluguje mi (np. po ukonczeniu studiow) jeszcze jeden bezplatny lic lub mgr? (czy lic+mgr?)
Tak, ale tylko licencjat.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:28   #1055
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

propozycja zmian: https://www.premier.gov.pl/wydarzeni...k-studiow.html

co sadzicie?
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 14:45   #1056
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Wreszcie ktoś zaczyna myśleć!

Potwierdzam moją poprzednią wiadomość. MNiSW potwierdziło po raz kolejny, że studia co do których decyzja o przyjęciu została wydana do 30.09.2012 NIE liczą się w ogóle jako pierwszy kierunek. To bardzo istotna zmiana w stosunku do lat poprzednich. Polecam korespondencję z Parlamentem Studentów: http://www.psrp.org.pl/3732/odplatno...runek-studiow/
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 15:05   #1057
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Wreszcie ktoś zaczyna myśleć!

Potwierdzam moją poprzednią wiadomość. MNiSW potwierdziło po raz kolejny, że studia co do których decyzja o przyjęciu została wydana do 30.09.2012 NIE liczą się w ogóle jako pierwszy kierunek. To bardzo istotna zmiana w stosunku do lat poprzednich. Polecam korespondencję z Parlamentem Studentów: http://www.psrp.org.pl/3732/odplatno...runek-studiow/
zgadzam sie
jednak mnie to nie ratuje, bo z tego co widze, jak skoncze licencjat w czerwcu i bede kontynuowac na mgr od 2014/2015 to za druga magisterke bede musiala juz placic
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 17:49   #1058
Tolvaj
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 639
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Czyli jeśli dobrze rozumiem to mogę jeszcze zacząć licencjat za darmo w tym roku? :O Równocześnie z magisterką? (Pierwsze studia zaczęte w 2010 r.)? :O
Tolvaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 21:09   #1059
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Tolvaj Pokaż wiadomość
Czyli jeśli dobrze rozumiem to mogę jeszcze zacząć licencjat za darmo w tym roku? :O Równocześnie z magisterką? (Pierwsze studia zaczęte w 2010 r.)? :O
Tak.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:36   #1060
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

znow mam pytanie odnosnie drugiego platnego kierunku, na uczelni na ktora chce aplikowac na 2 kierunek jest napisane: "Jeżeli po I roku studiów nie znajdziesz się w grupie 10% najlepszych studentów kwalifikujących się do
otrzymania stypendium Rektora dla najlepszych studentów, to będziesz zobowiązany do zapłaty za drugie
studia stacjonarne na danym poziomie studiów w wysokości określonej zarządzeniem Rektora"

Co w przypadku gdy zrezygnuje z drugiego kierunku przed pierwsza sesja (= nie wykorzystam punktow = nie place?)
Co w przypadku gdy zrezygnuje przed 2 sesja? Wobec tego co wyzej napisalam, na oceny patrza dopiero po 2 semestrach.

__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 12:45   #1061
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez natalka2 Pokaż wiadomość
znow mam pytanie odnosnie drugiego platnego kierunku, na uczelni na ktora chce aplikowac na 2 kierunek jest napisane: "Jeżeli po I roku studiów nie znajdziesz się w grupie 10% najlepszych studentów kwalifikujących się do
otrzymania stypendium Rektora dla najlepszych studentów, to będziesz zobowiązany do zapłaty za drugie
studia stacjonarne na danym poziomie studiów w wysokości określonej zarządzeniem Rektora"

Co w przypadku gdy zrezygnuje z drugiego kierunku przed pierwsza sesja (= nie wykorzystam punktow = nie place?)
Co w przypadku gdy zrezygnuje przed 2 sesja? Wobec tego co wyzej napisalam, na oceny patrza dopiero po 2 semestrach.

Zgodnie z ustawą za wykorzystanie ects= zaliczenie zajeć. Nie zaliczasz, nie płacisz. ALE wykorzystujesz jednorazowe prawo do podjecia IIgo kierunku i każdy kolejny jest już w pełni odpłatny.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-06, 12:57   #1062
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Zgodnie z ustawą za wykorzystanie ects= zaliczenie zajeć. Nie zaliczasz, nie płacisz. ALE wykorzystujesz jednorazowe prawo do podjecia IIgo kierunku i każdy kolejny jest już w pełni odpłatny.
Dzięki za potwierdzenie moich domysłów
a co w przypadku 2 pytania? Gdy wykorzystam punkty za 1 semestr, a decyzja o tym kto płaci zapada po roku (te 10% najlepszych studentów)?

a tu jeszcze cytat ze strony PSRP dla zainteresowanych
Cytat:
W dniu 4 marca 2014 r. odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli PSRP z podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Darią Lipińską-Nałęcz oraz dyrektorami właściwym departamentów resortu, dotyczące nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. W spotkaniu wzięli udział Piotr Müller – Przewodniczący PSRP oraz Mateusz Mrozek – członek Rady Wykonawczej PSRP. Podczas dwugodzinnego spotkania przedyskutowane zostały postulaty PSRP dotyczące zmian w projekcie nowelizacji. Najważniejsze konkluzje spotkania są obiecujące i dotyczą prawdopodobnych zmian w projekcie ustawy w zakresie:
1. zasad odpłatności za drugi kierunek studiów (wypracowywana nowa wersja przepisów będzie jeszcze bardziej korzystna niż przedstawiona w ubiegłym tygodniu; na pewno będzie zawierała rozszerzenie grupy uprawnionych studentów do 20%; trwają rozmowy, które mają zapewnić gwarancję bezpłatnego studiowania na I roku studiów na drugim kierunku),
2. wycofania się z propozycji liczenia 10% najlepszych studentów do stypendium rektora na poziomie uczelni (zamiast na poziomie kierunku studiów, jak obecnie stanowią przepisy),
3. możliwego stworzenia stypendiów dla studentów I roku studiów (w propozycji znacząco zbieżnej z opinią PSRP).
Ostateczne wersje przepisów zostaną przedstawione na posiedzeniu podkomisji stałej ds. nauki i szkolnictwa wyższego Sejmu RP, które odbędzie się 12 marca. Przedstawiciele PSRP wezmą w nim aktywny udział.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 20:32   #1063
Tinuu27
Raczkowanie
 
Avatar Tinuu27
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 433
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

w 2011/2012 podjęłam studia licencjackiej, teraz w lipcu będę zdawać egzamin wstępny na studia magisterskie.
i teraz pytanie: jeśli podjęłabym równocześnie jednolite studia magisterskie wraz z magisterką to czy musiałabym za któryś z kierunków płacić?
__________________
`Bo to zła kobieta była.`

dieta, dieta..
a może odwiedzisz mnie tu? -> @

wymiana
Tinuu27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 22:52   #1064
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Cytat:
Napisane przez Tinuu27 Pokaż wiadomość
w 2011/2012 podjęłam studia licencjackiej, teraz w lipcu będę zdawać egzamin wstępny na studia magisterskie.
i teraz pytanie: jeśli podjęłabym równocześnie jednolite studia magisterskie wraz z magisterką to czy musiałabym za któryś z kierunków płacić?
Tak, za jeden z nich tak. Studia podjęte w 2011/12 ci się nie liczą, ale te które podejmiesz w 2014/15 owszem.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 23:36   #1065
rozowylew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Dziewczyny, czy według tych ostatnich doniesień, jeśli:
- w 2010/11 zaczęłam pierwszy kierunek i skończyłam go na licencjacie
plus w 2011/12 zaczęłam drugi kierunek i teraz w czerwcu go kończę na lic. to:
- mam prawo do bezpłatnej magisterki ( to pewne), a czy np. do dwóch? Czy już za drugą muszę płacić?
- a czy mam prawo zacząć kolejne studia od licencjatu? I co w sytuacji, gdy te studia to lic+mgr? Za mgr płacę? A jeśli będą to studia jednolite?

Przepraszam, ale wcześniej wiedziałam, że mam prawo do mgr jednej bezpłatnej, a teraz nie wiem jak moje studia się liczą ...
rozowylew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 18:16   #1066
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Drugi Kierunek Płatny?!

Studia rozpoczęte w 2011 r sie mie liczą. Ale każde kolejne zachętę w 2014 juz tak. A wiec masz prawo od jednych bezpłatnych studiow. Nie wiem, gdzie masz problem.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-08 19:16:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.