Czy Wam też się farba tak szybko zmywa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-02-13, 11:20   #1
Dziobak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 4

Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?


Dziewczyny, poradźcie, proszę! Po 2 tyg. od koloryzacji u fryzjera farba zmyła się całkowicie. Czy Wam też to się zdarza?
Dodam, że położono mi brąz Diacoloru (bo podobno nie było potrzeby kłaść nic mocniejszego) na włosy zrobione wcześniej w domu Decorem Welli na rudo. I znów jestem ruda (nie licząc odrostów we własnym brązie)!!! Czy powinnam reklamować usługę, czy też pogodzić się z nietrwałością Diacoloru?
Dziobak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 11:28   #2
asinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 219
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

To zależy od rodzaju włosów, mam w pracy dwie koleżanki, jednej farba zmywa się bardzo szybko, a drugiej identyczna farba trzyma się i trzyma, aż za bardzo. Piszę to na podstawie innych bo własnych doświadczeń w tym temacie nie posiadam, sama nie farbuję włosów bo na szczęście nie muszę.
asinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 14:46   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

a dekoloryzowałaś włosy wcześniej [tzn. nawet 3 miesiące temu]?
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 14:48   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

ja też nie muszę [img]icons/icon7.gif[/img] podziwiam jednak Twoją wytrwałość. ja bowiem nie muszę a jednak.. pofarbowałam włosy raz i nie moge przestać. byłam jasną blondynką, granatowoczarną kocicą [img]icons/icon7.gif[/img] a teraz jestem brązowo-ruda [img]icons/icon7.gif[/img]. każdy z tych kolorów miałam po kilka razy [img]icons/icon7.gif[/img] na prezmian.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 14:57   #5
AgnieszkaA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 89
GG do AgnieszkaA
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

mój kolor na włosach trzyma się bardzo ładnie, a wszystko chyba dzięki szamponowi do włosów farbowanych firmy KADUS, który ma za zadanie utrzymać kolor.
AgnieszkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-13, 17:22   #6
Dziobak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 4
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Nie robiłam dekoloryzacji, stosowałam tylko (2-3 razy w ciągu ostatnich 5-6 miesięcy) szampony i farby brązowe i rudawe (jestem ciemną szatynką z natury). Pomijam już chemiczną przyczynę zjawiska, bardziej się zastanawiam, czy tę nieudaną koloryzację reklamować. Ciekawostką jest, że farbowałam włosy w słynnym skądinąd salonie na Żelaznej (tym od Krzysia-kolorysty). Kto jak kto, ale tam chyba powinni znać się na trwałych farbach. Ciekawi mnie teraz, czy mam szansę na poprawkę (bez żdnych dopłat). Trzeba będzie zadzwonić...
Dziobak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 10:29   #7
Wioletta
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 652
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

[img]icons/icon40.gif[/img]
Ja farbowalam wloski na ciemy braz typowa farba z Loreala i GARNIERA- trzymala sie o wiele krocej (2 tyg) w porownaniu do ....szamponu koloryzujacego CASTING (dla mnie najlepszy). Nie mam pojecia dlaczego [img]icons/icon21.gif[/img] Sam swiezy kolorek utrzymuje mi sie ok 3 tygodni ...potem jest widoczny, ale wiadomo powoli schodzi. Wlosy myje codziennie(rano)obojetnie czy mroz czy nie [img]icons/icon7.gif[/img] Szamponami popularnymi do wlosow farbowanych (Loreal,Pantine...)

Zas co sie tyczy farbowania u fryzjera (mialam balejaz, wczesniej ciemny kolorek) trzymalo sie bardzo dlugo,ze 4 m-ce jak nie dluzej [img]icons/icon20.gif[/img]

pozdr serd wiola
Wioletta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-02-14, 14:54   #8
anna28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 57
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Z moich doświadczeń z farbowaniem wynika, że naszybciej wymywają się odcienie czerwieni, np. sliczny kolor oberżyny trzyma się na mojej łepetynie około 3 tyg.potem płowieje (i nie ma tu znaczenia farba, stosowałam chyba wszystkich firm, bo to jeden z moich ulubionych odcieni). Najdłużej utrzymują się odcienie ciemnego i średniego brązu (ale to chyba dlatego, że mój naturalny kolor włosów podchodzi pog któryś z tych odcieni). Jednak nigdy nie zdażyła mi się sytuacja, żeby FARBA zmyła się po około 2 tyg. FARBA nie ma prawa się zmyć, zmywają się szampony koloryzujące!! (przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało a może się mylę??). Tak więc uważam, że jak najbardziej powinnaś wybrać się do fryzjera ( szczególnie, jeśli zapłaciłaś za usługę słono) i zarządać przynajmniej wyjaśnień. Pozdrawiam Cię serdecznie i wybacz ortografię mam nadzieję że to dyslekcja a nie niuctwo
anna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-02-14, 20:04   #9
Dziobak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 4
Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Dzięki za odzew, Aniula dodałaś mi otuchy - będę jutro reklamować. Tylko jednego nie jestem pewna, czy Diacolor L'Oreala, którego użyli, to farba czy szampon? (Wiem tylko, że jest łagodniejszy od Majirela - czy jakoś tak). Bo jak to szampon, to może ma się zmywać i mnie pogonią...
Dziobak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 22:00   #10
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Bylam ostatnio u fryzjera zorientowac sie w palecie diacoloru, zamierzam zafarbowac wlosy diacolorem sama w domu. Fryzjerka powiedziala, ze to farba, a jedyne czym ma sie roznic od innych, to ze nie nisczy wlosow, nie zawiera amoniaku czy innych tam "chemikaliów" , niestety mnie tez farba szybko sie zmywa, ale to kwestia rodzaju i stanu wlosow, ostatnio farbowalam igora schwartzkopfa i nie zmyla sie w prawdzie, ale zmienila kolor na jasniejsza po kilku myciach, a u mojej mamy trzytma sie dluzej w stanie nienaruszonym...niestety tak to juz bywa, w kazdym razie mysle, ze naleza Ci sie conajmniej wyjasnienia pozdrawiam i informuj nas na bierzaco
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 22:09   #11
Feluś
Raczkowanie
 
Avatar Feluś
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 129
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

znowu farbowanko!!
Coś co często robię. Obecnie mam czerwone włosy. Niektóre odcienie się żeczywiście szybciej zmywają i należą do nich wszelkie odcienie czerwieni-ale nie brązu. Ilu fryzjerek się nie pytałam, wszystkie mówiły to samo. więc to prawda. Moje włosy najlepiej "trzymają oberżynę, ciemny bordo itp.- tj.okołom 3 tyg., takie już są. Ale brąz po 2-tyg.-farba nie powinien zejść. No chyba że włosy są bardzo zniszczone, np.dekoloryzacją lub rozjaśniaczem, ale z tego co Piszesz, to farbowałaś a ciemne odcienie. nie powinno być takiego efektu. PA,PA!!
Feluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-23, 09:36   #12
koosmaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 228
Question Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Dziewczyny, napiszcie jakie sa efekty po diacolorze, czy rzeczywiscie sa bardziej naturalne, niz po innych farbach i nie az tak niszcza wlosow?
koosmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 16:45   #13
ewa.nea
Zakorzenienie
 
Avatar ewa.nea
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 502
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Na moich włosach również nie trzymały się farby od fryzjera. Ale od długiego już czasu mam zaprzyjaźnioną fryzjerkę, która balejaż robbi mi w domu. Używam farby Palett Young złoty blond (który na moich włosach wychodzi jako ciepły jasny brąz). Jestem bardzo zadowolona z tej farby. Kolor trzyma się ponad 4 miesiące!!! Niestety farbę wycofali!!!
ewa.nea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 16:53   #14
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Mi farba bardzo szybko się zmywa. Czsem już po tygodniu nie widać, że włosy były farbowane. Chociaż zauważyłam, że im cześciej zaczęłam farbować, tym później zmywała się farba i nawet zaczęły mi się robić odrosty. Choć osobiście nie polecam tej metody, bo teraz mam inny problem - włosy wypadają



ce garściami.
A, gdy używałam szapmonu Dove do włosów farbowanych kolor dłużej sie trzymał.
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-09, 18:49   #15
Blondi2
Raczkowanie
 
Avatar Blondi2
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 196
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

niestety mi też zmył się śliczny brązik, który kładł mi fryzjer na początku lipca.Była to farba L'oreala Majirel- kolor "zmrożony blond".Fryzjerka poleciła mi ten odcień bo z jasnego, wypalonego blondu chciałam wrócić do mniej więcej swojego naturalnego koloru czyli jasnego brązu. rzeczywiście kolor był bardzo ładny, naturlany ale w tej chwili jestem znów blondynką a po kolorze nie ma prawie śladu . Siostra "pocieszyła" mnie, że z blondu kolor zmywa się znacznie szybciej niż z innych odcieni i że czeka mnie jeszcze kilka wizyt u fryzjera zanim brąz zacznie trzymać się na włosach.Czy to prawda?
Diacolor L'oreala wydaje mi się, że może się zmyć (miałam jakiś czas temu farbowane nim włosy i chyba fryzjerka mówiła, że to nie trwała farba, że jest delikatniejszy).Ale zapytam siostry-ona na pewno wie bo pracowała w salonie JLD a oni mają tylko produkty L'oreala.
Blondi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 01:33   #16
pinacolada88
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 98
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Hej... Kiedys i mi bardzo szybko zmywaly sie farby i musialam farbowac wloski co 2 tyg... dopoki nie trafilam na swietna farbe Joanny ziolową jej cena siegą gora 8 zł a polecam ja baardzo
pozdrawiam
pinacolada88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:19   #17
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Pinacolada88 mozesz podac dokladna nazwe tej farby? Jaki kolorek uzywalas, i ktore farby tak szybko CI sie wyplukiwaly?

Edytowane przez mmq
Czas edycji: 2005-08-12 o 08:53
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:37   #18
msmarta
Raczkowanie
 
Avatar msmarta
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 74
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Używałam dużo farb, wszystkie zaczynały schodzic po 2 tyg. aż nie trafiłam na casting. teraz tylko jej używam, ponieważ kolor trzyma się na włosach aż do następnego farbowania (farbuje włosy co 1,5- 2 miesięcy). Jestem z niej bardzo zadowolona wprawdzie jest to kolor czarny
msmarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 08:37   #19
wścibiuszka
Zadomowienie
 
Avatar wścibiuszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 644
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Powiem tak, jeśli często farbuje się włosy to farba będzie zmywała się coraz szybciej. W pewnym moemencie włosy są już tak nasycone chemią, że łuski sie zamykaja i nie przyjmuja niczego- polecam czeste podcinanie włosów i ampułki regeneracyjne w salonach Welli nakłądają je za około 20 zł. Takie coś wypłukuje się z włosów przez około 2 tygodnie ale naprawde są efekty.
wścibiuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-12, 10:50   #20
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

a co z szamponami do wlosow farbowanych, nawet te profesjonalne nie pomagaja?
mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 11:43   #21
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Troche pomagaja ale niewiele. Poprostu musza tu byc spelnione dwa elementy dobra farba plus dobry szampon. Dobra farba przy stosowaniu zlego szamponu tez prawdopodobnie szybko splowieje.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 23:08   #22
pinacolada88
Raczkowanie
 
Avatar pinacolada88
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 98
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Cytat:
Napisane przez mmq
Pinacolada88 mozesz podac dokladna nazwe tej farby? Jaki kolorek uzywalas, i ktore farby tak szybko CI sie wyplukiwaly?

Nie pamietam az tak dokladnie nazwy..ale to bylo cos w stylu"joanna natural" kolor ciemny braz wpadajacy czern. wczesniej farbowalam palette, l'oreal, garnier, bell coulor<wszystkie te kolory byly ciemna przewaznie braz>
pinacolada88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 23:12   #23
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Dzieki czyli stosowalas Naturia Color niestety nie ma tam granatowej czerni (chyba ze lesna jagoda to granatowa czern) dlatego zastanawiam sie nad Festival Elegance ciekawe czy tez jest taka dobra.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 01:53   #24
As!a
Raczkowanie
 
Avatar As!a
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 355
GG do As!a
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Cytat:
Napisane przez mloda71
a co z szamponami do wlosow farbowanych, nawet te profesjonalne nie pomagaja?
Mi pomaga, i to wcale nie "profesjonalny", szapon Dove.
__________________
" I met a girl who sang the blues and I asked her for some happy news. But she just smiled and turned away."
As!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 08:51   #25
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

A ja Wam powiem co powiedziala mi znajoma fryzierka:
Po farbowaniu myć włosy zwyklym szamponem i , wyplukać zakwaszona woda (ocet lub cytryna)..POnoc farba trzyma dlużej..Bo wszelkiego rozdzaju odzywkiulatwiaja wyplukiwanie farby
__________________

_________________________ _________________________ _
_________________________ _________________________ _


WYSZUKIWARKA nie gryzie


Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-13, 19:23   #26
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Msmarta uzywalas moze innych farb loreala, jesli tak to jakie masz wrazenia po nich w odniesieniu do Castinga, Feria Prefference - to niby trwale farby a z opini wynika ze z trwaloscia to u nich slabiutko, troche dziwi mnie ze szampon ktorego kolor przewidziany jest na 6 tygodni okazuje sie trwalszy od farb. Napislas ze stosowalas kolor czarny, czy to ten z numerem 10?, z opakowania to tak srednio wynika gdyz wlosy kobiety z fotki sa srednioczarne, a nazwa "Bruin Zwart" tez nie bardzo z czernia sie kojarzy.
Probowalem juz wielu farb i 2 tygodnie to dla wiekszosci maks. Pozostala jeszce Joanna ale jakos niemoge przekonac sie do tej firmy.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-15, 09:57   #27
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Udalo mi sie dojsc iz kolor nr.10 Casting nie jest to jednak kolorem czarnym mimio polskiej nalepki czern - juz z samego opakowania widac ze to jest cos innego - a mianowicie jest to kolor heban - barzdzo ciemny braz. Czy to jest naciemniejszy odcien Castinga, nie ma tam czystej czerni?
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 08:39   #28
anisia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 201
Dot.: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

diacolor to nie a farba a szampon
anisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 15:34   #29
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

Cytat:
Napisane przez Dziobak Pokaż wiadomość
Dzięki za odzew, Aniula dodałaś mi otuchy - będę jutro reklamować. Tylko jednego nie jestem pewna, czy Diacolor L'Oreala, którego użyli, to farba czy szampon? (Wiem tylko, że jest łagodniejszy od Majirela - czy jakoś tak). Bo jak to szampon, to może ma się zmywać i mnie pogonią...
skoro jest łagodniejszy od Majirel ( czy jak to tam sie poprawnie pisze, w kazdym razie mi zszedł szybciutko w ok 2 tygodnie) to raczej nie powinnas się dziwić , że szybko schodzi- to znaczy, że ma jeszcze bardziej nietrwałe barwniki, więc właśnie -mysle, że ma własciwości podobne bardziej do szamponu koloryzującego.
__________________
"Well-behaved women rarely make history."

Marilyn Monroe
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-11, 17:43   #30
novinexa
Raczkowanie
 
Avatar novinexa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 80
GG do novinexa
Dot.: Re: Czy Wam też się farba tak szybko zmywa?

proszę o usunięcie stad mojego zbędnego wpisu, jakimś cudem wkleił się tutaj zamisat w całkiem innym wątku....:/

Chyba mój kot łażący po biurku czyni takie cuda
__________________
______________________
=== > http://zanim.napiszesz.prv.pl
novinexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:56.