Unidox;/ problem nadal trwa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-05, 18:34   #1
lusii_a
Przyczajenie
 
Avatar lusii_a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Exclamation

Unidox;/ problem nadal trwa


Przez około 7 miesięcy brałam Unidox + różne maści, kremy, wszystko przepisywane przez dermatologa. Krostki zawsze były, nigdy nie miałam idealnie czystej twarzy chociaż ogolnie leczę się juz od ponad 3 lat. Jestem załamana, ostatnio przestałam brać Unidox i moja cera pogorszyła się ! Już sama nie wiem co robić, może zmienić dermatologa ? Trułam swój żołądek przez te 7 miesięcy na nic ?;/
__________________
"Jeśli kiedyś wybrać będę mógł jak to zrobić
To przecież dobrze, dobrze o tym wiem
Chciałbym umrzeć z miłości "
lusii_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 18:50   #2
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Unidox;/ problem nadal trwa

zapytaj dermatologo o kuracje aknenorminm, poszukaj sobie na forum jest kilka watkow o tym, nie bede opowiadac co i jak bo to duzo pisania, ja to stosowalam efektow ubocznych zadnych nie mialam, i od ponad 3 lat ciesze sie ladna buzia
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 14:01   #3
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Unidox;/ problem nadal trwa

Cytat:
Napisane przez lusii_a Pokaż wiadomość
Przez około 7 miesięcy brałam Unidox + różne maści, kremy, wszystko przepisywane przez dermatologa. Krostki zawsze były, nigdy nie miałam idealnie czystej twarzy chociaż ogolnie leczę się juz od ponad 3 lat. Jestem załamana, ostatnio przestałam brać Unidox i moja cera pogorszyła się ! Już sama nie wiem co robić, może zmienić dermatologa ? Trułam swój żołądek przez te 7 miesięcy na nic ?;/
Ja wlasnie tez jestem na Unidoxie 100mg teraz. Skonczylam dzis pierwsze opakowanie czyli 10 tabletek i widze duza poprawe. Mam jeszcze jedno opakowanie a potem jak skoncze to jedno opakowanie Tetralysal (czy jakos tak). Do tego na twarz aknemycin plus oraz clindacne. Poprawa jest jak mowie, juz po tyg. Generalnie wydaje mi sie, ze przy antybiotykach najpierw leczysz mniejsza dawka czyli u mnie to Unidox 100mg (to zabija sobie bakterie) a potem musisz uzyc czegos silniejszego (u mnie Tetralysal 300mg) aby zabic ta reszte bakteri, z ktorymi nie poradzil sobie slabszy antybiotyk. Dlatego jezeli ty bralas taka sama dawke to mimo iz bylo to 7 miesiecy to i tak silniejsze bakterie przetrwaly.

Cytat:
Napisane przez dominiczkab Pokaż wiadomość
zapytaj dermatologo o kuracje aknenorminm, poszukaj sobie na forum jest kilka watkow o tym, nie bede opowiadac co i jak bo to duzo pisania, ja to stosowalam efektow ubocznych zadnych nie mialam, i od ponad 3 lat ciesze sie ladna buzia
Bralam Aknenormin. Lek ma bardzo powazne srodki uboczne oraz zaporowa cene... Musialam podpisac oswiadczenie i zobowiazac sie do brania tabl. anty itd. Potem jakos jeszcze przez rok lub 2 nie mozna zachodzic w ciaze bo lek dlugo pozostaje w organizmie. Efekt: tradzik powrocil po ok 1-2 latach...
Wiec kazdy musi przemyslec wszystkie za i przeciw bo na kazdego inaczej dziala. Fajnie, ze u ciebie tradzik nie powrocil

pozdrawiam
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 21:36   #4
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Unidox;/ problem nadal trwa

z tego co wiem, to jest tanszy zamiennik aknenorminu, u mnie poza sporym wysuszeniem buzi nie bylo zadnych skutkow ubocznych - ale oczywiscie masz racje, ze kazdy inaczej reaguje na leki. z ciaza to chyba przez rok trzeba uwazac, ale jezeli dotychczasowe leczenie nie pomaga warto spytac swojego dermatologa
ja jestem w 100% zadowolona z efektu
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:41   #5
lusii_a
Przyczajenie
 
Avatar lusii_a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 26
Dot.: Unidox;/ problem nadal trwa

Dziękuje za odpowiedź. Ja brałam jakoś przez 6 miesięcy 1 tabletkę dziennie a ostatni miesiąc to pół tabletki dziennie. Na początku owszem, moja skóra się poprawiła i to naprawdę wiele. Ale później zaczęła się chyba przyzwyczajać.. Najgorsze są dni przed miesiączką ;/ Wysypuje mnie tak okropnie, że aż wstyd do ludzi wyjść ! Strasznie jest to męczące Do dermatologa wybieram się niedługo bo dłużej tego nie zniosę. Nie wiem tylko, może go zmienię na innego ? Sama już nie wiem .
__________________
"Jeśli kiedyś wybrać będę mógł jak to zrobić
To przecież dobrze, dobrze o tym wiem
Chciałbym umrzeć z miłości "
lusii_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-08, 16:46   #6
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Unidox;/ problem nadal trwa

powiedz mu ze nie widzisz zadnych efektow i ze chcialabys zmienic kuracje, jesli bedzie marudzil to po prostu zmien dermatologa to chyba jedyne wyjscie. powodzenia
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.