Sposób na puszące sie włosy- zbiorczy - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Z jakiej firmy szampony i odżywki są najlepsze aby włosy były proste ? (wypróbowane)
Nivea 55 19,93%
Sunsilk 27 9,78%
Joanna 28 10,14%
z Avonu 13 4,71%
inne... 163 59,06%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 276. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 17:51   #241
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Mam ten sam problem, chętnie dowiem się co robić..? Czasem wyglądam jak jakiś Obdachlos (bezdomny).
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:15   #242
kiiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 264
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

podbijam, może ktoś coś wie?
kiiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 20:43   #243
caroline_1988
Zakorzenienie
 
Avatar caroline_1988
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ஜ
Wiadomości: 6 675
GG do caroline_1988
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

ja także mam problem z puszącymi się sianowatymi włosami. Tylko, ze ten efekt jest najgorszy dzień po myciu potem jakoś da sie przeżyc
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę.
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę.
Jestem przy Tobie od pierwszego grama.
Tyś moje dziecko, a ja ...Twoja mama!
caroline_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:03   #244
nutka007
Przyczajenie
 
Avatar nutka007
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 13
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

A czy Twoje włosy są zniszczone? Jeżeli nie to zapewne masz puszenie się już zakodowane w cebulkach, ale o ile wiem to są od tego jakieś odżywki, próbowałaś czegoś?
__________________
"Lookin' for someone like me."
"Rytm serca to rytm co napędza"
"Dla równowagi frunę w tango"

Bo to, czym żyję, mówi o mnie wszystko.



nutka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:16   #245
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

przyłączam się. moje włosy NIE są zniszczone, rozpieszczam je jak mogę, nawet jutro znowu idę na nawilżanie do fryzjerki (ostatnio pytłm czy one tak przez zniszczenie się puszą, powiedziała że nawet nie mają po czym być zniszczone - nie używam pianek lakierów suszarek prostownic nawet kolor mam naturalny!) - więc to już w cebulkach jest... a jeszcze jedna idiotka mi włosy strasznie pocieniowała (taką szopę!! cieniować na objętość!!!), więc tylko zauszczam te warstwy by wyrównać, i w ogóle bo dłuższe włosy są cieższe i mniej szopowate :
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 09:13   #246
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
przyłączam się. moje włosy NIE są zniszczone, rozpieszczam je jak mogę, nawet jutro znowu idę na nawilżanie do fryzjerki (ostatnio pytłm czy one tak przez zniszczenie się puszą, powiedziała że nawet nie mają po czym być zniszczone - nie używam pianek lakierów suszarek prostownic nawet kolor mam naturalny!) - więc to już w cebulkach jest... a jeszcze jedna idiotka mi włosy strasznie pocieniowała (taką szopę!! cieniować na objętość!!!), więc tylko zauszczam te warstwy by wyrównać, i w ogóle bo dłuższe włosy są cieższe i mniej szopowate :
a ile kosztuje taki zabieg?
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 10:22   #247
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
przyłączam się. moje włosy NIE są zniszczone, rozpieszczam je jak mogę, nawet jutro znowu idę na nawilżanie do fryzjerki (ostatnio pytłm czy one tak przez zniszczenie się puszą, powiedziała że nawet nie mają po czym być zniszczone - nie używam pianek lakierów suszarek prostownic nawet kolor mam naturalny!) - więc to już w cebulkach jest... a jeszcze jedna idiotka mi włosy strasznie pocieniowała (taką szopę!! cieniować na objętość!!!), więc tylko zauszczam te warstwy by wyrównać, i w ogóle bo dłuższe włosy są cieższe i mniej szopowate :
No właśnie problem w tym, że włosy mogą być zniszczone od "złego fryzjera", od niewłaściwej pielęgnacji, nieprawidłowego mycia, czesania, spania... Ech. No ale zgadzam się z tym, że niektórzy już mają to w genach i nic się z tym nie da zrobić :/ Też należę do tych osób U mnie nic nie pomaga
__________________

agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 11:03   #248
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
przyłączam się. moje włosy NIE są zniszczone, rozpieszczam je jak mogę, nawet jutro znowu idę na nawilżanie do fryzjerki
mozesz napisac jak ci to robia nawilzanie u fryzjera i czego uzywaja i jaka cena? bo ja jakis czas temu mialam nawilzanie maska z alg morskich i ciekawa jestem czy sa jeszcze jakies inne,moze lepsze sposoby.

ja zauwazylam ze odkad uzywam szamponow do gladkich wlosow, wczesniej fructis, ostatnio elseve - oczywiscie obydwa stosowalam razem z taka sama odzywka, to jakos mniej sie wlosy pusza... z tym ze moje sie puszyly glownie strasznie jak byla nie za ciekawa pogoda, wilgotno itp... plus jedwab na wloski tez dziala na puszenie. przynajmniej dla mnie. nakladam minimalna ilosc na koncowki, i troche na cale wloski po prostowaniu. slyszalam ze przed prostowaniem tez mozna, ale nie wiem czy dzieki temu sie ma lepszy efekt wyprostowanych wloskow czy jak, nie probowalam jeszcze tak...

tak czy inaczej teraz sie ciesze ze cieplo i sloneczko i zla pogoda nie bedzie zle wplywac mi na wlosy... ;]
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 12:49   #249
taka_sobie_ja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 637
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

hej ja chodzę na zabieg nawilżający do Kadusa. Kosztuje 20 zł (ostatnio płaciłam 30, bo obcinałam jeszcze końcówki) i wygląda następująco: najpierw fryzjerka myje włosy, nakłada jakieś olejki (niestety nie wiem dokładnie co to jest), potem czepek i pod suszarę na pół godziny a ja siedzę sobie z gazetką, podczas gdy łuski pod wpływem ciepła otwierają się i wchłaniają te całe olejki. Następnie jest to spłukiwane i nakładane na 15 minut coś innego (ale już bez suszary) - potem spłukiwanie i suszenie.
Za pierwszym razem ten zabieg jakoś chyba miał większe efekty, ale i tak na to chodzę, bo na mnie to działa relaksująco także polecam, za takie pieniążki warto. Ponoć efekt nawilżania utrzymuje się do 6 tygodni, u mnie po 3-4 już raczej był koniec, ale i tak zawsze jak jestem w Polsce (co kilka miesięcy) przejdę się do mojej ulubionej fryzjerki

i nawzajem - eloania, gdzie robiłaś nawilżanie algami, za ile i jak wyglądało?
__________________
www.pajacyk.pl / zapuszczam włosięta
taka_sobie_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:39   #250
eloania
Zadomowienie
 
Avatar eloania
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 294
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

u mnie zabieg nawilzajacy wygladal bardzo podobnie jak u Ciebie, tez najpierw fryzjerka polozyla mi na jakies 20min na wlosy jakis olejek i siedzialam z nim pod suszarka, pozniej zmyla, i na nastepne 20min polozyla maske z alg. ale u mnie to drogie bylo dosc, bo za taki zabieg 60zl... jakby kosztowal z 30 tak jak u Ciebie to tez bym chetnie czesciej chodzila, moze znajde cos tanszego.
ale efekt tez mi sie podoba bo widac ze naprawde sporo mi to nawilzylo wloski i nie mam takich zniszczonych jak wczesniej, robilam jakies 3tygodnie temu i dalej jest oki. moze za jakis czas odnowie, albo poszukam podobnych zabiegow w innych salonach.
__________________
keepin' your love lockdown...
eloania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 14:24   #251
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cytat:
Napisane przez taka_sobie_ja Pokaż wiadomość
hej ja chodzę na zabieg nawilżający do Kadusa. Kosztuje 20 zł (ostatnio płaciłam 30, bo obcinałam jeszcze końcówki) i wygląda następująco: najpierw fryzjerka myje włosy, nakłada jakieś olejki (niestety nie wiem dokładnie co to jest), potem czepek i pod suszarę na pół godziny a ja siedzę sobie z gazetką, podczas gdy łuski pod wpływem ciepła otwierają się i wchłaniają te całe olejki. Następnie jest to spłukiwane i nakładane na 15 minut coś innego (ale już bez suszary) - potem spłukiwanie i suszenie.
Za pierwszym razem ten zabieg jakoś chyba miał większe efekty, ale i tak na to chodzę, bo na mnie to działa relaksująco także polecam, za takie pieniążki warto. Ponoć efekt nawilżania utrzymuje się do 6 tygodni, u mnie po 3-4 już raczej był koniec, ale i tak zawsze jak jestem w Polsce (co kilka miesięcy) przejdę się do mojej ulubionej fryzjerki

i nawzajem - eloania, gdzie robiłaś nawilżanie algami, za ile i jak wyglądało?
Cytat:
Napisane przez eloania Pokaż wiadomość
u mnie zabieg nawilzajacy wygladal bardzo podobnie jak u Ciebie, tez najpierw fryzjerka polozyla mi na jakies 20min na wlosy jakis olejek i siedzialam z nim pod suszarka, pozniej zmyla, i na nastepne 20min polozyla maske z alg. ale u mnie to drogie bylo dosc, bo za taki zabieg 60zl... jakby kosztowal z 30 tak jak u Ciebie to tez bym chetnie czesciej chodzila, moze znajde cos tanszego.
ale efekt tez mi sie podoba bo widac ze naprawde sporo mi to nawilzylo wloski i nie mam takich zniszczonych jak wczesniej, robilam jakies 3tygodnie temu i dalej jest oki. moze za jakis czas odnowie, albo poszukam podobnych zabiegow w innych salonach.
o dziewczyny przydały mi się te informacje na pewno skorzystam z tego zabiegu
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 15:09   #252
kiiku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 264
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Cytat:
Napisane przez nutka007 Pokaż wiadomość
A czy Twoje włosy są zniszczone? Jeżeli nie to zapewne masz puszenie się już zakodowane w cebulkach, ale o ile wiem to są od tego jakieś odżywki, próbowałaś czegoś?

nie są zniszczone, mam takie siano odkąd pamiętam czyli chyba genetyczna sprawa
kiiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 16:51   #253
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

U mnie chyba też genetyczna.. Nie suszę, nie prostuję, nigdy nie farbowałam, czeszę szczotką z naturalnego włosa, regularnie odżywiam i podcinam.. Jakie to niesprawiedliwe.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 14:53   #254
atri
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 283
Dot.: pomocy, puszące, niesforne włosy

Ja niestety też mam taki problemik a mianowicie puszące sie włoski czego ja juz nie wyprubowałam żyby były w końcu odpowiednio ułożone ale nie dosć że sie pusz to jeszcze elektryzuje poprostu masakra może wiecie co jet dobre na ten problem powiem jeszczze ze mam wlosy geste,grube idość długie.Prosze o porade z góry dzięki;*
atri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 15:59   #255
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Często niestety puszenie się wlosów jest spowodowane nieprawidłową pielęgnacją. Mam znajomą, która włosy myje i rozczesuje, niby nic, ale ona ma włosy od połowy długości kręcone... Nic dziwnego, że się puszą. Takich włosów absolutnie nie należy rozczesywać, zwłaszcza na sucho.

Jedenej mojej znajomej na puszenie się włosów pomaga brylantyna i wosk. Te kosmetyki w przeciwieństwie do wielu innych takich jak np. jedwab niektórych firm, nie mają w składzie niczego wysuszającego. No i do tego wosk i brylantyna są baaaardzo wydajne

Ale mówię to z doświadczenia znajomej, ona sobie bardzo chwaliła te produkty.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 16:11   #256
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Zawsze miałam puszące się włosy, obecnie puszenie opanowałam prawie do perfekcji W jaki sposób? Przede wszystkim odżywienie i nawilżenie. Odstawiłam wszystkie szampony i odżywki z ciężkimi silikonami , by mogły odetchnąć i wchłonąć cenne składniki.Do walki z puszącymi włosami polecam: olej rycynowy, szampon dziecięcy Babydream, podcinanie końcówek u fryzjera, szampony i odżywki Ziai oraz odżywki Joanna Naturia, spłukiwanie zimna wodą, unikanie prostownic i suszarek.
__________________






Edytowane przez asiulka123
Czas edycji: 2009-05-12 o 16:13
asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 14:33   #257
alu51
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 137
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Zawsze miałam puszące się włosy, obecnie puszenie opanowałam prawie do perfekcji W jaki sposób? Przede wszystkim odżywienie i nawilżenie. Odstawiłam wszystkie szampony i odżywki z ciężkimi silikonami , by mogły odetchnąć i wchłonąć cenne składniki.Do walki z puszącymi włosami polecam: olej rycynowy, szampon dziecięcy Babydream, podcinanie końcówek u fryzjera, szampony i odżywki Ziai oraz odżywki Joanna Naturia, spłukiwanie zimna wodą, unikanie prostownic i suszarek.
To fakt nawilżanie może pomóc, ale chyba nie wszytskim ja obsesyjnie dbam o włosy, nakładam na nie olejki: kokosowy, rycynowy, ze słodkich mogdałów, jojoba, do odżywek dodaje keratynę oraz jedwab hydrolizowany, myje włosy odżywką czasem dziecięcymi szamponami, po myciu nakładam WAX'a, Kallosa mlecznego, Seboradin, czeszę włosy szczotką z naturalnego włosia (i wtedy robi się jeszcze większa szopa), wcieram we włosy ampułki Radical i nic .......... włosy niby w dotyku fajne, miękkie (szczególnie po myciu jak wysychają) ale jak całkiem wyschną robi się jedna wielka szopa (no może teraz już nie tak jak kiedys gdy nie dbałam aż tak o włosy) ale ogólnie na tyle są napuszone że ich nie rozpuszcze, od razu zapłatam warkocza! i jak to wytłumaczyć? genetyka!!!
alu51 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 15:32   #258
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cytat:
Napisane przez alu51 Pokaż wiadomość
To fakt nawilżanie może pomóc, ale chyba nie wszytskim ja obsesyjnie dbam o włosy, nakładam na nie olejki: kokosowy, rycynowy, ze słodkich mogdałów, jojoba, do odżywek dodaje keratynę oraz jedwab hydrolizowany, myje włosy odżywką czasem dziecięcymi szamponami, po myciu nakładam WAX'a, Kallosa mlecznego, Seboradin, czeszę włosy szczotką z naturalnego włosia (i wtedy robi się jeszcze większa szopa), wcieram we włosy ampułki Radical i nic .......... włosy niby w dotyku fajne, miękkie (szczególnie po myciu jak wysychają) ale jak całkiem wyschną robi się jedna wielka szopa (no może teraz już nie tak jak kiedys gdy nie dbałam aż tak o włosy) ale ogólnie na tyle są napuszone że ich nie rozpuszcze, od razu zapłatam warkocza! i jak to wytłumaczyć? genetyka!!!
A jakie masz włosy zanim je rozczeszesz? Może jakieś kręcone albo faliste? Często okazuje się, że włosy się puszą właśnie dlatego, że są kręcone i są rozczesywane niepotrzebnie.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 18:27   #259
Hieromina
Raczkowanie
 
Avatar Hieromina
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z domu, sprzed komputera :)
Wiadomości: 67
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Ja mam krecone wlosy i zawsze, ale to zawsze je rozczesywalam... wreszcie moja kolezanka, majaca taki sam problem jak ja, podpowiedziala mi co robic...
-przed umyciem dokladnie rozczesac
-umyc
-bez rozczesywania wysuszyc zimnym strumieniem powietrza
-lekko ulozyc rekoma ( nie szczotka, nie grzebieniem)
-wyprostowac lekko grzywke, jesli ktos ma... ( ja akurat mam)
wlosy sa cudowne, co prawda puszenie nie zniklo, ale teraz sa cudowne i pusza sie... tak ladnie
__________________
95 -94-93-92...-80-79-78...-75


Hieromina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-06, 10:09   #260
sweett
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5
GG do sweett
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cytat:
Napisane przez gaga87 Pokaż wiadomość
Dobrym sposobem jest prostownica
To prawda, jest dobra ale strasznie niszczy i wysusza włosy.
sweett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 13:49   #261
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

hej sama tez miala kiedys puszace sie wlosy, chyba nawet zakladalam o tym watek na wizazu
teraz juz nie mam takiego problemu. odstawilam na stale prostownice i ograniczylam suszarke. myje wlosy szamponem i odzywka [pozostawiam na jakies 2min zanim spuklam]. nakladam 1-2 w tyg Waxa. dawniej mialam wlosy puszace sie i lekko falowane tzn. takie nijakie, ani proste ani krecone :/ odkad je pofarbowalam - problem zniknal, teraz sa proste i gladkie chyba, ze ide spac w mokrych - wtedy nie moge ich rano ogarnac.
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 14:57   #262
bombolada19
Raczkowanie
 
Avatar bombolada19
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Paphos
Wiadomości: 43
Talking Za duza wilgotnosc powiertza ...

Czesc wszystkim
Jestem nowa na forum wiec nie wiem czy podobny temat byl juz poruszany...
Otoz mieszkam na Cyprze i mam potworny problem z wlosami, bowiem wilgotnowsc powietrza jest znacznie wyzsza niz w Polsce, wiec mam klopot z poskromieniem wlosow... W Polsce zazwyczaj uzywalam prostownicy ale tutaj sie ona nie sprawdza... Szukam jakichs kosmetykow (bo tylko w nich cala moja nadzieja) ktore pomoglyby mi w odzywieniu i ulorzeniu wlosów. Dodam ze moje wlosy sa dosc dlugie, (do polowy plecow).
Zawsze pozostaje mi zwiazanie w konski ogon, ale na dluzsza mete taka monotonna fryzura sie nudzi niestety...
bombolada19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 19:05   #263
tinus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cześć
Ja też mam okropnie puszące się włosy. Poszłam niedawno do fryzjerki i powiedziałam jej, że mam lekko falowane, strasznie puszące się włosy i nie wiem co z nimi zrobić, nawet spięte włosy niezbyt ładnie wyglądały. A ona mi je lekko podcieniowała, była zachwycona tym jak ładnie mi się falowały włosy po umyciu i nawet po poczesaniu i wysuszyła mi je suszarką z dyfuzorem. Na głowie po wysuszeniu dosłownie zrobiło mi się wielkie, kręcone afro, włosy napuszone na maxa. Fryzjerka zrobiła wielkie oczy i nie przerażoną minę. Nałożyła mi niesamowite ilości pianki do włosów i jedwabiu żeby je jakoś ujarzmić i wyszłam od niej z włosami kręconymi, nawet nieźle ułożonymi, ale za to wyglądającymi jak mokre (heh, jak umyje głowe, to zanim się poczeszę wyglądam dokładnie tak samo jak wtedy gdy wyszłam od niej). Przy czym poczesać się muszę po umyciu, bo jak nie, to jest potem jest istna katastrofa, wyglądam jak ufo z wielką głową bo tak mam włosy wtedy napuszone. No i jak się poczeszę po umyciu to zostają tylko lekko falowane włosy. Fryzjerka poradziła mi żebym dawała sobie maskę na włosy po umyciu na pół godziny i żebym jakiegoś jedwabiu używała, żeby je obciążyć. No i tak - ta maska to był świetny pomysł - włosy dalej się puszą (choć mam wrażenie, że odrobinkę mniej), ale przynajmniej ładniej się układają (dalej falują ale lepiej). Natomiast jedwab to była pomyłka - jak sobie go nałożyłam to efektem były paskudnie puszące się włosy i miałam wielki problem ułożyć je (pomogła mi wtedy nałożona dodatkowo odżywka pantene loki i fale bez spłukiwania). Teraz stosuję tylko tę maskę, po każdym myciu, na pół godziny. A jedwabiu już nie dotknę. No i niestety i tak cały czas chodzę w spiętych włosach
tinus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 18:52   #264
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

polecam tą odżywkę:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5714,plantica-odzywka-pszenica.html

nakładam ją na rozczesane włosy na 10-15 minut, później spłukuję
mam mocno kręcone włosy i gdy wyprostuję to wiadomo, że zawsze na deszczu robiło się siano a po niej tak nie jest chociaż minimalnie się wtedy kręcą. Poza tym fajnie odżywia włosy
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-28, 23:55   #265
witaminka22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 22
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Hej dziewczyny mam do Was prośbę- chciałabym abyście doradziły mi co mam zrobić. Mam falowane (jak nie rozczesze to są nawet trochę pokręcone ), dosyć długie włosy (prawie za łopatki) ale puszące się i zniszczone od prostownicy, od pół roku są one równo obcięte, już nie cieniowane. Miesiąc temu podcięłam odrobinę swoje włosy ( dosłownie odrobinę bo zaledwie 2 cm), przestałam je prostować i zaczęłam używać regenerujących masek. W zeszłym tygodniu wybrałam się do dwóch sprawdzonych fryzjerów aby mi doradzili co mam zrobić z włosami żeby jakoś wyglądały. Chodziło mi głownie o to, żeby mniej się puszyły i lepiej się układały, żebym nie musiała ich tak często prostować. Najlepiej byłoby gdyby były jak najbardziej proste ale mogą też być takie pofalowane byleby się już nie puszyły (Zanim zaczęłam prostować włosy też się puszyły więc puszenie się włosów to nie tylko skutek nałogowego prostowania). No i wybrałam się do dwóch sprawdzonych fryzjerów i
pierwszy z nich doradził mi podciąć końcówki i wycieniować włosy bo wtedy będą się lepiej układać,
drugi natomiast doradził mi abym podcięła końcówki ale już nie cieniowała włosów tylko równo równo je obcięła i jeszcze trochę zapuściła aby były cięższe. i teraz nie wiem co mam zrobić... dlatego proszę Was o radę. Może macie jakieś doświadczenia. Który fryzjer ma racje?
witaminka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 16:30   #266
magdusia15
Przyczajenie
 
Avatar magdusia15
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5
GG do magdusia15
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Dziewczyny nie wydawajcie pieniędzy na tanie kosmetyki do włosów,które nie zawsze pomagają.Jeżeli Wam naprawdę zależy to kupcie sobie serum do włosów Loreal Professional Liss Control.Jest świetne.Chroni przed wilgocią,włosy się nie puszą.Naprawdę pomaga.A jeśli mowa o prostowaniu...Hmm,nie jest takie szkodliwe jak tu dziewczyny pisząWystarczy używać jakiś kosmetyków ochronych i chodzić na nawilżanie włosów,np. co 2 miesiące. Warto też pamiętać,żeby prostownica miała płytki ceramiczne i jonizacje.Polecam nową prostownicę i suszarkę Remingtona Shine Terapy:
http://remington24.pl/sklep/wyjatkow...e-therapy.html

Dobrze ścięte włosy również są dobrą gwarancją
magdusia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:26   #267
aanik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 331
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Cytat:
Napisane przez magdusia15 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wydawajcie pieniędzy na tanie kosmetyki do włosów,które nie zawsze pomagają.Jeżeli Wam naprawdę zależy to kupcie sobie serum do włosów Loreal Professional Liss Control.Jest świetne.Chroni przed wilgocią,włosy się nie puszą.Naprawdę pomaga.A jeśli mowa o prostowaniu...Hmm,nie jest takie szkodliwe jak tu dziewczyny pisząWystarczy używać jakiś kosmetyków ochronych i chodzić na nawilżanie włosów,np. co 2 miesiące. Warto też pamiętać,żeby prostownica miała płytki ceramiczne i jonizacje.Polecam nową prostownicę i suszarkę Remingtona Shine Terapy:
http://remington24.pl/sklep/wyjatkow...e-therapy.html

Dobrze ścięte włosy również są dobrą gwarancją
Fajnie tylko, że te 'świetne' i drogie kosmetyki często zawierają masę sylikonów, które na dłuższą metę robią z włosów jeszcze większe siano.

Ja też mam puszące się, lekko falowane włosy. Poza tym są też dosyć cienkie, co mnie cieszy, bo gdyby były grube, to dopiero by się puszyły. Mimo wszystko potrafię mieć na głowie prawdziwy puch(czy raczej puszek). Odkąd myję włosy odżywką(hegron, rosmanowski yung lub balsam aloesowy mrs. potter's) i nawilżam różymi maskami(najlepszy wax) jest już lepiej. Dziś wypróbowałam oliwkę bambino i włosy są mięciutkie i nie puszą się. Trochę piórka mi się zrobiły, ale wolę tak niż bujną szopę.
Włosów prostownicą nie katuję(już od 4 miesięcy się dzielnie trzymam), a suszarkę mam z dyfuzerem remingtona, ale staram się jej nie nadużywać.
aanik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:04   #268
edytkamala89
Przyczajenie
 
Avatar edytkamala89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

hej dziewczyny mialam taki sam problem jak wy czyli puszace sie wlosy i znalazlam odzywke ktora rozwiazala moj problem uzywalam fructisa avonu biosilku i nic az w koncu namowila mnie fryzjerka na odzywke matrixa sleek look i podzialalo !!! nigdy nie mialam takich gladkich lsniacych wlosow wg mnie warty jest swojej ceny (zaplacilam 40 zl) pozdrawiam
edytkamala89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 00:50   #269
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Dobrze,że znalazłam ten wątek bo ja swoich włosów niecierpie ,kóre niedość że są grube, puszyste po każdym umyciu i wyglądam jakbym miała szope,to mi się od połowy glowy lokują. Oczywiście prostownica idzie w ruch,bo super się czuje w gładkich wyprostowanych włosach. Tylko,że ja niepotrafie sobie wyprostowac tak jak fryzjerka. I bylam niedawno,byłam bardzo zadowolona z podcięcia,rozrzedzenia i ulożenia/wyprostowania włosow,no ale tylko do mycia i już kaplica. Czasem mam takie nerwy,że mam ochote ogolić się na łyso.
Mam fluid prostujący Joanna,średnio jestem zadowolona.W dodatku mam Kadusa odzywke ktora chroni włosy od mycia do mycia,no ale musze kupić sobie maseczke na koncówki bo mam przesuszone ( coż się dziwić ) noi musze zakupić nową prostownice,bo moja mi się już coś psuje.


Marze normalnie o nie puszących się i gładkich jak drut włosach. Jak ktoś chętny to swoje,puszyste i grube włosy oddam za proste.

Edytowane przez madmuazelle
Czas edycji: 2009-09-18 o 01:51
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 17:52   #270
Kate Moss_
Przyczajenie
 
Avatar Kate Moss_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Sposób na puszące sie włosy

Ja używam prostownicy, ale nie za często, bo wiem co będzie jak za dużo. No i czasami taki do włosów balsam z Nivea Straight&Easy. Ogólnie to włosy mi się moje podobają
Kate Moss_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-17 12:31:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:15.