Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-08, 09:54   #1021
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Staram się wybierać chłodne kolory, więc myslę że tak. Tyle że czysto chłodne w makijazu jakoś nie sprawdzają się. jeżeli znasz jakiś konkretny cień, który pasował by do brązowych oczu to zapodawaj, wypróbuję Ja używam cienie Avonu Pink Sands, ale czy to są cienie dla chłodne lata Podobne widziałam jako dla soft autumn w necie
Powinny pasować, więc albo to nie są cienie chłodnego lata (nie są wystarczająco chłodne lub są zbyt czyste - bardziej jak dla chłodnej zimy, takie z kolei będą wypadać nieco sztucznie) albo jeśli super chłodne kolory na twarzy nie pasują, to jednak nie jesteś typem zupełnie chłodnym. Co ze szminkami? Czy takie bardzo chłodne, sinawe szminki ci pasują?

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez neeta_ Pokaż wiadomość
Wera014, ja uważam, że warto, jeśli naprawdę zależy Ci na poznaniu swoich kolorów a nie masz wprawnego oka. Są przypadki bardziej i mniej oczywiste. Ja jeszcze za czasów systemu 4 pór roku bez przekonania określiłam się jako jesień; po szybkiej, powierzchownej analizie [przy okazji jakiegoś targu kulinarno-artystyczno-modowego] pani kolorystka stwierdziła, że jestem latem [!]; tutaj ze zdjęć na forum też ciężko było określić, ale ostatecznie po analizie na żywo u kolorystki wyszła ciepła wiosna i chyba wreszcie jestem w domu. Wydałam 150 zł [w cenie była analiza chustami i dobór makijażu z poradą co do konkretnych kosmetyków i ich odcieni], bo trafiłam na jakimś kupbonie czy grouponie. Poszukaj takiej okazji!
No sporo zależy od budżetu, czy jakaś kwota nam się wydaje spora czy nie. Dobrze podliczyć ile wydajemy na kosmetyki kolorowe i ubrania i czy potem jesteśmy zadowolone, czy coś nie pasuje. Czasem nawet większa kwota może się bardzo opłacać i oszczędzić niepotrzebnych wydatków w przyszłości. Jedyny problem, czy usługa będzie dobrze wykonana.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 13:30   #1022
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Powinny pasować, więc albo to nie są cienie chłodnego lata (nie są wystarczająco chłodne lub są zbyt czyste - bardziej jak dla chłodnej zimy, takie z kolei będą wypadać nieco sztucznie) albo jeśli super chłodne kolory na twarzy nie pasują, to jednak nie jesteś typem zupełnie chłodnym. Co ze szminkami? Czy takie bardzo chłodne, sinawe szminki ci pasują?

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------


No sporo zależy od budżetu, czy jakaś kwota nam się wydaje spora czy nie. Dobrze podliczyć ile wydajemy na kosmetyki kolorowe i ubrania i czy potem jesteśmy zadowolone, czy coś nie pasuje. Czasem nawet większa kwota może się bardzo opłacać i oszczędzić niepotrzebnych wydatków w przyszłości. Jedyny problem, czy usługa będzie dobrze wykonana.
Chłodne pomadki - tylko blady róż, każdy nawet odrobinę ciemniejszy dodaje mi tak na bidę 10 lat, na co dzień ma trochę ciemniejszy od nude brązik, bliski neutralowi, ale bardziej ciepły. Jeżeli nie typ zupełnie chłodny, to musiałabym rozważyć softy i czystą wiosnę chyba. Zima raczej odpada, próbowałam pomadek: intensywnie różowej i czerwonej- obie zbyt mocne, przytłaczały resztę twarzy. Na softa jestem zbyt kontrastowa, tak mi się wydaje. Mam dość wyraźne brwi i ciemne oczy, co z połączeniu z kolorami zgaszonymi wygląda niezbyt fajnie.
Obecnie zapuszczam swoje włoski, to myślę pomoże. Też dodam zdjęcie -a co nie chodzi mi o to, aby ktoś próbował analizować, raczej aby utwierdzić się, że softy odpadają. Zaciekawił mnie ostatni post na truth-is-beauty, aktorka która na pierwszy rzut oka wygląda na chłodne lato, a jest intensywną wiosną... hmmm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (7,4 KB, 21 załadowań)
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 15:55   #1023
evveliness
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 16
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

To może i mi pomożecie ustalić mój typ urody
1. Jak się opalasz - wolno -najpierw na czerwono bądź różowo, dopiero po kilku dniach kolor staje siębrązowy. Utrzymuję sie raczej długo opalenizna.
2. Kolor oczu - oczy jasne, niebieskie, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, bez plamek. Oprawa oczu:rzęsy i brwi jasno brązowe.
3. Piegi - Brak
4. Cera - Cera wpadająca w różwowy rumienię się na mocny rożowy kolor.
5. Naturalny kolor włosów - Blond raczej "mysi" , popielaty odcień.
6. Kolor ust ciemny różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w czerni, popielu, odcieniach niebieskiego, zielonego.
Kolory nie dla mnie to napewno czerwony, różowy, i wszystkie ich odcienie.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Pasują oba.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jaskrawe w miarę pasują.
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Mogą być zielonę złamane szarością i niebieskie złamane szarością.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zdecydowanie kolory zimne bardziej mi pasują.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - Lepiej mi w stonowanych kolorach izestawieniach.


Dzieki !
evveliness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:07   #1024
Misseczka
Zadomowienie
 
Avatar Misseczka
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 047
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz, słyszałam, że istnieją typy łączące w sobie dwa przeciwne, mam na myśli konkretnie wiosny i lata. Możesz powiedziec mi, jakie to są typy? Bo ja widzę u siebie możliwośc noszenia srebra i złota, z przewagą złota oraz noszenia niektórych kolorów z palety lata.
Misseczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 19:38   #1025
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Albo to takie trudne albo ja jestem taki tępak :-D Dzieki wielkie
Dla mnie to też jest trudne Dzięki Twoim zdjęciom (dokładniej komentarzom wampierz do nich) zrozumiałam dlaczego mi źle w takim odcieniu granatu

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Poprzystawiałam do twarzy kilka kolorów i waham się miedzy chłodną zima i jasnym latem..
Ciężko mi powiedzieć coś o bieli , przed chwila myślałam, ze pasuje jak najbardziej ale.. ..np. białe cienie do powiek mi nie pasują, bardziej kremowe jeśli to ma coś do rzeczy
A jak Ci w ciemnym makijażu oka Jakie inne cienie Ci pasują.. może w ten sposób ? Mi chyba łatwiej było wyklarować wstępnie typ dzięki szminkom i cieniom do oczu niż po kolorach ubrań.. tutaj w grę wchodzą odcienie, czystość, ale też tkanina i faktura Wyższa szkoła jazdy.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 21:16   #1026
mgras76
Przyczajenie
 
Avatar mgras76
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Luboń
Wiadomości: 24
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam proszę o analizę..

1. Jak się opalasz - szybko, najpierw na różowo Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowy


2. Kolor oczu
- Zielon

Jaka jest oprawa oczu : brwi niezbyt gęste brązowe, rzęsy brązowe


3. Piegi - nie mam


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? romience różowe dość mocne


5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz


6. Kolor ust róż średni


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? : zdecydowane, też Brazy, popiel, kremy, czerwien

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Raczej nie lubię


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.: Wszystkie te mi pasują


[B]11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Tak właśnie


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- nie
mgras76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 12:35   #1027
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Chłodne pomadki - tylko blady róż, każdy nawet odrobinę ciemniejszy dodaje mi tak na bidę 10 lat, na co dzień ma trochę ciemniejszy od nude brązik, bliski neutralowi, ale bardziej ciepły. Jeżeli nie typ zupełnie chłodny, to musiałabym rozważyć softy i czystą wiosnę chyba. Zima raczej odpada, próbowałam pomadek: intensywnie różowej i czerwonej- obie zbyt mocne, przytłaczały resztę twarzy. Na softa jestem zbyt kontrastowa, tak mi się wydaje. Mam dość wyraźne brwi i ciemne oczy, co z połączeniu z kolorami zgaszonymi wygląda niezbyt fajnie.
Obecnie zapuszczam swoje włoski, to myślę pomoże. Też dodam zdjęcie -a co nie chodzi mi o to, aby ktoś próbował analizować, raczej aby utwierdzić się, że softy odpadają. Zaciekawił mnie ostatni post na truth-is-beauty, aktorka która na pierwszy rzut oka wygląda na chłodne lato, a jest intensywną wiosną... hmmm
Softy potrafią być mocno kontrastowe. Zakres kontrastu typów łagodnych to od niskiego do średniego, a zakres kontrastu zim to od średniego do wysokiego. W efekcie zgaszone lato o średnim kontraście może wypadać pod względem kontrastu podobnie do zimy o średnim kontraście.
Typy łagodne mają ogólnie mocno zgaszone kolory, ale przy niskim kontraście te kolory powinny być zbliżone do siebie walorem, a przy wyższym ładniej wyglądają zestawione kontrastowe, np. do jasnej cery ciemne włosy, pomadka nie nazbyt cielista.

Niektórym zimom, z różnych względów trudno dobrać ciemniejszą czy bardziej jaskrawą pomadkę - głównie tym, które mają z natury jasne usta. U nich właśnie dobrze sprawdzają się jaśniejsze, czyste róże o odpowiednim poziomie chłodu.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Wampierz, słyszałam, że istnieją typy łączące w sobie dwa przeciwne, mam na myśli konkretnie wiosny i lata. Możesz powiedziec mi, jakie to są typy? Bo ja widzę u siebie możliwośc noszenia srebra i złota, z przewagą złota oraz noszenia niektórych kolorów z palety lata.
Tylko cztery typy są czysto chłodne lub ciepłe: chłodna zima, chłodne lato, ciepła jesień i ciepła wiosna.

Pozostałe typy łączą ciepło i chłód, ale zawsze któryś czynnik przeważa.

Wiosna + lato: jasna wiosna (wiosna z odrobiną lata), jasne lato (lato z odrobiną wiosny)

Wiosna + zima: intensywna wiosna, intensywna zima

Jesień + lato: łagodna jesień, łagodne lato

Jesień + zima: ciemna jesień, ziemna zima
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 13:16   #1028
Wazka93
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 893
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Również przyłączam się

1. Jak się opalasz - szybko. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy

2. Kolor oczu - bardzo ciemnobrązowe. Oprawa oczu raczej ciemna, tylko brwi dość rzadkie

3. Piegi - raczej szaro-brązowe, ale to tylko kilka

4. Cera - brzoskwiniowy albo oliwkowy albo złotawy. Zdecydowanie nie jest jasna, jest zabarwiona bardziej brązowo, ale nie jestem też mulatką, czy choćby nie mam takiej arabskiej skóry.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny blond (podobno tzw. szatynka) przebłyski złotawe

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)- koral

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze: Właściwie we wszystkich

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?- ciężko powiedzieć... Nigdy tego w ten sposób nie rozpatrywałam.. Może rzeczywiście lepszy byłby kremowy, ale ciężko mi ocenić.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?- myślę, że pasuję chyba może mniej ekstremalnie ;d

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Tak, różne sposoby zgaszenia.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Myślę, że jedne i drugie, choć podejrzewam, że bardziej te ciepłe. Złoto i srebro chyba też..

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -myślę, że mogę, sporadycznie tak robię.
__________________
__________________
Zapraszam do mojego bloga
http://codziennamoda.blogspot.com/
Wazka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 13:26   #1029
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Softy potrafią być mocno kontrastowe. Zakres kontrastu typów łagodnych to od niskiego do średniego, a zakres kontrastu zim to od średniego do wysokiego. W efekcie zgaszone lato o średnim kontraście może wypadać pod względem kontrastu podobnie do zimy o średnim kontraście.
Typy łagodne mają ogólnie mocno zgaszone kolory, ale przy niskim kontraście te kolory powinny być zbliżone do siebie walorem, a przy wyższym ładniej wyglądają zestawione kontrastowe, np. do jasnej cery ciemne włosy, pomadka nie nazbyt cielista.

Niektórym zimom, z różnych względów trudno dobrać ciemniejszą czy bardziej jaskrawą pomadkę - głównie tym, które mają z natury jasne usta. U nich właśnie dobrze sprawdzają się jaśniejsze, czyste róże o odpowiednim poziomie chłodu.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------


Tylko cztery typy są czysto chłodne lub ciepłe: chłodna zima, chłodne lato, ciepła jesień i ciepła wiosna.

Pozostałe typy łączą ciepło i chłód, ale zawsze któryś czynnik przeważa.

Wiosna + lato: jasna wiosna (wiosna z odrobiną lata), jasne lato (lato z odrobiną wiosny)

Wiosna + zima: intensywna wiosna, intensywna zima

Jesień + lato: łagodna jesień, łagodne lato

Jesień + zima: ciemna jesień, ziemna zima
No to zabiłaś mi ćwieka Myślałam że muszę wybierać pomiędzy chłodnym latem a ewentualnie chłodną zimą, bo na intensywną wydawałam się za mało kontrastowa (test pomadki), a na softa za bardzo (kwestia ciuchów). Ale u mnie blady róż to pewniak (czyli zima wróciła do gry), ale tylko błyszczyki, pomadki średnio. Ogólnie pomadki i matowe wykończenia jakoś mi nie służą Ale to poza tematem, więc wracając do niego: cofnęłam się o kilka kroków.
Popróbuję jeszcze i poczekam aż odrosną mi włoski, to trochę wyjaśni co do kontrastu i ciepła. Od lat mam ciemne włosy, które pogłębiają odczucie chłodu i bladości mojej skóry.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 14:02   #1030
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez evveliness Pokaż wiadomość
To może i mi pomożecie ustalić mój typ urody
Powinnaś zacząć od starannego porównania kolorów:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Wazka93 Pokaż wiadomość
Również przyłączam się
Również tobie polecam zaczęcie od przymiarki, to naprawdę najlepszy sposób.

---------- Dopisano o 15:02 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mgras76 Pokaż wiadomość
Witam proszę o analizę..
Jak wyżej, poprzymierzaj kolory i zobaczymy, co wyjdzie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 20:02   #1031
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

witam! dodałam ostatnio wątek, ale ktoś napisał, bym dodała się też tutaj. mam problem z doborem koloru włosów. z natury jestem zimną, średnią blondynką, mam brązowe oczy, bardzo jasną cerę, czerwone usta, które na zimnie robią się fioletowe i ciemne cienie pod oczami. farbuję się na jasny blond i każdy fryzjer, którego pytałam o brąz, stwierdził, że nigdy w życiu, że za bardzo to podkreśli fioletowo-niebieskie cienie pod oczami. opalam się na czerwono i bardzo powoli. dodaję zdjęcie sprzed trzech lat. na zdjęciu mam trochę ciemniejszą cerę niż teraz i nie widać tak dobrze koloru ust.
dodam jeszcze, że szalenie podoba mi się brązowy kolor. chciałabym mieć taki kolor jak u Anne. brwi to nie problem, zawsze można przyciemnić, prawda?

1. Jak się opalasz - powoli na czerwono


2. Kolor oczu - brązowy

Jaka jest oprawa oczu: jasne brwi, ciemne rzęsy


3. Piegi - szaraki, niewiele


4. Cera - blada


5. Naturalny kolor włosów - średni blond


6. Kolor ust ciemny czerwony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej w czerni, granacie, kremach i jasnym, brudnym różu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?Nie, wyglądam bardzo dziwnie


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Raczej tak, zimne barwy,


[11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zimne.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo tak.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6695.jpg (29,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg annehathawayglobes2009.jpg (17,5 KB, 6 załadowań)
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"

Edytowane przez ssijmaua
Czas edycji: 2014-01-09 o 20:25
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-09, 20:29   #1032
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
witam! dodałam ostatnio wątek, ale ktoś napisał, bym dodała się też tutaj. mam problem z doborem koloru włosów. z natury jestem zimną, średnią blondynką, mam brązowe oczy, bardzo jasną cerę, czerwone usta, które na zimnie robią się fioletowe i ciemne cienie pod oczami. farbuję się na jasny blond i każdy fryzjer, którego pytałam o brąz, stwierdził, że nigdy w życiu, że za bardzo to podkreśli fioletowo-niebieskie cienie pod oczami. opalam się na czerwono i bardzo powoli. dodaję zdjęcie sprzed trzech lat. na zdjęciu mam trochę ciemniejszą cerę niż teraz i nie widać tak dobrze koloru ust.
dodam jeszcze, że szalenie podoba mi się brązowy kolor. chciałabym mieć taki kolor jak u Anne. brwi to nie problem, zawsze można przyciemnić, prawda?

1. Jak się opalasz - powoli na czerwono


2. Kolor oczu - brązowy

Jaka jest oprawa oczu: jasne brwi, ciemne rzęsy


3. Piegi - szaraki, niewiele


4. Cera - blada


5. Naturalny kolor włosów - średni blond


6. Kolor ust ciemny czerwony


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej w czerni, granacie, kremach i jasnym, brudnym różu.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? tak


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?Nie, wyglądam bardzo dziwnie


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Raczej tak, zimne barwy,


[11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Zimne.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo tak.
Myślę, że jakiś odcień brązu powinien pasować, pytanie tylko jaki.

Na początek zrób przymiarkę kolorów i zobaczymy, co wyjdzie:. Tu jest instrukcja:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:11   #1033
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

po barwach wnioskuję, że chyba nie mam pojęcia... może dlatego, że jest tam za dużo kolorów. okropnie wyglądam w czerwieniach, pomarańczach, żółciach i zieleniach. przygaszone kolory, różne szarości bardzo do mnie pasują, jednak nie wiem, która z tych palet pasuje najbardziej... nie wiem, czy to pomoże, ale srebro bardzo podkreśla we mnie wszystko, oczy, skórę, usta...

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

ale raczej ciemna zima... chyba.
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:13   #1034
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierz po dzisiejszej wizycie w drogerii i i kilku eksperymentach oraz ponownej (nie liczę już której) lekturze postów o zimie i lecie na twoim blogu, wykreśliłam jednak soft summer. Zostały mi więc cool winter, cool summer i bright spring. Ta ostatnia to chyba jakaś taka moja fanaberia, która odpadnie pierwsza. Na truth-is-beauty w zakładce o celebrytkach we właściwych i złych kolorach dla cool winter - przykład Mary Louise Parker - wypisz wymaluj JA ( w ciepłych, zgaszonych kolorach wyglądam na zmęczoną), a bronzer u mnie wygląda bardzo podobnie co na twarzy Catherine Zeta-Jones
To trochę zawęża poszukiwania póki co jest po 50% dla każdego typu
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:28   #1035
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

a może jestem chłodną zimą? źle mi w złocie...
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:36   #1036
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
po barwach wnioskuję, że chyba nie mam pojęcia... może dlatego, że jest tam za dużo kolorów. okropnie wyglądam w czerwieniach, pomarańczach, żółciach i zieleniach. przygaszone kolory, różne szarości bardzo do mnie pasują, jednak nie wiem, która z tych palet pasuje najbardziej... nie wiem, czy to pomoże, ale srebro bardzo podkreśla we mnie wszystko, oczy, skórę, usta...

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

ale raczej ciemna zima... chyba.
Chyba chłodna zima? http://3.bp.blogspot.com/-ihHSTM51XD...coolwinter.jpg
A może true summer?
http://4.bp.blogspot.com/-fBry3E3F_3...coolsummer.jpg
Kierując się tym, że srebro..
jednakże ja zawsze też lepiej czułam się w srebrze a dostawałam komplementy także w złocie Także dużo zależy od Twojego subiektywnego odczucia.. Może wyglądasz dobrze w złocie, ale go nie lubisz

A jak z bielą i czernią? Jakie szminki Ci pasują?

Bardziej nasuwa mi się true summer albo true winter.. może potestuj kolory i szminki tych typów
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-01-09 o 21:41
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 21:49   #1037
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
po barwach wnioskuję, że chyba nie mam pojęcia... może dlatego, że jest tam za dużo kolorów. okropnie wyglądam w czerwieniach, pomarańczach, żółciach i zieleniach. przygaszone kolory, różne szarości bardzo do mnie pasują, jednak nie wiem, która z tych palet pasuje najbardziej... nie wiem, czy to pomoże, ale srebro bardzo podkreśla we mnie wszystko, oczy, skórę, usta...

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

ale raczej ciemna zima... chyba.
Ale zrobiłaś przymiarkę?

Bo jedna sprawa to kolory, które lubimy nosić a inna kiedy obiektywnie patrząc, w dobrym świetle i bez makijażu porównamy różne kolory.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba chłodna zima? http://3.bp.blogspot.com/-ihHSTM51XD...coolwinter.jpg
A może true summer?
http://4.bp.blogspot.com/-fBry3E3F_3...coolsummer.jpg
Kierując się tym, że srebro..
jednakże ja zawsze też lepiej czułam się w srebrze a dostawałam komplementy także w złocie Także dużo zależy od Twojego subiektywnego odczucia.. Może wyglądasz dobrze w złocie, ale go nie lubisz

A jak z bielą i czernią? Jakie szminki Ci pasują?

Bardziej nasuwa mi się true summer albo true winter.. może potestuj kolory i szminki tych typów
Jak nie zrobiła w domu autoanalizy, to można tak zgadywać...
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:01   #1038
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

robiłam przymiarkę, gdy tylko znalazłam linka. (: wszyscy właśnie mówią, że w złocie brzydko wyglądam, a srebro i perły dużo lepiej... kiedyś nosiłam wyłącznie złote naszyjniki, kolczyki, kolie... im kolory są bardziej nasycone, tym gorzej wyglądam. mimo że nie lubię żółtego, to ładnie mi w takim bardzo jasnym, sorbetowym. tak samo jest z innymi, niezbyt lubianymi przeze mnie kolorami -im bardziej rozmyte, jaśniejsze, tym lepiej. nawet wzięłam jedną poszewkę i tam, gdzie była intensywna czerwień, wyglądałam okropnie(powiedziała mi to nawet mama, która jest wielką fanką czerwieni), a na drugiej stronie, gdzie była bardziej "rozbielona", wyglądałam lepiej.
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-09, 22:51   #1039
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
robiłam przymiarkę, gdy tylko znalazłam linka. (: wszyscy właśnie mówią, że w złocie brzydko wyglądam, a srebro i perły dużo lepiej... kiedyś nosiłam wyłącznie złote naszyjniki, kolczyki, kolie... im kolory są bardziej nasycone, tym gorzej wyglądam. mimo że nie lubię żółtego, to ładnie mi w takim bardzo jasnym, sorbetowym. tak samo jest z innymi, niezbyt lubianymi przeze mnie kolorami -im bardziej rozmyte, jaśniejsze, tym lepiej. nawet wzięłam jedną poszewkę i tam, gdzie była intensywna czerwień, wyglądałam okropnie(powiedziała mi to nawet mama, która jest wielką fanką czerwieni), a na drugiej stronie, gdzie była bardziej "rozbielona", wyglądałam lepiej.
I jakie kolory wyszły ci najlepsze, a jakie najgorsze?

Ta czerwień była ciepła czy chłodna?

Lepiej ci w zgaszonych czy czystych kolorach?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-10, 00:10   #1040
laluna123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 65
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Opalam sie raczej ciezko na czerwono czy rozowo. Odcien opalenizny raczej brozskwiniowy ze zlotawym, mieszanka czerwono-brazowego ze zlotym.


2. Kolor oczu
Oczy zielone z oprawakami ciemnymi i sa zolte plamki. Oprawa sredni blond szarawy


3. Piegi - nie ma. Tylko na nosie po opalaniu.


4. Cera - Nie rumienie sie chyba. SKora, jasna chlodna wpadajaca w czerwien na twarzy.


5. Naturalny kolor włosów - sredni blond raczej myszowaty chociaz jakies zloto moze i by tam przeblyslo (nie pmaietam bo dawno nie widzialam naturalnego


6. Kolor ust dosc jasny rozowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Nie lubie rozu, pomaranczowego, szarego, dobrze czuje sie w zielonym, niebieskim, czarnym, moze byc tez granatowy.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? wole czern, za biela nie przepadam ale chyba nie wygladam zle.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jakies tam pasuja, niebieski jest ok. Absolutnie nie pomaranczowy czy rozowy. Jak inne jaskrawe to takie w miare, nie zarowki.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
nie potrafie ocenic chyba. Ale nie lubie sie w szarawych czy przygaszonych kolorach.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
Wole srebro od zlota. Jesli cieple kolory to rozowy, czerwony, pomaranczowy, zolty (z zoltym nie jest zle) bezowe czy brazowe to nie lubie. Chociaz nie wygladam chyba zle w bezu i brazie. ale musialby to byc soczysty braz a nie jakis przygaszony.

A jesli zimne to niebieski, zielony i czarny to moje kolory.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
-w czarno-bialych wzorach czuje sie okropnie. Jakies czerwono zielone tez mi nie odpowiadaja chyba ze by mialy male wzorki.

lista kolorow niestety nie wiem jaka bo nie wiem skad dziewczyny ja biora
laluna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 07:01   #1041
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ale zrobiłaś przymiarkę?

Bo jedna sprawa to kolory, które lubimy nosić a inna kiedy obiektywnie patrząc, w dobrym świetle i bez makijażu porównamy różne kolory.

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:47 ----------


Jak nie zrobiła w domu autoanalizy, to można tak zgadywać...
Odniosłam się tylko do tego, że napisała, że może jest ciemną zimą.. a z jej opisu bardziej by wychodziła chłodna niż ciemna.

Laluna - lista kolorów jets na blogu wampierz który ma w podpisie. A najlepiej szukaj palet, bo na tych rysunkach kolory są mało pomocne.

Wampierz - czy możesz podać przykłady różnych kolorów w odslonach ciepłej i zimnej? Poprzez jakieś przykłady zdjęć czy cokolwiek.. Chętnie bym coś o tym poczytała.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:27   #1042
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Odniosłam się tylko do tego, że napisała, że może jest ciemną zimą.. a z jej opisu bardziej by wychodziła chłodna niż ciemna.

Laluna - lista kolorów jets na blogu wampierz który ma w podpisie. A najlepiej szukaj palet, bo na tych rysunkach kolory są mało pomocne.

Wampierz - czy możesz podać przykłady różnych kolorów w odslonach ciepłej i zimnej? Poprzez jakieś przykłady zdjęć czy cokolwiek.. Chętnie bym coś o tym poczytała.
Hm, w sumie najłatwiej się pobawić jakimś color pickerem, internetowym albo nawet w windowsowym Paincie. Ale i tak się zorientujcie, czy wasze monitory dobrze oddają kolory.

---------- Dopisano o 13:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

laluna123, zrób na początku przymiarkę, instrukcja jest tutaj:

http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 12:39   #1043
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W tych rozbielonych kolorach mi jest duzo lepiej. W tych bardzo intensywnych, nasyconych, wygladam okropnie, bardzo mnie postarza i troche bardzo to dziwnie wyglada. Wszyscy mowia, ze dobrze mi w czerniach i bielach, i, jak pisalam wczesniej, najczesciej sie nosze w takich wlasnie kolorach, dodajac granat i pudrowy roz. Nie wiem, jakim jestem typem i jaki braz by mi pasowal na wlosach. >
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 13:19   #1044
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
W tych rozbielonych kolorach mi jest duzo lepiej. W tych bardzo intensywnych, nasyconych, wygladam okropnie, bardzo mnie postarza i troche bardzo to dziwnie wyglada. Wszyscy mowia, ze dobrze mi w czerniach i bielach, i, jak pisalam wczesniej, najczesciej sie nosze w takich wlasnie kolorach, dodajac granat i pudrowy roz. Nie wiem, jakim jestem typem i jaki braz by mi pasowal na wlosach. >
Czystych bielach i czerniach dobrze a czystych innych kolorach źle?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 14:21   #1045
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
W tych rozbielonych kolorach mi jest duzo lepiej. W tych bardzo intensywnych, nasyconych, wygladam okropnie, bardzo mnie postarza i troche bardzo to dziwnie wyglada. Wszyscy mowia, ze dobrze mi w czerniach i bielach, i, jak pisalam wczesniej, najczesciej sie nosze w takich wlasnie kolorach, dodajac granat i pudrowy roz. Nie wiem, jakim jestem typem i jaki braz by mi pasowal na wlosach. >
Nie jestem pewna, czy dobrze rozumiesz pojęcie "nasycone".

Przede wszystkim, czy kolory mają być zgaszone czy czyste, i w jakim stopniu. tak samo, czy chłodne czy ciepłe i w jakim stopniu.

Kolory rozbielone, jasne, pastelowe mogą być czyste lub zgaszone. Kolory nasycone też mogą być czyste albo zgaszone. Nasycone nie znaczy jaskrawe. Czerń jest nasycona, bo nienasycona, rozbielona robi się szara.


Coś mi się wydaje, że powinnaś powtórzyć przymiarkę w dobrym świetle (dziennym! Jest zima, więc dzisiaj już raczej nie zdążysz), albo poczytać posty na blogu o kolorach.

Jeśli faktycznie kolory bardzo chłodne i zgaszone to chłodne lato, a jeśli chłodne i czyste to chłodna zima. Tylko, że lato nie jest dobrze w czystej bieli i głębokiej czerni. Odpowiednia jest biel lekko złamana szarością i antracyt albo zszarzała czerń. Z kolei u chłodnej zimy sprawdzaja się nieźle intensywne kolory, o ile są bardzo chłodne.
I właśnie dlatego staranna przymiarka kolorów jest taka ważna. Na ogół dopiero podczas niej wychodzi wiele rzeczy, np. że nie czysta biel, tylko lekko złamana jest lepsza, albo że wbrew temu, co myślałyśmy, pewne rodzaje intensywnych kolorów są super. Chodzi o to, że w codziennym życiu nosimy co się trafi, bo podobał nam się fason, albo kolor jest modny lub powszechnie uważany za bezpieczny i elegancki. Zwykle nie przymierzamy czterech wersji bieli czy zieleni jednej po drugiej. Często dopiero po analizie kolorystycznej (albo bez analizy, przypadkiem) kobiety odkrywają, że np. zawsze unikały czerwieni, bo uważały że wyglądają w niej okropnie a tu, niespodzianka, znalazły rzecz w bardzo twarzowej czerwieni.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:13   #1046
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

przymiarki robiłam i w świetle dziennym i jak już było ciemno. to, że napisałam wieczorem nie znaczy, że robiłam analizę wieczorem. właśnie chodzi o to, że, NIESTETY, wiem, co znaczy nasycony. wiem, że czarny jest nasycony. to, że pytam o swój typ urody nie znaczy, że nie wiem, w jakich kolorach mi nie jest dobrze. wiele osób mówiło, że jestem dziwna, "mieszana", dlatego pytałam, jaki brąz do mnie pasuje. każda czerń, i ta szarawa, i ta nasycona, wygląda na mnie dobrze. tak samo mam z bielą. każda biel, każdy krem. za to w innych kolorach jest mi dobrze, gdy są przytłumione.
__________________
"If you don't love yourself, how in the hell you gonna love somebody else?"
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:33   #1047
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez ssijmaua Pokaż wiadomość
przymiarki robiłam i w świetle dziennym i jak już było ciemno. to, że napisałam wieczorem nie znaczy, że robiłam analizę wieczorem. właśnie chodzi o to, że, NIESTETY, wiem, co znaczy nasycony. wiem, że czarny jest nasycony. to, że pytam o swój typ urody nie znaczy, że nie wiem, w jakich kolorach mi nie jest dobrze. wiele osób mówiło, że jestem dziwna, "mieszana", dlatego pytałam, jaki brąz do mnie pasuje. każda czerń, i ta szarawa, i ta nasycona, wygląda na mnie dobrze. tak samo mam z bielą. każda biel, każdy krem. za to w innych kolorach jest mi dobrze, gdy są przytłumione.
nie denerwuj się na nas większość dziewczyn jak tu przychodzi to nie ma większego pojęcia o kolorach ani o nasyceniu ani o znaczeniu światła, w tym i ja

dopiero jak zaczęłam dosłownie medytować nad subtelnymi różnicami między typami to zaczęłam faktycznie widzieć różnicę między czerwonym dla bright a czerwonym dla true winter a innym

po tym co piszesz stawiałabym na true winter albo true summer, ale jak się kogoś na żywo nie widzi to się ostatecznej jakiejś diagnozy nie postawi

wampierz doradziła mi żebym dała sobie czas, bo w pewnym momencie znajdę coś (kosmetyk, ubranie) które będzie idealne i pomoże mi jasno sklasyfikować i to była bardzo dobra rada

jestem chłodną zimą i mogę ci powiedzieć, że mi najlepiej jest w jasnym chłodnym brązie (to mój kolor naturalny po płukance z gencjany)
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:51   #1048
ssijmaua
Raczkowanie
 
Avatar ssijmaua
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 92
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

no ja właśnie, mimo swojego wieku, od bardzo dawna staram się znaleźć kolory, w których wyglądam dobrze. o nasyceniu, czystości kolorów wiem nawet z doboru makijażu i ubrań innym. nie pasowało mi nic w tych paletach, właśnie dlatego, że jak gdzieś są trochę mniej nasycone barwy, to nie ma czerni nasyconej i/lub jest złoto. naprawdę bardzo dużo wysiłku włożyłam w to, żeby dobierać rzeczy, w których dobrze się czuję, ale też takie, w których dobrze wyglądam i które pasują kolorystycznie. poszło też na to dużo kasy trochę... i trochę się denerwuję, bo już w kolejnym miejscu ktoś mi mówi, że się nie znam na czymś, o czym muszę mieć pojęcie. >:
ssijmaua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 17:52   #1049
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
nie denerwuj się na nas większość dziewczyn jak tu przychodzi to nie ma większego pojęcia o kolorach ani o nasyceniu ani o znaczeniu światła, w tym i ja

dopiero jak zaczęłam dosłownie medytować nad subtelnymi różnicami między typami to zaczęłam faktycznie widzieć różnicę między czerwonym dla bright a czerwonym dla true winter a innym

po tym co piszesz stawiałabym na true winter albo true summer, ale jak się kogoś na żywo nie widzi to się ostatecznej jakiejś diagnozy nie postawi

wampierz doradziła mi żebym dała sobie czas, bo w pewnym momencie znajdę coś (kosmetyk, ubranie) które będzie idealne i pomoże mi jasno sklasyfikować i to była bardzo dobra rada

jestem chłodną zimą i mogę ci powiedzieć, że mi najlepiej jest w jasnym chłodnym brązie (to mój kolor naturalny po płukance z gencjany)
Popieram. Tak właśnie jest, na początku można pewnych rzeczy nie wyłapywać. Żeby nie szukać daleko, kiedyś byłam przekonana, że ecru jest dla mnie super i w ogóle kolory łagodnego lata są dla mnie ok, a poza tym mogę nosić prawie wszystkie kolory, ciepłe, zimne, intensywne, zgaszone. Poniekąd było to racją, bo np. nie rozmywały mnie tragicznie, ale po dokładnych przymiarkach odkryłam, że w tak lubianych przeze mnie kolorach łagodnego lata wcale mi nie jest do twarzy ani np. w kolorach ciepłej wiosny, po które też chętnie sięgałam. A wyszło, że jestem intensywną zimą i np. zamiast lubianych przeze mnie zgaszonych pasteli jak pudrowy róż czy szaroniebieski mogę sobie ponosić cukierkowe, czyste wersje tych kolorów. A zamiast ecru z antracytem biel i czerń, połączenie, którego unikałam jak ognia. W sumie sprawdziło się z moich przekonań, że jest mi dobrze w czerni i bieli oraz intensywnych kolorach i że mogę nosić nawet bardzo błyszczące lub jaskrawe rzeczy.


Każda, biel, każdy krem, to po prostu mało prawdopodobne, Możliwe, że nie przymierzyłaś faktycznie różnych kolorów, albo też masz tak silną wizję siebie, że nie potrafisz się jeszcze przestawić na obiektywne postrzeganie siebie. Jest różnica między tym, że kolor cię nie pobrzydza tragicznie, a tym że jest dobry. Szczególnie u młodych osób, albo o bardziej kontrastowym typie, może się wydawać, że właśnie wszystkie kolory pasują. I bardzo często jest tak, że unikamy jakiejś grupy kolorów, bo po prostu nie znalazłyśmy "swojego" odcienia.

Przede wszystkim, nie odpowiedziałaś jak w końcu jest z tym chłodem? Czy faktycznie potrzebujesz tylko najchłodniejszych odcieni, bo jeśli tak, to już dużo wiemy. Może w tym pomóc test szminki.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-10, 18:10   #1050
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam takie pytanie, jak myślicie warto od tego zacząć ?
KLIK

Dobrze rozumiem? Wiosna i jesień to typy ciepłe, lato i zima chłodne? Czyli po przeprowadzeniu takich testów można by już było mniej więcej odrzucić dwie pory roku ?
__________________



Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.