ciąża a antybiotyki dermatologiczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-18, 12:14   #1
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171

ciąża a antybiotyki dermatologiczne


czy przyjmowanie antybiotyków dermatologicznych ( nie mogę ustalić teraz nazwy leku ale jeden z nowoczesniejszych i droższych) w pierwszych 2-3 tygodniach ciązy może miec wplyw na potencjalne wady u dziecka. Podobno w pierwszych 3 tygodniach nie ma jeszcze połączen naczyniowych z matką i płodem, mimo to bardzo sie tym denerwuje. Jestem teraz w 34 tygodniu i w ciągu całej ciązy na podstawie usg lekarz stwierdzal ze jest wszystko bardzo dobrze, mnie jednak dręczy to, że wzielam na początku ciązy ten antybiotyk i że on moze miec jakis zly wplyw. Bardzo proszę o odpowiedz Pana Doktora.
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 13:03   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

no i jak ktokolwiek ma ci pomoc bez net? to raz,nie znasz nazwy leku,termin przyjomwania,itp.
zreszta jestes pod kontrola lekarza wiec wczym problem?zaraz urodzisz i wszytsko sie wyjasni ,mysle ze nie ma co sie zamartwiac bez jakichkolwiek podstaw.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 15:27   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

Co to za antybiotyk?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 19:59   #4
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

nazwa tu nie ma znaczenia gdyż wszystkie antybiotyki dermatologiczne sa na bazie tetracykliny ktora to wlasnie może powodować zagrozenie. Napisalam ze bralam w 2-3 pierwszych tygodniach.

To prawda ze jestem pod opieką lekarza ( i to bardzo dobrego) i jestem juz na finiszu ciązy(34 tydzien) jednak co jakis czas wracają do mnie te wątpliwości. dlatego zastanawiam się czy może cos zagrażac dziecku mimo iz jak pisalam wg. usg jest wszystko dobrze.
Zaczełam brać ten antybiotyk nie swiadoma tego ze wlasnie zaszlam w ciąze. Przerwalam sama po 2 tygodniach, a potem dopiero dowiedzialam się o ciązy bo mialam dlugie cykle i nie bardzo regularne, dlatego poźno zorientowalam sie ze jestem w ciązy.

Mysle, że jestem może troche przewrazliwiona (zreszta jak kazda kobieta w ciązy) dlatego chcialam zasięgnoć porody od kolejnego źrodla
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-18, 21:23   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

pytałaś lekarza? Mówił, że jest dobrze?
tu masz różne dziewczyny, niekoniecznie po medycynie i farmacji, a najważniejsza jest opnia fachowca. Jeśli ona Cię nie uspokoiła, to my tu na wizażu też nie
trochę jesteś przewrażliwiona, ale będzie dobrze myślę, że niepotrzebnie się martwisz.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 10:57   #6
Zielonooka Dorka
Raczkowanie
 
Avatar Zielonooka Dorka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 171
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
tu masz różne dziewczyny, niekoniecznie po medycynie i farmacji, a najważniejsza jest opnia fachowca.
Myslałam że Pan Doktor z naszego forum rozwieje moje wątpliwości. W końcu na tego typu forum wygłaszac opinie powinien tylko specjalista.
Zielonooka Dorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:52   #7
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: ciąża a antybiotyki dermatologiczne

nie mogę się z Tobą zgodzić: forum jest ogólnodostępne i swoje opinie może wyrażać każdy, to nie jest specjalistyczne forum medyczne tylko dla lekarzy. I dlatego czasem trudno o fachową radę.
A Pan Doktor zagląda tu niestety rzadko
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.