Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-06, 23:44   #3901
tiniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar tiniaczek
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 287
Dot.: baaardzo jasny podkład

Jest juz watek o jasnych podkladach, tam poszukaj odpowiedzi.
tiniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 00:07   #3902
Stace
Zakorzenienie
 
Avatar Stace
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 12 040
Dot.: baaardzo jasny podkład

[1=ad27e677e0de2ac722847c1 6e33c0345a33b686d_62afaa7 1a8be5;36946040]Witam wizażanki Stawiam pierwsze kroki w dziedzinie makijażu i mam problem z doborem odpowiedniego koloru podkładu, ponieważ wszystkie dostępne w drogeriach są dla mnie za ciemne. Moja skóra jest bardzo jasna, w kierunku bieli, odcienia porcelanowego. Jeżeli znacie firmy, które mają w swojej ofercie podkłady, najlepiej kryjące, które są naprawdę bardzo jasne, to bardzo proszę o informację

Z góry dziękuję i pozdrawiam[/QUOTE]

Są 2 obszerne wątki na ten temat.
__________________
Narysuj mi coś

Cytat:
Wszystko sprowadzasz do "bo ja": "bo ja zawsze czytam", "bo ja umiem ocenic ryzyko". A poza toba jest multum spoleczenstwa, wiec lepiej zalozyc jego glupote, niz przecenic geniusz
No tengas miedo a volar
Stace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 01:04   #3903
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: baaardzo jasny podkład

ja bym próbowala z minerałami, tam jest mnóstwo odcieni
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 16:14   #3904
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: baaardzo jasny podkład

Ja polecam koreańskie bb cremy - łatwo mozna trafic na bardzo jasny kolor, ładnie się dopasowują.

Sprawdź sobie podklad true match, odcien ivory - moze wydawac sie ciemny, ale na twarzy, już jest taki prawie ok, z białym pudrem daje radę idealnie

Illamasqua miala taki jaśnuteńki biało-rozowy podklad, chyba 115 się kolor nazywał...
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 17:28   #3905
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: baaardzo jasny podkład

Różowa Illamasqua to kolor 105, 115 jest z beżem.
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 19:24   #3906
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziewczyny a jaki podklad rozswietlajacy bez widocznych drobinek,dosyc kryjacy polecicie? moze byc rowniez jakis apteczny





------------------

Sławna amerykańska makijażystka Bobbi Brown zaleca, aby wybierać podkłady zawierające żółty pigment - jej zdaniem pasują do każdej karnacji, a z kolei podkłady z domieszką pigmentów różowych na skórze większości kobiet będą wyglądać jak maska,rowniez podklady w kolorze brudnego bezu-nadadza cerze poszarzaly odcien-zmeczonej skory

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-10-07 o 23:48
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-07, 21:21   #3907
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podklad rozswietlajacy bez widocznych drobinek,dosyc kryjacy polecicie? moze byc rowniez jakis apteczny
Clarins Skin Illusion
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 09:25   #3908
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Nowy YSL
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 14:47   #3909
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jaki podklad rozswietlajacy bez widocznych drobinek,dosyc kryjacy polecicie? moze byc rowniez jakis apteczny
Ja od siebie mogę polecić Bourjois Healthy Mix - świetny
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:07   #3910
kasiagolenia
Raczkowanie
 
Avatar kasiagolenia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kathy579 Pokaż wiadomość
powiem wam dziewczyny że poszukiwanie idealnego podkładu ...to chyba niemożliwe - mój wychwalany catrice matt - zapchał mnie niemiłosiernie ufffff
potem kupiłam rimmel mat i .
Zgadzam się, żeby znaleźć odpowiedni podkład dla siebie trzeba się namęczyć i wypróbować trochę produktów. Ja bym ci poleciła Borjois Healty Mix, albo Chanel Vitalumiere, jeśli chcesz przeznaczyć trochę więcej pieniędzy. Myślę, że możesz poprosić o próbkę tego podkładu. Wiadomo, że nikt nie chce wydać sporo pieniędzy na produkt, który okaże się że nie jest odpowiedni. Pamiętaj, że podkładem nie zakryjesz każdej plamki, od tego jest korektor. Powinnaś najpierw przygotować skórę do makijażu. Bardzo fajna jest baza rozświetlająca od Pharmaceris, taka w kolorze łososiowym, bardzo dobrze sprawdza się na skórze dojrzałej. Robię także makijaże dla pań także po 40 i dotychczas miałam same zadowolone klientki. Zwracają uwagę głównie na to jak wygląda ich skóra po makijażu. Na tą bazę nałóż bardzo cienką warstwę podkładu. W przypadku skóry dojrzałej mniej znaczy więcej. Ważna jest konsystencja podkładu, musi być lekka. Na skórze z wiekiem pojawia się więcej przebarwień, aby je zamaskować używamy korektora, nigdy podkładu. Zaklejenie się grubą warstwą podkładu pogorszy tylko sprawę. Jeśli masz tłustą skórę, to aby wykończyć make-up użyj pudru matującego. Jeśli szukasz inspiracji zajrzyj na moją stronę www.kasiagolenia.eu W moim portfolio jest nawet wśród tych młodych modelek zaczynając od 13 latki, 48 letnia modelka, ciekawe czy odrazu zorientujesz się która Powodzenia w szukaniu idealnego podkładu, gdzieś tam na półce w drogerii jest
kasiagolenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 18:43   #3911
Siuniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Siuniaaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ღ Śląsk ღ
Wiadomości: 2 575
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Zgadzam się, żeby znaleźć odpowiedni podkład dla siebie trzeba się namęczyć i wypróbować trochę produktów. Ja bym ci poleciła Borjois Healty Mix, albo Chanel Vitalumiere, jeśli chcesz przeznaczyć trochę więcej pieniędzy. Myślę, że możesz poprosić o próbkę tego podkładu. Wiadomo, że nikt nie chce wydać sporo pieniędzy na produkt, który okaże się że nie jest odpowiedni. Pamiętaj, że podkładem nie zakryjesz każdej plamki, od tego jest korektor. Powinnaś najpierw przygotować skórę do makijażu. Bardzo fajna jest baza rozświetlająca od Pharmaceris, taka w kolorze łososiowym, bardzo dobrze sprawdza się na skórze dojrzałej. Robię także makijaże dla pań także po 40 i dotychczas miałam same zadowolone klientki. Zwracają uwagę głównie na to jak wygląda ich skóra po makijażu. Na tą bazę nałóż bardzo cienką warstwę podkładu. W przypadku skóry dojrzałej mniej znaczy więcej. Ważna jest konsystencja podkładu, musi być lekka. Na skórze z wiekiem pojawia się więcej przebarwień, aby je zamaskować używamy korektora, nigdy podkładu. Zaklejenie się grubą warstwą podkładu pogorszy tylko sprawę. Jeśli masz tłustą skórę, to aby wykończyć make-up użyj pudru matującego. Jeśli szukasz inspiracji zajrzyj na moją stronę www.kasiagolenia.eu W moim portfolio jest nawet wśród tych młodych modelek zaczynając od 13 latki, 48 letnia modelka, ciekawe czy odrazu zorientujesz się która Powodzenia w szukaniu idealnego podkładu, gdzieś tam na półce w drogerii jest


Zgadzam się kiedyś używałam bardzo kryjących podkładów myśląc że zakryją wszystko ale w rezultacie twarz wyglądała jeszcze gorzej bo nie naturalnie. Teraz wolę podkłady mniej kryjące, rozświetlające (Healthy Mix) do tego dobry korektor i po sprawie a twarz wygląda promiennie i naturalnie a to chyba najważniejsze
Co do samego wyboru podkładu najlepiej poprosić o próbkę ja tą metodą znalazłam swój ideał
Siuniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-09, 00:22   #3912
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Siuniaaa Pokaż wiadomość
Ja od siebie mogę polecić Bourjois Healthy Mix - świetny
Mnie strasznie zapchał.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 01:09   #3913
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Zgadzam się, żeby znaleźć odpowiedni podkład dla siebie trzeba się namęczyć i wypróbować trochę produktów. Ja bym ci poleciła Borjois Healty Mix, albo Chanel Vitalumiere, jeśli chcesz przeznaczyć trochę więcej pieniędzy. Myślę, że możesz poprosić o próbkę tego podkładu. Wiadomo, że nikt nie chce wydać sporo pieniędzy na produkt, który okaże się że nie jest odpowiedni. Pamiętaj, że podkładem nie zakryjesz każdej plamki, od tego jest korektor. Powinnaś najpierw przygotować skórę do makijażu. Bardzo fajna jest baza rozświetlająca od Pharmaceris, taka w kolorze łososiowym, bardzo dobrze sprawdza się na skórze dojrzałej. Robię także makijaże dla pań także po 40 i dotychczas miałam same zadowolone klientki. Zwracają uwagę głównie na to jak wygląda ich skóra po makijażu. Na tą bazę nałóż bardzo cienką warstwę podkładu. W przypadku skóry dojrzałej mniej znaczy więcej. Ważna jest konsystencja podkładu, musi być lekka. Na skórze z wiekiem pojawia się więcej przebarwień, aby je zamaskować używamy korektora, nigdy podkładu. Zaklejenie się grubą warstwą podkładu pogorszy tylko sprawę. Jeśli masz tłustą skórę, to aby wykończyć make-up użyj pudru matującego. Jeśli szukasz inspiracji zajrzyj na moją stronę www.kasiagolenia.eu W moim portfolio jest nawet wśród tych młodych modelek zaczynając od 13 latki, 48 letnia modelka, ciekawe czy odrazu zorientujesz się która Powodzenia w szukaniu idealnego podkładu, gdzieś tam na półce w drogerii jest
A jaki by PANI polecila korektor na czerwone przebarwienia potradzikowe na policzkach? moze jakas firme i jaki odcien?a z kolei jaki korektor pod oczy na since niebieskie ?

Jesli chodzi o podklad Boujours-ogolnie podklady boujours maja to do siebie ,ze sabardzooo nietrwale na poczatku jak sie go nalozoly to aldnie kryje wyglada ,ale po jakis 30 minutach po nalozeniu wszytsko ,wszytskie niedoskonalosci wychodza na wierzch,jakby nic ten podklad nie kryl ....Podkaldy Boujours maja to do siebie..


w przypadku cery z widocznymi porami
sllyszalam gdzies ze kierunek rozpowadzania podkladu czy z gory czy w dol ma znaczenie na wyglad podkladu jak i pudru na cerze ?
Moj problem to rozszerzone pory-widoczne +jak naloze podklad to prawie zawsze sprawia on wrazenie plaskiej twarzy,prawie kazdy podklad nalozony u mnie na skore robi ja plaska ....
wiec ktos doradzil ,zeby zaczela uzywac podklad dosyc kryjacy rozswietlajacy--ale boje sie z kolei ,ze on podresli uwydatni bardziej pory,wagry(oczywiscie z ktorymi walcze,ale to nie takie latwe.. I CO TU ROBIC? nie moze miec takze odcienia z szaroscia np:brudny bez lub pomarancz -bo taki odcien na mojej skorze postarza ja ,sprawia ,ze wyglada zbyt szaro..


JAK to robic w jaki sposob??? CZYM nakladac? w przypadku cery z rozszerzonymi porami ?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-10-09 o 01:15
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 11:22   #3914
kasiagolenia
Raczkowanie
 
Avatar kasiagolenia
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 49
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Polski Bursztyn Pokaż wiadomość
A jaki by PANI polecila korektor na czerwone przebarwienia potradzikowe na policzkach? moze jakas firme i jaki odcien?a z kolei jaki korektor pod oczy na since niebieskie ?

Jesli chodzi o podklad Boujours-ogolnie podklady boujours maja to do siebie ,ze sabardzooo nietrwale na poczae..


w przypadku cery z widocznymi porami
sllyszalam gdzies ze kierunek rozpowadzania podkladu czy z gory czy w dol ma znaczenie na wyglad podkladu jak i pudru na cerze ?
Moj problem to rozszerzone pory-widoczne +jak naloze podklad to prawie zawsze sprawia on wrazenie plaskiej twarzy,prawie kazdy podklad nalozony u mnie na skore robi ja plaska ....
wiec ktos doradzil ,zeby zaczela uzywac podklad dosyc kryjacy rozswietlajacy--ale boje sie z kolei ,ze on podresli uwydatni bardziej pory,wagry(oczywiscie z ktorymi walcze,ale to nie takie latwe.. I CO TU ROBIC? nie moze miec takze odcienia z szaroscia np:brudny bez lub pomarancz -bo taki odcien na mojej skorze postarza ja ,sprawia ,ze wyglada zbyt szaro..


JAK to robic w jaki sposob??? CZYM nakladac? w przypadku cery z rozszerzonymi porami ?
Moim zdaniem podkłady z Borjois to najlepsze podkłady dostępne w drogerii A potrądzikowa cera to całkiem inna historia, w ogóle inna półka kosmetyków i dla pani podkład z Borjois się nie sprawdzi, co wcale nie oznacza, że są złe, są zaprojektowane dla innych potrzeb. Na początku zwrócę uwagę, że najważniejsze to dobrać odpowiedni odcień produktu do swojej skóry, czy to podkładu czy korektora, inaczej tylko podkreślimy niedoskonałości. Ma idealnie odpowiadać odcieniowi twojej cery a nie z domieszkami szarości, bardziej rozświetlony czy jakiś tam. Ma się stapiać z twoją skórą. Prosić o próbki i próbować w świetle dziennym. Druga rada, nie zaklejać całej skóry. Tam gdzie ta skóra jest ładna nakładać jak najcieńszą warstwę kosmetyku, żeby makijaż wyglądał jak najnaturalniej i żeby nie stworzyć sobie efektu maski czy płaskiej twarzy. Przed makijażem użyj matującej bazy. Na obszar potrądzikowy z zaczerwieniami świetny jest podkład Clinque Redness Solution, tylko też nie nakładać go tonami na skórę, jest dość mocno kryjący, ma on tylko zredukować zaczerwienienia. Na pojedyncze zmiany, krosty, niedoskonałości sprawdzi się Vichy Dermablend, może być w sztyfcie. Aplikujemy go punktowo i rozcieramy granicę. Całość przypudrować, żeby to utrwalić. Żeby twarz nie była płaska można użyć trochę brązera, rozświetlacza na kości policzkowe, czy trochę różu, ale konturowanie to inna historia . Nadanie konturu przy takich dość kryjących kosmetykach przydaje się, żeby buzię ożywić. Jeśli chodzi o sposób aplikacji kosmetyków tak, aby nie uwydatniać zbytnio porów, to zapraszam na moją stronę, jest tam kilka wskazówek w poście o typach skóry: www.kasiagolenia.eu

Edytowane przez kasiagolenia
Czas edycji: 2012-10-09 o 11:29
kasiagolenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-09, 21:41   #3915
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Moim zdaniem podkłady z Borjois to najlepsze podkłady dostępne w drogerii A potrądzikowa cera to całkiem inna historia, w ogóle inna półka kosmetyków i dla pani podkład z Borjois się nie sprawdzi, co wcale nie oznacza, że są złe, są zaprojektowane dla innych potrzeb. Na początku zwrócę uwagę, że najważniejsze to dobrać odpowiedni odcień produktu do swojej skóry, czy to podkładu czy korektora, inaczej tylko podkreślimy niedoskonałości. Ma idealnie odpowiadać odcieniowi twojej cery a nie z domieszkami szarości, bardziej rozświetlony czy jakiś tam. Ma się stapiać z twoją skórą. Prosić o próbki i próbować w świetle dziennym. Druga rada, nie zaklejać całej skóry. Tam gdzie ta skóra jest ładna nakładać jak najcieńszą warstwę kosmetyku, żeby makijaż wyglądał jak najnaturalniej i żeby nie stworzyć sobie efektu maski czy płaskiej twarzy. Przed makijażem użyj matującej bazy. Na obszar potrądzikowy z zaczerwieniami świetny jest podkład Clinque Redness Solution, tylko też nie nakładać go tonami na skórę, jest dość mocno kryjący, ma on tylko zredukować zaczerwienienia. Na pojedyncze zmiany, krosty, niedoskonałości sprawdzi się Vichy Dermablend, może być w sztyfcie. Aplikujemy go punktowo i rozcieramy granicę. Całość przypudrować, żeby to utrwalić. Żeby twarz nie była płaska można użyć trochę brązera, rozświetlacza na kości policzkowe, czy trochę różu, ale konturowanie to inna historia . Nadanie konturu przy takich dość kryjących kosmetykach przydaje się, żeby buzię ożywić. Jeśli chodzi o sposób aplikacji kosmetyków tak, aby nie uwydatniać zbytnio porów, to zapraszam na moją stronę, jest tam kilka wskazówek w poście o typach skóry: www.kasiagolenia.eu
Dziekuje za odpowiedz czyli dotakiej skory problematycznej z czerwonymi przebarwieniami po tradziku,porami,dziurkami najlepsze drogeryjne ,apteczne podklady to Cliniue Redness solution i Vichy Dermablend -punktowo,zadne BOUJOURS itp a moze PANIpolecic jakis puder sypki zmiekczajacy rysy twarzy? zeby nie robil plaskiej twarzy,tylko uwypuklal jakby troche?



CZY ktoras z was probowala juz podklad kremowy naturalny firmy "BENECOS"-(jest bez Parafiny,parabenow,kolora ntow,bez perfum bez srodkow konserwujacych ) podobno dosyc d obrze kryje +wyglada naturalnie
www.benecos.eu
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....

Edytowane przez Polski Bursztyn
Czas edycji: 2012-10-09 o 21:49
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 12:31   #3916
27Kika27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 54
Dot.: Najlepszy podkład kryjący

Osobiscie nie polecam estee lauder- to moja najwieksza pomylka-tworzy efekt maski, pachnie jak rozpuszczalnik, po nalozeniu na twarz przybiera postac kurzego bialka uniemozliwiając mimikę, jest ciezki i powoduje zmarszczki-szkoda skory na to.
27Kika27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 12:37   #3917
93marta93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 16
Fluid vs krem tonujący vs korektor

Witam. Chciałabym dobrać jakiś podkład dla mojej twarzy jednak nie wiem na co się zdecydować i potrzebuję waszej pomocy Opiszę jaką mam cerę i oczekiwania co do podkładu. Liczę na wyrozumiałość bo jestem nowa w tym temacie i potrzebuję jakiejś rady.

Moja cera jest raczej tłustą może na granicy mieszanej ze skłonnością do trądziku. Mam także ślady po wypryskach oraz rozszerzone pory.

Szukam czegoś lekkiego a jednocześnie kryjącego i matującego. W żadnym wypadku nie chcę uzyskać dobrego krycia kosztem efektu maski. Chciałabym także wygody w codziennym życiu tzn żeby nie zostawiał nigdzie śladów, nie ścierał się przy dotykaniu twarzy a także wytrzymał dosyć długo . Chcę pozbyć się błyszczącej cery i nieco ją ujednolicić by nie było widać cieni pod oczami, wyprysków oraz porów.

Kilka osób poleciło mi krem tonujący który podobno wystarczająco zakrywa niedoskonałości i nie tworzy maski na twarzy. Spotkałam się też z opinią że fluid od ingrid jest również dobrą opcją w stosunku jakość/cena. Nie chcę używać kilku produktów jak np baza, korektor, fluid i jeszcze puder. Chcę szybkiego i delikatnego podkładu na codzień idealnego dla młodej cery.

A no i cena. Tak w granicach do 30 zł.

Za wszelką pomoc i uwagi będę niezmiernie wdzięczna
93marta93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 12:50   #3918
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Najlepszy podkład kryjący

Revlon Colorstay i Manhattan Powder Mat.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 12:53   #3919
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Fluid vs krem tonujący vs korektor

Polecam BB krem od Garniera, ale w wersji do cery mieszanej/tłustej. Matuje, długo wytrzymuje na twarzy, naturalnie wygląda, a przy tym przyzwoicie kryje. No i cena zachęca do zakupu, bo w promocji możesz dostać 40ml za 15zł, więc wiele nie ryzykujesz
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-10, 13:45   #3920
93marta93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 16
Dot.: Fluid vs krem tonujący vs korektor

Słyszałam już dobre recenzje na temat tego kremu i muszę przyznać, że taka forma by mi odpowiadała, jednak cechuje się podobno słabym kryciem jeśli chodzi o pryszcze itp. Czy w takim wypadku dobrym wyjściem byłby ten krem garniera bb i na to miejscami jakiś korektor? Jeśli tak to jaki?
93marta93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 15:02   #3921
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Fluid vs krem tonujący vs korektor

wg mnie on kryje całkiem nieźle. Ale większe niespodzianki możesz rzeczywiście zakryć korektorem. Polecam korektor w sztyfcie Max Factora albo mineralny korektor z Maybelline. Ew kamuflaż z ArtDeco.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 15:24   #3922
Natuśka
Raczkowanie
 
Avatar Natuśka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 64
GG do Natuśka
Dot.: Fluid vs krem tonujący vs korektor

Jeżeli nie chcesz efektu maski to faktycznie najlepszy będzie krem BB plus korektor. Polecam Inglota (te w małych tubkach), w formie fluidu albo bardziej gęste i pudrowe kamuflarze ArtDeco. Ponieważ masz konkretne wymagania, najlepiej żebyś poszła do drogerii, gdzie będziesz miała możliwość nałożenia kosmetyku i wypróbowania go przed kupnem, wtedy na pewno będziesz zadowolona i nie wydasz bez sensu pieniędzy.
Natuśka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-10, 19:04   #3923
93marta93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dzięki dziewczyny. Teraz wiem czego mam szukać.

A jeśli chodzi o korektor to najlepszy byłby taki w sztyfcie? Max factor jest chyba w cenie 30zl. Czy można znaleźć jakiś tańszy zamiennik? Może głupie pytanie ale ten korektor na krem tonujący?
93marta93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 18:36   #3924
Usmiechnietazakrecona
Rozeznanie
 
Avatar Usmiechnietazakrecona
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 654
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Hej, kobietki

Szukam dla mojej mamy podkładu - potrzebuję dla cery suchej, 40+ - najlepiej rozświetlający, żeby dodał mojej mamie naturalnego blasku - krycie małe bądź średnie, bo w tych dniach wyskakują jej nadal niespodzianki. Możecie coś polecić?
__________________
Usmiechnietazakrecona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-11, 22:27   #3925
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Usmiechnietazakrecona Pokaż wiadomość
Hej, kobietki

Szukam dla mojej mamy podkładu - potrzebuję dla cery suchej, 40+ - najlepiej rozświetlający, żeby dodał mojej mamie naturalnego blasku - krycie małe bądź średnie, bo w tych dniach wyskakują jej nadal niespodzianki. Możecie coś polecić?
Od siebie mogę polecić Revlon Photoready, teraz do niego wróciłam po lecie i widzę, że nadal się sprawdza. Jest rozświetlający, nie przesusza cery przy odpowiednim nawilżeniu przed nałożeniem, krycie do średniego, duży wybór kolorów. Ma drobinki rozświetlające - dla jednych przeszkadza innym nie. Ja mówię tak, ładnie odświeża cerę
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 03:36   #3926
Polski Bursztyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Hawaje
Wiadomości: 597
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez kasiagolenia Pokaż wiadomość
Na obszar potrądzikowy z zaczerwieniami świetny jest podkład Clinque Redness Solution, tylko też nie nakładać go tonami na skórę, jest dość mocno kryjący, ma on tylko zredukować zaczerwienienia. Na pojedyncze zmiany, krosty, niedoskonałości sprawdzi się Vichy Dermablend, może być w sztyfcie. Aplikujemy go punktowo i rozcieramy granicę. Całość przypudrować, żeby to utrwalić. .eu

A ktory odcien wybrac(zeby stosowac punktowo,jako korektor) VICHY DERMABLEND- na przebarwienia potradzikowe czerwono-sine? odcien "nude" ?
__________________
Dziewczyna ktora tyle lat walczyla z tradzikiem,ktory pozniej pozostawil blizny na twarzy...tyle walczyla ,meczyla sie ,tyle zlego zaznala od ludzi,ktorzy oceniali ja po wygladzie,az w koncu odeszla z tego swiata Na Zawsze....
Polski Bursztyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:25   #3927
93marta93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

eJuz przetestowalam krem bb i okazał się strzałem w dziesiątkę. Jednak. Korektor mnie zawiódł. W drogerii polecono mi korektor virtual i nie dość że marnie kryje to jeszcze co najbardziej mi przeszkadza - podkreśla suche skórki, mimo że mam cerę tłusta. Moze mi ktoś polecić jakiś dobry i tani korektor?
93marta93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:37   #3928
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez 93marta93 Pokaż wiadomość
eJuz przetestowalam krem bb i okazał się strzałem w dziesiątkę. Jednak. Korektor mnie zawiódł. W drogerii polecono mi korektor virtual i nie dość że marnie kryje to jeszcze co najbardziej mi przeszkadza - podkreśla suche skórki, mimo że mam cerę tłusta. Moze mi ktoś polecić jakiś dobry i tani korektor?
Fajnie, że bb krem Ci przypasował A tani korektor, to do jakiej kwoty?
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 11:37   #3929
93marta93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 16
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Myślę że do 20zl
93marta93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 14:31   #3930
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez 93marta93 Pokaż wiadomość
Myślę że do 20zl
Na pewno mogę polecić Ci ten korektor https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ie.html&next=1 ale, żeby kosztował poniżej 20zł,to musisz chyba zapolować na promocję. Plusem jest jednak to, że jest bardzo wydajny, więc w ostatecznym rozrachunku nie wychodzi drogo.

Z tańszych polecam też 2 korektory w sztyfcie:
Essence (nie wiem, czy nadal jest dostępny!) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ie.html&next=1
i Flos Lek https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...or.html&next=1
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.