OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-13, 09:36   #3931
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez martuuuska88 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim
ja też dopiero zaczęłam przygodę z olejowaniem i oczywiście pluję sobie w twarz że DOPIERO teraz !!!! oczywiście odpowiednio przetrząsnęłam formum co by się dokształcić
zmywałam makijaż kilka razy a już widzę poprawę mimo że jeszcze wyskoczyło mi parę niespodzianek to już widzę że wągry na nosie są mniejsze i czystsze

mam cerę mieszaną, w stronę tłustej, z zaskórnikami,wypryskami na czole i brodzie, ostatnio też na lini żuchny i przy policzkach- zmiany hormonalne.

na razie olejuję tylko oliwą z oliwek i olejkiem rycynowym bo chciałam sprawdzić czy ta metoda się u mnie przyjmie przyjęła więc chciałabym zamówić jakieś odpowiednie oleje.

myślę o lnianym jako bazowym, ewentualnie z pestek winogron
dodatkowo może coś z orzechów laskowych , awokado, tamanu (podobno mega przyspiesza gojenie zmian i blizn)

bardzo proszę o radę aha i myślałam jeszcze o czymś już po OCM na noc, np wit.c lub coś co wyrówna i rozświetli moją szarą jak papier skórę .
Serum flavio c z bu (nie bój sie alkoholu ) i olej tamanu. U mnie tez dobrze działa peeling enzymatyczny, Tonik z pha, dobry na teraz, bo nie uwrazliwia na slonce.

Ale odkąd stosuje filtry wszystko goi sie momentalnie, chyba nie lubię sie ze słońcem.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 16:43   #3932
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

_Caoimhe_ dzięki za sugestie w ogóle do tej pory używałam kosmetyków typowo sklepowych i teraz dosłownie zachłysnęłam się naturalną pielęgnacją ))
korci mnie zmieszanie tego serum flavo C (albo lemon, nie wiem jeszcze) z żelem hialuronowym żeby wszystko się ładnie wchłonęło i nawilżyło nie wiem tylko czy oby nie przesadzam ;D ????? to by było na noc - a na rano tonik z kwasem PHA... co sądzicie? nie przedobrzę ?
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 20:08   #3933
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez martuuuska88 Pokaż wiadomość
_Caoimhe_ dzięki za sugestie w ogóle do tej pory używałam kosmetyków typowo sklepowych i teraz dosłownie zachłysnęłam się naturalną pielęgnacją ))
korci mnie zmieszanie tego serum flavo C (albo lemon, nie wiem jeszcze) z żelem hialuronowym żeby wszystko się ładnie wchłonęło i nawilżyło nie wiem tylko czy oby nie przesadzam ;D ????? to by było na noc - a na rano tonik z kwasem PHA... co sądzicie? nie przedobrzę ?
Zel hialuronowy - zawsze spoko

Ale Tonik pha nie stosuje sie jak tradycyjnego toniku. Musisz poobserwowac skórę, czy nie bedzie podraznienia. Proponuje raz na trzy dni, po 20min od nałożenia cos tlustego, np. Tamanu zeby wzmocnić efekt.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 21:23   #3934
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to może na razie dam sobie spokój z PHA może wprowadzę później a nie wszystko naraz

na początek przygody z OCM mam zamiar postawić na olej lniany+ rycynowy+orzech laskowy.
dodatkowo serum flavo c (na wyrównanie kolorytu) lub lemon (do ostatecznej walki z niedoskonałościami) wymieszane z żelem hialuronowym. - tylko nie wiem czy na noc czy rano ?
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 21:25   #3935
MaPa
Zadomowienie
 
Avatar MaPa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 055
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja zaczęłam wczoraj i mam nadzieję, że będę zadowolona Dopiero drugi dzień, a już widzę, że skóra się ujednoliciła i wągry jakby jaśniejsze. No, a jaka gładka i miękka! Zobaczymy co będzie dalej...
__________________

MaPa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:22   #3936
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

miałam dokładnie takie samo wrażenie "dzień po" pierwszym OCM taka byłam zadowolona, mąż nawet pytał co się stało ;D powiedziałam mu o "pierwszym razie" że takie cudowne, ochy i achy same zgasił mój optymizm stwierdzając że to siła placebo autosugestii i przeczytanych opinii ale mijają kolejne dni a skóra jakby gładsza tylko jedna niespodzianka na czole a reszta się uspokaja jestem więc dobrej myśli dopiero rozkręcam się z olejami ;D jestem zachwycona !
ps. na włosy też stosuję
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 11:01   #3937
MaPa
Zadomowienie
 
Avatar MaPa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 055
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wcześniej używałam toniku pichtowego (ojejek pichtowy+petroleum). Niby zaskórniki były jaśniejsze i mniejsze, ale efekt nie był taki zadowalający, a stosowałam go parę miesięcy. Poza tym bardzo wysuszał mi skórę, więc postanowiłam spróbować tego słynnego OCM Skończył mi się olejek myjący z BU, ale on właśnie nie mył dokładnie twarzy, a brud zostawał nadal, dopóki nie zmyłam twarzy tonikiem pichtowym. W ogóle kosmetyki z BU pozostawiają wiele do życzenia. Najlepsze moim zdaniem są te mazidłowe
__________________

MaPa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-14, 16:59   #3938
martuuuska88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 14
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja jestem jeszcze przed pierwszym zamówieniem , narazie korzystałam z tego co jest dostępne w domu, albo stacjonarnie w sklepach bo nie wiedziałam czy się przyjmie ta metoda. i właśnie się zastanawiam czy na BU czy na mazidłach zamówić...
__________________
... i niebo jest wreszcie bajecznie niebieskie!
martuuuska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 18:04   #3939
MaPa
Zadomowienie
 
Avatar MaPa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 055
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez martuuuska88 Pokaż wiadomość
ja jestem jeszcze przed pierwszym zamówieniem , narazie korzystałam z tego co jest dostępne w domu, albo stacjonarnie w sklepach bo nie wiedziałam czy się przyjmie ta metoda. i właśnie się zastanawiam czy na BU czy na mazidłach zamówić...

Ja bym się nie zastanawiała i wybrałabym mazidła! Moim zdaniem ich produkty są bezkonkurencyjne
__________________

MaPa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:09   #3940
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

wiem, że po OCM można spokojnie używać kremu. używam "libopase" na alergiczne plamki: myślicie, że mogę spokojnie po nałożyć? wolałabym krem nakładać na noc. wiadomo, konsystencja dość tłustawa i nie uśmiecha mi się w dzień w tym chodzić, jak i tak się świecę jak latarnia
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:27   #3941
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
wiem, że po OCM można spokojnie używać kremu. używam "libopase" na alergiczne plamki: myślicie, że mogę spokojnie po nałożyć? wolałabym krem nakładać na noc. wiadomo, konsystencja dość tłustawa i nie uśmiecha mi się w dzień w tym chodzić, jak i tak się świecę jak latarnia
Tak, na noc. W czasie snu skora lepiej sie regeneruje.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 20:34   #3942
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

to ja jeszcze jedno pytanko zadam przeleciałam paręnaście wątków i już zgłupiałam troszkę, hehe. chodzi mi o maseczkę, w końcu PRZED czy PO ocm nakładać?
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 06:44   #3943
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kayokosan Pokaż wiadomość
to ja jeszcze jedno pytanko zadam przeleciałam paręnaście wątków i już zgłupiałam troszkę, hehe. chodzi mi o maseczkę, w końcu PRZED czy PO ocm nakładać?
Myślę, ze jak z glinka to przed (tylko bardzo delikatnie potem ze sciereczka), a jak odżywcze to po.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 16:27   #3944
kayokosan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja właśnie używam z glinką.

dziękuję pięknie, _Caoimhe_
kayokosan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:06   #3945
I_z_a_
Przyczajenie
 
Avatar I_z_a_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej wszystkim
Mam jedno pytanie.
Wczoraj odebrałam moje olejki ze sklepu.
Myślicie że olejek awokado jako bazowy plus olejek rycynowy i olejek ze słodkich migdałów to dobra mieszanka?
Mam skóre mieszaną i w dodatku trądzik (nie duży ale jest) i chciałam się pozbyć zaskórników.
Wypróbowałam wczoraj tą mieszanke i nie jest źle ale skóra wydaje się być wysuszona. Może za dużo olejku rycynowego, a może użyć innej mieszanki?
Czy używać jakichś kremów po ocm?
__________________
Bo odnaleźć swoją życiową drogę ...
... to odnaleźć klucz do szczęścia.
I_z_a_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 11:23   #3946
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moze byc za duzo olejku rycynowego Sugerowalabym na poczatek mieszanke olejku rycynowego z jednym olejem, zeby dowiedziec sie, co Ci sluzy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 12:11   #3947
I_z_a_
Przyczajenie
 
Avatar I_z_a_
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Moze byc za duzo olejku rycynowego Sugerowalabym na poczatek mieszanke olejku rycynowego z jednym olejem, zeby dowiedziec sie, co Ci sluzy.
Mam olejek awokado, jojoba i ze słodkich migdałów. Jak myślisz który będzie najlepszy jako bazowy?
__________________
Bo odnaleźć swoją życiową drogę ...
... to odnaleźć klucz do szczęścia.
I_z_a_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:39   #3948
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A czy połączenie oliwy z oliwek + olejku Alterry migdały i papaja będzie dobre? Czy to jednak rycynowy musi być?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-23, 18:58   #3949
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez NickBack Pokaż wiadomość
A czy połączenie oliwy z oliwek + olejku Alterry migdały i papaja będzie dobre? Czy to jednak rycynowy musi być?
W alterre jest rycynowy rycynowy i jojoba ma największe powinowactwo do naszego sebum, wiec tak, musi byc

Czy połączenie bedzie właściwe-zależy od Twojej skóry

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-23, 19:27   #3950
NickBack
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 488
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ok, czyli na początek spróbuję tego połączenia. Będę obserwować i zobacze czy się sprawdzi. I ma pytanie. Chcę zacząć pić pokrzywę, skrzyp i drożdże, ale boję się, że to za dużo i na raz i jak mnie wysypie to nie będę wiedziała od czego. ile mniej więcej powinnam odczekać aby zacząć to pić?
NickBack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 16:27   #3951
Martuchna_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam! W czwartek wieczorem rozpoczęłam moją przygodę z OCM Ten fakt przyniósł mi wiele pytań, na które chciałabym poznać odpowiedź Moją mieszanką olejów jest na razie ok. 30-35 % oleju rycynowego oraz ok. 65-70 % oliwki dla niemowląt Hipp. Zastosowałam tę oliwkę z racji jej dostępności, jednak postanowiłam poeksperymentować i zamówiłam olej krokoszowy na jednej ze stron internetowych (nie wiem, czy można podawać ich adresy). Niestety okazało się, że zamówiony olej nie jest olejem z krokosza barwieńskiego, lecz z krokosza bawarskiego (szafranu właściwego) i nie jestem pewna, czy będę mogła go w ogóle stosować do OCM. Nigdzie nie było napisane, jakie zastosowania ma ten olej lub podawano zastosowania identyczne jak oleju z krokosza barwieńskiego (np. jako naturalny depilator). Wiem, iż są to całkowicie odmienne rośliny i zastanawiam się, czy ten olej mi nie zaszkodzi. Dodatkowo zamówiłam sobie mydło Aleppo 40 % i czekam na jego przybycie
Tymczasem swoją trądzikową cerę smaruję mieszanką oleju rycynowego i oliwki Hipp, po czy zmywam ją mydłem błotno-solnym White Flower z Rossmanna. W weekend widziałam niesamowite efekty tej metody, pory mi się oczyściły, wypryski zagoiły, a cera nabrała równomiernego kolorytu. Dzisiaj jednak pojawiły się dwie podskórne grudki - jedna na policzku, druga na brodzie. Słyszałam, że może być to efekt oczyszczania się skóry, chociaż nie wiem, czy w ogóle wykonuję OCM poprawnie Do tego moja skóra na czole strasznie się świeci, zwłaszcza na czole. Gdy siedziałam sobie w weekend w "domowym spa" w ogóle mi to nie przeszkadzało, lecz dziś niestety po raz pierwszy od zastosowania tej metody "wyszłam do ludzi" i troszkę mnie to irytowało. Zatem chciałabym wiedzieć, jak zniwelować to świecenie. Czy są dostępne jakieś niedrogie (cóż, studencka kieszeń) i ogólnodostępne kosmetyki, które by zmatowiły trochę cerę bez wpływu na korzystne działanie mieszanki olejowej? Dodam, że na razie nie stosuję makijażu, by wzmocnić działanie OCM Słyszałam również, że niektóre dziewczyny stosują wnętrze kapsułki witaminowej A+E do mieszanki olejowej. Czy to pomaga cerze, a może takie samo działanie otrzymam w wyniku stosowania tych witamin wewnętrznie (na razie przyjmuję takie kapsułki doustnie i korzystnie to wpływa na moje zdrowie)?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi na moje pytania Pozdrawiam
Martuchna_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:04   #3952
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Martuchna_20 Pokaż wiadomość
Witam! W czwartek wieczorem rozpoczęłam moją przygodę z OCM Ten fakt przyniósł mi wiele pytań, na które chciałabym poznać odpowiedź Moją mieszanką olejów jest na razie ok. 30-35 % oleju rycynowego oraz ok. 65-70 % oliwki dla niemowląt Hipp. Zastosowałam tę oliwkę z racji jej dostępności, jednak postanowiłam poeksperymentować i zamówiłam olej krokoszowy na jednej ze stron internetowych (nie wiem, czy można podawać ich adresy). Niestety okazało się, że zamówiony olej nie jest olejem z krokosza barwieńskiego, lecz z krokosza bawarskiego (szafranu właściwego) i nie jestem pewna, czy będę mogła go w ogóle stosować do OCM. Nigdzie nie było napisane, jakie zastosowania ma ten olej lub podawano zastosowania identyczne jak oleju z krokosza barwieńskiego (np. jako naturalny depilator). Wiem, iż są to całkowicie odmienne rośliny i zastanawiam się, czy ten olej mi nie zaszkodzi. Dodatkowo zamówiłam sobie mydło Aleppo 40 % i czekam na jego przybycie
Tymczasem swoją trądzikową cerę smaruję mieszanką oleju rycynowego i oliwki Hipp, po czy zmywam ją mydłem błotno-solnym White Flower z Rossmanna. W weekend widziałam niesamowite efekty tej metody, pory mi się oczyściły, wypryski zagoiły, a cera nabrała równomiernego kolorytu. Dzisiaj jednak pojawiły się dwie podskórne grudki - jedna na policzku, druga na brodzie. Słyszałam, że może być to efekt oczyszczania się skóry, chociaż nie wiem, czy w ogóle wykonuję OCM poprawnie Do tego moja skóra na czole strasznie się świeci, zwłaszcza na czole. Gdy siedziałam sobie w weekend w "domowym spa" w ogóle mi to nie przeszkadzało, lecz dziś niestety po raz pierwszy od zastosowania tej metody "wyszłam do ludzi" i troszkę mnie to irytowało. Zatem chciałabym wiedzieć, jak zniwelować to świecenie. Czy są dostępne jakieś niedrogie (cóż, studencka kieszeń) i ogólnodostępne kosmetyki, które by zmatowiły trochę cerę bez wpływu na korzystne działanie mieszanki olejowej? Dodam, że na razie nie stosuję makijażu, by wzmocnić działanie OCM Słyszałam również, że niektóre dziewczyny stosują wnętrze kapsułki witaminowej A+E do mieszanki olejowej. Czy to pomaga cerze, a może takie samo działanie otrzymam w wyniku stosowania tych witamin wewnętrznie (na razie przyjmuję takie kapsułki doustnie i korzystnie to wpływa na moje zdrowie)?
Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi na moje pytania Pozdrawiam
Troche poszalalas z tym rycynowym - co za duzo to niezdrowo. Moze wysuszyc.
Co do oleju- spróbuj go użyć samego, zebys zobaczyła jak Ci służy, czy nie bedzie uczulal, ani szkodzil.
Kapsułki możesz stosowac wewnętrznie i zewnętrznie
I pamietaj o nawilzaniu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:22   #3953
Martuchna_20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 6
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
Troche poszalalas z tym rycynowym - co za duzo to niezdrowo. Moze wysuszyc.
Co do oleju- spróbuj go użyć samego, zebys zobaczyła jak Ci służy, czy nie bedzie uczulal, ani szkodzil.
Kapsułki możesz stosowac wewnętrznie i zewnętrznie
I pamietaj o nawilzaniu
Dziękuję za odpowiedź. A jakie kremy są dobre do nawilżania przy OCM?
Martuchna_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:34   #3954
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

jeszcze ja mam pytanie
bo mam krem z kwasem od dermatologa - z azalanowym.
i stąd pytanie czy mogę go jednocześnie stosować z ocm? to znaczy na przemian, raz ocm, raz kwas na noc? bo gdzieś czytałam, że oleje osłabiają działanie kwasu.
bo ocm mi mega poprawiło stan cery, szczególnie strefę T, ale jednak na mój trądzik różowaty chciałabym zastosować coś jeszcze
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:15   #3955
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Martuchna_20 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź. A jakie kremy są dobre do nawilżania przy OCM?
Lekkie, mocno nawilzajace, albo zele (np. Hialuronowy, zele floslek np.z zywokostem, itp.)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
jeszcze ja mam pytanie
bo mam krem z kwasem od dermatologa - z azalanowym.
i stąd pytanie czy mogę go jednocześnie stosować z ocm? to znaczy na przemian, raz ocm, raz kwas na noc? bo gdzieś czytałam, że oleje osłabiają działanie kwasu.
bo ocm mi mega poprawiło stan cery, szczególnie strefę T, ale jednak na mój trądzik różowaty chciałabym zastosować coś jeszcze
To dobry pomysl. Raz ocm, raz kwas. Przy stosowaniu kwasow wskazane jest natluszczanie, chronimy sie tak przed "wylinka".

Ja czasem mieszankę Ocm zmywam zelem a potem kładę kwas. Czekam, czekam. I po 20 minutach jakis zel i na to olej pielęgnacyjny, np. Arganowy, z czarnuszki, z kielkow pszenicy (do Ocm używam zwykłych olejów, tanich, latwodostepnych. Teraz np. Ryzowego)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:00   #3956
hihihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihihi
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 10 967
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Caoimhe_ Pokaż wiadomość
To dobry pomysl. Raz ocm, raz kwas. Przy stosowaniu kwasow wskazane jest natluszczanie, chronimy sie tak przed "wylinka".

Ja czasem mieszankę Ocm zmywam zelem a potem kładę kwas. Czekam, czekam. I po 20 minutach jakis zel i na to olej pielęgnacyjny, np. Arganowy, z czarnuszki, z kielkow pszenicy (do Ocm używam zwykłych olejów, tanich, latwodostepnych. Teraz np. Ryzowego)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
dziękuję
ja do ocm używam oleju z pestek winogron, z biedronki
mam kwas hialuronowy, olej arganowy też mam
ale najpierw może spróbuję robić na przemian
__________________
Razem 26.07.2006
Narzeczona 28.07.2012
Ślub 26.07.2014

'-You still love her, huh?
-I can't imagine the day I won't.'


Dexter w spódnicy
hihihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:08   #3957
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez hihihi Pokaż wiadomość
dziękuję
ja do ocm używam oleju z pestek winogron, z biedronki
mam kwas hialuronowy, olej arganowy też mam
ale najpierw może spróbuję robić na przemian
Używam po prostu dosc wysokich stężeń. Moja skora woli kwasy i peelingi enzynatyczne od mechanicznych daj znac, jak idzie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:28   #3958
Sha_dow
Przyczajenie
 
Avatar Sha_dow
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hm, również mam zamiar rozpocząć przygodę z OMC, ale mam jedno pytanie, po którym większość pomyśli, że urwałam się z choinki

A mianowicie jakie są dokładne proporcje do stosowania tej metody? Mam cerę suchą i wiem że ma to być 10% rycyny i 90% oleju bazowego, Ok, to rozumiem. Ale dokładnie? Mam odliczać to na łyżeczki, łyżki, czy w inny sposób?
Sha_dow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:53   #3959
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Sha_dow Pokaż wiadomość
Hm, również mam zamiar rozpocząć przygodę z OMC, ale mam jedno pytanie, po którym większość pomyśli, że urwałam się z choinki

A mianowicie jakie są dokładne proporcje do stosowania tej metody? Mam cerę suchą i wiem że ma to być 10% rycyny i 90% oleju bazowego, Ok, to rozumiem. Ale dokładnie? Mam odliczać to na łyżeczki, łyżki, czy w inny sposób?

Najlepiej zaznaczyć sobie 10cm na buteleczce = 100% i 1 cm = 10%. Kiedy eksperymentujesz z mieszankam 1 łyżeczka na 10 to Twoje 10 %


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 12:59   #3960
Sha_dow
Przyczajenie
 
Avatar Sha_dow
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Łowicz
Wiadomości: 20
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Aaaa No dobra, czyli w moim przypadku będzie 1 łyżeczka oleju rycynowego i 9 łyżeczek bazowego

Dziękuję za wyjaśnienie
Sha_dow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.