Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-11-19, 11:47   #3601
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny Ktory KOLOR wydobywa, bardziej podkresla -chlodny jasny beżowy kolor skory ? bezowy podton w skorze ?
PRAWDZIWA ZIMA to chlodna Zima?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rooney-mara-prawdziwa-zima.jpg (72,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Megan-Fox-czysta-zima.jpg (74,1 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (2,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10705279_738851076176297_1867683711_n.jpg (54,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg blog_sm_4953089_7817469_tr_analiza12.jpg (62,8 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cf856ed1d9aeddec6b62f821141ee7fee84dd028.jpg (174,9 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg słynne KOBIETY O Typie CHLODNEJ Zimy.jpg (171,3 KB, 1 załadowań)
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-11-19 o 12:55
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-19, 13:20   #3602
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Prawdziwe lato (chlodne lato)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Natalia-Vodianova-stonowane-lato.jpg (71,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg olivia-wilde-prawdziwe-lato.jpg (65,4 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cate-blanchett-delikatne-lato.jpg (79,4 KB, 3 załadowań)
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-11-19 o 13:22
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:11   #3603
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Dziewczyny Ktory KOLOR wydobywa, bardziej podkresla -chlodny jasny beżowy kolor skory ? bezowy podton w skorze ?
PRAWDZIWA ZIMA to chlodna Zima?
Tak, chłodna zima to tzw. prawdziwa, chcoiaż osobiście uważam, że nazwa "prawdziwa" jest bez sensu, bo żaden podtyp nie jest "prawdziwszy" od pozostałych.

Podkreśla w jakim sensie? Jeśli chcesz mocno uwypuklić ten kolor, to na zasadzie kontrastu, wtedy trzeba akurat użyć koloru sąsiedniego typu, może np. intensywnej zimy.

Jeśli chodzi ci po prostu o to, jak wyglądać najlepiej, to trzeba użyć kolorów chłodnej zimy i koniecznie w odpowiednim kontraście, czyli nie noś przy twarzy ubrań w cielistym kolorze, czyli zbliżonym do koloru twojej skóry. Szminka nie musi być ciemna ani jaskrawa, ale musi być bardzo chłodna i w innym kolorze niż skóra twarzy, czyli np. do beżowej cery średni, czy jasny lila-róż. Nie obawiaj się szminek o błękitnawym połysku, wpadających w fiolet.
Cienie do powiek mogą się bardziej zlewać ze skórą, ale też maksymalnie chłodne kolory, unikaj też zgaszonych, "brudnych".
W takich kolorach chłodno beżowa karnacja wygląda bardzo dobrze.

Aha, i nie próbuj się przemalowywać na inny kolor np. używając różowawych czy żółtawych podkładów, to nie będzie wyglądało dobrze.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 10:38   #3604
CrayOn
Wife!
 
Avatar CrayOn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 875
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Vampierzu
Czytam Twojego bloga i wyszło mi, że mogę należeć do:
*ciemna zima,
*kontrastowa zima,
*chłodne lato

czy to możliwe, żeby aż tyle typów było?

czytam dalej, może w końcu znajdę swoje miejsce i nawet na co dzień będę wyglądać jak gwazda
__________________
Like the moon we borrow our light... I am nothing but the shadow in the night... So if you let me I will catch fire to let Your glory and mercy shine!



CrayOn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 12:18   #3605
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Tak, chłodna zima to tzw. prawdziwa,


Szminka nie musi być ciemna ani jaskrawa, ale musi być bardzo chłodna i w innym kolorze niż skóra twarzy, czyli np. do beżowej cery średni, czy jasny lila-róż.



Cienie do powiek mogą się bardziej zlewać ze skórą, ale też maksymalnie chłodne kolory, unikaj też zgaszonych, "brudnych".
W takich kolorach chłodno beżowa karnacja wygląda bardzo dobrze.

Aha, i nie próbuj się przemalowywać na inny kolor np. używając różowawych czy żółtawych podkładów, to nie będzie wyglądało dobrze.
Tak mam karnacje blada z mixem podtonow róz+beż -CHLODNE ,ale nie za bardzo potrafie odroznic cieni do powiek-kolorow miedzy chlodnymi a zgaszonymi, czym sie roznia a co sadzisz o pomadce w odcieniu pudrowego rozu? i jaki bys kolor wlosow dobrala ,tylko zeby skora nie wygladala na szarawa.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

Aha, i nie próbuj się przemalowywać na inny kolor np. używając różowawych czy żółtawych podkładów, to nie będzie wyglądało dobrze.
Zgadza sie kiedys kupilam podklad zolty -zolte Tony i bardzo brzydko bylo...ninaturalnie odbieralo swiezosc skorze,postarzal , wygladalam na zmeczona... Niestety w drogeri podklady -wiekszosc w odcieniu zoltego-zoltaczkowego i czasami podchodza pod pomaranczowy,
a PODKLAD w jasnym czystym CHLODNYM Beżu bardzoo trudno znalesc ,a i niektorzy mysla ze Beż to taki sam kolor jak zolty ....
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-11-20 o 12:20
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 13:10   #3606
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Tak mam karnacje blada z mixem podtonow róz+beż -CHLODNE ,ale nie za bardzo potrafie odroznic cieni do powiek-kolorow miedzy chlodnymi a zgaszonymi, czym sie roznia a co sadzisz o pomadce w odcieniu pudrowego rozu? i jaki bys kolor wlosow dobrala ,tylko zeby skora nie wygladala na szarawa.

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------


Zgadza sie kiedys kupilam podklad zolty -zolte Tony i bardzo brzydko bylo...ninaturalnie odbieralo swiezosc skorze,postarzal , wygladalam na zmeczona... Niestety w drogeri podklady -wiekszosc w odcieniu zoltego-zoltaczkowego i czasami podchodza pod pomaranczowy,
a PODKLAD w jasnym czystym CHLODNYM Beżu bardzoo trudno znalesc ,a i niektorzy mysla ze Beż to taki sam kolor jak zolty ....
Trudno to wyjaśnić, zgaszone, przytłumione, wyglądają jakby były zszarzałe, czy wyblakłe.

Ogólnie taki jest podział kolorów:
chłodne i zgaszone - lato
chłodne i czyste - zima
ciepłe i zgaszone - jesień
ciepłe i czyste - wiosna

Zima musi mieć kolory czyste i chłodne. Najczystszych kolorów wymagają intensywne zimy (czyste zimy), chłodne zimy mogą sobie pozwolić na leciutko przytłumione kolory, ale nie będą nigdy tak zgaszone jak odcienie lata.
Pudrowy róż to róż zgaszony, lekko szarawy. To jest raczej kolor dla lata niż dla zimy. Dla chłodnej zimy raczej nadaje się lila-róż, czyli róż bardzo chłodny, wpadający w fiolet. Na chłodnej zimie takie szminki wyglądają zupełnie naturalnie, po prostu różowo.

Sprawdź przymierzając różne kolory czy na pewno jesteś chłodną zimą.

Kolor włosów tak samo - chłodny i czysty dla chłodnej zimy, chłodny i raczej zgaszony dla chłodnego lata.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------

Cytat:
Napisane przez CrayOn Pokaż wiadomość
Vampierzu
Czytam Twojego bloga i wyszło mi, że mogę należeć do:
*ciemna zima,
*kontrastowa zima,
*chłodne lato

czy to możliwe, żeby aż tyle typów było?

czytam dalej, może w końcu znajdę swoje miejsce i nawet na co dzień będę wyglądać jak gwazda
Jak wielokrotnie pisałam - 2-3 typy to już jest niezły wynik. Przymierzaj dalej, w końcu dojdziesz, który dokładnie masz typ.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 13:30   #3607
CrayOn
Wife!
 
Avatar CrayOn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 875
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Trudno to wyjaśnić, zgaszone, przytłumione, wyglądają jakby były zszarzałe, czy wyblakłe.

Ogólnie taki jest podział kolorów:
chłodne i zgaszone - lato
chłodne i czyste - zima
ciepłe i zgaszone - jesień
ciepłe i czyste - wiosna

Zima musi mieć kolory czyste i chłodne. Najczystszych kolorów wymagają intensywne zimy (czyste zimy), chłodne zimy mogą sobie pozwolić na leciutko przytłumione kolory, ale nie będą nigdy tak zgaszone jak odcienie lata.
Pudrowy róż to róż zgaszony, lekko szarawy. To jest raczej kolor dla lata niż dla zimy. Dla chłodnej zimy raczej nadaje się lila-róż, czyli róż bardzo chłodny, wpadający w fiolet. Na chłodnej zimie takie szminki wyglądają zupełnie naturalnie, po prostu różowo.

Sprawdź przymierzając różne kolory czy na pewno jesteś chłodną zimą.

Kolor włosów tak samo - chłodny i czysty dla chłodnej zimy, chłodny i raczej zgaszony dla chłodnego lata.

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------


Jak wielokrotnie pisałam - 2-3 typy to już jest niezły wynik. Przymierzaj dalej, w końcu dojdziesz, który dokładnie masz typ.
Kilka postów wyżej dodałam odpowiedzi na pytania, pomogłabyś ciut?
__________________
Like the moon we borrow our light... I am nothing but the shadow in the night... So if you let me I will catch fire to let Your glory and mercy shine!



CrayOn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 13:43   #3608
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dodam jeszcze ze bardzo mi brzydko,oszpecaja mnie odbieraja swiezosci kolory:PIASKOWY,Brzoskwin iowy,zbyt szarawy
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 17:05   #3609
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CrayOn Pokaż wiadomość
Kilka postów wyżej dodałam odpowiedzi na pytania, pomogłabyś ciut?
Nie pomoże, bo podałaś ZA MAŁO info
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-20, 21:31   #3610
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeszcze powinnaś mieć śpiewający reklamy nick Rany, zwariować można z tym spamem.

Cytat:
Napisane przez Hermiona111 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Czy jesteście w stanie podać jakieś blogerki, albo dziewczyny nagrywające na youtube, które są True Summer?
One mają tyle tapety na sobie.. Nie nasuwa mi się nikt specjalnie.
Maxineczka jest ciepłym typem, Katosu jakimś ocieplonym, Dirtymakeup to prawdopodobnie chłodna zima. Z blogerek to styledigger jest wiosną, alicepoint może być jakimś latem, cajmel prawdopodobnie ciemna zima. Maffashion chyba jakiś zgaszony typ. Można się zastanowić na fashionelką albo jestem kasia. Generalnie jednak ciężko, bo one są tak wystajlowane.. więcej to w sumie nie znam. Może charlize mystery? Wydaje się chłodna, ale nie wiem czy full chłodna.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 06:46   #3611
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, a jakie macie sposoby na kupowanie? Ja niby wiem, jakie kolory mi pasują, i próbuję to nawet uprościć (szukam tylko chłodnych i zgaszonych, poszarzałych ), ale wydaje mi się, że paradoksalnie odkrycie jakim jestem typem nie pomogło mi robić zakupów, a wręcz utrudniło... W teorii wszystko wiem, a w praktycie nie umiem nic znaleźć Poza tym preferuję neutrale, i jakoś nie lubię kupować kolorowych ubrań.
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-21, 08:10   #3612
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakie macie sposoby na kupowanie? Ja niby wiem, jakie kolory mi pasują, i próbuję to nawet uprościć (szukam tylko chłodnych i zgaszonych, poszarzałych ), ale wydaje mi się, że paradoksalnie odkrycie jakim jestem typem nie pomogło mi robić zakupów, a wręcz utrudniło... W teorii wszystko wiem, a w praktycie nie umiem nic znaleźć Poza tym preferuję neutrale, i jakoś nie lubię kupować kolorowych ubrań.
W praktyce przestałam prawie kupować bo rzecz teraz dosyć, że przechodzi sito koloru (mam o tyle łatwiej, że czerń pasuje) to jeszcze kroju itd

Szkoda, że nie ma takiej strony, która sortuje wszystkie oferty w skklepach online wg kolorów itd

Z chłodnymi zgaszonymi pewnie możesz mieć problem, bo wiosną jest moda na żywe kolory i nadruki, latem na nasycone kolory, jesienią zgaszone ale ciepłe.. a zimą beże i jakieś inne szarości
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 10:59   #3613
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie wiem czy tak w ciemno to ma sens ale spróbuję - czy któryś z tych kolorów 02, 05 lub 19 będzie odpowiedni dla zgaszonego lata?
Czy raczej 5 dla wiosny, 2 dla zimy i tylko 19 dla lata?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1365.jpg (46,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg GR+MATTE+LIPSTICK+CRAYON+02.jpg (53,2 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg GR+MATTE+LIPSTICK+CRAYON+05.jpg (52,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3405-3903-thickbox.jpg (77,9 KB, 4 załadowań)
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 13:57   #3614
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak w ciemno to ma sens ale spróbuję - czy któryś z tych kolorów 02, 05 lub 19 będzie odpowiedni dla zgaszonego lata?
Czy raczej 5 dla wiosny, 2 dla zimy i tylko 19 dla lata?
Najlepiej "przymierzyć", w ciemno stwierdzić się nie da. W odpowiedniej oprawie, tj. strój i reszta makijażu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 14:16   #3615
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A czy do chlodnej zimy (prawdziwej) badz do lata chlodnego,bedzie pasowal Jakis odcien RUDOSCI (wlosy) karmel ,cos w ten desen ?


A i nadal POSZUKUJE podkladu ktory ma odcien Chlodny roz+chlodny bez i Jakis PUDER KOMPAKTOWY kryjacy miekki,nie suchy i oczywiscie nie wysuszajacy nie podkreslajacy suchych skorek,w odcieniu chlodnego porcelanowego rozu,badz JASNEGO Czystego BEZU. Ktos cos wie ? Poleccie cos.
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-11-21 o 14:28
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-21, 23:22   #3616
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Nie wiem czy tak w ciemno to ma sens ale spróbuję - czy któryś z tych kolorów 02, 05 lub 19 będzie odpowiedni dla zgaszonego lata?
Czy raczej 5 dla wiosny, 2 dla zimy i tylko 19 dla lata?
Nie wiem,może 19, 5 u mnie wygląda zbyt czysto i ma zbyt ostry, nasycony kolor jak na zgaszone lato. Ale to tylko moje gdybanie
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 08:10   #3617
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Kupiłam w ciemno tę 5 i 19, drogie nie były to najwyżej dziecku oddam do zabawy
Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 08:37   #3618
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Kupiłam w ciemno tę 5 i 19, drogie nie były to najwyżej dziecku oddam do zabawy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 09:06   #3619
vine
it's all made up
 
Avatar vine
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 921
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, ja również tak w ciemno zapytam - czy myślicie, że róż Hourglass Ethereal Glow może wyglądać dobrze na Chłodnym Lecie?
Przyznam się od razu, jak sprawa wygląda - mam wielką chrapkę na któryś z różów Hourglass, bo podoba mi się efekt rozświetlenia, który dają i zbierają świetne opinie, ale wszystkie odcienie poza Ethereal Glow są ciepłe, więc zerkam w kierunku tego jedynego chłodnego. Zastanawiam się jednak, czy nie "zginę" w tak jasnym różu i czy nie jest to jednak lepszy wybór dla jasnolicej pani typu Zima, u której ten kolor da piękny efekt "Królowej Śniegu". A może ja powinnam jednak sobie odpuścić. Mam Iced Lotus Clinique (też załączam zdjęcie), który jest polecany dla Chłodnego Lata i faktycznie świetnie na mnie wygląda, ale ten jest jednak, mimo że jasny, wpadający w fiolet i taki bardziej "żywy" niż Ethereal Glow.
Ja wiem, że to gdybanie trochę w ciemno i co twarz, to arsenał odcieni, ale może jednak trochę podpowiecie i ostudzicie moje zapędy/podsycicie je
Załączyłam zdjęcia swatchy różu i jedno zdjęcie jak wygląda na blogerce.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ethe1.jpg (81,0 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: png ethe2.png (425,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ethe3.jpg (71,1 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg iced lotus.jpg (27,3 KB, 12 załadowań)
vine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-22, 19:42   #3620
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vine Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja również tak w ciemno zapytam - czy myślicie, że róż Hourglass Ethereal Glow może wyglądać dobrze na Chłodnym Lecie?
Przyznam się od razu, jak sprawa wygląda - mam wielką chrapkę na któryś z różów Hourglass, bo podoba mi się efekt rozświetlenia, który dają i zbierają świetne opinie, ale wszystkie odcienie poza Ethereal Glow są ciepłe, więc zerkam w kierunku tego jedynego chłodnego. Zastanawiam się jednak, czy nie "zginę" w tak jasnym różu i czy nie jest to jednak lepszy wybór dla jasnolicej pani typu Zima, u której ten kolor da piękny efekt "Królowej Śniegu". A może ja powinnam jednak sobie odpuścić. Mam Iced Lotus Clinique (też załączam zdjęcie), który jest polecany dla Chłodnego Lata i faktycznie świetnie na mnie wygląda, ale ten jest jednak, mimo że jasny, wpadający w fiolet i taki bardziej "żywy" niż Ethereal Glow.
Ja wiem, że to gdybanie trochę w ciemno i co twarz, to arsenał odcieni, ale może jednak trochę podpowiecie i ostudzicie moje zapędy/podsycicie je
Załączyłam zdjęcia swatchy różu i jedno zdjęcie jak wygląda na blogerce.
Ma potencjał. Tyle, że jest bardzo jasny. Ale wygląda na chłodny, faktycznie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 19:44   #3621
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ogromna prośba do Was.

Wymachiwałam dzisiaj dziesiątkami ubrań w różnych kolorach przy twarzy. Jestem bardzo ciekawa, czy kiedyś test dobrze określił mój typ - mianowicie podobno jestem zimą (nie wiem którym podtypem).

Poniżej wstawiam kilka zdjęć kolorów, w których jest mi dobrze (w sensie nie jestem sina, cienie pod oczami są jakby mniej widoczne). Zdjęcia oddają kolory ubrań, które dziś przystawiałam do twarzy i w których moim zdaniem wyglądam najkorzystniej.

ZDJĘCIA: na zdjęciu manekina w kurtce skórzanej, chodzi mi o kolor tego szalika - w tym mi jest ok; na zdjęciu gdzie jest sukienka, top, kozaki - chodzi o kolor tego topu.

Proszę o pomoc, bo chyba mam trudności z rozróżnieniem ciepłych barw od zimnych, nie jestem pewna. W moim odczuciu są to barwy zimne. Do tego chyba dobrze wyglądam w czerni - nie jestem w 100% pewna.

Wstawiam jeszcze test:
1. Jak się opalasz - szybko; raczej złotawo-brązowy kolor, nigdy nie jestem czerwona na początku

2. Kolor oczu - czysty ciemny, czekoladowy brąz, ale tęczówki i tak mają ciemniejszą - czarną obwódkę, brwi i rzęsy zdecydowane

3. Piegi - nie mam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Oliwkowy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz, naturalnie złotawe refleksy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - wyraźny kolor, taki wpadający w brudny róż


Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc, może jaką podpowiedź w stronę którego typu powinnam iść.

Doodam jeszcze, że kolory w których nie wyglądam najlepiej to: turkus klik , musztardowy
Podobno dużo lepiej wyglądam w ciemnych kolor, niż w jasnych

_________________________ _________________________ _____________
Szukała, szukałam i chyba jestem deep winter.

Hej, przypominam się.
Pomożecie mi? Dobrze myślę o tej deep winter?
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 20:28   #3622
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Hej, przypominam się.
Pomożecie mi? Dobrze myślę o tej deep winter?
Deep to która? Ciemna? To Dark.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 21:35   #3623
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ciemna zima jest opcją, ale nie skreślaj ciemnej jesieni. Z tego co piszesz jesteś jakimś sezonem bez wiosennej domieszki.
Trzeba mierzyć. Bardzo dobre wskazówki są na barwyurody.blogspot.com. poza tym na pintereście możesz sobie pooglądać odcienie kolorów w każdym sezonie abyś wiedziała co mierzyć.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-22, 22:22   #3624
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Deep to która? Ciemna? To Dark.
Tak, chodzi mi o ciemną zimę.

Cytat:
Ciemna zima jest opcją, ale nie skreślaj ciemnej jesieni. Z tego co piszesz jesteś jakimś sezonem bez wiosennej domieszki.
Trzeba mierzyć. Bardzo dobre wskazówki są na barwyurody.blogspot.com. poza tym na pintereście możesz sobie pooglądać odcienie kolorów w każdym sezonie abyś wiedziała co mierzyć.
Ale dałaś mi teraz zagadkę. Zajrzałam na tego bloga, żeby porównać oba typy i zgłupiałam, bo ciemna jesień też pasuje. Trochę mnie zastanawia ta czerń i biel, bo wydaje mi się, że lepiej wyglądam w nich niż w ecru i brązie. I te odcienie zieleni w ciemniej jesieni - wydaje mi się, że to nie kolory dla mnie, ale sprawdzę, porównam. Ale to mnie się wydaje - nie wiem jak jest naprawdę. Pooglądam jeszcze. Dziękuję za podpowiedź.

Dopytałam jeszcze swojej drugiej połówki, która twierdzi, że zdecydowanie biel i czerń, a zwłaszcza czerń to kolor, w którym wyglądam dobrze. Tylko to może być spowodowane tym, że ja uwielbiam czerń, dobrze się w niej czuję i często noszę, a ciemnego brązu nie posiadam w swojej szafie. Tak samo ecru, wolę biel. W opisie jesieni ciekawe są te opisy biżuerii - ja noszę albo stare złoto, albo oksydowane srebro.

Edytowane przez CzerwonaKokarda
Czas edycji: 2015-11-22 o 22:29
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 10:21   #3625
CrayOn
Wife!
 
Avatar CrayOn
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 875
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Nie pomoże, bo podałaś ZA MAŁO info
nie ma drugiej tak roztrzepanej osoby jak ja
__________________
Like the moon we borrow our light... I am nothing but the shadow in the night... So if you let me I will catch fire to let Your glory and mercy shine!



CrayOn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-23, 17:55   #3626
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez CzerwonaKokarda Pokaż wiadomość
Tak, chodzi mi o ciemną zimę.



Ale dałaś mi teraz zagadkę. Zajrzałam na tego bloga, żeby porównać oba typy i zgłupiałam, bo ciemna jesień też pasuje. Trochę mnie zastanawia ta czerń i biel, bo wydaje mi się, że lepiej wyglądam w nich niż w ecru i brązie. I te odcienie zieleni w ciemniej jesieni - wydaje mi się, że to nie kolory dla mnie, ale sprawdzę, porównam. Ale to mnie się wydaje - nie wiem jak jest naprawdę. Pooglądam jeszcze. Dziękuję za podpowiedź.

Dopytałam jeszcze swojej drugiej połówki, która twierdzi, że zdecydowanie biel i czerń, a zwłaszcza czerń to kolor, w którym wyglądam dobrze. Tylko to może być spowodowane tym, że ja uwielbiam czerń, dobrze się w niej czuję i często noszę, a ciemnego brązu nie posiadam w swojej szafie. Tak samo ecru, wolę biel. W opisie jesieni ciekawe są te opisy biżuerii - ja noszę albo stare złoto, albo oksydowane srebro.
Mnóstwo osób w naszym kręgu kulturowym nosi czerń, biel, ecru, beż, blady błękit i granatowy, bo te kolory uchodzą za klasyczne i neutralne. Często przy analizie kolorystycznej okazuje się, że noszone latami kolory są mało twarzowe.
Szczególnie młodym kobietom, noszącym na co dzień makijaż, niepasujące kolory mogą "uchodzić". Osobom o mocniejszym typie urody również - twarz nie niknie przy nie pasującym kolorze, a nieszczególny koloryt cery zrzucamy na co innego.

Ciemna jesień i ciemna zima to typy siostrzane i często trzeba się naprzymierzać, żeby określić, którym z tych typów się jest.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 16:22   #3627
CzerwonaKokarda
Zakorzenienie
 
Avatar CzerwonaKokarda
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10 117
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Mnóstwo osób w naszym kręgu kulturowym nosi czerń, biel, ecru, beż, blady błękit i granatowy, bo te kolory uchodzą za klasyczne i neutralne. Często przy analizie kolorystycznej okazuje się, że noszone latami kolory są mało twarzowe.
Szczególnie młodym kobietom, noszącym na co dzień makijaż, niepasujące kolory mogą "uchodzić". Osobom o mocniejszym typie urody również - twarz nie niknie przy nie pasującym kolorze, a nieszczególny koloryt cery zrzucamy na co innego.

Ciemna jesień i ciemna zima to typy siostrzane i często trzeba się naprzymierzać, żeby określić, którym z tych typów się jest.
Dziękuję za Twoje podpowiedzi.
CzerwonaKokarda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-24, 20:28   #3628
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość


Mnóstwo osób w naszym kręgu kulturowym nosi czerń, biel, ecru, beż, blady błękit i granatowy, bo te kolory uchodzą za klasyczne i neutralne. Często przy analizie kolorystycznej okazuje się, że noszone latami kolory są mało twarzowe.



Szczególnie młodym kobietom, noszącym na co dzień makijaż, niepasujące kolory mogą "uchodzić". Osobom o mocniejszym typie urody również - twarz nie niknie przy nie pasującym kolorze, a nieszczególny koloryt cery zrzucamy na co innego.
.
Zgadza sie ! a ktory kolor ,kolor wlosow ozywi odswiezy szara skore ?
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 09:49   #3629
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Perlowe Wlosy Pokaż wiadomość
Zgadza sie ! a ktory kolor ,kolor wlosow ozywi odswiezy szara skore ?
To musi być kolor z palety podtypu, najlepiej dobrany do indywidualnego poziomu kontrastu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-11-25, 10:31   #3630
Perlowe Wlosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 270
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
To musi być kolor z palety podtypu, najlepiej dobrany do indywidualnego poziomu kontrastu.
Wampierzu nie do konca rozumiem ,jesli chodzi o typ urody to chlodna zima -prawdziwa(chlodna czysta).
__________________
NIC nie oszpeca czlowieka bardziej niz BRZYDKI CHARAKTER.


KSIEZNICZKA to KOBIETA ktora zaznala co to CIERPIENIE,odrzucenie,bol ,glod.
WIECZNIE samotna przez zycie i ta jej TAJEMNICA w oczach przezytego zycia.
I ONA wciaz zyje...
-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Perlowe Wlosy
Czas edycji: 2015-11-25 o 10:33
Perlowe Wlosy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:34.