Idris Elba jako nowy B0nd - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-01, 18:57   #31
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Dla mnie zmiana Daniela Craiga na jakiegokolwiek innego aktora byłaby po prostu głupia. Craig może grać w następnych 10 Bondach ponieważ według mnie i paru znajomych jest to najlepszy aktor od czasów Sean-a. Dobrze gra, jest ładnie zbudowany, świetnie wygląda w garniturze. A może to zasługa reżyserów i producentów, być może to zasługa scenariuszy ale taka jest prawda.

A robienie z Bonda czarnego, azjaty jest dziwne. Równie dobrze można zrobić z niego kobietę pochodzenia żydowskiego z matką Azjatką.

To jest wręcz skrajny rasizm bo na myśl przychodzi mi tylko grupka fajfusów w Hollywood gadających ze sobą "Najważniejsze by był czarny, reszta schodzi na drugi plan". Szukam jakiegoś określenia na takich ludzi ale przychodzi mi tylko "Negrofile" bo gdyby było coś z rasizmem to źle by wpływało na azjatów którzy nie są tak forsowani.

Od razu niech zamiast Nurka dadzą mu G-shock-a a zamiast Astonem niech jeździ najczęściej kupowanym autem przez czarnych raperów. A na nogi niech mu założą air-maxy.

Obeszłoby mnie niewiele gdyby Bond miał przygodę z jakimś azjatą czy czarnym, mulatem, Konczitą Kiełbasą, ale to mi przeszkadza.

Idrisa lubię, fajnie gra, jest przystojny ale coś mi się wydaje, że taka rola by mu w ogólnym rozrachunku więcej zaszkodziła niż pomogła więc bym się zdziwił gdyby się zgodził bo spora szala gniewu na negrofili przeszłaby na niego.

Coś w podobie tego jak Charlie Hunnah miał grać w tfu! 50 twarzy Greya ale zrezygnował bo chyba zdał sobie sprawę z tego, że oprócz kasy niewiele zyska.

A i zapomniałem. Zamiast klasycznego garnituru niech go ubiorą w taki w stylu preppy.

Jakbym chciał się do czegoś przyczepić do Bondów z Cragiem to kobiet. Są takie dość przeciętne jak na standardy Hollywódzkie i Bonda. Mogliby dać taką przepiękną Katarine Law
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...IQY4A3PJjw--gI
Albo Iwonę Strachowską
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...Ektg1xgwfgtEVr

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2015-01-01 o 19:27
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 19:25   #32
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Wole 100 razy jego niz Craiga co ma urode zula spod monopolowego 😀
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 20:30   #33
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Wole 100 razy jego niz Craiga co ma urode zula spod monopolowego 😀
Ostro.
Nie powiem, żeby Craig bardzo mi się podobał, ale tak źle go nie oceniam.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 20:31   #34
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Ostro.
Nie powiem, żeby Craig bardzo mi się podobał, ale tak źle go nie oceniam.
Ojtamojtam... jest o nim watek na plotkowym nawet 😀
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 21:04   #35
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ojtamojtam... jest o nim watek na plotkowym nawet 😀


A to nawet nie wiedziałam, że się dorobił wątku na plotkowym.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:09   #36
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Idris jest akurat bardzo szarpiący, dawno nie było przystojnego Bonda Pierce Brosnan ostatnio Za to wszyscy "mieli klasę", oprócz ostatniego, tamten nie pasował. Idrisowi może zabraknąć tego "wyrafinowania", ale zobaczymy
( Jak dla mnie najfajniejszy był Roger Moore...robił klimat )
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 14:27   #37
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Idris jest akurat bardzo szarpiący, dawno nie było przystojnego Bonda Pierce Brosnan ostatnio Za to wszyscy "mieli klasę", oprócz ostatniego, tamten nie pasował. Idrisowi może zabraknąć tego "wyrafinowania", ale zobaczymy
( Jak dla mnie najfajniejszy był Roger Moore...robił klimat )
Właściwie to taki mniej wyrafinowany Bond bardziej odpowiada temu Bondowi z powieści ale ja jestem fanką tych "starszych" Bondów, więc już z Craigiem miałam problem
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 14:51   #38
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;49552728]

filmy o Bondzie nie pojawiły się znikąd, były książki, a w książkach Bond jest biały, tyle.[/QUOTE]

Ale to Ty najpierw się oburzasz, że Bond mógłby byc kobietą, a potem piszesz, że gdyby to był film inspirowany tylko oryginalną postacia Bonda, to spoko, może być i kobieta.
Idąc tym tropem, czemu nie czarnoskóry, skoro filmy te od jakiegoś już czasu są jedynie właśnie oryginałem inspirowane.

A tak poza tym to tylko film i można mieć swoje preferencje co do potencjalnej obsady, ale żeby być aż tak zasadniczymjak Ty w tej sprawie? Chyba nie warto...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica









Edytowane przez nebraska
Czas edycji: 2015-01-02 o 14:53
nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 15:19   #39
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 4 097
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;49541719]gdyby powstał film o kobiecie-Bond to byłby to film inspirowany historią Jamesa Bonda, nie byłaby to historia na podstawie książki, byłaby to całkiem nowa postać, całkiem nowa historia, tu mamy postać która już zaistniała, a to różnica... Bond ma być biały bo w książkach był biały i tyle.[/QUOTE]
coś takiego napisałam więc nie wiem o co Ci chodzi, serio
Cytat:
Napisane przez nebraska Pokaż wiadomość
Ale to Ty najpierw się oburzasz, że Bond mógłby byc kobietą, a potem piszesz, że gdyby to był film inspirowany tylko oryginalną postacia Bonda, to spoko, może być i kobieta.
Idąc tym tropem, czemu nie czarnoskóry, skoro filmy te od jakiegoś już czasu są jedynie właśnie oryginałem inspirowane.

A tak poza tym to tylko film i można mieć swoje preferencje co do potencjalnej obsady, ale żeby być aż tak zasadniczymjak Ty w tej sprawie? Chyba nie warto...
jestem zasadnicza bo filmy o Bondzie powstały ponieważ najpierw były książki, a w nich Bond jest biały i już, wiem że można zmienić trochę rzeczy, jego przyzwyczajenia i kobiety, zamiast martini może pić piwo i ok, ale żeby zmienić mu kolor skóry? no litości... jakby wcześniej nie było książek a filmy powstały tak o po prostu to by była inna sytuacja, a tak? przegięcie moim zdaniem.
818b6f2de5dfa79adb4775de183f054ac63b96e9_6594a3faefca2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 22:30   #40
loglady83
Raczkowanie
 
Avatar loglady83
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 302
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

Elba jako Bond

Pan jest do schrupania jak ciasteczko.


Cytat:
Napisane przez Wanda85 Pokaż wiadomość
Jeżeli zostanie to zgrabnie wytłumaczone w scenariuszu (np. Bond był sierotą z Afryki adoptowaną przez bezdzietną parę ze Szkocji) - naprawdę nie widzę przeciwwskazań.
Najbardziej zenujace w tej calej dyskusji jest fakt, ze wiele osob jakby kompletnie nie zdawalo sobie sprawy, ze kolor skory nie jest tozsamy z przynaleznoscia do okreslonej nacji. Czarnoskorzy nie sa tylko z Afryki i sa Szkoci z innym kolorem skory niz bialy. Litosci!
loglady83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 13:27   #41
Wanda85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 329
Dot.: Idris Elba jako nowy B0nd

[1=818b6f2de5dfa79adb4775d e183f054ac63b96e9_6594a3f aefca2;49562397]
jestem zasadnicza bo filmy o Bondzie powstały ponieważ najpierw były książki, a w nich Bond jest biały i już, wiem że można zmienić trochę rzeczy, jego przyzwyczajenia i kobiety, zamiast martini może pić piwo i ok, ale żeby zmienić mu kolor skóry? no litości... jakby wcześniej nie było książek a filmy powstały tak o po prostu to by była inna sytuacja, a tak? przegięcie moim zdaniem.[/QUOTE]

Smutne, że dla niektórych kolor skóry jest tak ważny. Pomysł obsadzenia Bonda czarnoskórym aktorem może się nie podobać, przecież nie wszystko musi się podobać. Ale czytając niektóre reakcje



Cytat:
Napisane przez loglady83 Pokaż wiadomość
Elba jako Bond

Pan jest do schrupania jak ciasteczko.




Najbardziej zenujace w tej calej dyskusji jest fakt, ze wiele osob jakby kompletnie nie zdawalo sobie sprawy, ze kolor skory nie jest tozsamy z przynaleznoscia do okreslonej nacji. Czarnoskorzy nie sa tylko z Afryki i sa Szkoci z innym kolorem skory niz bialy. Litosci!
Śmiem twierdzić, że są nawet czarnoskórzy Polacy. True story.
Wanda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 14:27:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.