Na wiosnę do przedszkola? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 13:59   #1
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Cool

Na wiosnę do przedszkola?


Moje dziecko nie poszło teraz na wrzesień do przedszkola, ale pani powiedziała, żeby pytać na wiosnę bo często miejsca się zwalniają z różnych przyczyn (rodzice rezygnują, wolą nianię, dziecko za dużo choruje, jednak babcia, mama traci pracę- będzie z dzieckiem itp.).

Teraz tylko mam zagwozdkę, czy na wiosnę ma to sens i "nie stanie się krzywda" dziecku, gdy wchodzi już do zgranej grupy? Dzieci się znają, lubią i tu ktoś nowy przychodzi Czy nie będzie ciągle "ta nowa" itp.?

Wiem, że sporo zależy od dziecka czy jest towarzyskie oraz od pań (wydawały się sensowne), ale czy ktoś dawał dziecko do przedszkola nie od początku roku szkolnego? Jak się dziecko zaaklimatyzowało?
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2012-09-10 o 14:00 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:13   #2
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

do 3 latków tak? one tak chorują, że nawet nie zdążą się dobrze zaprzyjaźnić myślę, że spokojnie możesz ją dać bez obaw będzie dobrze a najfajniej by było jakby znała jakieś dziecko z tej grupy poza przedszkolem np spotykała na placu zabaw lub zaprzyjaźnilibyście się z rodzicami - odwiedziny
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:37   #3
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
do 3 latków tak? one tak chorują, że nawet nie zdążą się dobrze zaprzyjaźnić myślę, że spokojnie możesz ją dać bez obaw będzie dobrze a najfajniej by było jakby znała jakieś dziecko z tej grupy poza przedszkolem np spotykała na placu zabaw lub zaprzyjaźnilibyście się z rodzicami - odwiedziny
Ad.1. tak, myślałam o 3 -latkch, chociaż faktycznie na wiosnę to ona prawie 4 będzie miała

We wrześniu to już na bank gdziekolwiek chcę żeby poszła, nawet jak do tego "mojego" się nie dostanie. Będzie miała skończone 4 lata to pójdzie do 4-latków czy do maluchów ze względu, że wcześniej nie chodziła do przedszkola? Jak to jest?

Ad.2. Rodziców z okna widzę, którzy przyprowadzają więc przyhaczę kto tam chodzi wiem na pewno, że córka pana kościelnego a one z placu zabaw się znają.
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2012-09-10 o 14:38 Powód: dopisek
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 14:52   #4
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Z obserwacji własnej, obecnie 5 letniej córki mogę powiedzieć, że namiastki ''przyjaźni'' przedszkolnej, choć to słowo bardzo na wyrost w tym wieku, zaczynają się zawiązywać się w wieku ok. 4 lat. Moja córka, będąc w II grupie, czyli - ok. 4 lata, mimo że miała swoje bliskie koleżanki, to kiedy wracała do przedszkola do 2 tygodniach chorowania, przez kolejne 2 musiała nadrabiać znajomości, bo czuła się wykluczona z grupy. Tak więc żadnej krzywdy nie zrobisz
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:07   #5
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Pewnie, że bym dała

raz, ze dzieci w tym wieku jeszcze raczej nie tworzą tak zwartych grupek aby nowe dziecko miało problem z aklimatyzacją.

dwa, ze jak dostanie miejsce to jest prawie pewne, ze od września też będzie miała miejsce zapewnione.

I za rok pójdzie do czterolatków - bez względu na to czy chodziła do maluchów czy też nie.
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 20:58   #6
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

ja myślę, że takie pójście na wiosnę do przedszkola ma swoje plusy..

1. inne dzieci już nie beczą więc dziecko ma łatwiej aklimatyzacją (jesienią nawet te nie płaczące płaczą jak zobaczą ze inni płaczą )

2. Panie mają już ogarniętą sytuację mają więcej czasu na zajęcie się nowym dzieckiem (reszta nie beczy, wie co ma robić itp)

3. choroby.. sezon jesienno-zimowy za nami

minusy?? może faktycznie dzieci się już znają..ale jednak 3-4latki nie tworzą hermetycznych grup i łatwo przyjmują nowych kolegów..nawet jako rodzaj atrakcji..zawsze to jakaś nowość w przedszkolnej codzienności

no i może początkowo dziecko mieć trudności z wdrożeniem się w schemat dnia inne dzieci obcykane wiedzą co gdzie kiedy itp ..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 21:41   #7
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

U mnie w przedszkolu do grupy trzy latków przyszedł nowy chłopiec w okolicach marca. 3-latki nie są tak hermetyczne, nie tworzą zamkniętych grup, więc nie było czegoś takiego jak zafascynowanie nowym, nie ten etap, zreszt 3 latki bardziej bawią się obok siebie niż razem, po 2 tygodniach chłopak zachowywał się jakby chodził do przedszkola od września.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 22:01   #8
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Mój synek poszedł do przedszkola w czerwcu tego roku jak ja wróciłam do pracy. Rocznikowo 3 lata miał i trafił do najmłodszej grupy. Teraz razem z tymi dziećmi od września jest w grupie II ale on jest z początku stycznia także bliżej mu do dzieci z końcówki 2008 roku niż takich z 2010, które w obecnej pierwszej grupie się trafiają.
Zaaklimatyzował się bezproblemowo (ale to taki typ chyba)
Katar dostał na drugi dzień już także nie można powiedzieć, że sezon chorób minął.
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 22:06   #9
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Moja poszła od września, ale jako 5 latka. I co...też jest nowa w grupie zgranej, grupie dzieci, które chodzą ze sobą od 3 roku życia.

Też zamierzałam posłać córę na wiosnę, żeby się oswoiła, ale nie było miejsc nadal. Uważam, ze to dobry pomysł
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 15:05   #10
rudominka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 314
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

W pełni popieram scorpionec - inne dzieci już nie płaczą, pani ma więcej czasu wprowadzić dziecko do grupy.
Obu chłopaków dawałam do przedszkola w ciągu roku - starszego od listopada, młodszego od marca. Obaj b.dobrze się przyjeli, nie mieli problemów z adaptacją. A potem każdy z nich po 2 latach zmieniał przedszkole (ah, te przeprowadzki) i mimo, że starsi to też bez większych problemów wchodzili w nowe grupy.
Prawdę mówiąc, to uważam że dla dziecka jest właśnie łatwiej zaczynać uczęszczanie do przedszkola w każdym innym miesiącu niż wrzesień - bo jak większość dzieci w grupie płacze, to to się udziela...
Młodą też spróbuję zapisać do przedszkola od kwietnia/maja 2014 jak będzie miała 2,5 roku (ale rocznikowo 3).
rudominka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 18:02   #11
taka_sobie_jedna
Wtajemniczenie
 
Avatar taka_sobie_jedna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 737
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Ja myślę, że takie małe dzieci bardzo często mają lepszą zdolność aklimatyzacji niż dorośli. Myślę też, że jest sens, bo przecież od września może tak samo trafić do takiej grupy, gdzie będą dzieciaki znały się już wcześniej.
Ty znasz swoje dziecko najlepiej i wiesz jak się zachowuje w grupie dzieci. Ja swojego dziecka nie obawiałabym się "puścić" do przedszkola w takiej sytuacji, jeśli tylko miałabym taką możliwość.. a że nie mam, to inna inszość
taka_sobie_jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 19:17   #12
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Pracuję w przedszkolu i szczerze mówiąc oddanie dziecka na wiosnę jest naprawdę dobrym pomysłem (o ile są miejsca oczywiście). Tak, jak dziewczyny już napisały nikt nie płacze więc "nowemu" dziecku jest łatwiej, a i grupa może się niejako zaopiekować nowym kolegą - dużo zalezy też od nauczycielki, żeby odpowiednio reagowała w chwilach smutku i tęsknoty... ale to jest ważne czy we wrześniu, czy w marcu...
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 18:06   #13
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

moja dziś 1 dzień w przedszkolu(4 lata ) grupa łączona 4-5 latków
z dziećmi oki bez płaczu weszła na sale
gorzej z panią nie slucha ,walneła jej dziś jakąś histerie rzuciła szufladą
nie wiem co robić bo w domu oki...
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 19:13   #14
gkatarzynka
Zadomowienie
 
Avatar gkatarzynka
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 597
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Cytat:
Napisane przez dudipopka Pokaż wiadomość
moja dziś 1 dzień w przedszkolu(4 lata ) grupa łączona 4-5 latków
z dziećmi oki bez płaczu weszła na sale
gorzej z panią nie slucha ,walneła jej dziś jakąś histerie rzuciła szufladą
nie wiem co robić bo w domu oki...
Przeczekać... może sobie nie radzi z emocjami... weszła spokojnie, ale napewno przeżywa...Możesz spróbować porozmawiać o tym, co czuła - czy coś Ją zdenerwowało, zasmuciło i dlatego tak zareagowała. Ważne, żebyś nie oceniała Jej a ewentualnie powiedziała, że zasmuciło Cię rzucanie szufladą... Ale jak nie będzie chciała rozmawiać, to bym to zostawiła i albo wróciła do rozmowy np w weekend na spokojnie albo wróciłabym do tematu przy następnej podobnej akcji. Wypowiadam się z pozycji nauczyciela w przedszkolu... no i ja właśnie tak bym doradziła Rodzicowi w takiej sytuacji
Aaaa.... i jeszcze jedno... dzieci w przedszkolu często zachowują się zuuuuupełnie inaczej niż w domu
gkatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-19, 09:07   #15
Walcza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Hej. Jak ktoś by szukał przedszkola to ja serdecznie polecam Pomarańczową Ciuchcię. Osobiście posłałem swojego małego wojownika do placówki na Białołęce, ale wiem że jest też sporo innych miejscówek. Jak na razie jestem zadowolony, syn także. Obsługa świetna, przedszkolanki wyrozumiałe i dobrze wykwalifikowane - po prostu marzenie. Szczerze polecam.
Walcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 17:54   #16
mazena111
Rozeznanie
 
Avatar mazena111
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 989
Dot.: Na wiosnę do przedszkola?

Cytat:
Napisane przez Seona Pokaż wiadomość
Moje dziecko nie poszło teraz na wrzesień do przedszkola, ale pani powiedziała, żeby pytać na wiosnę bo często miejsca się zwalniają z różnych przyczyn (rodzice rezygnują, wolą nianię, dziecko za dużo choruje, jednak babcia, mama traci pracę- będzie z dzieckiem itp.).

Teraz tylko mam zagwozdkę, czy na wiosnę ma to sens i "nie stanie się krzywda" dziecku, gdy wchodzi już do zgranej grupy? Dzieci się znają, lubią i tu ktoś nowy przychodzi Czy nie będzie ciągle "ta nowa" itp.?

Wiem, że sporo zależy od dziecka czy jest towarzyskie oraz od pań (wydawały się sensowne), ale czy ktoś dawał dziecko do przedszkola nie od początku roku szkolnego? Jak się dziecko zaaklimatyzowało?
Byłyśmy w takiej samej sytuacji, córka zaczęła od kwietnia (do 4lat brakowało jej 3miesięcy), była bardzo zadowolona, nie było problemów z akceptacją przez inne dzieci, szybko się poznała z innymi, ale ona ogólnie taka otwarta jest, ale wcześniej nie znała nikogo z tego przedszkola. Problemem było tylko, że szybko zaczęła chorować, chociaż wcześniej była okazem zdrowia. Ale ogólnie to nie żałuję, że wtedy dołączyła do grupy.
__________________
maza

tkwi w każdym z nas...

"Nie sztuka mi się oprzeć,
sztuka zaakceptować"
mazena111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.