dobry puder matujacy i kryjacy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-06, 17:41   #1
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383

Znikające podkłady :(


Witam.Maluję się codziennie,moje minimum to podkreślenie brwi,wytuszowanie rzęs,podkład i puder sypki.Niestety zawsze muszę już po 2,3 godzinach poprawiać podkład(tzn go dokładać),bo on ciągle schodzi mi z ryjka Używam teraz L'oreal infallible,ale używałam też wieeelu różnych-true match,max factor long lasting,experience,Lirene City Matt,Astor Age Lifting,Skin Match itp...Nie wiem co robić,bo ciągle musiałabym się w lusterku oglądać czy nie wyglądam przypadkiem jak plamiasta mućka Cerę mam normalną w kierunku mieszanej-policzki są suche,nos i czoło delikatnie się świecą,po jakimś czasie z makijażem,a bez makijażu w ogóle się nie przetłuszczają.Co robię źle?

Dodam,że puder nakładam pędzlem kabuki,robiąc delikatne stempelki.

Edytowane przez Carmela_
Czas edycji: 2012-11-06 o 20:27
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:28   #2
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Znikające podkłady :(

moze cos z kremem nie tak? ze podklad sie po nim slizga?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:34   #3
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Znikające podkłady :(

Jakiegokolwiek bym nie używała,zawsze jest ten sam efekt.Bez kremu również to samo
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:51   #4
antidotum89
Wtajemniczenie
 
Avatar antidotum89
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 2 797
Dot.: Znikające podkłady :(

a próbowalas podkladu mineralnego?
__________________




"Cause I may be bad but I'm perfectly good at it "




antidotum89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 19:57   #5
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Znikające podkłady :(

pędzlem kabuki chyba, a nie kabuko

Skoro robisz się łaciata to masz pewnie za ciemny podkład, bo podkład w dobrym kolorze nawet jak się ściera nie powinien robić takiego efektu.

Dokładasz podkład na już zrobiony makijaż? czy ścierasz wcześniejszy podkład i puder ?

Przy cerze normalnej dziwne żeby tak znikało, może za dużo dotykasz buzi odruchowo?
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 20:27   #6
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Znikające podkłady :(

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
pędzlem kabuki chyba, a nie kabuko

Skoro robisz się łaciata to masz pewnie za ciemny podkład, bo podkład w dobrym kolorze nawet jak się ściera nie powinien robić takiego efektu.

Dokładasz podkład na już zrobiony makijaż? czy ścierasz wcześniejszy podkład i puder ?

Przy cerze normalnej dziwne żeby tak znikało, może za dużo dotykasz buzi odruchowo?
Faktycznie,ale głupi błąd

Nie mam zbyt ciemnego podkładu,najwyżej pół odcienia ciemniejszy niż twarz,ale to z tego powodu że jestem zwykle opalona na ciele a na twarzy nie(używam tam samoopalacza).

Dokładam podkład ścierając wcześniej te nędzne resztki wacikiem z płynem micelarnym.

Kurczę wydaje mi się że to może być od dotykania twarzy.Często odgarniam włosy,ciągle coś jem lub piję.
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-06, 21:08   #7
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Znikające podkłady :(

Cytat:
Napisane przez Carmela_ Pokaż wiadomość
Faktycznie,ale głupi błąd

Nie mam zbyt ciemnego podkładu,najwyżej pół odcienia ciemniejszy niż twarz,ale to z tego powodu że jestem zwykle opalona na ciele a na twarzy nie(używam tam samoopalacza).

Dokładam podkład ścierając wcześniej te nędzne resztki wacikiem z płynem micelarnym.

Kurczę wydaje mi się że to może być od dotykania twarzy.Często odgarniam włosy,ciągle coś jem lub piję.
To czemu do twarzy też nie używasz samoopalacza? Polecam LPR moja mama ma go właśnie do twarzy i szyi i bardzo ładnie i naturalnie wygląda.

Dobrze że zmywasz resztki makijażu zanim nałożysz nowy

Polecam po każdej czynności począwszy od nałożenia kremu dociskać na chwilę do twarzy chusteczkę higieniczną aby zebrać nadmiar produktu, powinien być trochę trwalszy.
Na dzień zaopatrz się w bibułki matujące albo ewentualnie też chusteczką możesz lekko docisnąć partię twarzy które zaczęły się świecić bo z sebum łatwiej schodzi makijaż.
No i musisz się nauczyć nie dotykać twarzy, bo bez dotykania podkład sam nie wyparuje plackami :P
Chociaż wiem że to trudne bo sama mam manie dotykania co chwilę twarzy :/
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-07, 09:21   #8
_Roksi
Zadomowienie
 
Avatar _Roksi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 122
Dot.: Znikające podkłady :(

Może zainwestuj w jakąś bazę pod makijaż. Wygładzi skórę i sprawi, że makijaż będzie trzymał się dłużej. No i oczywiście musisz oduczyć się dotykania twarzy.
_Roksi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 19:17   #9
pandulek
Zadomowienie
 
Avatar pandulek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 107
Dot.: Znikające podkłady :(

Miałam ten sam problem dopóki nie zaczęłam używać podkładu Revlon Colorstay albo Estee Lauder Double Wear. Oba zdecydowanie polecam, jednak Revlon spoooro tańszy więc częściej u mnie gości, a na allegro to już w ogóle za śmieszną cenę można go dostać.

Ponadto baza to jest dobry pomysł. Ja osobiście nie używam bazy, ale zamiast tego stosuję krem Barwy Siarkowa Moc. Jest taniutki, dostępny w Rossmanie, a spisuje się świetnie- u mnie nie dość, że dobrze i na długo matuje to działa właśnie jak baza- bardzo fajnie wygładza twarz.

Ostatnio krem Barwa Siarkowa Moc+ Podkład Revlon( do cery tłustej i mieszanej) to mój ulubiony zestaw i sposób na długotrwały makijaż. Na mojej twarzy ( mieszana) są po prostu niezniszczalne. Trzymają się caaalutki dzień, od rana do czasem baardzo późnego wieczora.

Spróbuj, tylko pamiętaj żeby porządnie nawilżać twarz, bo jednak i krem i podkład wysuszają niemiłosiernie. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji to nie problem, a efekty, przynajmniej u mnie znakomite.
pandulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-07, 20:56   #10
Carmela_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 383
Dot.: Znikające podkłady :(

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
To czemu do twarzy też nie używasz samoopalacza? Polecam LPR moja mama ma go właśnie do twarzy i szyi i bardzo ładnie i naturalnie wygląda.

Dobrze że zmywasz resztki makijażu zanim nałożysz nowy

Polecam po każdej czynności począwszy od nałożenia kremu dociskać na chwilę do twarzy chusteczkę higieniczną aby zebrać nadmiar produktu, powinien być trochę trwalszy.
Na dzień zaopatrz się w bibułki matujące albo ewentualnie też chusteczką możesz lekko docisnąć partię twarzy które zaczęły się świecić bo z sebum łatwiej schodzi makijaż.
No i musisz się nauczyć nie dotykać twarzy, bo bez dotykania podkład sam nie wyparuje plackami :P
Chociaż wiem że to trudne bo sama mam manie dotykania co chwilę twarzy :/
Właśnie do twarzy tylko używam samoopalacza,nie zrozumiałyśmy się
Cytat:
Napisane przez _Roksi Pokaż wiadomość
Może zainwestuj w jakąś bazę pod makijaż. Wygładzi skórę i sprawi, że makijaż będzie trzymał się dłużej. No i oczywiście musisz oduczyć się dotykania twarzy.
Kurczę wydawało mi się,że wszelkie bazy sprawiają że skóra się świeci i są dobre na większe wyjścia,nie na codzień Jaka według was baza jest najlepsza?Drogie odpadają,tak do 50 zł byłaby idealna
Cytat:
Napisane przez pandulek Pokaż wiadomość
Miałam ten sam problem dopóki nie zaczęłam używać podkładu Revlon Colorstay albo Estee Lauder Double Wear. Oba zdecydowanie polecam, jednak Revlon spoooro tańszy więc częściej u mnie gości, a na allegro to już w ogóle za śmieszną cenę można go dostać.

Ponadto baza to jest dobry pomysł. Ja osobiście nie używam bazy, ale zamiast tego stosuję krem Barwy Siarkowa Moc. Jest taniutki, dostępny w Rossmanie, a spisuje się świetnie- u mnie nie dość, że dobrze i na długo matuje to działa właśnie jak baza- bardzo fajnie wygładza twarz.

Ostatnio krem Barwa Siarkowa Moc+ Podkład Revlon( do cery tłustej i mieszanej) to mój ulubiony zestaw i sposób na długotrwały makijaż. Na mojej twarzy ( mieszana) są po prostu niezniszczalne. Trzymają się caaalutki dzień, od rana do czasem baardzo późnego wieczora.

Spróbuj, tylko pamiętaj żeby porządnie nawilżać twarz, bo jednak i krem i podkład wysuszają niemiłosiernie. Ale przy odpowiedniej pielęgnacji to nie problem, a efekty, przynajmniej u mnie znakomite.
Używałam już Revlonu,problem był ten sam,chociaż faktycznie troszkę mniejszy-oblepiał moją skórę jak tynk Dzięki za cynk o Siarkowej mocy,zauważyłam że wiele osób go używa...
Carmela_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-08, 09:11   #11
lifrete
Zadomowienie
 
Avatar lifrete
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 065
Dot.: Znikające podkłady :(

Według mnie barwa nadaje się tylko do tłustych ser, ponieważ silnie wysusza wypryski, tworzy na twarzy coś na wzór matowej maski. Generalnie nie polecam go osobom o cerze innej niż tłusta lub chociaż mieszana. W dłuższej perspektywie się nie sprawdzi.
__________________
moje dwie obsesje: nieodwzajemniane zauroczenia i zakupy kosmetyczne ponad stan.
nie będę się leczyć z żadnej
lifrete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-11, 12:13   #12
Fil_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 8
Jaki podklad wybrać?

Mam cerę mieszaną-wrażliwą, przebarwienia, rozszerzone pory. Obecnie używam Revlon Colostay 180 Sand Beige- który właśnie się kończy, czy zakupić znów ten sam czy spróbować czegoś innego, jesli tak to czego warto spróbować?
Fil_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 12:59   #13
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Jaki podklad wybrać?

Jest cały wątek o podkładach..
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 13:06   #14
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
dobry puder matujacy i kryjacy

Hej dziewczyny,szukam dobrego pudru matujacego i kryjacego do cery tlustej cos na miare benefit get evem jesli ktoras z Was mialaby porownanie,co byscie mogly polecic z wlasnego doswiadczenia?
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 20:59   #15
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: dobry puder matujacy i kryjacy

aha,wlasnie zamowilam probki estee lauder double wear to widac warto by bylo tez za pudrem sie rozejrzec;-)
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 10:43   #16
Kaamisia
Raczkowanie
 
Avatar Kaamisia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 77
Dot.: Jaki podklad wybrać?

Cytat:
Napisane przez Fil_a Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną-wrażliwą, przebarwienia, rozszerzone pory. Obecnie używam Revlon Colostay 180 Sand Beige- który właśnie się kończy, czy zakupić znów ten sam czy spróbować czegoś innego, jesli tak to czego warto spróbować?
Poproś o próbki w Sephorze i Douglasie, trochę potestujesz i znajdziesz coś nowego.
__________________
Urodologia
Kaamisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.