Ślub w tajemnicy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-01, 21:06   #1
malutka155
Zakorzenienie
 
Avatar malutka155
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Za siedmioma lasami
Wiadomości: 7 708

Ślub w tajemnicy.


Witam wszystkie forumowiczki Ja i mój M. chcemy wziąć ślub cywilny w tajemnicy. Mamy dość skomplikowaną sytuację rodzinną o której nie będę się rozpisywać. Czy jak zmienię nazwisko, czy przyjdą jakieś pisma pod adres mojego zameldowania, czyli tez rodziców?
Proszę o pomoc
__________________
malutka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 21:49   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez malutka155 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie forumowiczki Ja i mój M. chcemy wziąć ślub cywilny w tajemnicy. Mamy dość skomplikowaną sytuację rodzinną o której nie będę się rozpisywać. Czy jak zmienię nazwisko, czy przyjdą jakieś pisma pod adres mojego zameldowania, czyli tez rodziców?
Proszę o pomoc
Nie, ale Ty będziesz musiała zmienić wszystkie dane i poinformować o tym wszystkie urzędy, więc jak w banku masz, ze rodzice sie dowiedzą. Ślub to radość i mozliwosc podzielenia sie tą radością z bliskimi-nie daj sobie tego odebrać....
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-01, 22:33   #3
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ślub w tajemnicy.

a co Ty żyjesz w XV-wiecznej Anglii i musisz umknąć przed ścięciem ? Dowiedzą się i tak bo przecież zmieniając nazwisko będą do Ciebie przychodzić i tak listy i przesyłki
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 00:02   #4
tatami
Rozeznanie
 
Avatar tatami
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 969
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Także uważam, że nie ma sensu ukrywać tego faktu. W końcu i tak wyjdzie na jaw. Pomyśl, co powiesz, jak po (załóżmy) 3 latach Twoja rodzina dowie się, że jesteś mężatką? Nie będziesz się głupio czuła?
Ukrywanie ślubu a nie zaproszenie rodziny to dwie różne sprawy. Jeśli masz skomplikowaną sytuację to możesz wziąć ślub tylko w towarzystwie świadków albo kogo tam chcecie jeszcze zaprosić. To Wasza decyzja. Moim zdaniem jednak, jeśli w Tym Dniu zabraknie przy Was najbliższej rodziny-kiedyś możecie tego pożałować. Ale to Wasza uroczystość, Wasza rodzina i Wasza decyzja. Życzę przemyślanych i słusznych decyzji!
__________________
Ślubowaliśmy

Lody miętowe

tatami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 09:08   #5
justyna_g4
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_g4
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 544
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Jeżeli macie skomplikowaną sytuację rodzinną to nie lepiej po prostu wziąć ślub ze świadkami,a rodzinie po prostu powiedzieć, że to zrobiliście??
Ja chyba bym tak zrobiła.
Zgadzam sie z dziewczynami, że ślub to radość, którą większość ludzi chciałaby się dzielić. Ja planuję ślub na 200osób i ostatnio dotarło do mnie, że w tym dniu będzie mi towarzyszyć masę praktycznie obcych ludzi, ale cóż taka tradycja...
__________________
Razem od 12. VII. 2009
Zaręczyny 25. II. 2011
Ślub 27. X. 2012


Laura

http://lb1f.lilypie.com/YodDp2.png
justyna_g4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 10:46   #6
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Ślub w tajemnicy.

zgadzam się z dziewczynami, po kakcie powiedz im że jesteście małżeństwem i tyle
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-02, 11:31   #7
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Chcecie wziąć ślub i zamieszkać osobno czy jak bo nie bardzo rozumiem a skoro jesteście dorosłymi osobami to chyba rodzice nie mogą wam zabronić podjęcia takiej decyzji
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-03, 01:16   #8
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
Chcecie wziąć ślub i zamieszkać osobno czy jak bo nie bardzo rozumiem a skoro jesteście dorosłymi osobami to chyba rodzice nie mogą wam zabronić podjęcia takiej decyzji

hmmmm

Ja tu widzę taką dorosłość... Dziewczyna 19-20 lat, studiująca, nie mająca swoich pieniędzy nawet na podpaski żeby nie rodzice. Chłopak nie dużo starszy. Rodzice zagrozili że nie będą utrzymtwać jeżeli w tym wieku wyjdzie za mąż. Ale oni się przecież kochają i są pewni że to miłość do grobowej deski

Oczywiście jeżeli się myle nie chciałam nikogo obrazić. Tak po prostu widzę osoby które nie mówią rodzinie że wychodzą za mąż
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 16:28   #9
malutka155
Zakorzenienie
 
Avatar malutka155
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Za siedmioma lasami
Wiadomości: 7 708
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Dziękuję za rady

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

Cytat:
Napisane przez paulina3553 Pokaż wiadomość
hmmmm

Ja tu widzę taką dorosłość... Dziewczyna 19-20 lat, studiująca, nie mająca swoich pieniędzy nawet na podpaski żeby nie rodzice. Chłopak nie dużo starszy. Rodzice zagrozili że nie będą utrzymtwać jeżeli w tym wieku wyjdzie za mąż. Ale oni się przecież kochają i są pewni że to miłość do grobowej deski

Oczywiście jeżeli się myle nie chciałam nikogo obrazić. Tak po prostu widzę osoby które nie mówią rodzinie że wychodzą za mąż
Wybacz, ale nie masz racji

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez malutka155 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------


Wybacz, ale nie masz racji
Zdecydowaliśmy się, że po fakcie poinformujemy naszych rodziców.
__________________
malutka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 20:48   #10
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Z tego co widzę to jednak paulina3553 ma racje, w 2013 piszesz dopiero maturę więc nie pracujesz a jeżeli nawet to dorywczo więc sama nie łożysz na swoje utrzymanie i jeszcze mieszkasz z rodzicami, po ślubie co powiesz że TŻ ma mieszkać z wami albo ty u jego rodziców bo wy macie ślub? albo jeszcze weźmiecie ślub i każde będzie mieszkało u siebie? czy to w ogóle ma sens? a może jak jedna z dziewczyn na którymś wątku chcesz tylko ślubu dlatego aby nie dojeżdżać do szkoły oddalonej o 30 km od domu a ma drogę z przesiadkami więc to dość męczące dla niej, od przyszłego "męża" ma 20minut spacerkiem.
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 13:05   #11
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Od razu przypomniała mi się pewna sytuacja, którą napiszę tu ku przestrodze.
W LO jedna z moich koleżanek zapragnęła wyjść za "miłość swego życia" - tak wtedy nazywała ówczesnego chłopaka, z którym była od 13 roku życia. W wieku 18 lat postanowili wziąć ślub po kryjomu w UC. Zaklepali datę, po lekcjach zostawili plecaki w szatni i pognali ze świadkami z ławy szkolnej do UC.
No cóż, rodzice o ślubie dowiedzieli się po 3 miesiącach, tuż przed maturą. Mama powiedziała jej, że skoro jest taka "dorosła", to niech żyje na swoim i mąż ją utrzymuje. Koleżanka uniosła się honorem, zamieszkała z mężem i jego rodziną.
Maturę zdała byle jak, bo nie było czasu na naukę, teściowa chciała, by dziewczyna pomagała w domu i dorabiała, więc musiała iść do dorywczej pracy. Ich małżeństwo skończyło się po niecałym roku czasu, gdy po maturze nie byli w stanie zarobić na swoje potrzeby, a teściowe też nie chcieli im dokładać do życia.
Teraz nie mają rozwodu, ale mieszkają osobno i każde z nich ma już inną "miłość swego życia".
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 14:35   #12
EarlGrey
Wtajemniczenie
 
Avatar EarlGrey
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 622
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Nie rozumiem, dziewczyna zapytała o papiery, a wy ją pouczacie. Nigdzie nie widzę, aby prosiła o umoralnianie jej w tej kwestii.
__________________
26.04.2014
EarlGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 15:07   #13
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Co szalejecie?? To jej życie nie wasze. Moja kumpela z sąsiedniej wsi zrobiła jeszcze lepiej: wzięła ślub kościelny bez wiedzy swoich rodziców mając niespełna 19 czy 20 lat, już nie pamiętam, oczywiście rodzice Pana Młodego byli na ślubie i goście z jego strony też. Jej rodzice nie chcieli żeby w tak młodym wieku wychodziła za mąż, przekonywali ją że to jest zły pomysł, ona była na 1 roku studiów on jest chyba 3 czy 4 lata starszy, ona pracowała dorywczo, on na stałe. Wkurzyła się i tak czy tak wzięła ten ślub, teraz nie pracuje tylko siedzi w domu z mężem, bo musiałaby 80km dojeżdzać. Czy jest szczęśliwa to nie wiem, ale znęcanie się psychiczne nad taką osobą nie ma sensu bo i tak zrobi co ma zrobić.
Fakt ja tego także nie popieram, ale co ma być to będzie, a każdy swoje musi przeżyć i zdobyć własne doświadczenie
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 15:24   #14
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Juz z tym psychicznym znęcaniem sie nie przesadzaj dziewczyny wyraziły swoje zdanie, a cóż - forum publiczne, mają do tego prawo, i Autorka wątek rozpoczynając powinna brac to pod uwagę.

Co do tematu: autorko, jesli adres twojego zameldowania po slubie bedize ciągle adresem rodziców - to tak, będzie na niego przychodzic korespondencja; jesli urzedowa - to z nazwiskiem męża. Oczywiscie mozesz zostac przy swoim nazwisku
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 16:56   #15
malutka155
Zakorzenienie
 
Avatar malutka155
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Za siedmioma lasami
Wiadomości: 7 708
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Dziękuję za wszystkie opinie i informacje, lecz tak naprawdę nie prosiłam o to co sądzicie w tej sprawie, lecz chodziło mi o kwestie urzędowe.
Ale to jest forum i wiem, ze każdy ma prawo pisać co uważa.
shirmus i nie chcę wychodzić za mąż z takiego powodu jak jakaś inna dziewczyna z forum.
A mój M. pracuje i wiem że jakoś sobie poradzimy. A mieszkać zamierzamy razem
Pozdrawiam!
__________________

Edytowane przez malutka155
Czas edycji: 2012-01-04 o 17:01
malutka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:13   #16
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez malutka155 Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie opinie i informacje, lecz tak naprawdę nie prosiłam o to co sądzicie w tej sprawie, lecz chodziło mi o kwestie urzędowe.
Ale to jest forum i wiem, ze każdy ma prawo pisać co uważa.
shirmus i nie chcę wychodzić za mąż z takiego powodu jak jakaś inna dziewczyna z forum.
A mój M. pracuje i wiem że jakoś sobie poradzimy. A mieszkać zamierzamy razem
Pozdrawiam!

No to skoro chcecie razem mieszkac, to jaki problem? Ustalasz miejsce zameldowania na ten adres i juz - wszystko przychodzi tam.

ps. "jakos sobie poradzimy" to bardzo złe podejście...
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:20   #17
malutka155
Zakorzenienie
 
Avatar malutka155
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Za siedmioma lasami
Wiadomości: 7 708
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Klempaa, tak wiem o tym, ten temat już jest nieaktualny, ale mam nadzieję, ze komuś się przyda

ps. Skąd tyle sceptyzmu? Trzeba cieszyć się życiem, nawet jeśli nie zawsze układa się tak jak trzeba
__________________
malutka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:26   #18
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez malutka155 Pokaż wiadomość
Klempaa, tak wiem o tym, ten temat już jest nieaktualny, ale mam nadzieję, ze komuś się przyda

ps. Skąd tyle sceptyzmu? Trzeba cieszyć się życiem, nawet jeśli nie zawsze układa się tak jak trzeba

To nie sceptycyzm. Po prostu trzeba na życie patrzeć realnie, a mówienie "jakos to będzie" jest bardzo, ale to bardzo nieodpowiedzialne. Życie kosztuje, zazwyczaj bardzo ciężko jest utrzymac się parze, gdy tylko jedna osoba pracuje (oczywiscie, wyjątki są). Wynajem mieszkania (kredyt na kupno?), jedzenie, rachunki, cos do ubrania od czasu do czasu kupic tez trzeba... zbiera się.
A "jakos to bedzie" to taka zawoalowana forma powiedzenia "moze sobie poradzimy, moze nie". A jeśli jednak nie bedzie, jeśli jednak nie poradzicie - to co?

I ja sie naprawdę cieszę życiem... co nie przeszkadza mi patrzec na nie realnie.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 17:32   #19
malutka155
Zakorzenienie
 
Avatar malutka155
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Za siedmioma lasami
Wiadomości: 7 708
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Rozumiem Twoje podejście. Ale ja także na siebie zarabiam, pracuje w weekendy, może duże pieniądze to nie są, ale zawsze coś. Dobrze wiem, że samą miłością życia się nie przeżyje.
__________________
malutka155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 09:47   #20
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez malutka155 Pokaż wiadomość
Rozumiem Twoje podejście. Ale ja także na siebie zarabiam, pracuje w weekendy, może duże pieniądze to nie są, ale zawsze coś. Dobrze wiem, że samą miłością życia się nie przeżyje.
No czego Ty nie powiesz?
Skoro wszystko jest takie słodkie i ładne dlaczego musicie ukrywać swój ślub ?
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:20   #21
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez gramwzielone Pokaż wiadomość
No czego Ty nie powiesz?
Skoro wszystko jest takie słodkie i ładne dlaczego musicie ukrywać swój ślub ?
Z całym szacunkiem, ale też mi się to ciśnie na usta. Obydwoje pracujecie, będziecie mieć własne mieszkanie - czysta samodzielność, dorosłość i odpowiedzialność, ale u rodziców będziesz się pojawiać z ...chłopakiem?
Wybacz, ale g.... to, nie dorosłość.

P.S. Nie zamierzam tutaj oceniać konkretnie Ciebie, ot luźne spostrzeżenie na temat kilku przytoczonych faktów. No i po sąsiedzku mam właśnie przykład skutków jednego takiego ukrywania - nie życzę nikomu. Pozdrawiam!
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 12:36   #22
Justi1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Mam takie pytanie dotyczących dokumentów po ślubie.. Ja i mów narzyczony chcemy wziąść cichy ślub tylko my i świadkowie... Nie chcemy żeby nasi rodzice nawet o tym się dowiedzieli... Ja chce zostać przy swoim nazwisku czy w takiej sytuacji musimy wymieniać dowody, prawo jazdy itp. czy jeśli papiery z Urzędu Stanu Cywilnego dojdą do naszych gmin czy musimy tam jechać i coś uzupełniać i przedewszystkim czy nasze rodziny jakoś się mogą o naszym ślubie dowiedzieć???
Ja również mam ciężką sytuacje w domu moii rodzice nie akceptują mojego narzyczonego, a chcemy być razem i spróbować jak będziemy się dogadywać i sobie radzić, mieszkamy sami nikt oprócz jego rodziców o tym nie wie... Jeśli się uda to w końcu rodzicom powiemy i zaplanujemy ślub kościelny... Pozdrawiam i prosze o odpowiedź...
Justi1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 19:32   #23
blackcherry12
Raczkowanie
 
Avatar blackcherry12
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 247
Dot.: Ślub w tajemnicy.

jak możesz nie zmienić dowodu osobistego, skoro zmieniasz stan cywilny...?

Edytowane przez blackcherry12
Czas edycji: 2013-05-21 o 19:38
blackcherry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:16   #24
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez blackcherry12 Pokaż wiadomość
jak możesz nie zmienić dowodu osobistego, skoro zmieniasz stan cywilny...?
w dowodzie nie ma stanu cywilnego a dziewczyna chce zostać przy starym nazwisku
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 21:01   #25
blackcherry12
Raczkowanie
 
Avatar blackcherry12
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 247
Dot.: Ślub w tajemnicy.

Cytat:
Napisane przez Ilsa Lund Pokaż wiadomość
w dowodzie nie ma stanu cywilnego a dziewczyna chce zostać przy starym nazwisku
właśnie mnie uświadomiłaś że w nowym dowodzie nie ma stanu cywilnego o czym byłam przez lata przekonana w takim wypadku chyba nie musi zmieniać dokumentów, bądź co bądź nie wiadomo jak sprawa wygląda, autorka powinna z takim zapytaniem pójść do urzędu stanu cywilnego tam uzyska sprawdzone informacje
blackcherry12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.