Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 17 80,95%
Pudry? 8 38,10%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-08, 06:15   #4141
kasiula2612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 19
Naprawdę dobrze kryjący podkład

Witam,
jaki polecicie podkład, który naprawdę ładnie zatuszuje niedoskonałości?
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami i na policzkach widocznymi naczynkami. Mam też problem z wypryskami - nie jakaś tragedia, ale jednak przebarwienia są, zwłaszcza na brodzie i szyi.

Nie poświęcam na makijaż dużo czasu, nie jestem też w tym kierunku jakaś mega zdolna. Mój make up wygląda tak: podkład, puder prasowany matujący, róż do policzków, cienie/kreska, tusz.

Dlatego szukam czegoś naprawdę dobrego, a póki co wszystkie te podkłady, które krzyczą do mnie: 100 procent krycia niedoskonałości, guzik dały.

Pomóżcie proszę
kasiula2612 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 07:50   #4142
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Dermacol. Tylko ma konsystencję pasty do butów i trzeba umiejętnie go dozować.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 08:14   #4143
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Estee Lauder Double Wear, Revlon Colorstay
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 09:09   #4144
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Dermacol. Tylko ma konsystencję pasty do butów i trzeba umiejętnie go dozować.
Brrrr nigdy nie zdecydowałabym się stosować go regularnie. To totalna szpachla, która koncertowo może zapchać.

Autorko, na naczynka, czerwone przebarwienia - baza pod podkład, zielona lub żółta. Na rozszerzone pory - inna baza, która minimalizuje ich widoczność, wygładza. Na to kryjący podkład, korektor na prześwitujące jeszcze wypryski, puder do utrwalenia i cała reszta. Nie przesadź ilością różu przy cerze naczynkowej.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 13:19   #4145
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Jaki podkład pomocy!!!

Konkretnego Ci nie polecę, bo nie mam takich problemów. ale poszukaj może dobrego korektora. Przejrzyj KWC.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 13:32   #4146
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Jaki podkład pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Witam mam problem od paru miesiacy z doborem podkładu. Potrzebuje bardzo bardzo dobrego krycia poniewaz mam co do ukrycia, przebarwienie które wychodzi mi wiosna i latem nad górna warga <ogolnie tragedia> i plamy po tradziku .Próbowałam juz dermacolu 222 ale jasny dla mnie ,kolor 223 ogolnie jak cement ,po zmieszaniu dwóch katastrofa....
Revlon tez mi nie pasuje, dzisiaj kupiłam podklad firmy GOSH CC kolor golden nic nie kryje ciemny i czerwony jakis pomimo iz dopbierała mi go pani w drogerii vica...co tydzien tylko wyrzucanie pieniedzy w błoto... ...POtrzebuje jak pisałam bardzo bardzo dobre krycie, zółte pigmenty oczywiscie,i rozswietlający,w macie nie czuje sie dobrze...dzisiaj poleciła tez mi pani podkład firmy Matis tylko cena troche mnie odstraszyła..prosze o wiadomosci na priv.I licze na jakakolwiek pomoc
Raczej nie znajdziesz nic nisko- lub średniopółkowego cenowo będące kryjące i rozświetlające jednocześnie. Jeśli chodzi o krycie to Astor Perfect Stay, Max Factor Faceinfinity (chyba jakoś tak, w biegu piszę nazwy teraz). Może któryś podpasuje, aczkolwiek nie wiem. Ja nigdy nie sięgałam po dermacol bo dla mnie on bardziej nadaje się jako korektor nie jako podkład, a Revlon color stay to prawie sam alkohol z barwnikami. W lepszych drogeriach powinni Ci dać próbkę podkładu jeśli jesteś niezdecydowana.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 13:55   #4147
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Brrrr nigdy nie zdecydowałabym się stosować go regularnie. To totalna szpachla, która koncertowo może zapchać.

Autorko, na naczynka, czerwone przebarwienia - baza pod podkład, zielona lub żółta. Na rozszerzone pory - inna baza, która minimalizuje ich widoczność, wygładza. Na to kryjący podkład, korektor na prześwitujące jeszcze wypryski, puder do utrwalenia i cała reszta. Nie przesadź ilością różu przy cerze naczynkowej.
Na mojej paszczy lepsza szpachla niż jej brak
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 14:18   #4148
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Na mojej paszczy lepsza szpachla niż jej brak
Szpachla bazująca na parafinie? Moim zdaniem robisz cerze straszne kuku.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 14:31   #4149
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Podkład nie jest od tego, by schować wszystko: blizny, pryszcze, rozszerzone pory.
Zainwestuj w bazę, która wygładzi skórę, schowa pory,czy nawet zamaskuje rumień (baza zielona). Na pryszcze zaś kryjący korektor.
Co do kryjących podkładów, to Estee Lauder Maximum Cover, Illamasqua Rich Liquid Foundation, Kat Von D, Lock - Is Tattoo Foundation.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 16:29   #4150
Ennyo
Raczkowanie
 
Avatar Ennyo
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 110
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Jeżeli nie obawiasz się parafiny w składzie to polecam krem bb Missha Perfect Cover - mam cerę wrażliwą, problem z naczynkami, przebarwienia posłoneczne i wypryski i ten krem kryje perfekcyjnie, a przy tym nie wygląda jak maska.
Stosowałam mnóstwo baz zielonych, żółtych itp. ale moim zdaniem to pic na wodę.
Radziłabym Ci również uzbroić się w dobry korektor na pojedyncze wypryski, chociażby mineralny MAC.
Ennyo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 18:34   #4151
Hekate1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Chciała bym zmienić podkład na Revlon Colorstay do cery suchej i normalnej, mam problem z doborem idealnego odcienia.
Czy da się dobrać odcień ewentualnie ze 2 do porównania na podstawie tego, że z Bourjois healthy mix używam podkładu w odcieniu 52 ?
Hekate1990 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-08, 19:05   #4152
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez chybaty23 Pokaż wiadomość
Witam mam problem od paru miesiacy z doborem podkładu. Potrzebuje bardzo bardzo dobrego krycia poniewaz mam co do ukrycia, przebarwienie które wychodzi mi wiosna i latem nad górna warga <ogolnie tragedia> i plamy po tradziku .Próbowałam juz dermacolu 222 ale jasny dla mnie ,kolor 223 ogolnie jak cement ,po zmieszaniu dwóch katastrofa....
Revlon tez mi nie pasuje, dzisiaj kupiłam podklad firmy GOSH CC kolor golden nic nie kryje ciemny i czerwony jakis pomimo iz dopbierała mi go pani w drogerii vica...co tydzien tylko wyrzucanie pieniedzy w błoto... ...POtrzebuje jak pisałam bardzo bardzo dobre krycie, zółte pigmenty oczywiscie,i rozswietlający,w macie nie czuje sie dobrze...dzisiaj poleciła tez mi pani podkład firmy Matis tylko cena troche mnie odstraszyła..prosze o wiadomosci na priv.I licze na jakakolwiek pomoc
Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Witam,
jaki polecicie podkład, który naprawdę ładnie zatuszuje niedoskonałości?
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami i na policzkach widocznymi naczynkami. Mam też problem z wypryskami - nie jakaś tragedia, ale jednak przebarwienia są, zwłaszcza na brodzie i szyi.

Nie poświęcam na makijaż dużo czasu, nie jestem też w tym kierunku jakaś mega zdolna. Mój make up wygląda tak: podkład, puder prasowany matujący, róż do policzków, cienie/kreska, tusz.

Dlatego szukam czegoś naprawdę dobrego, a póki co wszystkie te podkłady, które krzyczą do mnie: 100 procent krycia niedoskonałości, guzik dały.

Pomóżcie proszę
Przesuwam we właściwe miejsce.
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-08, 22:45   #4153
Paulincia1234
CzekoladoweLove
 
Avatar Paulincia1234
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 424
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hekate1990 Pokaż wiadomość
Chciała bym zmienić podkład na Revlon Colorstay do cery suchej i normalnej, mam problem z doborem idealnego odcienia.
Czy da się dobrać odcień ewentualnie ze 2 do porównania na podstawie tego, że z Bourjois healthy mix używam podkładu w odcieniu 52 ?
Celuj w 150 buff albo 180 sand beige
Paulincia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-09, 12:09   #4154
nivea91
Zakorzenienie
 
Avatar nivea91
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 6 485
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Celuj w 150 buff albo 180 sand beige
150 Buff będzie zdecydowanie zbyt jasny. Jest on jaśniejszy niż HM 51, a co dopiero 52
Jeśli już to CS 180 sand beige albo 200 nude.
__________________
www.pmiska.pl

Edytowane przez nivea91
Czas edycji: 2016-01-09 o 12:14
nivea91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 15:05   #4155
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Używam Revlona CS 150 buff, podkład idealny, kolor też, niestety przesusza mnie. Znacie jakiś odpowiednik o bardzo podobnej formule, ale lepszym działaniu? Niestety na EL Double Wear mnie nie stac
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-10, 17:41   #4156
angmik
Przyczajenie
 
Avatar angmik
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny, ja jeszcze raczkuje na wizaz.
Aczkolwiek nastał kryzys w moim makijażu.
Mianowicie skończył mi się mój podkład.. z MAC - Matchmaster.
Wcześniej używałam podkładu z Clinique i byłam mu wierna. Even Better. Oprócz tego mam też puder z Clinique i brązer.


Do demakijażu zawsze używałam produktów z linii demakijażowej Sephora. Tonik i mleczko. Jednak na święta dostałam płyn miceralny z czegoś na M. Z krem do twarzy w zestawie i zaczęłam to stosować. Mój nos przypomina teraz skorupe. Jest na nim ogrom płatów skóry które odchodzą. Nie wygląda to zbyt fajnie. I nie czuję się komfortowo. Wręcz przeciwnie..


Odwiedziałam dzisiaj Sephore szukając ratunku. Pani od Lancome zaproponowoała mleczko z "jej" firmy abym spróbowała go samego stosować (bez toniku) tak z tydzień i zobaczyć czy skóra jest nawilżona. Zaproponowała makijaż podkładem z Lancome. Przed tym nałożyła mi krem z kolekcji HYDRA. I powiedziała, że ten krem powinno się wklepywać a moja twarz go wchłania co oznacza, że potrzebuje nawilżenia. Nałożyła mi po tym podkład z Lancome nie pamiętam jaki i strasznie się po nim świeciłam i kolor był według mnie na świetle dziennym zbyt pomarańczowy.




Czy możecie polecić jakiś podkład który będzie kryjący, matujący a nie będzie wysuszał mi skóry? Może być z "górnej półki". Mam cere podatną na wypryski i nie wiem czy to prawda czy sobie to wmawiam. Ale podkłady typu maybeline, max factor powodują na mojej twarzy wypryski i syfy ..
angmik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 08:04   #4157
Hekate1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 17
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Używam Revlona CS 150 buff, podkład idealny, kolor też, niestety przesusza mnie. Znacie jakiś odpowiednik o bardzo podobnej formule, ale lepszym działaniu? Niestety na EL Double Wear mnie nie stac
Właśnie tego się obawiam że będzie przesuszał.
Obecnie używam Healthy Mix jestem zadowolona, ale chcę jakiejś odmiany. Zastanawiam się też nad nowym L'Oreal True Mach, chyba że możecie polecić jakieś inne ciekawe podkłady raczej drogeryjne.
Mam zamiar się przerzucić na podkłady z wyższej półki cenowej, ale jeszcze nie teraz .
Muszę też zmienić puder wykańczający obecny Max Factor Loose Powder transparentny mam wrażenie że zmienia kolor. Nie potrzebuję jakiegoś wielkiego matu także puder ryżowy czy bambusowy odpada. Zastanawiam się nad Wibo Fixing Powder.

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję za wszystkie rady.
Hekate1990 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 08:27   #4158
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez kasiula2612 Pokaż wiadomość
Witam,
jaki polecicie podkład, który naprawdę ładnie zatuszuje niedoskonałości?
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami i na policzkach widocznymi naczynkami. Mam też problem z wypryskami - nie jakaś tragedia, ale jednak przebarwienia są, zwłaszcza na brodzie i szyi.

Nie poświęcam na makijaż dużo czasu, nie jestem też w tym kierunku jakaś mega zdolna. Mój make up wygląda tak: podkład, puder prasowany matujący, róż do policzków, cienie/kreska, tusz.

Dlatego szukam czegoś naprawdę dobrego, a póki co wszystkie te podkłady, które krzyczą do mnie: 100 procent krycia niedoskonałości, guzik dały.

Pomóżcie proszę
Dw maximum coverage, nie jest b.ciezki wbrew pozorom tzn dla skory lzesJszy niz revlon i klasyczny dw, ale z ciezkimi podkladami trzeba popracowac, nie jest tak ze zaaplikujesz i to bedzie wygladac super. Przyda sie odrobina rozu , rozswietlacza. Trzeba tez uwazac na kolorystyke bo ciezsze podklady mniej wybaxzaja skuchy kolorystyczne. Beda one b widoczne
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 09:09   #4159
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

dla dziewczyn wyżej: może zamiast szukać mega szpachli spróbujcie pokombinować z zieloną bazą? Przebarwienia czy naczynka mi nieźle kryje i buzia wygląda od razu lepiej. Podobno ta z kryolan jest świetna, ja niestety nie miałam okazji jeszcze wypróbować. Wtedy można jakiś lżejszy podkład, żeby tak nie katować cery, a to co jeszcze będzie prześwitywać korektorem, na koniec puder.


ja jeszcze raz bym chciała zapytać o podkład podobny do Laury Mercier Smooth Finish, może komuś przez ten czas wpadło w ręce coś przypominającego go konsystencją (czyli lekki, lejący). Doszłam do wniosku, że są dni kiedy nie potrzebuje aż tak ładnie wyglądać a poważnie trochę mi go szkoda używać, kiedy lecę do sklepu albo załatwić jakieś sprawy na mieście czy uczelni i nie muszę wyglądać 'perfekcyjnie'
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 09:35   #4160
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Używam Revlona CS 150 buff, podkład idealny, kolor też, niestety przesusza mnie. Znacie jakiś odpowiednik o bardzo podobnej formule, ale lepszym działaniu? Niestety na EL Double Wear mnie nie stac
Ale używasz do tłustej czy do suchej skóry? Bo mają trochę inne składy. Ja wolę ten do suchej, który nie przesusza.
Cytat:
Napisane przez angmik Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, ja jeszcze raczkuje na wizaz.
Aczkolwiek nastał kryzys w moim makijażu.
Mianowicie skończył mi się mój podkład.. z MAC - Matchmaster.
Wcześniej używałam podkładu z Clinique i byłam mu wierna. Even Better. Oprócz tego mam też puder z Clinique i brązer.


Do demakijażu zawsze używałam produktów z linii demakijażowej Sephora. Tonik i mleczko. Jednak na święta dostałam płyn miceralny z czegoś na M. Z krem do twarzy w zestawie i zaczęłam to stosować. Mój nos przypomina teraz skorupe. Jest na nim ogrom płatów skóry które odchodzą. Nie wygląda to zbyt fajnie. I nie czuję się komfortowo. Wręcz przeciwnie..


Odwiedziałam dzisiaj Sephore szukając ratunku. Pani od Lancome zaproponowoała mleczko z "jej" firmy abym spróbowała go samego stosować (bez toniku) tak z tydzień i zobaczyć czy skóra jest nawilżona. Zaproponowała makijaż podkładem z Lancome. Przed tym nałożyła mi krem z kolekcji HYDRA. I powiedziała, że ten krem powinno się wklepywać a moja twarz go wchłania co oznacza, że potrzebuje nawilżenia. Nałożyła mi po tym podkład z Lancome nie pamiętam jaki i strasznie się po nim świeciłam i kolor był według mnie na świetle dziennym zbyt pomarańczowy.




Czy możecie polecić jakiś podkład który będzie kryjący, matujący a nie będzie wysuszał mi skóry? Może być z "górnej półki". Mam cere podatną na wypryski i nie wiem czy to prawda czy sobie to wmawiam. Ale podkłady typu maybeline, max factor powodują na mojej twarzy wypryski i syfy ..
Nie jestem pewna czy przy suchej skórze matujący podkład to dobry pomysł. Matujące mają zwykle alkohol i/lub kwas salicylowy wiec wysuszają bardziej. Najlepiej kup sobie peeling enzymatyczny, sprawdź czy tonik który masz ma alkohol i kup sobie taki bez alkoholu (w składzie rzeczy z końcówką -ol). Do tego dobry krem i nie będziesz miała problemu z nosem.
Na twoim miejscu szukałabym podkladu kryjącego, a do matowania skóry kupiła dobry puder.
Z tych co używałam to srednio kryjący jest MUFE ultra HD, revlon CS do cery suchej.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 12:31   #4161
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Widzę, że większość osób pyta o kryjące podkłady, więc ja się wybiję

Szukam czegoś, co będzie mieć lekkie max średnie krycie, bo nie mam dużo do zakrycia - pojedyncze naczynka, wyrównanie kolorytu i to raczej tyle. Problem w tym, że wymagania są duże, bo szukam podkładu, który:

- jest niewidoczny na skórze, a mam cerę suchą i mimo dobrego kremu pod wszelkie podkłady mające tendencje bycia widocznymi u mnie są widoczne 2x, nienawidzę jak coś zbierze się w zmarszczkach mimicznych, jest zbyt pudrowe czy np. podkreśla pory, ogólnie szukam czegoś z jak najnaturalniejszym wykończeniem, ale...

- podkład nie może mieć też typowo tłustego wykończenia, bo takie po prostu schodzą z każdym dotknięciem skóry, a powinien być też dość długotrwały (nie poprawiam makijażu za dnia)

- ma tonację żółtą ewentualnie beżową ale nic chłodnego, nie musi mieć bardzo jasnych odcieni bo nie jestem bladziochem

- super by było jakby miał satynowe wykończenie

Ktoś coś zna? Może być drogeryjny jak i marki seletywnej, jak znajdę dobry to cena nie ma większego znaczenia o ile nie będzie kosztował milionów
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 16:42   #4162
agatka36
Zadomowienie
 
Avatar agatka36
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 388
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Hekate1990 Pokaż wiadomość
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.



Właśnie tego się obawiam że będzie przesuszał.
Obecnie używam Healthy Mix jestem zadowolona, ale chcę jakiejś odmiany. Zastanawiam się też nad nowym L'Oreal True Mach, chyba że możecie polecić jakieś inne ciekawe podkłady raczej drogeryjne.
Mam zamiar się przerzucić na podkłady z wyższej półki cenowej, ale jeszcze nie teraz .
Muszę też zmienić puder wykańczający obecny Max Factor Loose Powder transparentny mam wrażenie że zmienia kolor. Nie potrzebuję jakiegoś wielkiego matu także puder ryżowy czy bambusowy odpada. Zastanawiam się nad Wibo Fixing Powder.

Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuję za wszystkie rady.
Wibo Fixing Powder mam, oceniłabym na 7/10, ale mam tłusta strefę T i potrzebuję mocnego matu, więc u Ciebie powinien się sprawdzić





Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
dla dziewczyn wyżej: może zamiast szukać mega szpachli spróbujcie pokombinować z zieloną bazą? Przebarwienia czy naczynka mi nieźle kryje i buzia wygląda od razu lepiej. Podobno ta z kryolan jest świetna, ja niestety nie miałam okazji jeszcze wypróbować. Wtedy można jakiś lżejszy podkład, żeby tak nie katować cery, a to co jeszcze będzie prześwitywać korektorem, na koniec puder.

Myślałam o zielonej bazie na większe wyjścia, ale tak na codzień?




Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ale używasz do tłustej czy do suchej skóry? Bo mają trochę inne składy. Ja wolę ten do suchej, który nie przesusza.

Nie jestem pewna czy przy suchej skórze matujący podkład to dobry pomysł. Matujące mają zwykle alkohol i/lub kwas salicylowy wiec wysuszają bardziej. Najlepiej kup sobie peeling enzymatyczny, sprawdź czy tonik który masz ma alkohol i kup sobie taki bez alkoholu (w składzie rzeczy z końcówką -ol). Do tego dobry krem i nie będziesz miała problemu z nosem.
Na twoim miejscu szukałabym podkladu kryjącego, a do matowania skóry kupiła dobry puder.
Z tych co używałam to srednio kryjący jest MUFE ultra HD, revlon CS do cery suchej.
Do tłustej, bo mam mieszaną - policzki troszkę suche (nakładam tam mało podkładu), a strefę T tłustą. Myślałam nad wersją do suchej skóry, ale boję się, że będzie mniej trwały lub też będzie przesuszał
__________________
Aparatka od 6/05/2016
agatka36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-11, 16:44   #4163
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez agatka36 Pokaż wiadomość
Do tłustej, bo mam mieszaną - policzki troszkę suche (nakładam tam mało podkładu), a strefę T tłustą. Myślałam nad wersją do suchej skóry, ale boję się, że będzie mniej trwały lub też będzie przesuszał
Ja mam ogólnie suchą, ale jak używałam retinolem to strefa T mi się pezetluszczala to najlepszy zawsze był revlon do suchej. Ma lżejszą konsystencję i nie wysuszał mnie w ogóle.
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-16, 22:37   #4164
izzy93
Raczkowanie
 
Avatar izzy93
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Ja też miałam kiedyś duży problem z cerą pani doktor poleciła mi La roche posay toleriane teint są dwa rodzaje dla cery suchej i tłustej ja miałam ten drugi i w 100% dawał radę a miałam tego sporo
A no i do tego ładnie matuje
izzy93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-17, 00:11   #4165
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Naprawdę dobrze kryjący podkład

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Szpachla bazująca na parafinie? Moim zdaniem robisz cerze straszne kuku.
Wo true! Dobrze prawisz.Prawie kazdy podkład lepszy od takiego parafinowego lepiszcza.

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:02 ----------

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Widzę, że większość osób pyta o kryjące podkłady, więc ja się wybiję

Szukam czegoś, co będzie mieć lekkie max średnie krycie, bo nie mam dużo do zakrycia - pojedyncze naczynka, wyrównanie kolorytu i to raczej tyle. Problem w tym, że wymagania są duże, bo szukam podkładu, który:

- jest niewidoczny na skórze, a mam cerę suchą i mimo dobrego kremu pod wszelkie podkłady mające tendencje bycia widocznymi u mnie są widoczne 2x, nienawidzę jak coś zbierze się w zmarszczkach mimicznych, jest zbyt pudrowe czy np. podkreśla pory, ogólnie szukam czegoś z jak najnaturalniejszym wykończeniem, ale...

- podkład nie może mieć też typowo tłustego wykończenia, bo takie po prostu schodzą z każdym dotknięciem skóry, a powinien być też dość długotrwały (nie poprawiam makijażu za dnia)

- ma tonację żółtą ewentualnie beżową ale nic chłodnego, nie musi mieć bardzo jasnych odcieni bo nie jestem bladziochem

- super by było jakby miał satynowe wykończenie

Ktoś coś zna? Może być drogeryjny jak i marki seletywnej, jak znajdę dobry to cena nie ma większego znaczenia o ile nie będzie kosztował milionów

Chanel vitalumiere aqua? armaniusz Luminous Silk, Bobbi Brown Skon Foundation, Clarins skin ilusion ( tu krycie nieco wieksze, Sheer z Shiseido, Face and Body Make up forever

---------- Dopisano o 01:11 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
dla dziewczyn wyżej: może zamiast szukać mega szpachli spróbujcie pokombinować z zieloną bazą? Przebarwienia czy naczynka mi nieźle kryje i buzia wygląda od razu lepiej. Podobno ta z kryolan jest świetna, ja niestety nie miałam okazji jeszcze wypróbować. Wtedy można jakiś lżejszy podkład, żeby tak nie katować cery, a to co jeszcze będzie prześwitywać korektorem, na koniec puder.


ja jeszcze raz bym chciała zapytać o podkład podobny do Laury Mercier Smooth Finish, może komuś przez ten czas wpadło w ręce coś przypominającego go konsystencją (czyli lekki, lejący). Doszłam do wniosku, że są dni kiedy nie potrzebuje aż tak ładnie wyglądać a poważnie trochę mi go szkoda używać, kiedy lecę do sklepu albo załatwić jakieś sprawy na mieście czy uczelni i nie muszę wyglądać 'perfekcyjnie'
Podpisuje sie obiema lapkami pod pierwsza czescia wypowiedzi( na druga nie znam odpowiedzi) , wydaje mi sie również że wiele kobiet błędnie myśli ze potrzebuje więlszego krycia niż faktycznie potrzebuje.

Nie mowie ze ciezkie podklady( long lastingi) sa złe. Sa przydatne. Trwałe . Pieknie tworza tlo dla makijazu wieczorowego i ratuja w awaryjnych sytuacjach ale jednak mimo wszystko widac je bardziej. Bardziej obciazaja skóre. Maja z reguły bardziej ryzykowny skład ( choć te rozświetlajace w sumie pełne są silikonów)
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-20, 18:50   #4166
ktfab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 93
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

cześć widzę, że jesteś dobra w tym temacie - mam pytanie, czy masz do polecenia jakis fixer do twarzy ? mam tłustą cerę i każdy mi zapycha - a makijaż syzbko mi się rozpływa z twarzy - myślałam właśnie o fixerze, ale już się trochę zraziłam do własnych poszukiwań
ktfab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-21, 18:19   #4167
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Estee Lauder DW czy MAP? lub inny podkład trwały

Witam, nie wiedziałam postów ani na forum, ani na blogu, które porównałyby Estee Lauder DW i MAP.
Czy, któreś z Was, która używała oba te podkłady, mogłaby napisać krótkie porównanie ich?
Dotychczas używałam MAP i nie wiem czy warto zmienić go na EL DW.
Chyba, że polecacie coś trwalszego od Make-up Atelier Paris?
Zależy mi na efekcie gładkiej skóry, która wygląda idealnie kilka godzin.
Niestety MAP dziwnie zaczął mnie postarzać, bardzo podkreśla zmarszczki mimiczne, dla tego też postanowiłam coś zmienić.
Prosiłabym więc Was o pomoc, potrzebuję koloru na poziomie MAP 4Y.
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-21, 21:27   #4168
luskabrrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

dziewczyny... polecicie jakiś krem do cery naczynkowej i alergicznej?
luskabrrr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 07:42   #4169
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez ktfab Pokaż wiadomość
cześć widzę, że jesteś dobra w tym temacie - mam pytanie, czy masz do polecenia jakis fixer do twarzy ? mam tłustą cerę i każdy mi zapycha - a makijaż syzbko mi się rozpływa z twarzy - myślałam właśnie o fixerze, ale już się trochę zraziłam do własnych poszukiwań
Ja uzywam fixera Clarins, to bardzo delikatny produkt a niezzle utrwala
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-22, 15:59   #4170
Claudelle
Przyczajenie
 
Avatar Claudelle
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 12
Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny Mam cerę tłustą, rozszerzone pory w strefie T. Obecnie używam podkładu Loreal True Match w odcieniu W1, jednak nie podoba mi się to, że w ciągu dnia znacznie ciemnieje. Szukam podkładu, który byłby tak samo jasny i bardzo żółty jak on, ale żeby nie ciemniał. Ciężkie podkłady zdecydowanie odpadają.
Claudelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-23 20:15:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.