Jak odchudzic moja mame??? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-28, 18:08   #1
mrotka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11

Jak odchudzic moja mame??? :)


Od jakiegos czasu probuje odchudzic moja mame bo ma troszke za duzy brzuszek... Ale probuje i nie moge. Kupilam jej cos w stylu "Sauna Solution" co sie nazywa "Sauna Space" i choc moze dziala to na gole oko rezultatow nie widac... A moja mama ma problemy z biodrami i nie moze wykonywac za duzych cwiczen fizycznych... Poza tym nie moze sie powstrzymac od jedzenia Pomocyyyy!!!! Wiem ze potrzebuje diety i cwiczen ale co dalej???
mrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 00:16   #2
kajka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 218
Dot.: Jak odchudzic moja mame??? :)

Jak twoja mama sie nie zmotywuje do zmiany stylu życia to ty sama niestety nic nie osiagniesz.....wiem to po sobie, dopóki sama nie zechciałam być szczupła, dopóty czcze gadanie rodzinki spływało po mnie jak woda. Ja mam w sumie za soba 25 kg, wiele lat mek z odchudzaniem z róznym efektem i uwazam , że najlepsza metoda jest po prostu zmiana nawyków zywieniowych. Jadanie kilka razy dziennie 5- 6 razy niewielkich, dobrze skomponowanych posiłków- które dadza energie, witaminy, ale nie będa bombą kaloryczna same w sobie. Wykluczyc słodycze (ale raz w tygodniu dozwolone), białe pieczywo najlepiej ciemne razowe, raz na jakis czas mozna białe). Z tym, że to zalezy od organizmu - jeden tyje monstrualnie od chleba (jak ja), inny od słodyczy, jeszcze inny od ziemniaków. Ja codziennie pozwalam sobie na powidła sliwkowe włsnej roboty - maja mało cukru i nie tyję a chudne. Grunt to własnie dobrze skomponowane posiłki. ie wolno się głodzić ABSOLUTNIE!!!! Codzinnie szklanka mleka (ja pije 1,5%) , codzinnie jogurt - nie musi byc odtłuszczony ani bez cukru - to moje zdanie- dieta nie ma byc katorga a zmiana stylu zycia. Do jogurtu np. z owoców lesnych mozna dodac 2 łyżeczki otrebów sliwkowych granulowanych - bardzo smaczne, a świetnie wpływa na metabolizm. Zero zwykłego cukru - zastapić słodzikiem. Ograniczyć tłuszcze- zupy na kostkach rosołowych. Propozycja obiadu - zupa na kostce rosołowej - ja gotuje na niej wszystkie - warzywne, krupnik, pomidorowa, z burakami etc. na drugie danie kawał nietłustego mięsa, albo jak nie ma zupy to mięso plus kuuuuupa surówki plus np. ryż z pieczarkami albo 1 ziemniak (niektórzy uwazaja, by nie łaczyc białka z weglowodanami - ja łacze a i tak chudne, najwyżej nie musisz dodawac tego ziemniaka czy ryzu). Goraco polecam chudy twaróg , pyszne a niskokaloryczne kanapki sa własnie z pieczywa obłozonego grubo takim serem z dwoma plastarmi pomidora i cebulą. Żółte i topione sery odradzam, są bardzo kaloryczne, ale raz na jakiś czas można zjeśc. Chuda szynka, chude mięso,.warzywa, 2- 3 owoce, pieczywo chrupkie i razowe, jajka, ryby, mleko, jogurty - to produkty - które komponujac w mądry sposób dadza w efekcie spadek na wadze. Ale spadek , który nie zrujnuje zdrowia i nie pozbawi włosów. Do tego aktywnośc fizyczna, codzinny półgodzinny spacer i 20 minut na rowerku stacjonarnym to juz bardzo duzo dla osoby, która nigdy nie ćwiczyła. Pozdrawiam.
kajka216 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 00:21   #3
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Jak odchudzic moja mame??? :)

Jeśli chodzi o sauna solution - to jedna wielka bujda, niestety Wypocona zostaje woda - nie tłuszcz. Twoja mama powinna zrezygnować z pieczywa, nie łączyć ziemniaków z mięsem (oczywiście jeść tylko chude), nie jeść po 18. Moja dzięki temu NA STAŁE schudła koło 10 kg. Życzę powodzenia
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-29, 19:11   #4
callena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 157
Dot.: Jak odchudzic moja mame??? :)

albo zrob jej to co ja zrobilam - kupcie rowerek stacjonarny. moja mam ma bardzo powazne problemy z biodrami i okolica i lekarz jej wrecz zaliecil jazde ale z 0!!!! obciazeniem. moze ruch ja tak zmotywuje, ze sama cos zacznie robic...no chyba ze masz chec sie z nia zapisac na jakis aerobic
callena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.