Wakacje w grecji. Jaki koszt? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 18:24   #1
Czarek1324
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1

Wakacje w grecji. Jaki koszt?


Witam. Chcielibyśmy z przyjaciółmi tego lata jechać do Grecji. Słyszałem, że można tam spędzić tydzień fajnych wakacji za naprawdę nie wielkie pieniądze. Chciałbym dowiedzieć się więcej np. o cenach hoteli/domków, czy wyżywienia. Gdzie najlepiej się wybrać, aby w miarę możliwości było jak najtaniej?
Czarek1324 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 09:55   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

jak najtaniej to raczej nie grecja .
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-16, 09:52   #3
201604280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 854
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Ja też pomyślałam o Grcecji na jakiś wypad-jest kryzys,wiec ceny napewno pospadały
201604280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 14:00   #4
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez Czarek1324 Pokaż wiadomość
Witam. Chcielibyśmy z przyjaciółmi tego lata jechać do Grecji. Słyszałem, że można tam spędzić tydzień fajnych wakacji za naprawdę nie wielkie pieniądze. Chciałbym dowiedzieć się więcej np. o cenach hoteli/domków, czy wyżywienia. Gdzie najlepiej się wybrać, aby w miarę możliwości było jak najtaniej?
myslales tez o Krecie czy tylko kontynent Cie itneresuje?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 17:05   #5
mela14kosmo
Rozeznanie
 
Avatar mela14kosmo
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Berlin/ Torzym/Szczecin
Wiadomości: 600
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Ceny w Grecji nie pospadały. Polecam Kretę a jeśli chcesz np. samochodem to riwierę albo chalkidiki. Tanio raczej nie będzie . Przykładowe ceny
przyprawy 1.10 euro
woda 0.30 euro
ser feta 4.00 euro
oliwki 3.90 euro
pistacje 3.60 euro za malutką torebkę
balsam grecki do ciała 8.60 euro
pizza z pomidorami 4 euro
hamburger 4 euro
cola 1 euro
frapee czyli zimna kawa od 1.1 do 3.60 euro
ręcznik 6 -7 euro
pokój za dobę 30 euro
naleśniki 3.60 euro
mydełko naturalne 1.40 euro
pocztówka 0.60 euro

Pomimo cen Grecja jest śliczna i polecam Ci ją. Warto nie żałować kasy i dobrze się wybawić. Jeśli jedziesz na hb lub tylko do apartamentu to na plaży leżaki też kosztują od 4 euro do 8 euro za komplet. Byłam w Grecji kilkanaście razy najczęściej na zjazdach młodych naukowców i odnoszę wrażenie że im bardziej pogłębia się kryzys tym ceny idą w górę.
mela14kosmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 18:17   #6
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Odp: Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez mela14kosmo Pokaż wiadomość
Ceny w Grecji nie pospadały. Polecam Kretę a jeśli chcesz np. samochodem to riwierę albo chalkidiki. Tanio raczej nie będzie . Przykładowe ceny
przyprawy 1.10 euro
woda 0.30 euro
ser feta 4.00 euro
oliwki 3.90 euro
pistacje 3.60 euro za malutką torebkę
balsam grecki do ciała 8.60 euro
pizza z pomidorami 4 euro
hamburger 4 euro
cola 1 euro
frapee czyli zimna kawa od 1.1 do 3.60 euro
ręcznik 6 -7 euro
pokój za dobę 30 euro
naleśniki 3.60 euro
mydełko naturalne 1.40 euro
pocztówka 0.60 euro

Pomimo cen Grecja jest śliczna i polecam Ci ją. Warto nie żałować kasy i dobrze się wybawić. Jeśli jedziesz na hb lub tylko do apartamentu to na plaży leżaki też kosztują od 4 euro do 8 euro za komplet. Byłam w Grecji kilkanaście razy najczęściej na zjazdach młodych naukowców i odnoszę wrażenie że im bardziej pogłębia się kryzys tym ceny idą w górę.
19 ejro za 2 piwa i jeden dobry obiad ze swieza ryba.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 09:09   #7
mela14kosmo
Rozeznanie
 
Avatar mela14kosmo
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Berlin/ Torzym/Szczecin
Wiadomości: 600
Dot.: Odp: Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
19 ejro za 2 piwa i jeden dobry obiad ze swieza ryba.
Ja za sałatkę z kurczakiem moją ukochaną i dwa soki z pomarańczy to płaciłam 13 euro. Piwo fix to koszt. 3 euro za puszkę i są te smakowe często w promocji 3 za 2
mela14kosmo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-15, 14:17   #8
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Ja osobiście uwielbiam Grecję i najchętniej pojechałabym na wszystkie wyspy pokolei Za pierwszym razem byliśmy na Thassos za maleńkie pieniądze bo jakieś 1080 zl na osobe (2 posiłki, lot z Warszawy) w malutkim hoteliku Astris (albo Astrid) Sun. Pokoje skromne, ale POLECAM. Jedzenie smaczne, ceny niskie, plaże śliczne...jedyny minus taki, że do najbliższego miasta było 15-20 km a takto nic. Ale ludki wynajmowały samochody, są taksówki i autobusy - można przeżyć.

Za drugim razem byliśmy na Korfu, z opcją all za chyba 1700/os w bardziej turystycznej miejscowości. Hotel bez rewelacji, na szczęscie udało nam się wywalczyć lepszy pokój, bo dostaliśmy widok na mur plus mokre ściany do połowy wysokości. Acha hotel nazywał się Panorama miejscować Sidari.

W tym roku Rodos albo Zakhyntos.

Także czytaj opinie, bo nie zawsze niska cena = gorsze wakacje. Polecam też poczekać na opcję last minute.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016


Edytowane przez CoffeeMonster
Czas edycji: 2014-05-15 o 14:18
CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 14:38   #9
KaskaPacka70
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 109
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja osobiście uwielbiam Grecję i najchętniej pojechałabym na wszystkie wyspy pokolei Za pierwszym razem byliśmy na Thassos za maleńkie pieniądze bo jakieś 1080 zl na osobe (2 posiłki, lot z Warszawy) w malutkim hoteliku Astris (albo Astrid) Sun. Pokoje skromne, ale POLECAM. Jedzenie smaczne, ceny niskie, plaże śliczne...jedyny minus taki, że do najbliższego miasta było 15-20 km a takto nic. Ale ludki wynajmowały samochody, są taksówki i autobusy - można przeżyć.

Za drugim razem byliśmy na Korfu, z opcją all za chyba 1700/os w bardziej turystycznej miejscowości. Hotel bez rewelacji, na szczęscie udało nam się wywalczyć lepszy pokój, bo dostaliśmy widok na mur plus mokre ściany do połowy wysokości. Acha hotel nazywał się Panorama miejscować Sidari.

W tym roku Rodos albo Zakhyntos.

Także czytaj opinie, bo nie zawsze niska cena = gorsze wakacje. Polecam też poczekać na opcję last minute.
Hm ja za tydzień w chani (na Krecie) zapłaciłam jakieś 100-1200 J tanie loty, tani apartament, było bosko!
KaskaPacka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 21:50   #10
BieniekI
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 276
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja osobiście uwielbiam Grecję i najchętniej pojechałabym na wszystkie wyspy pokolei Za pierwszym razem byliśmy na Thassos za maleńkie pieniądze bo jakieś 1080 zl na osobe (2 posiłki, lot z Warszawy) w malutkim hoteliku Astris (albo Astrid) Sun. Pokoje skromne, ale POLECAM. Jedzenie smaczne, ceny niskie, plaże śliczne...jedyny minus taki, że do najbliższego miasta było 15-20 km a takto nic. Ale ludki wynajmowały samochody, są taksówki i autobusy - można przeżyć.

Za drugim razem byliśmy na Korfu, z opcją all za chyba 1700/os w bardziej turystycznej miejscowości. Hotel bez rewelacji, na szczęscie udało nam się wywalczyć lepszy pokój, bo dostaliśmy widok na mur plus mokre ściany do połowy wysokości. Acha hotel nazywał się Panorama miejscować Sidari.

W tym roku Rodos albo Zakhyntos.

Także czytaj opinie, bo nie zawsze niska cena = gorsze wakacje. Polecam też poczekać na opcję last minute.
My zdecydowaliśmy się na Zakynthos.Mimo, że sporo podróżujemy, na greckiej ziemi będziemy po raz pierwszy. Placilismy ok.2300 za 12 dni pobytu na wyspie w opcji All-incl wykupionej już w grudniu (first minute).Wrażeniami będziemy się dzielić tutaj: http://obierzdobrykierunek.blogspot.com
BieniekI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-13, 17:06   #11
Monaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 2
Dot.: Wakacje w grecji. Jaki koszt?

Cytat:
Napisane przez CoffeeMonster Pokaż wiadomość
Ja osobiście uwielbiam Grecję i najchętniej pojechałabym na wszystkie wyspy pokolei Za pierwszym razem byliśmy na Thassos za maleńkie pieniądze bo jakieś 1080 zl na osobe (2 posiłki, lot z Warszawy) w malutkim hoteliku Astris (albo Astrid) Sun. Pokoje skromne, ale POLECAM. Jedzenie smaczne, ceny niskie, plaże śliczne...jedyny minus taki, że do najbliższego miasta było 15-20 km a takto nic. Ale ludki wynajmowały samochody, są taksówki i autobusy - można przeżyć.

Za drugim razem byliśmy na Korfu, z opcją all za chyba 1700/os w bardziej turystycznej miejscowości. Hotel bez rewelacji, na szczęscie udało nam się wywalczyć lepszy pokój, bo dostaliśmy widok na mur plus mokre ściany do połowy wysokości. Acha hotel nazywał się Panorama miejscować Sidari.

W tym roku Rodos albo Zakhyntos.

Także czytaj opinie, bo nie zawsze niska cena = gorsze wakacje. Polecam też poczekać na opcję last minute.
Zgadzam się! Jest dużo fajnych okazji cenowych, trzeba dobrze poszperać i coś się na pewno znajdzie Jak się już raz było na którejś z greckich wysp, to nie da się już tam nie wrócić ja w tym roku kupiłam pobyt na Korfu razem z lotem za lekko ponad 500 zł (!!!) za osobę na październik. Co prawda bez wyżywienia, ale ja i mój chłopak jesteśmy zwolennikami wczesnego wstawania i ogarniania takich rzeczy na własną rękę warto poszukać mniej znanych biur podróży albo pośredników turystycznych czy jakoś tak. Polecam Grecję z czystym sumieniem!

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2015-08-13 o 22:26 Powód: reklama
Monaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-13 18:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:34.