komplikacje po czterdziestce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-09-29, 17:36   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

komplikacje po czterdziestce


Moja mama podejżała odpowiedzi jakie od was otrzymalam [img]icons/icon7.gif[/img] i też prosi o pomoc ( "...a ja? ja też, ja też!").
Sprawa jest wielce skomplikowana i co tu kryć kiepsko nam idzie [img]icons/icon9.gif[/img]

dane:

wiek: po czterdziestce
skóra: delikatna, cienka, mieszana (sucha + przetłuszczająca się= ściągnięta na policzkach a do tego rozszeżone pory w strefie T)
zwyczaje: wrażliwa ( szczypie i złości się , szczególnie po kremach typu Reti C )
problem: zmarszczki
większy problem:zaczerienienia ( od wszystkiego : dotyku,jedzenia, kosmetyków, nawet niewielkich zmian temperatury...)
jeszcze większy problem:rozszerzone naczynka

Co robić? Jak pielęgnować tak narowistą skórę? :what Czy kremy z retinolem lub retinaldehydem w ogóle wchodzą w grę?
Na razie, w wyniku eksperymentów, jedynym sympatycznym specyfikiem okazał sie być Ystheal+ pod oczy .
Pozdrawiamy
Noa z Mamą
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-01, 17:54   #2
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: komplikacje po czterdziestce HELP!HELP!

Hej wizażaki! ruszcie głowami pliz, bo moja zdezorientowana kosmetycznie mama jest strasznym smuteczkiem nad rzeczką
[img]icons/icon9.gif[/img]
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-01, 19:20   #3
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: komplikacje po czterdziestce HELP!HELP!

Pewnie to już wiecie (Ty i mama), że nie powinna używać mydła. Woda do mycia najlepiej mineralna lub przegotowana. Można też przemywać twarz naparem z siemienia lnianego lub naparem z kwiatu lipy lub, jeżeli nie ma uczulenia, z rumianku.
Na miejsca z rozszerzonymi porami może nałożyć maseczkę ściągającą, a na pozostałe partie nawilżającą lub łagodzącą.
W niektórych gabinetach kosmetycznych są zabiegi dla cery wrażliwej, podrażnionej.
Życzę powodzenia i pozdrawiam [img]icons/icon40.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-01, 21:50   #4
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: komplikacje po czterdziestce

Hej Noa ! Poczytajcie z mamą mój artykuł o cerze naczynkowej - mama powinna zacząć stosować się do zaleceń , które są tam wypisane. Kosmetyki powinna mama wybierać specjalne dla naczynkowej cery , na część środkową twarzy , w celu zwężenia rozszerzonych porów skóry można nakładać maseczkę z glinki - dla takiej wrażliwej cery polecam maseczkę z różowej glinki. Moje klientki chwalą też bardzo kosmetyki z glinką i rokitnikiem firmy Smooth - może mama spróbuje krem na naczynka z tej firmy?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-03, 19:37   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: komplikacje po czterdziestce

dziękujemy baardzo [img]icons/icon7.gif[/img]
Mama i Noa
ps. artykuły są świetne. Nie to co przepisanki z folderów wysylanych przez koncerny ,ktore uprawiają radośnie gazety dla pań.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 16:51   #6
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: komplikacje po czterdziestce

Ja też po cztwrdziestce, cera sucha, środek i czoło raczej tłustawe + rozszerzone naczynka. Tylko siąść i płakać. A jakby mało tego coraz częściej szkodzą różne specyfiki wywołując alergie (np.extremale przeciwzmarszczkowy). Powiedzialam sobie dosyć eksperymentów na mojej twarzy za moje pieniądze. Staram się używać produkty naturalne. Suchość skóry zlikwidowałam stosując do mycia twarzy rano i wieczorem napar z lipy. Bardzo to jest skuteczne. A na rozszerzone naczynka proponuję: np oliwę z oliwek lub inny olej (co kto lubi) + parę kropelek oleju z rokitnika w proporcji na ok 10 ml oliwy 4-6 kropli. Bardzo ładnie zmniejsza rozszerzone naczynka. Mnie w każdym razie pomaga. Natomiast nie mogę tego powiedzieć o żadnym gotowym kremie, który nabywałam w sklepie a przeznaczonym do cery naczynkowej. Pozdrawiam.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-29, 19:45   #7
kredka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 35
Re: komplikacje po czterdziestce

Zaciekawiła mnie ta mieszanka olejków ale gdzie można kupić olej z rokitnika, sklepy zielarskie, apteki?



margop napisał(a):

> Ja też po cztwrdziestce, cera sucha, środek i czoło raczej tłustawe + rozszerzone naczynka. Tylko siąść i płakać. A jakby mało tego coraz częściej szkodzą różne specyfiki wywołując alergie (np.extremale przeciwzmarszczkowy). Powiedzialam sobie dosyć eksperymentów na mojej twarzy za moje pieniądze. Staram się używać produkty naturalne. Suchość skóry zlikwidowałam stosując do mycia twarzy rano i wieczorem napar z lipy. Bardzo to jest skuteczne. A na rozszerzone naczynka proponuję: np oliwę z oliwek lub inny olej (co kto lubi) + parę kropelek oleju z rokitnika w proporcji na ok 10 ml oliwy 4-6 kropli. Bardzo ładnie zmniejsza rozszerzone naczynka. Mnie w każdym razie pomaga. Natomiast nie mogę tego powiedzieć o żadnym gotowym kremie, który nabywałam w sklepie a przeznaczonym do cery naczynkowej. Pozdrawiam.
kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-03-01, 06:02   #8
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: komplikacje po czterdziestce

Ja kupiłam w sklepie zielarskim. 50 ml dobrego olejku kosztuje ponad 50 zł ale warto bo i tak zużywa się bardzo powoli (po kilka kropelek). Nalezy zwracać uwagę na jakość. Ja kupuję z Laboratoriów Natury - sprawdzone.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 07:27   #9
mabor44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 266
Re: komplikacje po czterdziestce

Nakłoń mamę do wizyty u dermatologa. Przyczyny pogorszenia stanu skóry w tym wieku moga byc przeróżne. Ja sama jestem po 40 i od jakiegos czasu tez mam kłopoty z cerą. Najlepiej gruntownie się przebadać. Mocz, krew, hormony płciowe i tarczycy.
Pilegnacja najlepiej kosmetykami aptecznymi, łagodnymi dla alergików. Pozdrowienia dla Ciebie i Mamy.
mabor44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-01, 09:56   #10
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Re: komplikacje po czterdziestce

margop napisał(a):
> Ja kupiłam w sklepie zielarskim. 50 ml dobrego olejku kosztuje ponad 50 zł ale warto bo i tak zużywa się bardzo powoli (po kilka kropelek). Nalezy zwracać uwagę na jakość. Ja kupuję z Laboratoriów Natury - sprawdzone.

Jesli moge cos dodac,..... czysty olej z rokitnika tloczony na zimno (ktory czesto laczony jest z olejem z awokado) po otworzeniu ma waznosc ok. 3 miesiace, poniewaz nalezy do olejow schnacych. Po tym czasie jego wlasciwosci znacznie slabna, a moze nawet zjelczec, przy czym na dnie osadza sie gesta "papka". Jest to bardzo dobry olej, ktory polecany jest szczegolnie dla skory dojrzalej, suchej, wrazliwej.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.