Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 16:15   #1
madlen27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Post

Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!


Witam serdecznie.
Chciałabym założyć własny salon ze stylizacją paznokci i usługi makijażu. Jestem w trakcie zapisów na kurs i nie wiem od czego dalej zacząć. Lokal mam już wypatrzony , jeśli chodzi o konkurencję to w naszym mieście (15tys mieszkańców) są 3 salony i jeszcze jeden właśnie zaczyna się budować - ale pod marką jakiejś firmy więc myślę że usługi tam będą dość drogie. Ja chcę zrobić konkurencję w takim stopniu że moje ceny będą o wiele niższe od innych, nie nastawiam się na gigantyczne zarobki na początek. Później w miarę rozwoju chcę powieększyć salon o kapsułę spa i inne zabiegi typu masaże itp.
Biznes plan mam już napisany. Obecnie jeszcze pracuję jako recepcjonistka ale firma zaczyna "plajtować" i muszę zacząć myśleć o sobie.
Dlatego też proszę Was - fachowcy- O POMOC. Co mam zacząć robić, gdzie się udać
Napewno cena nie jest najważniejsza. Oprócz ceny mam w planie także system punktów - czyli np za każdą usługę klientka otrzymuje 1 punkt - i tak np przy nazbieraniu 50 pkt jest darmowa usługa gratis (jeszcze nie okreslilam jaka ona bedzie). I do tego chce wprowadzić do tego , iż każda klientka będzie mogła wypić kawę lub herbatę a codziennie będę miała dostawę świeżych ciasteczek z cukierni moich rodziców. Tak wiec klienki beda czuly sie u mnie swobodnie. Napewno powymyslam jeszcze wiele innych rzeczy - ale to w trakcie
madlen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 17:15   #2
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Jestes w trakcie zapisu na kurs -rozwin mi to bo nie zrozumialam..?
Mysle ogolnie ze pomysl masz dobry.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:53   #3
madlen27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Wiec sprawa dokładnie jest taka - mam juz napisany biznes plan, szukam teraz odpowiedniego lokalu i znalazlam wlasnie kurs i chce sie zapisac. Pozniej po tym kursie (stylizacji paznokci) chce zrobic jeszcze wizaz i makijaz. A w miare rozwoju firmy dalej bede "sie dukowac"
madlen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:56   #4
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez madlen27 Pokaż wiadomość
Wiec sprawa dokładnie jest taka - mam juz napisany biznes plan, szukam teraz odpowiedniego lokalu i znalazlam wlasnie kurs i chce sie zapisac. Pozniej po tym kursie (stylizacji paznokci) chce zrobic jeszcze wizaz i makijaz. A w miare rozwoju firmy dalej bede "sie dukowac"

Nie wiem czy kurs wizazu starczy do pracy w gabinecie..Znaczy czy te umiejetnosci.Nie lepiej zrobic szkole wizazu?
Np rok wizazu i kurs stylizacji paznokci?
Wiem ze te kursy wizazu swoja droga tez sa drogie a wiedza na nich raczej dla wlasnej wiadomosci nie dla malowania innych(uwazam ze zbyt podstawowa)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:57   #5
madlen27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Aha, i jeszcze jedno - do tej pory paznokcie robilam tylko w domu dla znajomych, szybko doszlam do wniosku ze lubie to robic i chcialabym zajmowac sie tym profesjonalnie., Dlatego tez chce zalozyc swoj wlasny biznes bo teraz, jako recepcjonistka nie odajduje sie - nie chce wiecznie sprztac kibelkow, pokoi i byc na kazde zawolanie, skakac od stanowiska do stanowiska. Tu gdzie teraz pracuje to w jednej chwili trzeba byc kelnerka, za chwile sprzataczka itp. Jedno wiem - paznokcie robie z wielka przyjemnoscia - a trzeba lubic to co sie robi , a nie rbic to co sie ma
madlen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 19:58   #6
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Cytat:
Napisane przez madlen27 Pokaż wiadomość
Aha, i jeszcze jedno - do tej pory paznokcie robilam tylko w domu dla znajomych, szybko doszlam do wniosku ze lubie to robic i chcialabym zajmowac sie tym profesjonalnie., Dlatego tez chce zalozyc swoj wlasny biznes bo teraz, jako recepcjonistka nie odajduje sie - nie chce wiecznie sprztac kibelkow, pokoi i byc na kazde zawolanie, skakac od stanowiska do stanowiska. Tu gdzie teraz pracuje to w jednej chwili trzeba byc kelnerka, za chwile sprzataczka itp. Jedno wiem - paznokcie robie z wielka przyjemnoscia - a trzeba lubic to co sie robi , a nie rbic to co sie ma

No ok ja nie mowie ze to zle.. co do paznokci ok.
Ale uwazam ze co do wizazu sam kurs nie starczy..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 20:05   #7
madlen27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 4
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Myslalam tez o szkole, ale niestety warunki mi na to nie pozwalaja. Mam coreczke i mieszkam w malej miejscowosci - a do najblizszego miasta w ktorym jest taka szkola jest 300 km. Wiec na razie moge zapomniec. Ale i tak na tych kursach nie poprzestane - napewno bede dalej doskonalic swoje umiejetnosci - po prostu musze od czegos zaczac

---------- Dopisano o 21:05 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Moze porozmawiamy na gg - bedzie prosciej (4493654)
madlen27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-07, 10:50   #8
Nastia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 115
Dot.: Chcę otworzyć salon koismetyczny-proszę o radę!

Myślę, że taki gabinet to bardzo fajna sprawa, zwłaszcza gdy w przyszłości myślisz m.in. o SPA (może łóżko do solarium czy też sauna z czasem?). Troszkę mnie przeraził ten system pkt, tzn. myślę że 50 pkt zwłaszcza na początek to jednak za dużo (50 wizyt u kosmetyczki to się jednak sporo odkłada w czasie). Przyjazna, miła atmosfera w takim gabinecie to podstawa, klientki musza kojarzyć wizytę z czymś miłym, relaksującym i oczywiście nie krępującym. Niestety nie znam się na wymogach edukacyjnych ale myślę że przydałoby się powiesić na widoku jakieś certyfikaty pozdrawiam i życzę powodzenia!
Nastia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:50.