Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 12:30   #1
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208

Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć


Mam na piszczelach stare, sprzed kilkunastu lat przebarwienia po oparzeniu słonecznym. To są takie bezkształtne brązowe plamy (niejednolite - miejscami ciemniejsze miejscami jaśniejsze), które niestety są widoczne. Mam jasną skórę i te plamy widać z daleka, giną dopiero gdy opalę resztę skóry na nogach (ale ja się nie lubię opalać).
Jak mogę się tego pozbyć? Są jakieś kremy, sera czy inne specyfiki, dzięki którym mogłabym odzyskać swój normalny kolor?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:51   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lucciola Pokaż wiadomość
Mam na piszczelach stare, sprzed kilkunastu lat przebarwienia po oparzeniu słonecznym. To są takie bezkształtne brązowe plamy (niejednolite - miejscami ciemniejsze miejscami jaśniejsze), które niestety są widoczne. Mam jasną skórę i te plamy widać z daleka, giną dopiero gdy opalę resztę skóry na nogach (ale ja się nie lubię opalać).
Jak mogę się tego pozbyć? Są jakieś kremy, sera czy inne specyfiki, dzięki którym mogłabym odzyskać swój normalny kolor?
Im starsze przebarwienie, tym trudniej się go pozbyć. Możesz próbować złuszczania kwasami lub udać się do gabinetu dermatologii estetycznej, bo nawet kosmetyczka chyba nic na to nie poradzi. Ja polecałabym też wizytę u dermatologa, na mojej skórze pojawiły się trwałe zmiany pigmentacyjne, które jednak nie są przebarwieniami po oparzeniu.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:51   #3
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Czyli: sama tego nie zrobię? Pozostaje dermatolog?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:05   #4
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez iWera Pokaż wiadomość
Tego typu problemy miała moja koleżanka i robiła kwas ferulowy w klinice laime w nowym sączu na plecy i jej pomoglo tylko to chyba potem jest róznie z opalaniem ale i tak bys tych miejsc juz nie opalala bo jesli nic a nimi nie zrobisz i zaczniesz je opalac to beda jeszcze gorsze i jeszcze trwalsze
Czy klinika laime nigdy nie nauczy sie, ze reklamy na wizazu sa platne???

Juz ktorys raz napotykam na ich nachalne i bezczelne ukryte reklamy

---------- Dopisano o 17:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Samemu nie zdzialasz za wiele, idz do dermatologa/ kosmetologa etc.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:27   #5
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

moja siostra robiła peeling kwasowy 2x i zeszło ładnie. też łydki.

Sama nic nie zdziałasz a nawet możesz sobie zaszkodzić.

Pamiętaj o używaniu wysokich filtrów na to
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:32   #6
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
moja siostra robiła peeling kwasowy 2x i zeszło ładnie. też łydki.

Sama nic nie zdziałasz a nawet możesz sobie zaszkodzić.

Pamiętaj o używaniu wysokich filtrów na to
Peeling kwasowy rozumiem u kosmetyczki, tak?
Ja się nie opalam. A poparzenia mam z dzieciństwa. Kiedyś nie przywiązywało się wagi do jakichś tam kremów z filtrem , nikt o tym nie pamiętał. No i się łydki przysmażyły a potem to jakoś nie chciało zejść. Długo nie było problemu, bo chodziłam okrągły rok w spodniach, ale teraz mam fazę na spódnice i sukienki...
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:07   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

oczywiscie z kwasami od jesieni, no chyba, ze chodzisz caly czas w dlugich spodniach. Mozna sprobowac mikrodermabrazja + kwas.

Wlasnie doczytalam, jak to poparzenie z dziecinstwa, to bedzie ciezko usunac.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 09:49   #8
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Można zrobić peeling samemu, tylko wcześniej trzeba trochę poczytać, dowiedzieć się. Kwas można zamówić na przykład na zrób sobie krem. Główną różnicą pomiędzy zabiegiem w domu i u kosmetyczki jest koszt - kilkukrotnie niższy, jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie peelingu. Przez jakiś czas po zabiegu nie wolno się opalać i trzeba stosować kremy z filtrem 50+, bo inaczej przebarwienia się utrwalą. Czy u kosmetyczki bezpieczniej? Musi być sprawdzona. Pamiętam wątek, w którym szukała porady dziewczyna, której twarz kosmetyczka poparzyła kwasem. Zawsze można popytać, kto jest dobry. W mojej mieścinie jest też salon spa i gabinet dermatologii estetycznej. To raczej tam bym się kierowała, oczywiście po przepytaniu znajomych wcześniej. A właściwie miałam zamiar się wybrać, ale postanowiłam jednak nie ufać obcym w kwestii dbania o moją twarz, już nieraz się przekonałam, że to nie jest dobry pomysł
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 10:31   #9
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Można zrobić peeling samemu, tylko wcześniej trzeba trochę poczytać, dowiedzieć się. Kwas można zamówić na przykład na zrób sobie krem. Główną różnicą pomiędzy zabiegiem w domu i u kosmetyczki jest koszt - kilkukrotnie niższy, jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie peelingu. Przez jakiś czas po zabiegu nie wolno się opalać i trzeba stosować kremy z filtrem 50+, bo inaczej przebarwienia się utrwalą. Czy u kosmetyczki bezpieczniej? Musi być sprawdzona. Pamiętam wątek, w którym szukała porady dziewczyna, której twarz kosmetyczka poparzyła kwasem. Zawsze można popytać, kto jest dobry. W mojej mieścinie jest też salon spa i gabinet dermatologii estetycznej. To raczej tam bym się kierowała, oczywiście po przepytaniu znajomych wcześniej. A właściwie miałam zamiar się wybrać, ale postanowiłam jednak nie ufać obcym w kwestii dbania o moją twarz, już nieraz się przekonałam, że to nie jest dobry pomysł
tylko,ze ciezko kupic kwas, ktory jest wykorzystany w profesjonalnym salonie. Jesli salon pracuje na dobrych kosmetykach (nie bielenda, nie norel, nie apis itp) to nie pracuje na kwasie, ktory jest dostepny dla klientow. Najczesciej jest to wysokie stezenie, dlatego taki kwas moze kupic tylko salon albo kosmetolog za okazaniem dyplomu.
A taki, ktory moze sobie klient sam kupic, ma slabsze stezenie. I tutaj to sie nie sprawdzi, bo to jest stara blizna, wiec tutaj trzeba ciezsza artylerie wyprobowac.

i zawsze bede twierdzic, zeby nie eksperymentowac z kwasem w domu i nie kupywac kwasow na allegro itp, bo tak naprawde nie wiemy co dostajemy, a kwas to nie krem.

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-06-19 o 10:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:05   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

nie, kosmetyczka jej robiła.

Nie dostaniesz sama dla siebie stężenia kwasu. Ewentualnie polecam lekarza medycyny estetycznej. Warto zainwestować.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 19:18   #11
annnia85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 35
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

mozesz sprobowac najpierw z kwasami owocowymi (ale radze poczekac do jesieni, bo teraz jest za duze slonce) jezeli nie pomoze, bo jak mowisz przebarwienia sa sprzed wielu lat, to wg mnie moze pomoc tylko laser polecam sciton. Sprawdzalam dziala.
annnia85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-19, 20:18   #12
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
tylko,ze ciezko kupic kwas, ktory jest wykorzystany w profesjonalnym salonie. Jesli salon pracuje na dobrych kosmetykach (nie bielenda, nie norel, nie apis itp) to nie pracuje na kwasie, ktory jest dostepny dla klientow. Najczesciej jest to wysokie stezenie, dlatego taki kwas moze kupic tylko salon albo kosmetolog za okazaniem dyplomu.
A taki, ktory moze sobie klient sam kupic, ma slabsze stezenie. I tutaj to sie nie sprawdzi, bo to jest stara blizna, wiec tutaj trzeba ciezsza artylerie wyprobowac.

i zawsze bede twierdzic, zeby nie eksperymentowac z kwasem w domu i nie kupywac kwasow na allegro itp, bo tak naprawde nie wiemy co dostajemy, a kwas to nie krem.
Sama raczej bym się bała eksperymentować z kwasami. Nawet z pomocą wizażu

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
nie, kosmetyczka jej robiła.

Nie dostaniesz sama dla siebie stężenia kwasu. Ewentualnie polecam lekarza medycyny estetycznej. Warto zainwestować.
Dużo?
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Można zrobić peeling samemu, tylko wcześniej trzeba trochę poczytać, dowiedzieć się. Kwas można zamówić na przykład na zrób sobie krem. Główną różnicą pomiędzy zabiegiem w domu i u kosmetyczki jest koszt - kilkukrotnie niższy, jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie peelingu.
Peeling jakiś specjalny?
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:28   #13
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Dziewczyny, nie róbcie z kwasów demonów, a z kosmetyczek pół-boginek i posiadaczek wiedzy tajemnej oczywiście,że można w domu zrobić, oczywiście koszt będzie sporo niższy przykładowo jeden zabieg w salonie to najtaniej 80-100pln, a w domu max 30pln. Mówie o zabiegach tym samym preparatem, w dokładnie tym samym stężeniu. Można w domu zrobić to zarówno taniej jak i bezpiecznie. Nie koniecznie trzeba szukać kwasu na allegro, są sklepy internetowe, mają markowe produkty. Trzeba szukać. Jest wątek o przebarwieniach, jak siade do kompa to go znajdę i zalinkuje. w każdym razie Autorko, bądź dobrej myśli, moz.a sie tego pozbyć mówi ci to była posiadaczka brunatnych plam na twarzy

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 23:31   #14
Topper
Przyczajenie
 
Avatar Topper
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
moja siostra robiła peeling kwasowy 2x i zeszło ładnie. też łydki.

Sama nic nie zdziałasz a nawet możesz sobie zaszkodzić.

Pamiętaj o używaniu wysokich filtrów na to
Dokładnie, najlepiej zdecydować się na taki zabieg.
__________________
Buty damskie sklep internetowy
Topper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 17:03   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie róbcie z kwasów demonów, a z kosmetyczek pół-boginek i posiadaczek wiedzy tajemnej oczywiście,że można w domu zrobić, oczywiście koszt będzie sporo niższy przykładowo jeden zabieg w salonie to najtaniej 80-100pln, a w domu max 30pln. Mówie o zabiegach tym samym preparatem, w dokładnie tym samym stężeniu. Można w domu zrobić to zarówno taniej jak i bezpiecznie. Nie koniecznie trzeba szukać kwasu na allegro, są sklepy internetowe, mają markowe produkty. Trzeba szukać. Jest wątek o przebarwieniach, jak siade do kompa to go znajdę i zalinkuje. w każdym razie Autorko, bądź dobrej myśli, moz.a sie tego pozbyć mówi ci to była posiadaczka brunatnych plam na twarzy

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
Kosmetyczki nie mają wiedzy tajemnej, ale bez nauki mają jej wiecej niz przecietny człowiek (nawet przeczytajacy wizaz) Ludzie z branzy maja tez doswiadczenie. Nie we wszystklich profesjonalnych sklepach zwykły Kowalski może zrobić zakupy. Profesjonalne kwasy typy medi derma są zarezerwowane dla lekarzy/ kosmetologów itd. Inne produkty też są na licencję kosmetyczną, lekarska. Co do cen, są różne to fakt- z tym że wiele zależy od miasta (w większych wszystko jest droższe- czynsz, woda...). Ja znam salony gdzie zabiegi z kwasami zaczynaja się od 30zł, z tym, że to małe miasta.

Do autorki: mi by było osobiscie szkoda pieniedzy na kwasy domowe, kremy rozjasniajace, lepiej (wg mnie) zapłacic konkretną sumę, ale raz.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Można zrobić peeling samemu, tylko wcześniej trzeba trochę poczytać, dowiedzieć się. Kwas można zamówić na przykład na zrób sobie krem. Główną różnicą pomiędzy zabiegiem w domu i u kosmetyczki jest koszt - kilkukrotnie niższy, jeżeli zdecydujemy się na samodzielne wykonanie peelingu. Przez jakiś czas po zabiegu nie wolno się opalać i trzeba stosować kremy z filtrem 50+, bo inaczej przebarwienia się utrwalą. Czy u kosmetyczki bezpieczniej? Musi być sprawdzona. Pamiętam wątek, w którym szukała porady dziewczyna, której twarz kosmetyczka poparzyła kwasem. Zawsze można popytać, kto jest dobry. W mojej mieścinie jest też salon spa i gabinet dermatologii estetycznej. To raczej tam bym się kierowała, oczywiście po przepytaniu znajomych wcześniej. A właściwie miałam zamiar się wybrać, ale postanowiłam jednak nie ufać obcym w kwestii dbania o moją twarz, już nieraz się przekonałam, że to nie jest dobry pomysł
W domu mozna robic sobie niskie/ srednie stezenia, w gabinecie są wysokie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 19:51   #16
Roxy1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Słuchaj zabieg z kwasami będzie najbardziej trafiony. Tylko patrząc co się dzieje za oknem wstrzymałabym się do września lub października. Kwasy są najbardziej efektywnym zabiegiem jeśli chodzi o przebarwienia, możesz bawić się w laser ale te zabiegi są bardziej kosztowne. Teraz kwasy medyczne u lekarza na małą powierznię powinny kosztować nie więcej niż 200 - 250z.ł Zależy do jakiego gabinetu trafisz.
Roxy1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 19:59   #17
Nata1989
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 18
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Moja znajoma kiedys robiła zabieg ktory nazywal sie Spot Peel , miala rewelacyjne efekty a przebarwienia koszmarne po ciąży. Ale z tego co wiem to mozna go robic tylko jesienia i wiosna no i nie wiem czy nadaje sie na ciało...
Nata1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 09:35   #18
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

No to ja zdobędę tajemną wiedzę w czasie wakacji, zamówię kwas tutaj (http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/c/Kwasy-hydroksylowe/15) i będę złuszczać sobie twarz. Ale chyba macie rację z mocniejszymi stężeniami. W moim mieście (średniomałe) zabiegi na twarz zaczynają się od około 100 złotych, raczej ponad. O tych na inne części ciała nie piszą. Pytanie tylko, czy kosmetyczka będzie kosmetyczką, czy kosmetolożką. Chociaż nie wiem, jak wygląda kształcenie kosmetyczek.

Miałam na myśli peeling kwasowy. Na co byś się nie zdecydowała, życzę Ci powodzenia
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 17:28   #19
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
No to ja zdobędę tajemną wiedzę w czasie wakacji, zamówię kwas tutaj (http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/c/Kwasy-hydroksylowe/15) i będę złuszczać sobie twarz. Ale chyba macie rację z mocniejszymi stężeniami. W moim mieście (średniomałe) zabiegi na twarz zaczynają się od około 100 złotych, raczej ponad. O tych na inne części ciała nie piszą. Pytanie tylko, czy kosmetyczka będzie kosmetyczką, czy kosmetolożką. Chociaż nie wiem, jak wygląda kształcenie kosmetyczek.

Miałam na myśli peeling kwasowy. Na co byś się nie zdecydowała, życzę Ci powodzenia
Nikt nie mowi, ze to tajemna wiedza
A tu nie wiem o co chodzi ?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 21:12   #20
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

kosmetyczka-> po kursach, szkoleniach itp
kosmetolog-> po studiach

moja siostra w mieście gdzie wszystko droższe niż Warszawa.. za 3 zabiegi płaciła 200zł.

Osobiście mimo tego iż od semestru coś tam wiem na ten temat w życiu bym się nie podjęła mocniejszego stężenia w kontakcie ze skórą. I nie na darmo wprowadzają ograniczenia.

Zasadniczo jak taka kosmetyczka nie pomoże to na 100% lekarz. Z tym, że tu może być potrzebna wizyta na oddziale i złuszczanie może trać nawet pół roku.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 07:13   #21
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

kosmetycza czy kosmetolog - wykona zabieg kwasem, zadna filozofia.
Obie moga zrobic dobrze, ale moga Ci tez spieprzyc sprawe. Nie ma reguly.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 09:46   #22
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

ja bym jednak bardziej zaufała kosmetologowi niż kosmetyczce.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 11:20   #23
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
A ja jednak najbardziej ufam samej sobie i wiem,że skoro gęba/ciało jest moje to zrobie wszystko,żeby sobie nie zaszkodzić, za to kosmetyczka czy nawet lekarz, to tylko inny człowiek, może spartolic jak każdy. Oczywiście ja też moge spartolic po prostu wiem, że jak sama coś robie, to ewentualne pretensje moge mieć jedynie do siebie, gdy zabieg sie nie powiedzie. A co do stężeń-nikt nie zaczyna od wysokich,zawsze trzeba skórę przygotować, wiec czy to w domu, czy w salonie- pierwsze zabiegi robi sie na niższych, czytaj-powszechnie dostępnych stężeniach.
Oczywiście każdy niech robi jak uważa, ja wolę sama sobie pomoc niż bulic kase za to, że ktoś inny ma salon,a ja tylko łazienkę w mieszkaniu
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2013-06-22 o 11:27
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 17:30   #24
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

czyli zęby piaskujesz sama, cytologię pobierasz sama i jak złapiesz jakiegoś bakcyla też się za to sama bierzesz bo po co iść do kogoś kto się o tym uczył skoro Ty jesteś mądrzejsza.

Nie odpisuj bo szkoda klawiatury.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 18:15   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
kosmetyczka-> po kursach, szkoleniach itp
kosmetolog-> po studiach

moja siostra w mieście gdzie wszystko droższe niż Warszawa.. za 3 zabiegi płaciła 200zł.

Osobiście mimo tego iż od semestru coś tam wiem na ten temat w życiu bym się nie podjęła mocniejszego stężenia w kontakcie ze skórą. I nie na darmo wprowadzają ograniczenia.

Zasadniczo jak taka kosmetyczka nie pomoże to na 100% lekarz. Z tym, że tu może być potrzebna wizyta na oddziale i złuszczanie może trać nawet pół roku.
Kosmetyczka moze byc po studium.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 21:01   #26
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
ja bym jednak bardziej zaufała kosmetologowi niż kosmetyczce.
ja jestem kosmetyczka ( 2 lata szkoly+ szkolenia, nie tylko w PL), a kwasy i zabiegi laserowe sa moim konikiem. Jak na razie nikomu nie sprawilam piekla na twarzy i sporo mam stalych klientow, wlasnie glownie na te zabiegi

A kwasy to mi sie snia po nocach, tak je uwielbiam
Nawet mezczyzni przychodza, wiec nie jest zle, przynajmniej ze mna

Jesli chcesz sprawdzic kompetencje, wiedze kosmetyczki to wystarczy zadac jakies pytanie, na ktore Ty znasz odpowiedz. Np czy kobieta w ciazy lub karmiaca moze miec robione zabiegi z kwasem.
No i przychodzac do kosmetyczki, wazne, zebys zwrocila uwage czy przed zabiegiem z Toba rozmawia, jesli nie to czy wypelniasz cos takiego jak karte klienta. Jesli wypelniasz, to czy pozniej ja czyta czy odklada na bok i zabiera sie do pracy. Jesli nie ma wczesniej rozmowy, nie jest zainteresowana czy zazywasz leki/chorujesz/czy mialas wczesniej jakies zabiegi kosmetyczne/kiedy ostatnio byl jakikolwiek robiony zabieg itp itd to szukaj innej kosmetyczki

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
czyli zęby piaskujesz sama, cytologię pobierasz sama i jak złapiesz jakiegoś bakcyla też się za to sama bierzesz bo po co iść do kogoś kto się o tym uczył skoro Ty jesteś mądrzejsza.

Nie odpisuj bo szkoda klawiatury.
ubieglas mnie

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-06-22 o 20:55
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 00:18   #27
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Re: Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość
czyli zęby piaskujesz sama, cytologię pobierasz sama i jak złapiesz jakiegoś bakcyla też się za to sama bierzesz bo po co iść do kogoś kto się o tym uczył skoro Ty jesteś mądrzejsza.

Nie odpisuj bo szkoda klawiatury.
Taaa.. bo do pobrania cytologii czy do leczenia/piaskowania zębów wystarczą narzędzia/instrumenty dostępne w każdym domu...proszę Was dziewczyny nie róbcie z zabiegów kwasami jakiegoś cudownego i wyjątkowo trudnego, wymagającego niewiadomo jakiej szkoły zabiegu. to nie są zabiegi do których niezbedny jest specyficzny sprzęt. Nie róbcie z innych Wizazanek głupich dziewuch, wielką jest przepaść trudnosci, dzieląca poprawne wykonanie cytologii czy nawet piaskowania zębów, od prozaicznie prostego zabiegu kwasem.

Dla przypomnienia- nie mam wykształcenia w kierunku kosmetycznym, ale swoje przebarwienia NA TWARZY zlikwidowałam domowymi sposobami, więc wiem,że da sie i trudne to nie jest.
Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 11:13   #28
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Re: Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

a Ty nadal nie rozumiesz do czego się tutaj dąży. Popytaj w takim razie czym się zajmują na oddziałach dermatologicznych. Ile osób trafia tam właśnie po takich eksperymentach..:/ to co Ty robisz to Twoja sprawa ale nie zachęcaj innych do tego.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
ja jestem kosmetyczka ( 2 lata szkoly+ szkolenia, nie tylko w PL), a kwasy i zabiegi laserowe sa moim konikiem. Jak na razie nikomu nie sprawilam piekla na twarzy i sporo mam stalych klientow, wlasnie glownie na te zabiegi

A kwasy to mi sie snia po nocach, tak je uwielbiam
Nawet mezczyzni przychodza, wiec nie jest zle, przynajmniej ze mna

Jesli chcesz sprawdzic kompetencje, wiedze kosmetyczki to wystarczy zadac jakies pytanie, na ktore Ty znasz odpowiedz. Np czy kobieta w ciazy lub karmiaca moze miec robione zabiegi z kwasem.
No i przychodzac do kosmetyczki, wazne, zebys zwrocila uwage czy przed zabiegiem z Toba rozmawia, jesli nie to czy wypelniasz cos takiego jak karte klienta. Jesli wypelniasz, to czy pozniej ja czyta czy odklada na bok i zabiera sie do pracy. Jesli nie ma wczesniej rozmowy, nie jest zainteresowana czy zazywasz leki/chorujesz/czy mialas wczesniej jakies zabiegi kosmetyczne/kiedy ostatnio byl jakikolwiek robiony zabieg itp itd to szukaj innej kosmetyczki


---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------



ubieglas mnie

gorzej jak z wiedzy teoretycznej jest obcykana a z praktyką gorzej..

w szkolenia kursy itp wliczają się policealne szkoły zawodowe (studium)
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 12:00   #29
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Re: Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

Cytat:
Napisane przez lza_slonca Pokaż wiadomość


gorzej jak z wiedzy teoretycznej jest obcykana a z praktyką gorzej..

w szkolenia kursy itp wliczają się policealne szkoły zawodowe (studium)
rzadko sie zdarza, ze jesli ktos ma ogromna wiedze teoretyczna to gorzej z praktyka.

A co do szkolen, to chcialabym zeby tak bylo. W szkole najczesciej to sa kursy to manicure/pedicure i przekluwanie uszu. A po drugie czesto to sa pokazy a nie szkolenia.
A reszte to musisz sama w siebie zainwestowac. Wiesz, dobre szkolenia kosztuja od 500zl ( to bylo moje najtansze szkolenie), raczej malo szkol wysyla grupe osob na takie kursy.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:54   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Re: Dot.: Re: Duże przebarwienia po poparzeniu słonecznym - jak się tego pozbyć

500zł? drogo. Moja szkoła wysyła na dodatkowe, grupowe i zaczynają się od 140zł do max 800zł
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.