makijaż cery tłustej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-24, 18:38   #1
czika07
Raczkowanie
 
Avatar czika07
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 54

makijaż cery tłustej!


Hej. Wiem, że są już tematy o podkładach matujących i kryjących, ale nie znalazłam tam nic odpowiedniego dla mnie.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, naczynkami, całą czerwoną. Wypróbowałam już kilku podkładów, ale nadal nie znałam takiego, który by mi pasował. Mogłybyście mi doradzić jakiś korektor w płynie, podkład i puder, które nadawały by się do takiej cery?
Z korektorów w płynie używałam: Essence, Stay All Day i Rimmel Wake Me Up.
Z podkładów: Maybelline Pure Liquid Mineral, Rimmel Stay Matte, Rimmel Lasting Finish, Rimmel Wake Me Up, Manhattan Powder Make Up, Manhattan Perfect Cover Make Up, Essence Stay All Day, Essence Soft Touch Mousse, Revlon Color Stay, Bell Multi Mineral i być może jeszcze jakiś, ale w tej chwili nie pamiętam Kiedyś używałam także Loreal True Match i Astor Mattitude, ale nie pamiętam jak działały na moją cerę.
Z pudrów cały czas używam Rimmel, Stay Matt, mam też Max Factor Creame Puff.
Myslicie, że mogłabym spróbować Max Factor Ageless Elixir? Czy szkoda pieniędzy?

Bardzo proszę o pomoc, polecenie jakiegoś podkładu do 65 zł, korektora do 25 zł i pudru do 30 zł
czika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:12   #2
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: makijaż cery tłustej!

Cytat:
Napisane przez czika07 Pokaż wiadomość
Hej. Wiem, że są już tematy o podkładach matujących i kryjących, ale nie znalazłam tam nic odpowiedniego dla mnie.
Mam cerę tłustą, z rozszerzonymi porami, naczynkami, całą czerwoną. Wypróbowałam już kilku podkładów, ale nadal nie znałam takiego, który by mi pasował. Mogłybyście mi doradzić jakiś korektor w płynie, podkład i puder, które nadawały by się do takiej cery?
Z korektorów w płynie używałam: Essence, Stay All Day i Rimmel Wake Me Up.
Z podkładów: Maybelline Pure Liquid Mineral, Rimmel Stay Matte, Rimmel Lasting Finish, Rimmel Wake Me Up, Manhattan Powder Make Up, Manhattan Perfect Cover Make Up, Essence Stay All Day, Essence Soft Touch Mousse, Revlon Color Stay, Bell Multi Mineral i być może jeszcze jakiś, ale w tej chwili nie pamiętam Kiedyś używałam także Loreal True Match i Astor Mattitude, ale nie pamiętam jak działały na moją cerę.
Z pudrów cały czas używam Rimmel, Stay Matt, mam też Max Factor Creame Puff.
Myslicie, że mogłabym spróbować Max Factor Ageless Elixir? Czy szkoda pieniędzy?

Bardzo proszę o pomoc, polecenie jakiegoś podkładu do 65 zł, korektora do 25 zł i pudru do 30 zł
Czyżby? Wątpię czy w ogóle szukałaś
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:19   #3
czika07
Raczkowanie
 
Avatar czika07
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 54
Dot.: makijaż cery tłustej!

Gdybym nie szukała to nie napisałabym, że szukałam...
Większość tematów jest stara i są tam nawet podkłady, których nie można już kupić.
czika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 19:31   #4
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: makijaż cery tłustej!

Polecam przejrzeć podforum mineralne, podkład mineralny moim zdaniem najlepiej sprawdza się przy tłustej, problemowej skórze. Korektor też mineralny polecam, albo nakładanie kryjącego podkładu mineralnego w większej ilości punktowo, zamiast korektora. Do tego krzemionka zamiast pudru z kolorówki. Nawet się cenowo zmieściłam w Twoim przedziale
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 00:11   #5
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: makijaż cery tłustej!

Cytat:
Napisane przez czika07 Pokaż wiadomość
Gdybym nie szukała to nie napisałabym, że szukałam...
Większość tematów jest stara i są tam nawet podkłady, których nie można już kupić.
Z tego co widze to głownie kupowałas tanie podklady z drogerii, wake me up jest nie do tłustej! A potem rodza się chore recenzje i ze nie sprawdzają się podkłady.
Poszukaj jeszcze raz w KWC bo coś słabo sprawdzałaś. Polecam Ci revlon CS.
__________________


Edytowane przez ancyk88
Czas edycji: 2012-03-25 o 00:13
ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 09:28   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: makijaż cery tłustej!

Cytat:
Napisane przez ancyk88 Pokaż wiadomość
Z tego co widze to głownie kupowałas tanie podklady z drogerii, wake me up jest nie do tłustej! A potem rodza się chore recenzje i ze nie sprawdzają się podkłady.
Poszukaj jeszcze raz w KWC bo coś słabo sprawdzałaś. Polecam Ci revlon CS.
Oj tam przecież Wizaz to wylęgarnia pomysłów jak stosować kosmetyki niezgodnie z przeznaczeniem a
Sama mam tłustą cerę a używałam podkładów rozświetlających bo odpowiadała mi ich lekka formuła, zawsze tylko używałam skrobi do zmatowienia.

Mam podobną cerę jak autorka i zużyłam dwie buteleczki podkładu Bourjois HM a teraz staram się przerzucić na minerały. Jest całe podforum na ten temat więc warto się zainteresować
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 11:59   #7
czika07
Raczkowanie
 
Avatar czika07
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 54
Dot.: makijaż cery tłustej!

Wiem, że Wake Me Up nie jest do cery tłustej, bo to podkład rozświetlający, ale wypisałam wszystkie, które stosowałam. Akurat od niego nie oczekiwałam efektu matującego
Dziękuję za rady, w takim razie zainteresuje się kosmetykami mineralnymi.

A Revlon CS używałam i niestety nie jestem zadowolona.

Edytowane przez czika07
Czas edycji: 2012-03-25 o 12:01
czika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-25, 14:29   #8
czoko1989
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: sierakowice- pomorskie
Wiadomości: 223
Dot.: makijaż cery tłustej!

hej,
tez mam tlusta i czerwone policzki, i na nie uzywam zwyklego zielonego korektoru, czekam az wyschnie i wtedy podklad z meybelin.
czoko1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 17:43   #9
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: makijaż cery tłustej!

można wiedzieć czemu Revlonowski CS ci nie spasowal?
Polecam spróbować Podkłady firmy Lirene Tanie a dobre!!
I rzeczywiście przyjżyj się mineralnym
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 12:28   #10
czika07
Raczkowanie
 
Avatar czika07
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 54
Dot.: makijaż cery tłustej!

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
można wiedzieć czemu Revlonowski CS ci nie spasowal?
Kryje i matuje ok, ale mam wrażenie, że zapycha.
czika07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 12:31   #11
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: makijaż cery tłustej!

A może wina leży w pudrze którym utrwalasz makijaż? Sama mam cerę tłusto-smalcową a ten puder trzyma mi każdy podkład w nienagannym stanie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rwalajacy.html i nie przerażaj się tym że jest taki biały w opakowaniu nie bieli buzi
Aa i dodam jeszcze że ja w moim życiu przetestowałam blisko 30 różnych podkładów, za każdym razem miałam ten sam problem że w ciągu dnia albo mi się ścierał, albo rolował, albo tworzył mi smugi itd... ale odkąd zmieniłam pielęgnację jest lepiej bo samo przygotowanie buzi do nakładania podkładu ma kolosalne znaczenie... Używaj łagodnych żeli do mycia twrzy, ponieważ przesuszona będzie produkowała jeszcze większe ilości sebum https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html np coś takiego (butla ogromna ale można go używać do wszystkiego tak naprawdę), lekki krem nawilżający - ja mam taki https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,8...-z-melisy.html możesz też spróbować jakiejś bazy o ile nie masz skłonności do zapychania bo zazwyczaj bazy jednak maja w składzie jakieś zapychadła. Ja podklad nakładam zwilżoną gąbeczką ruchem stemplowym, nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale jakoś mi się wydaje to takie bardziej higieniczne niż palcami (oczywiście codziennie ją piorę - do tego używam właśnie tego żelu babydream)

Edytowane przez OliOli
Czas edycji: 2012-03-27 o 12:43
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:40.