wesele - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 10:47   #31
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
mozna ale jak to tak daleko a na miejscu sa dziadki co sie zajma to po co brac dzieci ze soba tym bardziej jak rodziace chca sie pobawic a nie zawsze sa pieniadze na opiekunke
dokładnie
Jeśli są takie warunki jak u Gusiec to aż miło, ale tam żadnej opiekunki nie będzie, żadneych krzesełek ani innych udogodnień, a my nad ranem wracamy do domu, nie zostajemy w żadnym pokoju/domku przy sali.
Ja mam obraz z wesela szwagra gdzie 2latek kucał pod stołem z rączkami na uszach bo Go głośna muzyka przestraszyła
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:07   #32
gusiec
Raczkowanie
 
Avatar gusiec
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 251
GG do gusiec Send a message via Skype™ to gusiec
Dot.: wesele

no to sama sobie odpowiedzialas na pytanie w sumie skoro wiecie juz z gory jak tam bedzie plus dziecko sie jeszcze bedzie meczylo z dojazdem to mysle, ze mozecie malej odpuscic ta impreze. a tak ja ktora z dziewczyn juz powiedziala - maz bedzie mial jeszcze sporo okazji zeby sie dzieckiem pochawilic
__________________

gusiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 14:45   #33
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez gusiec Pokaż wiadomość
no to sama sobie odpowiedzialas na pytanie w sumie skoro wiecie juz z gory jak tam bedzie plus dziecko sie jeszcze bedzie meczylo z dojazdem to mysle, ze mozecie malej odpuscic ta impreze. a tak ja ktora z dziewczyn juz powiedziala - maz bedzie mial jeszcze sporo okazji zeby sie dzieckiem pochawilic
hehe, chyba chciałam poprostu upewnić się przy swoim zdaniu ale tak jak napisałam - to są moje argumenty, a mój mąż dalej przy swoim Ale jakoś Mu wbije do głowy, że będzie starsza to jeszcze się nabawi z Nami na zabawach
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 10:32   #34
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Nakarmiony bedzie spał i z głowy.
Paula błagam Cię...

Nie wszystkie dzieci są takie, jak Twoje było n lat temu.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Są miejsca, które nie nadają się dla dzieci, tak po prostu i bez dyskusji, ale jest też wiele miejsc gdzie malucha można zabrać, bo jak pisałam wszystko zależy od organizacji i zdrowego rozsądku.

Też nie wzięłabym malucha na imprezę do lokalu na całą noc, bo dziecko potrzebuje odpoczynku, trochę ciszy itd. ale ja też staram się z małą ruszyć się raz na jakiś czas w jakieś ciekawe miejsce.
To nie zależy od organizacji, tylko od dziecka. Z moim to byś się mogła organizować nawet miesiąc i nie byłabyś na żadnym weselu... ba, na ślubie nawet byś nie była.

Dla 3 miesięcznego dziecka ciekawe miejsce to jest klatka piersiowa mamy.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Dzieci ryczą i tyle nie ma co sie nad tym rozwodzic i robią cyrki ,i co z tego ?
a co cie to obchodzi ? tylko luz moze rodzica uratowac w sytuacjach ew. stresowych
I co z tego?
Nie, no nic z tego, że mi dziecko płacze od paru godzin... Ja się super bawię....



A spacer z wózkiem to już mnie rozbroił... Nie ma to jak dać dziecko napumpanej cioci na spacer, w nocy...

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Mój syn miał 3 miesiące, gdy w rodzinie było wesele. Nie poszłam. Rodzina mi walnęła focha, ale miałam to w nosie.
Moje dziecko od pierwszego miesiąca życia nie lubiło tłumów, sklepów, kościołów itp. zgromadzeń. Owszem, w sklepie się rozglądał ciekawie, ale potem nadmiar wrażeń nie dawał mu spać i zawsze po takiej wizycie były kilkugodzinne płacze. Kilka razy pod wieczór leciałam do lekarza, bo dziecko mi głos traciło od płaczu i dostawało gorączki.
Potem skończyłam ze sklepami i innymi tłumami.

Za miesiąc mam drugie wesele, moje dziecko będzie miało rok wtedy. I też nie idę. Dziecko, które jest na etapie chodzenia za palce cały czas, nie nadaje się na wesele, bo to nie dla niego miejsce do nauki chodzenia, ani żadna zabawa... a dla mnie tym bardziej. Wolimy sobie pochodzić po parku.

____________________

Kumpela mnie pytała w grudniu, czy iść na sylwestra z małym, który nie ma jeszcze miesiąca. Odradziłam. Ale rodzina się oburzyła, że jak to, toż to niemowlę, śpi.
No i poszła. Poszła na imprezę domową o 20ej, wróciła o 23ej z płaczącym maluchem... Na rączki, z rączek, ciocia, wujek, różne głosy, tulenie, zapachy jedzenia, perfum - nadmiar wrażeń i dziecko wyło jak kojot do białego rana. Jak do niej przyszłam następnego dnia to mały odsypiał, a ona z mężem wyglądali jak zombie... Klęła ten pomysł cały dzień, ale już było po fakcie.

__________

Reasumując - nie każde dziecko się nadaje na takie imprezy jak urodziny, wesela czy inne okazje zbierające ludzi w grupie.

I na Boga - skończmy już z tymi bzdurami, że niemowlę tylko je i śpi, bo trudno o mniej logiczny argument.
Zwłaszcza, że to nie prawda. Jedno śpi, drugie nie... Mój syn w wieku 3 miesięcy miał 3, w dobrych dniach 4 drzemki po 30 minut!
Przez 14 godzin dnia (noc miała u niego 10h i tak ma do dziś) spał w sumie 2h jak dobrze poszło. Czyli przez 10h nie spał wcale.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 10:57   #35
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Kumpela mnie pytała w grudniu, czy iść na sylwestra z małym, który nie ma jeszcze miesiąca. Odradziłam. Ale rodzina się oburzyła, że jak to, toż to niemowlę, śpi.
żartujesz

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
I na Boga - skończmy już z tymi bzdurami, że niemowlę tylko je i śpi, bo trudno o mniej logiczny argument.
no właśnie, bo już myślałam, że z moją jest coś nie tak,
dużo śpi,
ale nigdy wtedy gdybym tego chciała
a 4 miesięczny kuzyn mojej małej ma 4 drzemki po ok. 40 minut w ciągu dnia
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 11:36   #36
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
żartujesz


no właśnie, bo już myślałam, że z moją jest coś nie tak,
dużo śpi,
ale nigdy wtedy gdybym tego chciała
a 4 miesięczny kuzyn mojej małej ma 4 drzemki po ok. 40 minut w ciągu dnia
Nie.
Sylwester u kuzynki, w sumie 8 osób. Coś jak urodziny impreza. No i rodzina chciała zobaczyć dziecko...

Wszystko z nią ok. Ot, są takie dzieci.
Jak to powiedziała moja pediatra: ten typ tak ma.

Tak z innej beczki - mój syn teraz (ma 11 miesięcy) śpi więcej niż wtedy. Ma 2 drzemki po 1,5h zwykle.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 16:41   #37
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
I na Boga - skończmy już z tymi bzdurami, że niemowlę tylko je i śpi, bo trudno o mniej logiczny argument.
eh skąd ja to znam irytowałam się nieziemsko kiedy w każdej gazecie czytałam ile to noworodek przesypia... albo od różnych ciotek klotek słuchałam, że takie maleństwo to przecież większość doby przesypia
Moja córka tak samo jak Twój syn - pierwsze 3 miesiące prawie w ogóle nie spała. W ciągu dnia 1 drzemka 40 min i to na spacerze w wózku tempem Korzeniowskiego. Druga drzemka 15 minutowa w domu. Tyle.

Każdą wizytę ciotki, wujka, czy innej ciekawskiej rodziny musiała odreagować wieczornymi trudnościami w uśnięciu lub nocnym płaczem. Praktycznie mówiąc dopiero jakieś 2miesiące temu przestała tak reagować na nadmiar bodźców - czyli pod koniec 8 miesiąca.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Tak z innej beczki - mój syn teraz (ma 11 miesięcy) śpi więcej niż wtedy. Ma 2 drzemki po 1,5h zwykle.
nie wiem czy wszystkie "takie typy" które nie chciały spać w pierwszych miesiącach tak nadrabiają?
Bo Moja ma to samo jest w wieku Twojego syna i jest teraz taaakim śpiochem, że 2 drzemki po min 1-1,5h musi mieć
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-18, 17:23   #38
kwiatek84
Raczkowanie
 
Avatar kwiatek84
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: tu i uwdzie:)
Wiadomości: 146
GG do kwiatek84
Dot.: wesele

moje dziecko to ja czasami musze usypiac zeby zasnoł , bo zamykaja mu sie oczy a za cholere spac nie chce a czasami to buszuje caly dzien i na odwrót zalezy od dnia a w nocy tez czasami jest ciekawie az mam nerwice na niego . Zanim zaszlam w ciaze tez myslalam ze taki niemowlak to bedzie spal ,spal i spal ,ale teraz juz wiem jak to jest naprawde a i tak jestem zadowolona ze mam moja kruszynke
kwiatek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 21:55   #39
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez kwiatek84 Pokaż wiadomość
moje dziecko to ja czasami musze usypiac zeby zasnoł , bo zamykaja mu sie oczy a za cholere spac nie chce
żeby nie było - Moja śpiochem jest, ale śpiocha też usypiać muszę
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:04   #40
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
eh skąd ja to znam irytowałam się nieziemsko kiedy w każdej gazecie czytałam ile to noworodek przesypia... albo od różnych ciotek klotek słuchałam, że takie maleństwo to przecież większość doby przesypia
Moja córka tak samo jak Twój syn - pierwsze 3 miesiące prawie w ogóle nie spała. W ciągu dnia 1 drzemka 40 min i to na spacerze w wózku tempem Korzeniowskiego. Druga drzemka 15 minutowa w domu. Tyle.

Każdą wizytę ciotki, wujka, czy innej ciekawskiej rodziny musiała odreagować wieczornymi trudnościami w uśnięciu lub nocnym płaczem. Praktycznie mówiąc dopiero jakieś 2miesiące temu przestała tak reagować na nadmiar bodźców - czyli pod koniec 8 miesiąca.


nie wiem czy wszystkie "takie typy" które nie chciały spać w pierwszych miesiącach tak nadrabiają?
Bo Moja ma to samo jest w wieku Twojego syna i jest teraz taaakim śpiochem, że 2 drzemki po min 1-1,5h musi mieć
Ja mam dwójkę dzieci; dwie skrajne oosbowości; starsza córka, jak była malutka właziła do wózka i spała po 3-4 godziny dziennie do ok. 3-4 roku zycia. Mój syn ma obecnie prawie rok. Jak pośpi godzine lub 2 razy po pół godziny w ciagu dnia to jest dobrze. Nie usiedzi na miejscu. Wszędzie go pełno. NIe przeszkadzaja mu wrazenia, ale nie poszłabym z nim na większą impreze, bo wiem, jakie umie robić cyry.
Zdecydowałam sie an dzieci i liczę sie z tym, że nie zawsze ani ja - ani mój maż - nie jestesmy dostępni dla swiata, tak to już jest. Nie rezygnuję całkowicie ze swojego życia, ani ze swoich potrzeb.
Lansowana przez media wszechobecna postawa matki, która 2 tygodnie po porodzie imprezuje, chodzi do pracy, jest irytująca.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 07:14   #41
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: wesele

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
eh skąd ja to znam irytowałam się nieziemsko kiedy w każdej gazecie czytałam ile to noworodek przesypia... albo od różnych ciotek klotek słuchałam, że takie maleństwo to przecież większość doby przesypia
Moja córka tak samo jak Twój syn - pierwsze 3 miesiące prawie w ogóle nie spała. W ciągu dnia 1 drzemka 40 min i to na spacerze w wózku tempem Korzeniowskiego. Druga drzemka 15 minutowa w domu. Tyle.
Skąd ja to znam.
Ja w dwa miechy zdarłam całkiem bieżnik kół wózka.

Żeby spał na spacerze trzeba było nie iść, a zapierdzielać.

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Każdą wizytę ciotki, wujka, czy innej ciekawskiej rodziny musiała odreagować wieczornymi trudnościami w uśnięciu lub nocnym płaczem. Praktycznie mówiąc dopiero jakieś 2miesiące temu przestała tak reagować na nadmiar bodźców - czyli pod koniec 8 miesiąca.
U mnie podobnie... W grudniu złapałam trochę oddechu. Więc po skończeniu 7 miesięcy... Zaczął sypiać do południa po 1,5h, ale po południu nadal tylko na dworze... ale już i tak postęp był, bo też potrafił godzinę, 1,5 spać wtedy... W domu było marudzenie, walka... aż padł.

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość

nie wiem czy wszystkie "takie typy" które nie chciały spać w pierwszych miesiącach tak nadrabiają?
Bo Moja ma to samo jest w wieku Twojego syna i jest teraz taaakim śpiochem, że 2 drzemki po min 1-1,5h musi mieć


Może te niedospane dzieci muszą nadrobić w końcu.

---------- Dopisano o 08:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

I między innymi dlatego nadal nigdzie z nim nie chodzę, na żadne większe imprezy. On MUSI mieć drzemkę i koniec. A budzi to wszystko, pies na spacerze, dziecko które krzyczy w piaskownicy, motor... Na weselu nie zmrużyłby oka.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 11:43   #42
zwariowana_mania
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5
Dot.: wesele

wesele dla takiego maluszka może być męczące. okej, może znalazłby się pokoik tylko dla Ciebie i dziecka, żebyś mogła je spokojnie nakarmić, ale to chyba za dużo dla niemowlęcia wrażeń na początku jego życia jeszcze
zwariowana_mania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.