co z norwegii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-27, 21:25   #1
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839

co z norwegii?


Co polecacie przywieżc z norwegii? kosmetyki?perfumy?jedzeni e?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 10:15   #2
Lamees
Raczkowanie
 
Avatar Lamees
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: co z norwegii?

Norwegia jest piekielnie droga, ale ciuchy mozna kupic taniej niz w Polsce jak sa przeceny.

Kosmetyki ogolnie kosztuja tyle samo albo wiecej co w Polsce, a wybor taki sam albo mniejszy.

Co do jedzenia, to ludzie, ktorzy posmakowali tutaj ich specjalnego slodkiego "brazowego sera" zamawiaja go u mnie, bym go przywozila dla nich do Polski. Ale jesli Ty go nie jadlas, to mozliwe, ze wcale Ci nie "podejdzie", bo zdania na jego temat sa podzielone. (ja osobiscie tez go b. lubie)

Kiedys popularne bylo kupowanie typowo norweskich swetrow w prezencie (ale to tylko na zime, bo sa welniane ) Sa dosyc drogie, recznie robione, ale b. ladne. Nosilam je jakies 10 lat temu, ale potem styl i gust mi sie zmienil.
Na wypad w gory na narty jednak idealne.
Z tego co wiem, chetnie kupuja je turysci z bogatych krajow.

A tak poza tym, to ja wiecej woze z Polski do Norwegii niz z Norwegii do Polski
Lamees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 18:14   #3
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: co z norwegii?

No wlasnie Wiekszosc rzeczy jest duzo drozszych od Polskich produktow
Ten ser na pewno jest ciekawostka w Polsce
Pamietam ze po pierwszym kawalku, nie moglam na niego patrzec Moze nadmiar spowodowal to uczucie
Teraz od czasu do czasu jest ok
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 18:18   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: co z norwegii?

a cos godnego polecenia z tamtejszych firm kosmetycznych?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:11   #5
Lamees
Raczkowanie
 
Avatar Lamees
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 46
Dot.: co z norwegii?

Cytat:
Napisane przez paula78
a cos godnego polecenia z tamtejszych firm kosmetycznych?
Wiesz co, trudno mi cos polecic, bo ja osobiscie nie kupuje kosmetykow tutejszych firm (nawet nie wiem jak sie one nazywaja - jezeli istnieja
W sklepach kosmetycznych sa zagraniczne produkty zarowno ze Szwecji, Finlandii, Niemiec czy Francji, jak i USA...)

Jakos tak sie sklada, ze duzo kosmetykow mam polskich jesli chodzi o pielegnacje (czesto bywam w kraju i tam robie porzadne zakupy ), a inne, ktore kupuje tutaj (kolorowka czy jakies kremiki) to praktycznie te same firmy, ktore sa w Polsce (Lumene, Max Factor, Isadora, Art Deco, Estee Lauder, Clarins, Yves Rocher, Garnier, Revlon, L`oreal, Nivea - chociaz kolorowki Nivea nie ma w Polsce, a ja lubie niektore tusze do rzes tej firmy).

Moze jest ktos inny, kto bardziej sie orientuje, co warto tutaj kupic, czego nie ma w Polsce? Moze produkty z The Body Shop?
http://www.thebodyshopinternational....smain=products

Popularne sa wsrod Norwezek kosmetyki z Dermalogica http://www.hqhair.com/code/preview.asp?PageID=265
i Decleor http://www.mabelle.no/produktersommer2002.html, ale z tego, co sie orientuje, nie mozna ich kupic w normalnym sklepie
Lamees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-04, 18:36   #6
Acka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 664
Dot.: co z norwegii?

Co do norweskiego jedzenia przywiozłam do domku jak wracałam łososia wędzonego i polecam tuńczyki bo te w polsce to są razem z kutrem zmielone blee Kosmetyki czasem kupowałam w H&M bo tam jest cena dość przyzwoita z tego co zauważyłam.
Dziewczyny może wybiorę się koło sierpnia do tego kraju i mam taką propozycję.Może któraś ma ochotę spotkać się z rodaczką na małe piwko czy spacer.Byłam tam już 3 razy,ale niestety z samymi facetami.Nie mam tam w ogóle znajomych,język porażka.Mój dzień to tylko praca i praca,monotonia okropna.Może wy też macie ochotę na nową znajomość??Ale to zabrzmiało.Pozdrawi am
Acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.