czerwone plamy ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-24, 14:01   #1
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148

Zaczerwieniona cera


Witam. Mam pewien niewielki problem, mianowicie moja cera jest zwykle oczyszczona, nie mam trądziku ani nic z tych rzeczy, delikatne wypryski pojawiają się zazwyczaj tylko przed okresem. Jednak moją zmorą jest wiecznie zaczerwieniona twarz, szczególnie nos i jego okolice, policzki (po wewnętrznej stronie twarzy). Najchętniej nie nakładałabym w ogóle podkładu na twarz, jednak bardzo się tego wstydzę. Cera zaczerwienia się szczególnie gdy przykładowo zmywam makijaż, nawet podczas rozprowadzania podkładu (rozcieraniu w okolicach nosa i policzków) miejsca te zaczerwieniają się. Nie zauważyłam pojedynczych naczynek tylko raczej cale policzki i nos mi się czerwienią. Dodam jeszcze, że podczas wysiłku, stresu, gorąca moje policzki przeważnie są bardzo czerwone, jednak najbardziej dręczy mnie to, że muszę nakładać zielony korektor i podkład aby ukryć moje niedoskonałości. Chciałabym mieć wyrównany koloryt cery bez względu na to, czy mam makijaż czy nie. Co mi polecacie? Myślałam nad kremami do cery naczyńkowej, jednak kompletnie nie wiem za co się zabrać. Proszę o rady
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 15:10   #2
Ambelka
Raczkowanie
 
Avatar Ambelka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 148
Dot.: Zaczerwieniona cera

proszę o pomoc
Ambelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 19:09   #3
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Zaczerwieniona cera

laser, IPL, wizyta u dermatologa.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-26, 20:32   #4
wafel23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
czerwone plamy ?

Mam takowe plamy po jednej i drugiej strony twarzy swędzi ,łuszczy się kremy nie pomagaja miałem elosone ,hydrocortison i nic już chyba tak z rok czasu(za niedługo wizyta u dermatologa)czy ktoś wie co to może być (wiek 30 lat) oto foteczka
http://www.fotoload.pl/index.php?id=...67f5962e4bb773
wafel23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:04   #5
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: czerwone plamy ?

Alergia, azs, może jeszcze coś innego... a byłeś już wcześniej z tym u jakiegoś lekarza? Napisz od czego to Ci się zaczęło i czy czasem znika.

Używasz mydła? Jeśli tak to zmień na jakiś płyn z emolientem, albo kostkę dermokosmetyczną z apteki. Powinno nieco przestać swędzieć. Spróbuj też kremu do skóry atopowej - w aptece coś znajdziesz. Częste i regularne stosowanie takich kosmetyków powinno złagodzić objawy skórne.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:20   #6
wafel23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: czerwone plamy ?

ciezko mi powiedziec od czego sie zaczelo jakas mala plamka sie pojawila w pracy wiadomo pot obcieranie sie do tgo doszlo swedzenie no i potem wieksza plama po jednej stronie i za chwile po drugiej.Rzadko używam mydła po mydle bardzo mi wysusza skóre u lekarza rodzinnego byłem przepisala mi jakies tabletki nie pamietam jakie troche przeszlo i elosone (nic nie dało) i tak od stycznia mi sie trzyma na twarzy .dostałem skierowanie do alergologa ale nie poszedłem wiec teraz wybieram sie do dermatologa
wafel23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:39   #7
wafel23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: czerwone plamy ?

tak bylem u lekarza przepisal mi tabletki (troche pomogły) i elosone(nie pomogło) i skierowanie dostalem do alergologa niestety z braku czasu nie poszedlem .Wbieram sie teraz do dermatologa prywatnie bo nie mam czasu na kolejki i czekania u zwyklego lekarza ogolnie mydłem twarzy nie myje bo mi wysusza bardzo skóre nawet jak tego wcześniej nie miałem a pojawiło się to jakieś 8 miechów temu raz jest potrafi zniknąć a potem znów się pojawia teraz to już praktycznie dłuższy okres mam .
wafel23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:15   #8
madziakonik
Raczkowanie
 
Avatar madziakonik
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 43
Dot.: czerwone plamy ?

Skoro już wcześniej miewałeś problemy z suchą skórą, a teraz to Cię swędzi to może to być azs. Pewnie coś Cię uczula. Może lepiej od razu idź do alergologa, bo dermatolog to od razu Ci jakieś sterydy na to przepisze, a może wystarczy ograniczyć alergen.

Poza tym myślę, że spokojnie możesz spróbować dermokosmetyków dla atopików, np. Exomega. Jak poprosisz w aptece to może trochę próbek dostaniesz. Dobrze by było, żebyś wziął kilka próbek, żeby na kilka dni starczyło, bo wtedy widać czy kosmetyk rzeczywiście działa.
madziakonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 18:36   #9
Wojowniczka_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 606
Dot.: Zaczerwieniona cera

prawdopodobnie masz płytko unaczynioną skórę stąd ten rumień, najlepszy na niego jest IPL fajnie efekty mi daje też oxy rozjaśnia i oczyszcza
Wojowniczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 10:19   #10
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: Zaczerwieniona cera

rzeczywiście dobrze, żeby to lekarz spróbował zdiagnozować Twój problem. jesli okaże się że to cera naczynkową to z pewnością pomoze zastosowanie laserów (alma harmony, quadro star)..
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.