Proste, ale zdrowe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-30, 15:00   #1
Dziecko cukru
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1

Proste, ale zdrowe.


Witam.
Moim marzeniem jest mieć długie włosy do pasa, lecz mam z nimi problem. Mianowicie myję je dwa razy na tydzień (lub tak często, jak potrzeba), lecz zawsze po umyciu rozczesuję je i stosuję `Ekspresową odżywkę w sprayu do włosów suchych i zniszczonych` firmy Avon. Czytałam w gazecie, iż włosów nie czesze się bezpośrednio po umyciu dlatego, że przez to się je niszczy. Niestety, jeśli nie uczeszę ich, na głowie przez cały następny dzień, będę miała tzw `szopę`, na którą nawet prostownica nie zadziała. Włosom pozwalam wyschnąć naturalnie. Prostuję grzywkę codziennie z rana, ponieważ ładniej wygląda, kiedy jest prosta i poza tym nie lubię, kiedy mi się kręci.
Dodam jeszcze, że niedawno zakupiłam szampon do włosów `Shine boost` marki Syoss i nic mi nie pomógł. Nadal czuję się, jakbym miała na głowie siano.
W związku z powyższym moje pytanie jest takie: czy znacie jakieś kosmetyki do pielęgnacji takich włosów jak moje, jednocześnie pozostawiając je proste?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Dziecko cukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 15:41   #2
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Proste, ale zdrowe.

Jedwab. Syoss niszczy strasznie włosy :/
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 18:23   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Proste, ale zdrowe.

A może odżywka bez spłukiwania? Nie taka w sprayu tylko nakładana na mokre włosy.
I moim zdaniem możesz spróbować czesać mokre włosy i sama stwierdzić czy zauważyłaś jakieś zniszczenia.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 22:18   #4
klepka444456
Raczkowanie
 
Avatar klepka444456
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 41
Smile Dot.: Proste, ale zdrowe.

Sama nie wiem co Ci poradzić, ale bardzo dobre są odżywki z Pantene Pro-V do spłukiwania. Jest wiele rodzajów, więc może sama sobie znajdziesz odpowiednią . Ja osobiście polecam "Pełnia blasku". Włosy po myciu nie są takie suche, nie mam uczucia "siana" na głowie A trzymam je zwykle ok 15 min, zalezy ile mam czasu.

A co do rozczesywania mokrych włosów to różnie słyszałam. Jedna wersja mówi, że rozczesywanie pomaga włosom, gdyż wtedy zamykają się łuski, a co za tym idzie włosy się tak nie puszą i rzekomo lśnią

Edytowane przez klepka444456
Czas edycji: 2010-08-31 o 22:38
klepka444456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 12:36   #5
Glam Rock
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 119
Dot.: Proste, ale zdrowe.

polecam odżywkę Garnier z Awokado do suchych i zniszczonych, ona fajnie dyscyplinuje włosy, nie puszą się [oczywiscie pod warunkiem że nie suszysz ich suszarką od razu po myciu] i nie ma efektu siana. Tak samo mogę polecić odżywkę z Joanny mówię o TEJ, one są oczywiscie do spłukiwania, uważam, że takie są najlepsze, ponieważ te bez spłuk. obciążają włosy i najlepiej rozczesuj włosy podczas spłukiwania grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, wtedy te włosy się nie niszczą ;-) a kiedy je wycierasz po prostu wyciskaj, a nie trzyj ręcznikiem, bo wtedy własnie powstają uszkodzenia mechaniczne. Po tych odżywkach, po wycisnięciu i lekkim osuszeniu ręcznikiem nie będziesz miała problemu z ich rozczesaniem; jesli nie chcesz od razu na mokro, to zawiń włosy w ręcznik na jakies 5 min, niech jeszcze wchłoną wodę a później tylko lekko roztrzep palcami i rozczesz. Jesli nie suszysz suszką a chcesz, żeby pozosały proste i się nie puszyły, po rozczesaniu wmasuj w nie troszkę jedwabiu z Biosilka lub L'Bioticy i kiedy będą schły co jakis czas na nowo je rozczesz grzebieniem. Zapomniałam dodać, żebys spłukiwała odż. chłodną wodą, a na koniec możesz polać je na chwilkę zimną, to zamyka łuski włosa
Rozpisałam się, ale myslę że mogłam pomóc

Edytowane przez Glam Rock
Czas edycji: 2010-09-11 o 12:37
Glam Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-11, 14:14   #6
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Proste, ale zdrowe.

Jeśli używasz prostownicy, nie licz na zdrowe włosy A rozczesywanie na mokro nie zamyka łusek włosa, dawno nie słyszałam takiej bzdury
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.