Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-16, 09:34   #1
mademoiselle5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 23

Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra.


Witam dziewczyny , mam pytanko , od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Novynette w zeszłym tygodniu miałam przerwę , pierwszą tabletkę powinnam przyjąć w sobotę w zeszłym tygodniu jednak w tamten wekend miałam dość dużo zajęć i zapomniałam kupić tabletek o czym przypomniało mi się w sobote wieczorem (tabletke przyjmuje o 20:00) a wiadomo że apteki w sobotę są o tej porze już raczej są zamknięte, wiec pierwsza tabletke z blistra wziełam dopiero w niedzielę o 20:00 więc przerwa wydłuzyla mi sie o 1 dzień, kontaktowałam się z lekarzem który kazał mi stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni co mnie w sumie wcale nie zdziwiło :P dzisiaj rano kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia, zastosowaliśmy stosunek przerywany, w sumie od zeszłej niedzieli wziełam juz 7 tabletek dzisiaj będę przyjmować 8 tabletkę, czy myślicie że tabletki dają mi już pełną ochronę czy lepiej jeszcze uważać przez kolejny tydzień albo więcej? z góry wam bardzo dziękuje.)
mademoiselle5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 09:39   #2
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra.

Masz ulotkę, dostałaś informację od lekarza, jest wątek zbiorczy. Czego jeszcze nie wiesz? Poza tym na co chcesz uważać przez kolejny tydzień, skoro już dzisiaj jechałaś bez zabezpieczenia?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 09:48   #3
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra.

powiem tak.....jesli w czasie tej przerwy miedzy przyjmowaniem tabletek miałas stosunek to przeoczenie pierwszej tabletki moze nieciekawie sie skonczyc. mysle ze skoro minal juz tydzien jak przyjmujesz tabl to mozesz spokojnie sie seksic (tak powiedział lekarz- prawda?) na przyszłosc pamietaj zey kupic dwie paczki tabletek i jedna miec taka rezerwowa.
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:14   #4
mademoiselle5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 23
Dot.: Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra.

w czasie przerwy między tabletkami nie uprawialiśmy seksu, wiem że wtedy też jestem zabezpieczona przez tabletki ale podczas przerwy raczej nie chce tego robić:PP
mademoiselle5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-16, 10:41   #5
Ania09121983
Zadomowienie
 
Avatar Ania09121983
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 1 751
Dot.: Zapomniałam pierwszej tabletki z blistra.

tak, tez jestes zabezpieczona ale pierwszego dnia nie wziełas tabletki przez co wszystko sie zachwiało, a pierwszy tydzien brania tabl jest najwazniejszy. juz dawno przestałam brac tabletki ale cos tam jeszcze pamietam. tu jest gdzies podobny temat i tam fajnie dziewczyny opisuja podobne zjawiska. poszukaj go
__________________


"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:50.