Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-27, 10:13   #2581
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

i tu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nicole1.jpg (12,4 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nicole 3.jpg (11,7 KB, 4 załadowań)
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 10:26   #2582
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ona nie wygląda źle w tym różu, ale zlewa się z nim. Poza tym, gwiazdy zwykle są umalowane, mają farbowane włosy (zwróć uwagę, że większość Ciepłych Wiosen ma naturalnie brązowe albo złoto-brązowe włosy, a farbują na rudo albo kasztanowo), dlatego ja lubię poszperać i poszukać zdjęć bez makijażu, stylizacji, albo ich zdjęć z dzieciństwa

Jeśli tylko ciepłe, to Ciepła, byłabyś przykładowym typem Ciepłym
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 11:43   #2583
random_witch
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny pomożecie z analizą? Próbowałam sama jakoś dojść do tego, ale za każdym razem się gubiłam i klops. Jak dotąd najdalej zaszłam obstawiając chłodne lato (bo najwięcej się zgadzało).

1. Jak się opalasz - tu będę niepomocna - jestem uczulona na słońce i unikam go jak ognia, więc nie mam pojęcia. W dzieciństwie często miałam poparzenia słoneczne na zmianę w wysypką.

2. Kolor oczu - niebiesko-szare (na skali od wyblakłych do ciemnych: raczej średnio szare), jasne (miedziane) rzęsy i średnio-brązowe brwi

3. Piegi - przez cały rok, złociste/rudawe

4. Cera - bardzo jasna, z prześwitującymi fioletowymi żyłkami, w odcieniu chyba brzoskwiniowym (ale wokół ust i na brodzie przybiera odcień żółtego); (niestety za często) rumienię się na czerwono, a potem przez dłuższy czas policzki pozostają zaróżowione;

5. Naturalny kolor włosów - u nasady "mysie"(w odcieniu raczej chłodnym), a końcówki w średnim blondzie (są długie, więc chyba przez to kolor się różnie układa); z miedzianymi refleksami

6. Kolor ust - różowy (malinowy), dość intensywny, chłodny

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Kolory, w których (w opinii najbliższych - żeby było obiektywnie) mi najlepiej to: niebieski (najlepiej granaty i intensywne odcienie); brązy (raczej ciemne odcienie, jasne za bardzo podkreślają "mysiowatość"); róż (chłodne odcienie i przybrudzone pastele).
Kolory, które nie pasują w zasadzie w żadnym odcieniu: zielenie (wyjątkiem jest chłodny, ciemny morski odcień), szarości (w całej skali biel-czerń wyglądam niezdrowo), żółty i pomarańczowy (wyjątkiem będą pastelowe odcienie), fiolety i czerwienie (za bardzo podkreślają niedoskonałości cery i cienie pod oczami).

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

W czystej bieli wyglądam jak gnijąca panna młoda, w czarnym jak topielica - znacznie lepiej w ciemnym brązie.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Jaskrawe raczej nie (za bardzo mnie przytłaczają), chyba że to niebieski (który wydobywa kolor oczu).

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

Tak, o ile nie są ekstremalnie zgaszone i bardzo przybrudzone.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Raczej chłodne odcienie (wyjątkiem są brązy). Co do złota i srebra - nie noszę biżuterii, więc przy ich przystawieniu do twarzy tak na pierwszy rzut oka nie widzę różnicy w ich wpływie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo?

Lepiej w mniej drastycznych zestawieniach (np. jeśli kolory mają podobny stopień nasycenia).
random_witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 12:14   #2584
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli nie pasuje żółty i pomarańczowy, odrzuciłabym Wiosny, ale piszesz, że pastelowe sa ok, więc Jasną bym zostawiła. Z kolei przybrudzone pastele, raczej chłodne kolory, granatowy i niebieski moga sugerować Lato. Za Latem przemawia tez brak czerni i bieli ALE to, że nie pasuje ci żaden szary odcień, skreślałoby Lato (palety Lat są zabarwione dodatkiem szarego). Nie odrzucałabym Jesieni, skoro brązy pasują. Odrzuciłabym Wiosnę, bo brązy to nie wiosenne kolory.

Zostaje Lato i Jesień.
Prawdopodobnie nie jesteś Jasnym typem, nie jesteś typowo Chłodnym ani Ciepłym.

Przeczytaj pierwszy post i odpowiedz na te szczegółowe pytania. Przejrzyj paletki, i ciekawi mnie jeszcze to:

*nie pasują żółty i pomarańczowy, ale zgaszone, złagodzone, przytłumione odcienie tych kolorów już tak?
*czy brązy pasują zarówno ciepłe, jak i chłodne?
*czy nie pasują ci żadne fiolety ani czerwienie? wbrew pozorom zarówno Lato, jak i Jesień ma te kolory w palecie, tylko chodzi o odpowiednie odcienie.

Lekko przytłumione, lekko zgaszone, lekko złagodzone, pastelowe kolory (pisałaś, że raczej ciemne)? Zostaje mi jeden typ (o ile faktycznie pasują ci neutralne, zarówno ciepłe, jak i chłodne odcienie), ale w twoim poście jest bardzo dużo sprzeczności. Dlatego radzę przeczytać pierwszy posti odpowiedzieć na wymienione pytania, nie tylko te, które ciągle kopiujecie z innych postów

*czy pasują ci mocno ciepłe kolory?
*czy pasują mocno chłodne?
*czy lepsze są ciemne czy jasne? a może średnie?
*czy możesz nosić bardzo dużo ciemnych kolorów?
*a jasnych?

*czy dobrze ci w mocno zgaszonych czy tylko lekko?
*czy ogólnie dobrze wyglądasz w brązach?
*a szarościach (pisałas, że nie, więc odrzuciłabym Lato, ale inne opisy pasują do Lata, stąd - znów to napiszę - wiele sprzeczności)
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 13:06   #2585
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

No nie wiem....

Nicole wyglada w różu fajnie, kate hudson, określana jako jasna wiosna tez sie w tym kolorze "zlewa"

mam kilka pytań:
1) czy jasna wiosna moze miec piegi?
2) czy ciepla wiosna może być naturalną jasną blondynką ( w cieplym odcieniu oczywście) ?

najlepszym blogiem jak dla mnie w tej tematyce jest http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-wiosna.html -

pasujee mi wszystko do jasnej z tym że, wydaje mi sie - że mam duzo żoltych tonów w skórze, czyli cieple oczy, skora włosy,
To zdecydowanie o mnie, a dot cieplej:
"Szminka powinna różnić się zdecydowanie kolorem od skóry, nie musi być bardzo ciemna czy jaskrawa, ale nie może być cielista. Kolor powinien być ciepły i czysty, z intensywnych czerwieni dobrze się sprawdza pomidorowa czy tzw. strażacka czerwień. Jeśli mamy ochotę na subtelny kolor, lepiej wybrać jaśniejsze odcienie koralowe lub brzoskwiniowe, ale nigdy zgaszone beże i bardzo cieliste kolory. Można też wybrać kolory ze złotymi drobinkami. "
najlpeiej mi w dośc intensywnych żywych i nigdy nei matowych odcieniach... w jasnych rózach, pomarańczach, w e wszystkich nude - wygladam okropnie....

3) Czy znacie przykład ciepłej wiosny o naturalnych - jasnych wlosach???

Kaguya, nie zacytowało mi, ale nie zgadzam sie -
" bo brązy to nie wiosenne kolory." - zobacz ile jest ich w palecie zarowno jasnej jak i cieplej
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...pa-wiosna.html
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-wiosna.html

jesli mowimy o ubraniach, nie o włosach to mi jest bardzo fajnei w roznej maści brązach i na pewno nie jestem jesienią.
szkoda ze teraz brąz niemodny a na pewno mi w nim lepiej niż w granacie - innym zamienniku czarnego...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 13:58   #2586
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
No nie wiem....

Nicole wyglada w różu fajnie, kate hudson, określana jako jasna wiosna tez sie w tym kolorze "zlewa"

mam kilka pytań:
1) czy jasna wiosna moze miec piegi?
2) czy ciepla wiosna może być naturalną jasną blondynką ( w cieplym odcieniu oczywście) ?

najlepszym blogiem jak dla mnie w tej tematyce jest http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-wiosna.html -

pasujee mi wszystko do jasnej z tym że, wydaje mi sie - że mam duzo żoltych tonów w skórze, czyli cieple oczy, skora włosy,
To zdecydowanie o mnie, a dot cieplej:
"Szminka powinna różnić się zdecydowanie kolorem od skóry, nie musi być bardzo ciemna czy jaskrawa, ale nie może być cielista. Kolor powinien być ciepły i czysty, z intensywnych czerwieni dobrze się sprawdza pomidorowa czy tzw. strażacka czerwień. Jeśli mamy ochotę na subtelny kolor, lepiej wybrać jaśniejsze odcienie koralowe lub brzoskwiniowe, ale nigdy zgaszone beże i bardzo cieliste kolory. Można też wybrać kolory ze złotymi drobinkami. "
najlpeiej mi w dośc intensywnych żywych i nigdy nei matowych odcieniach... w jasnych rózach, pomarańczach, w e wszystkich nude - wygladam okropnie....

3) Czy znacie przykład ciepłej wiosny o naturalnych - jasnych wlosach???

Kaguya, nie zacytowało mi, ale nie zgadzam sie -
" bo brązy to nie wiosenne kolory." - zobacz ile jest ich w palecie zarowno jasnej jak i cieplej
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...pa-wiosna.html
http://barwyurody.blogspot.com/2013/...na-wiosna.html

jesli mowimy o ubraniach, nie o włosach to mi jest bardzo fajnei w roznej maści brązach i na pewno nie jestem jesienią.
szkoda ze teraz brąz niemodny a na pewno mi w nim lepiej niż w granacie - innym zamienniku czarnego...
Może, może. Może mieć każdy kolor włosów i oczu, byle był raczej ciepły. Nawet niebieskie oczy mogą byc ciepłe moje podobno takie są, bo oczy Lat (niebieskie) są chłodne i bardziej mętne

Taki skrót myslowy, już pisałam o tym na Metamorfozach, to i tu się powtórzę: chodziło o inne Wiosny niż Ciepła, bo próbuję typować, kim jest nasza nowa użytkowniczka. Ciepłą być nie może, bo pisała o chłodnych odcieniach, więc odrzucając Ciepłą Wiosnę, zostają nam Jasna i Czysta. O ile Jasna ma kilka brązów (choć i tak są to max 2-3 odcienie, reszta jest bardziej szara niż brązowa), to Czystej trudno je dobrać. Chodzi mi tylko o Ciepłą, podkreśliłam nawet, że ona sąsiaduje z Ciepłą Jesienią, więc ma paletę z filtrem brązowym, który mocno ociepla.
Z reguły Wiosna to żółty, Lato szary, Jesień brązowy, Zima niebieski. Chodzi mi o tę kroplę koloru, która sprawia, że ktoraś z palet wygląda jak wygląda.

Ja odrzuciłam Ciepłą u siebie, bo bardzo ciepła pomidorowa czerwień jest jednak zbyt ciepła.

I zgadzam się z tobą, blog Wampierza jest mega, krótko, zwięźle i przejrzyście

Co do makijażu, to właśnie jest tak, jak piszesz: Jasna musi mieć mały kontrast, Ciepła może mieć większy (ty jesteś Ciepła? Może dlatego pasują ci brązy).
Już pisałam, że brązy Jasnej i Czystej są bardziej neutralne, takie z większą ilością barwnika szarego niż brązowego, nie mocno ciepłe. Ale i tak brązy Ciepłej Wiosny są czyste i nasycone.
Jeśli lepiej ci w większych kontrastach, to może Ciepła, nie Jasna? Albo możesz po prostu być na granicy dwóch typów. ja chyba jestem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 14:37   #2587
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

A ten brąz to nie tyle w makijażu - tylko kredka i tusz, ile w garderobie
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2015-03-27 o 14:41
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 14:41   #2588
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jak będę miała czas, poszperam i poszukam na angielskich blogach, na pewno znajdzie się jakaś blond Ciepła, bo brązowowłosa Jasna już była
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 14:46   #2589
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Znowu coś wycięło...

pisłam że u mnie the best jest zieleń czerwień pomidorowa - najlepszy odcień czerwieni, ale róż tez jest ok...

A kontrast w ubraniach to może.... ale jasne włosy i oprawa oczu...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 14:47   #2590
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Znowu coś wycięło...

pisłam że u mnie the best jest zieleń czerwień pomidorowa - najlepszy odcień czerwieni, ale róż tez jest ok...

A kontrast w ubraniach to może.... ale jasne włosy i oprawa oczu...
Przeczytałam pierwszą wersję, myślałam, że zmieniłaś post
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 16:10   #2591
AmaBelcz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 6
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

znalazłam fajny tekst, może pomoże dla kogoś

http://vers-24.com/jak-dobrac-cienie-do-koloru-oczu/
AmaBelcz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 11:47   #2592
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć wszystkim dopiero niedawno znalazłam ten wątek. Mam pytanie do dziewczyn, które często się tutaj udzielają; czy czytacie blog o analizie kolorystycznej Christine Scaman? Tam jest napisane mnóstwo ciekawych rzeczy, dzięki którym ja swój typ odnalazłam... Choć nie ukrywam, było ciężko moim zdaniem należy zwrócić bardzo dużą uwagę na oczy i skórę, jej odcień i, nazwijmy to, zachowanie. Natomiast na pewno nie przejmujcie się piegami i kolorem włosów.
random_witch, co jest typowe dla twoich oczu, wyrazistość, wrażenie rozmycia? Albo może przydymienia? Czy skórę masz skłonną do podrażnień? Takie informacje mogą być przydatne. Na razie obstawiałabym może lato, ale nie na sto procent.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-28 o 11:57
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 12:09   #2593
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim dopiero niedawno znalazłam ten wątek. Mam pytanie do dziewczyn, które często się tutaj udzielają; czy czytacie blog o analizie kolorystycznej Christine Scaman? Tam jest napisane mnóstwo ciekawych rzeczy, dzięki którym ja swój typ odnalazłam... Choć nie ukrywam, było ciężko moim zdaniem należy zwrócić bardzo dużą uwagę na oczy i skórę, jej odcień i, nazwijmy to, zachowanie. Natomiast na pewno nie przejmujcie się piegami i kolorem włosów.
random_witch, co jest typowe dla twoich oczu, wyrazistość, wrażenie rozmycia? Albo może przydymienia? Czy skórę masz skłonną do podrażnień? Takie informacje mogą być przydatne. Na razie obstawiałabym może lato, ale nie na sto procent.
Ja czytam ogólnie czytam w każdym języku, który choć trochę znam, jestem w grupie BS na facebooku i to mi bardzo pomogło. Rady i zdjęcia innych dziewczyn, określonych jako BS, niektóre są na granicy DA, inne BW, jeszcze inne LS, niektóre (jak ja) WS. Nie ma w 100% czystych typów.
Co do wyrazistości oczu, to moga być albo "clear", albo "bright". Moje nie są bright, tylko własnie clear, bardzo czyste, do tego kolor jest jednolity, nie są rozmyte. Ale takie może miec każda Wiosna i Zima.
Zgadzam się co do skóry. Chodzi nie tyle o odcień, ile o reakcję na dany kolor (i jego odcienie).
Ogólnie bardzo się tym interesuję
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 12:24   #2594
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja czytam ogólnie czytam w każdym języku, który choć trochę znam, jestem w grupie BS na facebooku i to mi bardzo pomogło. Rady i zdjęcia innych dziewczyn, określonych jako BS, niektóre są na granicy DA, inne BW, jeszcze inne LS, niektóre (jak ja) WS. Nie ma w 100% czystych typów.
Co do wyrazistości oczu, to moga być albo "clear", albo "bright". Moje nie są bright, tylko własnie clear, bardzo czyste, do tego kolor jest jednolity, nie są rozmyte. Ale takie może miec każda Wiosna i Zima.
Zgadzam się co do skóry. Chodzi nie tyle o odcień, ile o reakcję na dany kolor (i jego odcienie).
Ogólnie bardzo się tym interesuję

Kiedyś na blogu Christine Scaman można było zobaczyć zdjęcia oczu osób po analizie, potem to usunęła, ale skopiowałam ten artykuł i trzymam go sobie gdzieś na kompie zrobiłam sobie samodzielnie zdjęcie oka i w połączeniu z analizą skóry byłam w stanie poznać wyniki cieniutka, przejrzysta i delikatna skóra, wysoki kontrast, wyraziste oczy, i mam bright spring nie ukrywam, że taki rezultat mi się podoba

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-28 o 12:37
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 12:40   #2595
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
Kiedyś na blogu Christine Scaman można było zobaczyć zdjęcia oczu osób po analizie, potem to usunęła, ale skopiowałam ten artykuł i trzymam go sobie gdzieś na kompie zrobiłam sobie samodzielnie zdjęcie oka i w połączeniu z analizą skóry byłam w stanie poznać wyniki cieniutka, przejrzysta i delikatna skóra, wysoki kontrast, wyraziste oczy, i mam bright spring nie ukrywam, że taki rezultat mi się podoba
Jeszcze fajny sposób na zmierzenie kontrastu: usuń kolory ze zdjęcia, zostaw czarno-białe, i wtedy porównaj odcień cery, oka i włosów na pasku szarości (od czerni do białego, zdaje się, skala była od 1 do 10, o ten w załączniku, u mnie wyszło 6-7, czyli trochę ponad średni, 9 to chyba tylko u stereotypowej Czystej Zimy)

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:16
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 12:50   #2596
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeszcze fajny sposób na zmierzenie kontrastu: usuń kolory ze zdjęcia, zostaw czarno-białe, i wtedy porównaj odcień cery, oka i włosów na pasku szarości (od czerni do białego, zdaje się, skala była od 1 do 10, o ten w załączniku, u mnie wyszło 6-7, czyli trochę ponad średni, 9 to chyba tylko u stereotypowej Czystej Zimy)
O widzisz, z tym akurat się nie spotkałam. Zrobiłam sobie tylko czarno białe zdjęcie, po przeczytaniu notki o kontraście na Truth is Beauty, ale tej skali nigdzie nie widziałam.
Zauważyłam natomiast, że wskazówki Christine Scaman na temat osobowości pór roku również mogą być bardzo pomocne, oczywiście jeżeli nie traktuje się ich dosłownie... Ale ziarenko prawdy w tym jest dzięki temu mogę dość łatwo wskazać w moim otoczeniu na przykład lato i raczej nieczęsto się mylę
Mnie bardzo interesuje również psychologiczny aspekt analizy kolorystycznej i ciekawe obserwacje, które się z tym wiążą.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-28 o 12:54
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 13:01   #2597
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
O widzisz, z tym akurat się nie spotkałam. Zrobiłam sobie tylko czarno białe zdjęcie, po przeczytaniu notki o kontraście na Truth is Beauty, ale tej skali nigdzie nie widziałam.
Zauważyłam natomiast, że wskazówki Christine Scaman na temat osobowości pór roku również mogą być bardzo pomocne, oczywiście jeżeli nie traktuje się ich dosłownie... Ale ziarenko prawdy w tym jest dzięki temu mogę dość łatwo wskazać w moim otoczeniu na przykład lato i raczej nieczęsto się mylę
Mnie bardzo interesuje również psychologiczny aspekt analizy kolorystycznej i ciekawe obserwacje, które się z tym wiążą.
Ja chętnie bym poczytała, jak łączyć typ Czysty i Flamboyant Natural, bo kolory naturalne to nie dla mnie, do tego lubię ostre i geometrycznie wzory i nie powiedziałabym, że wyglądam w tym źle...
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 13:11   #2598
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Z tą metodą czarno - białą... nie do końca jej wierzę. Już nawet od samej metody jakiej użyjemy do usunięcia koloru można spodziewać się bardzo różnych efektów. Jeszcze gorzej jak zdjęcie robimy z automatu czarno - białe, gdyż aparat stosuje uproszczoną skalę szarości składającą się z 256 odcieni. Efekt jest tak, że jeżeli nie ma się komiksowanego, przerysowanego kontrastu, bardzo dużo detali ucieknie. Najlepsze efekty moim zdaniem daje metoda gradientowa w PS, ale to też zależy od dobrania zakresu gradientów. Najlepiej wziać domyślny czarno - biały i absolutnie przy nim nie grzebać.
Generalnie chodzi o fakt, że metody automatyczne nie są w stanie dobrze odwzorować rzeczywistości.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 13:18   #2599
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ja chętnie bym poczytała, jak łączyć typ Czysty i Flamboyant Natural, bo kolory naturalne to nie dla mnie, do tego lubię ostre i geometrycznie wzory i nie powiedziałabym, że wyglądam w tym źle...
No cóż, ale wyszło ci FLAMBOYANT natural a flamboyant już ze względu na nazwę nie kojarzy mi się spokojnie, więc może po prostu połącz jakiś bazowy krem BS z ostrym kolorem? Plus jeden wyrazisty akcent biżuteryjny? Nawet nie mogę teraz spojrzeć na ten typ dla przypomnienia, bo mi się na tablecie net wykrzacza znowu
Mam pewne wątpliwości, czy system Kibbe'a jest wciąż całkiem aktualny. Nabrałam ich również po lekturze bloga Truth is Beauty. Ja osobiście podejrzewam, że mogę należeć do grupy Ethereal.
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-28, 13:28   #2600
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Drakan Pokaż wiadomość
Z tą metodą czarno - białą... nie do końca jej wierzę. Już nawet od samej metody jakiej użyjemy do usunięcia koloru można spodziewać się bardzo różnych efektów. Jeszcze gorzej jak zdjęcie robimy z automatu czarno - białe, gdyż aparat stosuje uproszczoną skalę szarości składającą się z 256 odcieni. Efekt jest tak, że jeżeli nie ma się komiksowanego, przerysowanego kontrastu, bardzo dużo detali ucieknie. Najlepsze efekty moim zdaniem daje metoda gradientowa w PS, ale to też zależy od dobrania zakresu gradientów. Najlepiej wziać domyślny czarno - biały i absolutnie przy nim nie grzebać.
Generalnie chodzi o fakt, że metody automatyczne nie są w stanie dobrze odwzorować rzeczywistości.
Ale ja nie mówiłam o automatycznych ustawieniach, po prostu usuwam ręcznie kolory i zostawiam zdjęcie czarno-białe kontrast wlaśnie nie jest wtedy przerysowany

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
No cóż, ale wyszło ci FLAMBOYANT natural a flamboyant już ze względu na nazwę nie kojarzy mi się spokojnie, więc może po prostu połącz jakiś bazowy krem BS z ostrym kolorem? Plus jeden wyrazisty akcent biżuteryjny? Nawet nie mogę teraz spojrzeć na ten typ dla przypomnienia, bo mi się na tablecie net wykrzacza znowu
Mam pewne wątpliwości, czy system Kibbe'a jest wciąż całkiem aktualny. Nabrałam ich również po lekturze bloga Truth is Beauty. Ja osobiście podejrzewam, że mogę należeć do grupy Ethereal.
Zazdroszczę FN cóż, kolory widzę dość ostre, ale mnie chodzi o tkaniny, kontury i krawędzie, bo owszem, może miec konkretne wzory, ale nigdy ostre jak Dramatic. Chociaż... w zasadzie nie wyglądam dobrze w srogim, biurowym stylu, ale w militarnym już tak ja ogólnie jestem szeroka, ani okrągła, ani ostra, ale luźne ubrania to najgorsze, co może być.

http://ak1.polyvoreimg.com/cgi/img-s...llw/size/y.jpg

Że niby coś takiego? Wyglądałabym jak kloc
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 15:00   #2601
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówiłam o automatycznych ustawieniach, po prostu usuwam ręcznie kolory i zostawiam zdjęcie czarno-białe kontrast wlaśnie nie jest wtedy przerysowany



Zazdroszczę FN cóż, kolory widzę dość ostre, ale mnie chodzi o tkaniny, kontury i krawędzie, bo owszem, może miec konkretne wzory, ale nigdy ostre jak Dramatic. Chociaż... w zasadzie nie wyglądam dobrze w srogim, biurowym stylu, ale w militarnym już tak ja ogólnie jestem szeroka, ani okrągła, ani ostra, ale luźne ubrania to najgorsze, co może być.

http://ak1.polyvoreimg.com/cgi/img-s...llw/size/y.jpg

Że niby coś takiego? Wyglądałabym jak kloc
Za tą metodą też stoi automat, czasem jest większa możliwość dobrana patametrów, ale to i tak program i kod, więc musi być zautomatyzowane Można się jeszcze pobawić kanałami.
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 15:57   #2602
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale ja nie mówiłam o automatycznych ustawieniach, po prostu usuwam ręcznie kolory i zostawiam zdjęcie czarno-białe kontrast wlaśnie nie jest wtedy przerysowany



Zazdroszczę FN cóż, kolory widzę dość ostre, ale mnie chodzi o tkaniny, kontury i krawędzie, bo owszem, może miec konkretne wzory, ale nigdy ostre jak Dramatic. Chociaż... w zasadzie nie wyglądam dobrze w srogim, biurowym stylu, ale w militarnym już tak ja ogólnie jestem szeroka, ani okrągła, ani ostra, ale luźne ubrania to najgorsze, co może być.

http://ak1.polyvoreimg.com/cgi/img-s...llw/size/y.jpg

Że niby coś takiego? Wyglądałabym jak kloc
kaguya, nie wiem jak u ciebie z rosyjskim ale wklejam link do ciekawej strony, która dziś znalazłam. Może to ci się przyda

http://color-harmony.livejournal.com/118092.html
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 19:38   #2603
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
kaguya, nie wiem jak u ciebie z rosyjskim ale wklejam link do ciekawej strony, która dziś znalazłam. Może to ci się przyda

http://color-harmony.livejournal.com/118092.html
Też czytam tego bloga, widziałam ten wpis, spodobały mi się kolory, ale nie fasony. Cóż, ja nigdy nie korzystam z wskazówek
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 19:47   #2604
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziewczyny, gdzie znajdę cienie do powiek dla soft summer? Marza mi sie tak pięknie dobrane, jakies neutrale - róże, beże. Nie wiem jednak jak i gdzie szukać, jak patrzę na ta paletkę to wszystkie kolory wydają mi sie szaro-bure, ja nie mam takich ubrań a wyglądam dobrze

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 20:03   #2605
finan
Raczkowanie
 
Avatar finan
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 142
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez finan
Witam, bardzo ciekawy i wyczerpujący artykuł.

Kilkanaście lat temu skorzystałam w tym zakresie z pomocy profesjonalnej wizażystki. Dobrała mi odpowiednie dla mojego typu kolory ubrań, kosmetyków i włosów.

Nie mniej po latach zauważam, że pojawiają się zgrzyty. Czy jest możliwa zmiana typu z wiekiem?


Nie jest, typ kształtuje się ok 20 roku życia, ile miałaś lat, gdy cię okreslono? I w jakim systemie? Jeśli klasycznie 4 pory roku, to możliwe, że wcale nie jesteś tym typem. Ja całe życie myślałam, że jestem Latem, a okazało się, że Wiosną. z tym że, jak widzisz, systemy są różne. Nawet jeśli jesteś np. Latem, to zalezy którym, Jasne nie wygląda na 100% w kolorach Chłodnego, może w tym sęk

Dziękuję za odpowiedź
Nie pamiętam w jakim systemie to było określane. Dostałam informację i paszport kolorystyczny dla zimy o chłodnym odcieniu.
Wtedy miałam około 30 lat.
finan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 21:20   #2606
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Też czytam tego bloga, widziałam ten wpis, spodobały mi się kolory, ale nie fasony. Cóż, ja nigdy nie korzystam z wskazówek
Ja się potem w tego bloga wczytałam, ale nie wszystko mi się tam zgadza... Nigdy w życiu na przykład nie pomyślałabym, że Julia Roberts czy Rihanna to wiosna a taki kwiatek tam znalazłam. Więc dla mnie to jednak blog nie całkiem wiarygodny.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2015-03-28 o 21:34
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-28, 22:21   #2607
Drakan
Zadomowienie
 
Avatar Drakan
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa/Włocławek
Wiadomości: 1 493
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez yonce Pokaż wiadomość
Dziewczyny, gdzie znajdę cienie do powiek dla soft summer? Marza mi sie tak pięknie dobrane, jakies neutrale - róże, beże. Nie wiem jednak jak i gdzie szukać, jak patrzę na ta paletkę to wszystkie kolory wydają mi sie szaro-bure, ja nie mam takich ubrań a wyglądam dobrze

wysłano z tapatalk
Wydaje mi się, że Gosh będzie coś miał. Kiedyś malowały mnie babki testową paletką z tej firmy. Odcienie mocno przygaszone. Trochę fioletów, beży, generalnie typowych makijażowych neutrali - http://static.ladymakeup.pl/img/2/4/...jpg?1416755506
__________________
Matematyk to maszyna do zmieniana kawy w twierdzenia.




Drakan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 08:41   #2608
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cudo, dokladnie czegoś takiego szukalam dziękuję!

wysłano z tapatalk
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 13:26   #2609
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Zauważyłam natomiast, że wskazówki Christine Scaman na temat osobowości pór roku również mogą być bardzo pomocne, oczywiście jeżeli nie traktuje się ich dosłownie... Ale ziarenko prawdy w tym jest dzięki temu mogę dość łatwo wskazać w moim otoczeniu na przykład lato i raczej nieczęsto się mylę
To mnie zaskoczylas teraz . A czym sie charakteryzuje np. lato albo wiosna? Mozesz podac jakies linki do tego tematu? Pierwszy raz slysze o tym, ze analiza kolorystyczna uwzglednia rowniez osobowosc no i ciekawa jestem, jak to jest uzasadnione: wyglad determinuje osobowosc czy moze na odwrot?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-29, 14:24   #2610
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
To mnie zaskoczylas teraz . A czym sie charakteryzuje np. lato albo wiosna? Mozesz podac jakies linki do tego tematu? Pierwszy raz slysze o tym, ze analiza kolorystyczna uwzglednia rowniez osobowosc no i ciekawa jestem, jak to jest uzasadnione: wyglad determinuje osobowosc czy moze na odwrot?
Myślę, że to stereotypy, bo przykładowa Zima jest "ciemna i chłodna", więc poważna i dojrzała, a Wiosna jasna i ciepła, więc beztroska i radosna w zyciu się z tym nie zgodzę.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.