Mamusie grudniowe 2015 cz. 4 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-30, 10:44   #61
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez SweetViolet Pokaż wiadomość
Oooo rany. Tacy są najgorsi. Dziarski 60latek włazi do autobusu i szuka kobiety, która ma mu ustąpić. A jak nie ustąpi, to wyzywa ją od ... różnych... Kilka razy już byłam świadkiem czegoś takiego. Zero jakiejkolwiek kultury osobistej.


Mój Mąż też jeszcze nie czuje ruchów. Jak przyłoży rękę, to Młode się uspokaja. A jak jestem sama w domu, po śniadaniu, to aż mi brzuch podskakuje.
To ja byłam jeszcze świadkiem ataku OZM. W autobusie stał chłopak z rowerem (w tym miejscu dla inwalidów) do autobusu wsiadła mamuśka z wózkiem i mimo że miała jeszcze miejsce obok niego, przez całą drogę robiła mu kazanie jaki to on beznadziejny i niewychowany, że jak sam będzie ojcem, to życzy mu wszystkiego najgorszego,itp. Jeszcze parę mamusiek się dołączyło. No masakra jakaś. Strasznie mi było szkoda tego chłopaka a on pewnie nie wiedział o co chodzi (ja też na początku się nie zczaiłam) Nie można było mu normalnie zwrócić uwagę?
OZM= odpieluszkowe zapalenie mózgu
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:44   #62
hope_35
Raczkowanie
 
Avatar hope_35
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 166
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
pół dnia mnie nie było a już nowa miejscówka
idziemy dziś do notariusza i liczę, że dostanę klucze do nowego prawdziwego DOMU
dam wam znać potem jak poszło, bo ja mam czarne wizje...
Kciuki! Wiem, jak ważne jest SWOJE miejsce na ziemi
__________________
Czekamy na cud ♥
hope_35 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:44   #63
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

adka hakerko Ty nasza, potrafisz znaleźć książkę "Nie przydeptuj małych skrzydeł" w pdfie?

sylwuska z czym dobrze zrobiłam, bo ja to nie ta od tego zgreda w autobusie :p
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:48   #64
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, ani ja ani Tz nie mamy alergii, ttzn on nie bardzo pije mleko, bo potem przez pół dnia nie może jeść mięsa bo gania im do toalety, ale nie miał żadnych testów robionych czy ma jakąś alergię. ja z kolei mogę wypić szklankę mleka i zaraz zjeść kanapkę z mięsem i nic mi nie jest. chodzi mi o to czy tez mogłabym w tych ostatnich miesiącach przyjmować probiotyki zapobiegawczo mimo że nie ma u nas dużego ryzyka? czy uważacie to za bezsensowne?

Jakoś ciężko mi się dzisiaj wysłowic, nie wiem czy ktoś mnie zrozumie

Kalwinka nie smutaj, na pewno nie jest tak źle. Mogę np denerwuje gadanie jak zobacze z kimś znajomym kogoś w ciąży juz takiej bardziej widocznej i tekst typu ale już gruba. Rozumiem jakby na prawdę był to ktoś duży, ale jak była to kobieta tylko ze sporym brzuszkiem to jaką gruba? nie wiem, ja np widzę różnice w byciu grubym a byciu w ciąży i posiadaniu pokaźnego brzuszka-pomijam tu fakt, że zdarzają się osoby zawierające dwa te czynniki, ale to nie znaczy że ładnie to tak komentować, Heh nie wiem czy ktoś zrozumie o co mi chodzi.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

sylwuska my nie mamy z tz alergii a ja chce brac probiotyk bo Haneczka miała nietolerancje tej laktozy. On chyba zreszta nie zaszkodzi
Boziu mam dzis jakis przypływ energii bo sprzatam i gotuje od rana :d
młodą kapuste mogłabym jesc co godzine
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:51   #65
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
sylwuska my nie mamy z tz alergii a ja chce brac probiotyk bo Haneczka miała nietolerancje tej laktozy. On chyba zreszta nie zaszkodzi
Boziu mam dzis jakis przypływ energii bo sprzatam i gotuje od rana :d
młodą kapuste mogłabym jesc co godzine
U nas TŻ ma alergię wziewną a ja bardzo bym chciała uchronić od tego maluszka
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:53   #66
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
adka hakerko Ty nasza, potrafisz znaleźć książkę "Nie przydeptuj małych skrzydeł" w pdfie?

sylwuska z czym dobrze zrobiłam, bo ja to nie ta od tego zgreda w autobusie
Ojej przepraszam, zakręcilam sie, to do Kasienki było
Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
sylwuska my nie mamy z tz alergii a ja chce brac probiotyk bo Haneczka miała nietolerancje tej laktozy. On chyba zreszta nie zaszkodzi
Boziu mam dzis jakis przypływ energii bo sprzatam i gotuje od rana :d
młodą kapuste mogłabym jesc co godzine
A no to fajnie, to w takim razie też będę brała, jak takim niewielkim nakładem mogę pomoc swojemu dziecku to oczywiście że chce to zrobić, tym bardziej że jest to aż 50 %, a lepiej zapobiegać niż leczyć


Nic nie mów, uwielbiam młodą kapustę )

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:54   #67
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Adka, alergie ujawniają się w różnym wieku z czasem niektóre się wyciszają, inne ujawniają. Co prawda jeśli rodzice są alergikami w pewien sposób zwiększa się ryzyko, że dziecko będzie też podatne na alergie, ale moim zdaniem nie ma sensu nastawiać się od razu że wyjdą jakieś uczulenia.
Co do butelek - ja zamierzam kp ale w butelki i tak się zaopatrzę bo chcę szybko wrócić na uczelnię
Wlasnie ja tez tak planuje, tylko ja powrot do pracy. Ale zobaczymy. Na pewno dziecko nie odrazu na butle nawet z moim mlekiem bo jednak ze smoczka latwiej leic..


Cytat:
Napisane przez mervie Pokaż wiadomość
pół dnia mnie nie było a już nowa miejscówka
idziemy dziś do notariusza i liczę, że dostanę klucze do nowego prawdziwego DOMU
dam wam znać potem jak poszło, bo ja mam czarne wizje...
:kciuki; !!!!
Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość

Adka nietolerancji to chyba u takiego malucha nie sprawdzisz żadnym testem tylko jak zaczniesz karmić i zobaczysz jak dziecko reaguje
Oby wszystko bylo okej

Cytat:
Napisane przez _karmazynova_ Pokaż wiadomość
Adka jesteś dużo przede mną w czytaniu Języka niemowląt. Co myślisz o nie karmieniu dziecka na żądanie? Teraz wszędzie się słyszy o tym, że należy dziecko karmić na żądanie, a autorka to odradza. Myślę, że suplement może być powodem Twojego samopoczucia.. Odstaw na parę dni i wtedy zobaczysz reakcję organizmu.
Mysle, ze jesli bedziemy wiedziec po obserwacji dziecka czego chce to bedzie inaczej. Pozatym z tego co czytam wychodzi na to ze matka moze okreslic kiedy konczy jej sie pokarm w piersi jak dziecko sie najadlo. oczywiscie w peirwszych 6 tygodniach to bedzie trudne. Natomiast dobrym zamiennikiemze tak powiem - uspokajaczem, bo wydaje mi sie w wielu przypadkach jednak tak bedzie - smoczek. Kwestia ssania, bo jelsi nauczymy dziecko caly czas byc przy matce przy cycku to potem bedziemy mialy przekichane..

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
adka hakerko Ty nasza, potrafisz znaleźć książkę "Nie przydeptuj małych skrzydeł" w pdfie?
Szukam !
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 10:55   #68
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Wlasnie ja tez tak planuje, tylko ja powrot do pracy. Ale zobaczymy. Na pewno dziecko nie odrazu na butle nawet z moim mlekiem bo jednak ze smoczka latwiej leic..
Są jakieś butelki z małym przepływem ale nie wiem, czy to do końca się sprawdza
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:55   #69
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Myślę, ze probiotyki nie zaszkodzą, a mogą pomóc, też raczej będę łykać

też bym zjadła młodą kapustkę (oczywiście przez forum jutro będę musiała zrobić)
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:56   #70
_karmazynova_
Zadomowienie
 
Avatar _karmazynova_
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 111
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Cześć!


Zaciekawiłyście mnie tym masowaniem krocza, zamierzacie to robić??

Karmazynova bardzo ładne ubranka dostałaś Ja też zapominam zadzwonić i zapytać o sr, a o tej książce to już całkiem zapomniałam, ale muszę w końcu zgrać ją na Kindla i odpalić skoro Ty i Adka tak chwalicie :P
Polecam jej czytanie, umówmy się, że jutro najpóźniej dzwonimy do szkoły rodzenia. Może tak nam będzie łatwiej się zmotywować Jak lekarz nie zabroni takiego masażu, to czemu by nie

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
Właśnie sobie sprawdziłam że zaczął się u mnie 23tydz (22tyg 1d) czyli zaczynam 6 miesiąc ale ten czas zasuwa!
Super My zaczniemy w sobotę

Cytat:
Napisane przez jente1984 Pokaż wiadomość
Witam się i ja w nowym wątku, napisałam już do Gryzeldy, więc mam nadzieję, że niedługo zniknę z zaginionych
Za kilka dni wizyta i zarazem zmiana lekarza, już nie mogę się doczekać!
Maluch mnie stresuje, bo rusza się kiedy mu się podoba i wczoraj próbowałam go rozruszać cały dzień, a ruszył się dopiero wieczorem jak usłyszał brata

Przy okazji podrzucę swój 19-tygodniowy brzuszek
Zgrabny i fajny brzuszek

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Piękny brzusio
A ja się pochwalę tym, że siedzę sobie i czuje coś mi się rusza w brzuszku, a że mała rusza się raczej nisko, to położyłam sobie dłoń pod gumką od spodenek i jak na zawołanie w końcu dała znać i odczuć o sobie, bo już dawno na ręku jej nie czułam ale tym razem to było takie mocne uderzenie, nie jakieś pukniecie tylko na prawdę to poczułam i akurat patrzyłam na brzuch to aż się odkształcil trochę, taka kulka sie wybiła na chwilę, ależ to cudowne!!!

A powiem Wam jeszcze, że już od kilku dniu próbowałam złapać jej ruch na dłoni, tym mimo że nie dotykalam brzucha, od jakichś 3dni czułam że się rusza i za każdym razem, jak chciałam poczuć to na ręce to się uspokajala. Teraz to był typowy kopniak, jakiego jeszcze nie czułam, chyba ona wyczuła, ze mama chciała już to ppoczuć

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
Cudowne uczucie U mnie Młody regularnie się rusza, co pół godziny lub czasami robi sobie dłuższe przerwy i wtedy się rusza co godzinę.

Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
Witam się i ja
Witam nową mamusię

Ale mnie dzisiaj facet w autobusie podniósł ciśnienie. Usiadłam sobie z dala od wejścia, na przystanku wchodzi niezbyt starszy Pan i mnie puka po ręce i mówi: cesarzowa, może byś mi miejsca ustąpiła, a we mnie się zagotowało (zawsze puszczałam starsze osoby, ale tym tekstem mnie rozwalił, poza tym nie wyglądał na zchorowanego/starego) i mowie, że mi też przysługuje miejsce bo jestem w ciąży, a ten z pyskiem, że: ta na pewno, że pewnie 2 tydzień....., ależ mnie wk****ł.
Co za .... gbur.. Jak oni chcą szacunku od Młodych jak sami tego szacunku nie okazują innym?
W piatek stojąc na przystanku, podszedł gość na przystanek z walizeczką dość elegancko ubrany i spojrzał na mój brzuch i wyciągnął fajkę i bezczelnie obok mnie zaczął palić ! na pewno się zorientował, że to ciążowy brzuch bo mnie wcześniej zmierzył. Nie miałam wtedy siły by wdawać się w dyskusję więc odeszłam kawałek dalej... Normalnie co za gość, niby elegancik itp a za grosz szacunku.
Wczoraj zaś jak stałam na przystanku to na przystanku usiadł taki gość co grzebał wcześniej po śmietnikach. Wyciągnął fajkę i już miał zapalić, ale zauważył mnie, więc odłożył fajkę obok siebie i czekał aż wsiąde do autobusu i dopiero wtedy zapalił... 2 różnych ludzi i 2 różne reakcje.

Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
Wyczytałam o pozytywnym wpływie Lactobacillus rhamnosus GG, jest np w Dicoflorze. Powinno się przyjmować miesiąc przed porodem a potem maluszek 6 mies po urodzeniu (jest też w postaci kropli dla niemowląt) na pewno nie zaszkodzi a obniża ryzyko alergii i 50%
http://faktydlazdrowia.pl/probiotyki...e-u-niemowlat/
http://m.polki.pl/we-dwoje/probiotyk...ykul,6212.html
Dobrze wiedzieć

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Buc. Ale z drugiej trony potraktuj to jak komplement - szczupło wyglądasz

Mnie siostra powiedziała, że mam wielki tyłek. Smutno mi się zrobiło, bo od początku do teraz mam 1 kg na plusie i mnie się wydawało że wyglądam nieźle
Ja przytyłam 2 kg a brzuch i tyłek też mi urósł dość sporo... nie wiem skąd tyle masy jak na tak małą ilość przytycia
__________________

Grudniowa mama 01.12.2015
Wrześniowa mama 18.09.2020







Edytowane przez _karmazynova_
Czas edycji: 2015-07-30 o 11:00
_karmazynova_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 10:57   #71
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez kalusia87 Pokaż wiadomość
Są jakieś butelki z małym przepływem ale nie wiem, czy to do końca się sprawdza
Medela Calma chyba.
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 11:02   #72
zaneta_b
Rozeznanie
 
Avatar zaneta_b
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 508
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Witam się w nowym wątku
Zajrzałam na forum a tu tylko dwie strony jak już się zdziwiłam że tak mało to od razu pomyslalam że nowy wątek założyłyście ;-)

Ja jeszcze do starego wątku odpowiedzi ;-)

Wojniann chyba zacznę się interesować tymi ćwiczeniami mięśni Kegla... Na razie jeszcze nie mam tego problemu a jak czytam jak to jest u was to chyba warto zacząć...

Ogolnie korzystaj z warzywek :-D takie własne najlepsze, wiesz co jesz ;-) i trzymam kciuki za wizytę

Ani_qa od małego chcesz przekupstwa uczyć

Kalwinka kiedy ty to wszystko rano zrobiłaś??? O której wstałaś? Jak wy to kochane robicie? Ja się o 9 nie mogę zebrać, może dlatego że pół nocy nie śpię przeważnie :-(

To jeszcze mleko krowie na tapecie widzę. Dziewczyny, powiedzcie skąd macie mleko. Kupujecie gdzieś czy to co mieszkają na wsi mają własne krówki?

--
Wysłano z Szybkiego Notatnika
zaneta_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:03   #73
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Dziewczyny, a co myślicie o takich specyfikach jak krople biogaja? To takie kropelki, które można podawać niemowlakowi żeby wspomóc jego układ trawienny i uchronić w jakimś stopniu przed kolkami.. Zastanawiam się właśnie czy to nie wyrzadziloby krzywdy maluchowi.. jelita by się rozleniwily i potem mógłby mieć większe problemy...
Korzystała któraś z Was z takich dobrodziejstw?
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:10   #74
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
adka hakerko Ty nasza, potrafisz znaleźć książkę "Nie przydeptuj małych skrzydeł" w pdfie?

sylwuska z czym dobrze zrobiłam, bo ja to nie ta od tego zgreda w autobusie :p
Leci do chmurki Misiaczki ;*
Nie w pdfie, ale w jpegach
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:14   #75
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Myślę, ze probiotyki nie zaszkodzą, a mogą pomóc, też raczej będę łykać

też bym zjadła młodą kapustkę (oczywiście przez forum jutro będę musiała zrobić)
ja mam dziś młodą kapustke z mielonymi
a odkad sama sobie mieso miele i w ogole to wychodzą mniami tz zchwycony a jego trudno zadowolic ( za mało słone, za duzo itp. - taka maruda obiadowa )

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku
Zajrzałam na forum a tu tylko dwie strony jak już się zdziwiłam że tak mało to od razu pomyslalam że nowy wątek założyłyście ;-)



To jeszcze mleko krowie na tapecie widzę. Dziewczyny, powiedzcie skąd macie mleko. Kupujecie gdzieś czy to co mieszkają na wsi mają własne krówki?

--
Wysłano z Szybkiego Notatnika
ja mieszkam na wsi ale swoje mam jedynie kurki i króliki
mleko przywoze od babci co 3 dni

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o takich specyfikach jak krople biogaja? To takie kropelki, które można podawać niemowlakowi żeby wspomóc jego układ trawienny i uchronić w jakimś stopniu przed kolkami.. Zastanawiam się właśnie czy to nie wyrzadziloby krzywdy maluchowi.. jelita by się rozleniwily i potem mógłby mieć większe problemy...
Korzystała któraś z Was z takich dobrodziejstw?

Ja swojej podawałam delicol na kolki.
A biogaje podaje teraz w okresie przeziebien
kurcze musze kuzynki popytac bo ona miała zawirowania z kolkami u małego i w koncu lekarz jej jakies polskie krople polecił, smiał sie ze polacy jezdza po specyfiki do niemiec a niemcy do nas
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:14   #76
kalusia87
Zakorzenienie
 
Avatar kalusia87
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 3 622
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o takich specyfikach jak krople biogaja? To takie kropelki, które można podawać niemowlakowi żeby wspomóc jego układ trawienny i uchronić w jakimś stopniu przed kolkami.. Zastanawiam się właśnie czy to nie wyrzadziloby krzywdy maluchowi.. jelita by się rozleniwily i potem mógłby mieć większe problemy...
Korzystała któraś z Was z takich dobrodziejstw?
To też probiotyk, w składzie Lactobacillus reuteri Protectis
__________________
Kubuś 14.12.2015
kalusia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:14   #77
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość

Kalwinka kiedy ty to wszystko rano zrobiłaś??? O której wstałaś? Jak wy to kochane robicie? Ja się o 9 nie mogę zebrać, może dlatego że pół nocy nie śpię przeważnie :-(
Obudziłam się przed 6 ale z łóżka wstałam przed 8 dopiero
Ale dziiaj mam dobry dzień, pokładałam ciuchy, zrobiłam dżem z porzeczek, zawekowałam wczorajsze przetwory, poskładałam ciuchy, powieiłam jedno pranie i wstawiłam następne
Przerwa na obiad
Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co myślicie o takich specyfikach jak krople biogaja? To takie kropelki, które można podawać niemowlakowi żeby wspomóc jego układ trawienny i uchronić w jakimś stopniu przed kolkami.. Zastanawiam się właśnie czy to nie wyrzadziloby krzywdy maluchowi.. jelita by się rozleniwily i potem mógłby mieć większe problemy...
Korzystała któraś z Was z takich dobrodziejstw?
Kilka moich koleżanek stosowało przy kolkach, chwaliły. Nie wiedziałam że ktoś je podaje dziecku zapobiegawczo
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:15   #78
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez adka_19 Pokaż wiadomość
Leci do chmurki Misiaczki ;*
Nie w pdfie, ale w jpegach
Woooow, super!!!
Dziewczyny polecam Wam tę mini książkę w 100%. Którejś się podobało w mowie niemowląt, że autorka pisze żeby traktować dziecko na równi z dorosłymi-ta książka jest cała o tym
adka jesteś wielka kobieto!!
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:15   #79
k_asienka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 651
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Dziewczyny co myślicie o piciu zielonej herbaty w ciąży? Tyle wersji, że sama już nie wiem.
k_asienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-30, 11:17   #80
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o piciu zielonej herbaty w ciąży? Tyle wersji, że sama już nie wiem.
Moja przyjaciółka piła po 2 dziennie i dopiero po porodzie doszły ja słuchy, że niby nie jest taka super. . Ma zdrowego synka i poród miała książkowy, więc chyba to nie jest jakieś wielkie zło
No chociaż miała skracającą się szyjkę, ale nie wiem czy to od tego?
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:19   #81
k_asienka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 651
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Moja przyjaciółka piła po 2 dziennie i dopiero po porodzie doszły ja słuchy, że niby nie jest taka super. . Ma zdrowego synka i poród miała książkowy, więc chyba to nie jest jakieś wielkie zło
No chociaż miała skracającą się szyjkę, ale nie wiem czy to od tego?
ja słyszałam od położnej, że jest niewskazana, ale dlaczego? nie wiem
pijecie jakieś herbaty/zioła?

Edytowane przez k_asienka
Czas edycji: 2015-07-30 o 11:23
k_asienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:27   #82
SweetViolet
Zadomowienie
 
Avatar SweetViolet
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 346
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

W ogóle to najlepiej pijmy tylko wodę i jedzmy suchy chleb :P
Tak na wszelki wypadek ;P
__________________
“If you die, and I live, there’s no life for me at all. You’re my whole life. I would never be happy again.”

synek
Czekamy na Kruszynkę 24/40
SweetViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:29   #83
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez kalwinka Pokaż wiadomość
Myślę, ze probiotyki nie zaszkodzą, a mogą pomóc, też raczej będę łykać

też bym zjadła młodą kapustkę (oczywiście przez forum jutro będę musiała zrobić)
Dokładnie zrobię to samo
Cytat:
Napisane przez _karmazynova_ Pokaż wiadomość
Polecam jej czytanie, umówmy się, że jutro najpóźniej dzwonimy do szkoły rodzenia. Może tak nam będzie łatwiej się zmotywować Jak lekarz nie zabroni takiego masażu, to czemu by nie


Super My zaczniemy w sobotę


Zgrabny i fajny brzuszek



Cudowne uczucie U mnie Młody regularnie się rusza, co pół godziny lub czasami robi sobie dłuższe przerwy i wtedy się rusza co godzinę.



Co za .... gbur.. Jak oni chcą szacunku od Młodych jak sami tego szacunku nie okazują innym? ala:
W piatek stojąc na przystanku, podszedł gość na przystanek z walizeczką dość elegancko ubrany i spojrzał na mój brzuch i wyciągnął fajkę i bezczelnie obok mnie zaczął palić ! na pewno się zorientował, że to ciążowy brzuch bo mnie wcześniej zmierzył. Nie miałam wtedy siły by wdawać się w dyskusję więc odeszłam kawałek dalej... Normalnie co za gość, niby elegancik itp a za grosz szacunku.
Wczoraj zaś jak stałam na przystanku to na przystanku usiadł taki gość co grzebał wcześniej po śmietnikach. Wyciągnął fajkę i już miał zapalić, ale zauważył mnie, więc odłożył fajkę obok siebie i czekał aż wsiąde do autobusu i dopiero wtedy zapalił... 2 różnych ludzi i 2 różne reakcje.


Dobrze wiedzieć



Ja przytyłam 2 kg a brzuch i tyłek też mi urósł dość sporo... nie wiem skąd tyle masy jak na tak małą ilość przytycia
Muszę się wziąć w garść, ale jak co chwila tu zaglądam to wszystko dłużej trwa. Ja dzisiaj zaczynam 19 tydz 0 dni i u mnie szkoła rodzenia cos wspomina że od 21 tyg przyjmują, ale muszę zadzwonić i się zapytać, więc umowa stoi

Cytat:
Napisane przez zaneta_b Pokaż wiadomość
Witam się w nowym wątku
Zajrzałam na forum a tu tylko dwie strony jak już się zdziwiłam że tak mało to od razu pomyslalam że nowy wątek założyłyście ;-)

Ja jeszcze do starego wątku odpowiedzi ;-)

Wojniann chyba zacznę się interesować tymi ćwiczeniami mięśni Kegla... Na razie jeszcze nie mam tego problemu a jak czytam jak to jest u was to chyba warto zacząć...

Ogolnie korzystaj z warzywek :-D takie własne najlepsze, wiesz co jesz ;-) i trzymam kciuki za wizytę

Ani_qa od małego chcesz przekupstwa uczyć ala:

Kalwinka kiedy ty to wszystko rano zrobiłaś??? O której wstałaś? Jak wy to kochane robicie? Ja się o 9 nie mogę zebrać, może dlatego że pół nocy nie śpię przeważnie :-(

To jeszcze mleko krowie na tapecie widzę. Dziewczyny, powiedzcie skąd macie mleko. Kupujecie gdzieś czy to co mieszkają na wsi mają własne krówki?

--
Wysłano z Szybkiego Notatnika
Żaneta mam to samo co Ty, ostatnio ciężkie mam noce, dziś też o 9 wstałam i jakoś z głową mam problem, ale nowo przejdzie, tez ciężko mi się do czegoś zabrać.

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
ja mam dziś młodą kapustke z mielonymi
a odkad sama sobie mieso miele i w ogole to wychodzą mniami tz zchwycony a jego trudno zadowolic ( za mało słone, za duzo itp. - taka maruda obiadowa )



ja mieszkam na wsi ale swoje mam jedynie kurki i króliki
mleko przywoze od babci co 3 dni




Ja swojej podawałam delicol na kolki.
A biogaje podaje teraz w okresie przeziebien
kurcze musze kuzynki popytac bo ona miała zawirowania z kolkami u małego i w koncu lekarz jej jakies polskie krople polecił, smiał sie ze polacy jezdza po specyfiki do niemiec a niemcy do nas
Pyszności,mój z kolei pochłania wszystko co zrobię, ale wiem kiedy mu coś bardzo smakuje, bo powtarza wtedy ze pyszne do znudzenia, a jaką wtedy satysfakcja, aż chce się gotować.
Jak robicie młodą kapustke? Szalejesz obiad dwudaniowy

Jesteście boskie, jakby ktoś na mnie popatrzył, to mógłby się pośmiać, bo ja tylko chodzę od kuchni do salonu i noszę za sobą zeszyt, bo co chwilę muszę zapisać w nim coś ciekawego czego się od Was dowiaduje

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:31   #84
adka_19
Wtajemniczenie
 
Avatar adka_19
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Aberdeen, UK
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Woooow, super!!!
Dziewczyny polecam Wam tę mini książkę w 100%. Którejś się podobało w mowie niemowląt, że autorka pisze żeby traktować dziecko na równi z dorosłymi-ta książka jest cała o tym
adka jesteś wielka kobieto!!
Nie ma za co Slonce ;*
Wlasnie widzialam ze nie jest zbyt dluga 30 skanow raptem tam jest, na pewno przejrze
__________________
Krzysio 13.12.2015 <3 <3
Nie pale od 26.05.2015!

Jestem Ruda, projektuje cuda ! SKLEP
adka_19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:49   #85
zaneta_b
Rozeznanie
 
Avatar zaneta_b
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 508
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Czubasek cieszę się że się już lepiej dzisiaj czujesz... Odpoczywaj sobie dużo, może samo przejdzie jak samo wlazło :-D

Mervie powodzenia u notariusza. Coraz bliżej do swojego już :-D

Jente śliczny brzuszek ;-) jak już mi przypomniałas to wrzucę też swój

Benita kciuki za wizytę

Syylwuska to pewnie fantastyczne uczucie czuć takie ruchy. Ja dopiero niedawno w ogóle poczułam cokolwiek więc na kopniaki pewnie jeszcze poczekam

Adka ale mnie rozbawiłas tą ip dla dolinki :-D gorzej jakby chcieli ją na obserwacji zostawić :-D

Kalwinkanie przejmuj się, u mnie 3 kg na plusie ale mam wrażenie że przynajmniej 2kg to w sam tyłek poszły :-(

Widzę że muszę się chyba wczytać w probiotyki bo szczerze powiem ze nawet o tym nie słyszałam...



--
Wysłano z Szybkiego Notatnika
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150725_161718-COLLAGE.jpg (120,4 KB, 31 załadowań)
zaneta_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:53   #86
zaneta_b
Rozeznanie
 
Avatar zaneta_b
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 508
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

No i w końcu jestem na bieżąco...
zaneta_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:54   #87
katarzynaxxx89
Raczkowanie
 
Avatar katarzynaxxx89
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 421
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

co do mleka nie zawsze po 6 miesiącu mleko krowie spasuje dziecku my mieliśmy taki problem że po nim mały nie mugł się wykupkać ale znowu spróbowaliśmy jak skończył 9 miesięcy i od tej pory nic i do dziś kocha mleczko

No i czekam na dopisanie mnie do listy napisałam do dziewczyn i nadal mnie nie ma
katarzynaxxx89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:56   #88
jente1984
Bookworm ;)
 
Avatar jente1984
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

zaneta_b superowy brzuszek Który to tydzień?
__________________
"People who wonder
if the glass is half empty or half full
miss the point.
The glass is refillable."

jente1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:57   #89
kalwinka
Zadomowienie
 
Avatar kalwinka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 502
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
Dziewczyny co myślicie o piciu zielonej herbaty w ciąży? Tyle wersji, że sama już nie wiem.
Cytat:
Napisane przez k_asienka Pokaż wiadomość
ja słyszałam od położnej, że jest niewskazana, ale dlaczego? nie wiem
pijecie jakieś herbaty/zioła?
Kiedyś szukałam informacji nt zielonej herbaty w ciąży, w sumie ze źródeł którym wierzę tylko poradnik żywienia wydany przez Instytut Matki i Dziecka zamiezcza wzmiankę, że nie powinno się pić zbyt dużo kawy oraz czarnej i zielonej herbaty ze względu na kofeinę. Zalecają picie czerwonej.

Co do ziół - piję rumianek, miętę i czystek. Pamiętam, że powinno się uważać na mieszanki ziół ze względu na to, że często w składzie jest lukrecja, ale czemu lukrecja szkodzi nie pamiętam
kalwinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-30, 11:57   #90
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 32 352
Dot.: Mamusie grudniowe 2015 cz. 4

Katarzyna nie dostałam PW - wszystkie, które dostałam są na bieżąco poprawiane/uzupełniane.
d1b06f3951e378bb3fdc33711a759ec9373c9f74_6556ad7364f3f jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-15 14:15:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.