Zabawne życie okularnika :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-16, 16:03   #61
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja mam takie: fioletowe, z boków motyw roślinny (nie mogę znaleźć w sieci takich samych). Są mega kobiece i czuję się w nich świetnie. Wcześniej miałam granatowe, kształt też taki sam. Od dołu nigdy mi nie odprysło szkło, zawsze wybieram plastik.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 22:55   #62
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

To i ja dołączę Mam wadę -12 i -13 i zdecydowanie bardziej lubię chodzić w soczewkach niż w okularach, choć chodzę i w tym i w tym na zmianę. Co ciekawe wydaje mi się, że widzę o wiele lepiej niż gdy miałam mniejszą wadę, zdarza mi się (co prawda głównie po mieszkaniu) chodzić bez okularów Skutki są różne choć generalnie wszystko wiem gdzie leży i nie sprawia mi problemu poruszanie się po mieszkaniu.

Może nie zabawne, ale mam taki "patent". Jak ktoś mnie irytuje albo go nie lubię to ściągam wtedy okulary i ta osoba "znika". Ludzie w większości nie wiedzą jaką mam wadę, więc nie wiedzą że po ściągnięciu okularów zmieniają się dla mnie w wielką maziaje
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 22:56   #63
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Trudno mi uwierzyć, że przez 13lat ani rodzice ani lekarze (choćby z okazji bilansów 4,6, 8 czy 10latka) nie połapali się, że gorzej widzisz niż reszta społeczeństwa. No chyba, że po prostu olali problem
Potwierdzam, że tak się zdarzyć może. Mi się wada pojawiła w podstawówce, ale nie chciałam nosić okularów, więc nie przekazałam mamie uwag od higienistki, że badanie wzroku wyszło źle. Do dziś zachodzę w głowę, czemu moja mama nie otrzymała bezpośrednio informacji o tym, że powinnam pójść do okulisty, także od nauczycieli, którzy widzieli przecież, że mrużę oczy, by widzieć dobrze z tablicy...

Moja mama nie była osobą, która sugestię nauczyciela lub pielęgniarki szkolnej / lekarza by olała - na którymś badaniu u lekarza w końcu przy badaniu okulistycznym wada wyszła i wtedy dostałam okulary, ale dobry rok, jak nie więcej, chodziłam bez nich przy całkiem poważnej wadzie (wzrok pogorszył mi się dość nagle).
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 05:48   #64
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Kurcze, to naprawdę dziwne, że czasami wada jest wykrywana tak późno... Chociaż pamiętam, że to ja zauważyłam wadę u mojego brata. Jest 12 lat ode mnie młodszy i jak miał około 3 lata powiedziałam mamie, że jak ogląda bajkę, to podchodzi pod sam telewizor, a podczas zabawy dokładnie z bliska ogląda każdy samochód, dinozaura itp. No i wyszło. Ma wadę większą ode mnie, a do przedszkola poszedł już w okularach Teraz idzie do liceum i przerzucił się na soczewki, chociaż mam nadzieję, że założy czasem okulary, żeby oczy mu odpoczęły.
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:07   #65
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Kiedyś, jeszcze na studiach, będąc na wyjeździe wakacyjnym, zrobiliśmy sobie w plenerze mocno zakrapianą imprezę, na której zgubiłam okulary. Potem znajomi pomagali mi ich szukać na pobliskim przystanku autobusowym, bo miałam niejasne przebłyski, że tam miałam je na nosie po raz ostatni. Później okazało się, że przejechał je autobus Utrata okularów zmusiła mnie do przerzucenia się na soczewki kontaktowe.

Zanim jednak poszłam do okulisty i nabyłam soczewki, na tym samym wyjeździe wybraliśmy się grupą na dyskotekę. Poprosiłam dwóch kolegów, żeby mnie pilnowali i byli moimi oczami, gdyż nic nie widzę bez okularów (miałam wówczas wadę -3,5). Pilnowali, nawet wtedy gdy na parkiecie spotkałam moją dawną miłość i zapragnęłam spędzić z nim resztę wieczoru Zatańczyłam z nim kilka wolnych tańców, a gdy zaproponował wyjście na zewnątrz i romantyczny spacer w ciemnościach odmówiłam z uwagi na brak okularów i kiepski wzrok. Po czym wróciłam do moich kolegów, którzy podjęli się być moimi oczami

Po 8 latach noszenia soczewek (opisaną wyżej historię z dłubaniem w oku w poszukiwaniu soczewki, która leżała obok, też przeżyłam) przerzuciłam się z powrotem na okulary - zaczęłam mieć suche i piekące oczy. Generalnie bardzo sobie chwalę, choć czasem zdarzają się wpadki (raz zimą zaparowały mi okulary i wsiadłam nie do tego autobusu, co trzeba).
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 09:25   #66
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja też chyba pozostanę wierna okularom. Soczewki nie dla mnie. Przeraża mnie perspektywa wkładania czegoś do oka. Plus- w okularach lepiej wyglądam, więc raczej z nich nie zrezygnuję. Mam dość duży nos (szeroki) i okulary jakoś sprawiają, że nie rzuca się to w oczy. Wydaje się mniejszy, a przynajmniej taką mam nadzieję
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 11:40   #67
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Noszę okulary ponad 20 lat.
Zaczęłam dopiero w 6 klasie, jak pani od płatnego niemieckiego powiedziała, że nie wpuści mnie na kolejne zajęcia bez okularów.
Oczywiście już w pierwszej klasie w szkole zorientowałam się że słabo widzę i musiałam w pierwszej ławce siedzieć. Moja matka olewała informacje ze szkoły w tej sprawie, bo jej zdaniem, jak raz założy się już okulary, to nosić się będzie całe życie, a dziewczynę okulary zbrzydzają

Jak zaczęłam nosić, odczułam ulgę że wreszcie widzę wyraźnie i żadne docinki nie zmusiłyby mnie do zdjęcia okularów, mimo że były brzydkie (miałam te refundowane oprawki).

Odczuwałam dyskomfort na wfie, zwłaszcza podczas gier zespołowych. Nie raz dostałam piłką od koszykówki w twarz, zdarzało się że szkła (plastikowe) z oprawek wypadały. No ale nie mogłam grać bez okularów, bo piłki nie widziałam.
No i w lato, bo nie mogłam słonecznych modnych okularów nosić.

Aktualnie nic mi nie przeszkadza. Zakładam po przebudzeniu, zdejmuję na czas mycia i makeupu, i wieczorem zdejmuję jak zgaszę światło przed snem.
Jedyne co mnie irytuje to parowanie szkieł.
Ale dorobiłam się okularów które mają warstwę ściemniającą się na słońcu i nie wyobrażam sobie życia bez okularów.

W dowodzie mam zdjęcie bez i zdecydowanie nie poznaję siebie na nim.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 12:20   #68
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Przez 14 lat tylko soczewki, od 4 miesięcy okulary.
Musiałam zrobić przerwę z zalecenia okulisty, bo przeginałam z noszeniem soczewek od rana do późnej nocy.
Ciężko mi było się przestawić, ale wybrałam ładne oprawki i polubiłam je.
Docelowo jednak wracam do soczewek na zmianę z okularami.
Śmiesznych sytuacji nie zaliczyłam
Za to może mi powiecie czym czyścicie okulary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 201611240917
Czas edycji: 2016-08-17 o 12:23
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 12:58   #69
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
W dowodzie mam zdjęcie bez i zdecydowanie nie poznaję siebie na nim.
Też mam bez okularów. Zdarzyło mi się, że gdy miałam zdjęcie w okularach, a byłam "na żywo" w soczewkach, kwestionowanie czy to mój dokument. A tak, okulary zawsze mogę zdjąć. Ale, o dziwo, teraz nikt nie powątpiewa, że ja to ja
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 13:10   #70
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Za to może mi powiecie czym czyścicie okulary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myję wodą z płynem do naczyń.
Wycieram w chustkę do nosa materiałową. Ładnie zbiera wodę i nie pozostawia kłaczków i smug.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 13:16   #71
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Przez 14 lat tylko soczewki, od 4 miesięcy okulary.
Musiałam zrobić przerwę z zalecenia okulisty, bo przeginałam z noszeniem soczewek od rana do późnej nocy.
Ciężko mi było się przestawić, ale wybrałam ładne oprawki i polubiłam je.
Docelowo jednak wracam do soczewek na zmianę z okularami.
Śmiesznych sytuacji nie zaliczyłam
Za to może mi powiecie czym czyścicie okulary?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazwyczaj używam chusteczek wilgotnych do okularów (z Lidla i z Aldika - te drugie lepsze). Czasem wysychają i wtedy nic nie daje przecieranie nimi szkieł. W sytuacjach awaryjnych koszulka bawełniana a nawet płyn do mycia okien, taki do psikania i papierowe ręczniki

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Już jestem umówiona na następną wizytę u okulisty. Ciekawe co powie

Edytowane przez tessa16
Czas edycji: 2016-08-17 o 13:29
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-17, 13:49   #72
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja myję szamponem do włosów (nie zawsze ściągam, więc myją się same podczas kąpieli). W torebce mam płyn w sprayu i irchę.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 14:08   #73
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
A jakie oprawki prócz modnych obecnie kujonek polecacie? co się Wam podoba? Wkrótce zamierzam coś zmienić i szukam inspiracji Lepiej być pewnym, bo będę w tych oksach chodzić przez kolejne kilka lat.
Ja mam zwykłe, czarne oprawki. Okulary plastikowe, a la kujonki, ale nie za duże. Przefarbowałam do nich włosy z jasnego brązu na czekoladowy i jest ok. Każdemu pasuje co innego, najlepiej zapytać o radę sprzedawczynię albo wziąć kogoś znajomego.
Na początku nie byłam nastawiona optymistycznie do pełnych oprawek, a teraz nie zamieniłabym ich na żadne inne.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-17, 14:45   #74
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Potwierdzam, że tak się zdarzyć może. Mi się wada pojawiła w podstawówce, ale nie chciałam nosić okularów, więc nie przekazałam mamie uwag od higienistki, że badanie wzroku wyszło źle. Do dziś zachodzę w głowę, czemu moja mama nie otrzymała bezpośrednio informacji o tym, że powinnam pójść do okulisty, także od nauczycieli, którzy widzieli przecież, że mrużę oczy, by widzieć dobrze z tablicy...

Moja mama nie była osobą, która sugestię nauczyciela lub pielęgniarki szkolnej / lekarza by olała - na którymś badaniu u lekarza w końcu przy badaniu okulistycznym wada wyszła i wtedy dostałam okulary, ale dobry rok, jak nie więcej, chodziłam bez nich przy całkiem poważnej wadzie (wzrok pogorszył mi się dość nagle).
U mnie to właśnie tak działało. Wychowawczyni w pierwszej klasie zauważyła, że słabo widze z tablicy i przekazała to mojej mamie.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 10:30   #75
bessens
Raczkowanie
 
Avatar bessens
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 495
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Powiem szczerze że nie wyobrażam sobie rodzica który by wcześniej nie zauważył że coś jest nie tak. i zwalanie tego na panie higienistki czy nauczycielki...bez przesady. sory rodzic jest z dzieckiem tyle godzin, ogląda z nim tv, książeczki, ROZMAWIA z nim...i co niczego się nie domyśli? przecież wada wzroku to nie jest rzadka choroba genetyczna...lekko to przerażające.

Ja jestem okularnikiem od wielu lat, obecnie mam wadę -7 w lewym oku i -4 w prawym. Zawsze nienawidziłam okularów za to, że się brudzą, poza tym mam w nich optycznie jedno oko mniejsze, nie cierpiałam zaparowanych szkieł, wkurzały mnie rozkrecajace się śrubki oraz to że schodząc ze schodów często widziałam te schody podwójnie (przez oprawki).

Do tego z taką różnicą w obu oczach mialam zawsze mniejsze siłą szkła niż powinnam więc w soczewkach widzę o wiele lepiej. Zawsze wydarzały mi się jakieś sytuacje typu ktoś mnie potracił, strącił okulary, szkło wypadło i już był problem. Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć okularów.Mam też lekki astygmatyzm ale na szczęście nie muszę nosić tych specjalnych soczewek tylko zwykłe. Do tego okulary przy ćwiczeniach-masakra.

Nigdy nie zapomnę dnia kiedy w końcu odważyłam się na szkła kontaktowe (w liceum, przedtem miałam wiele podejść), wyszłam na ulicę i zobaczyłam cały świat wyrażnie, wszystkie listki na drzewach mogłam policzyć. Byłam przeszczęśliwa.

Obecnie mam fajne okulary kujonki które noszę kiedy chcę "inteligentniej" wyglądać rozumiem że ktoś może z oszczędności nie nosić soczewek czy z powodów zdrowotnych lub lubić siebie w okularach bo np. jego twarz wygląda lepiej, ale innych plusów nie widzę i zawsze będę orędownikiem noszenia soczewek.
__________________
enter the ninja- dietkuję, fitnessuję...walczę
bessens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 12:40   #76
201611240917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1 375
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Hah dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Umylam plynem do naczyn

Eh ja mam duza wade -5,25 na obu oczach. Myslalyscie o laserze?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201611240917 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 13:01   #77
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Jak zacznę mieć stały dopływ gotówki to odkładam na laser. Jeśli tylko będę miała możliwość to poddam się zabiegowi.

Nie mam jakiegoś wielkiego ALE ani do okularów ani do soczewek, mają swoje plusy, jednak minusy też niestety.
Idealny wzrok to idealny wzrok jednak
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 13:13   #78
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Hah dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Umylam plynem do naczyn

Eh ja mam duza wade -5,25 na obu oczach. Myslalyscie o laserze?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja nie. Mam za dużą wadę i wciąż postępującą więc nie zdałoby to u mnie egzaminu. Kolega z pracy miał dość dawno temu i bardzo sobie chwali, mimo że w sumie częściowo mu wróciła wada (ale nie aż tyle ile miał) więc znów nosi okulary.
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 21:08   #79
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja nie, bo boję się. Znajoma miała i jest zadowolona. Byłam u niej tydzien po zabiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-19, 08:59   #80
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cześć, okularnice
-2,5 na oba oczy a co do zabawnych sytuacji to chyba mnie nikt nie przebije.

Dobrych parę lat temu byłam w sytuacji intymnej z ówczesnym partnerem. No dobra, w parku byliśmy, dość późnym wieczorem - w każdym razie ciemno było.
No i w trakcie pewnych zaawansowanych czynności wypadło mi jedno szkło. Dopiero miałam dylemat; przerwać i szukać, czy dokończyć i dopiero poszukać

Znalazło się - całe! i udało osadzić ponownie w oprawce
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 09:24   #81
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Wyszlam z domu bez okularow, zeby pojechac z punktu A do punktu B - zadne nowe miejsce, nie bywam tam czesto, no ale bywam. Okolo 40 minut jazdy autobusem.
Wsiadlam w autobus, wyciagnelam kindle, czytam. Po jakis 20 - 30 minutach rozgladam sie dookola, okolica jakos nie wyglada znajomo, ale nic to, mysle sobie, pewnie wczesniej nie zwracalam uwagi.
Po kolejnych 10 mutach zrobilam sie podejrzliwa.
Wysiadam.
Patrze uwaznie na autobus z ktorego wysiadlam. Ta-dam! Okazalo sie ze wsiadlam w 182 zamiast 82, bo nie zauwazylam 1 z przodu
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 21:28   #82
palinnkasia
Zadomowienie
 
Avatar palinnkasia
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: B-stok...
Wiadomości: 1 930
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja obecnie mam -2,5 na jedno oko, -3 na drugie (tylko nie pamiętam niestety ile na które ). Okulary noszę zaś od 7 roku życia, wiem bo zaczęłam je nosić jakoś mniejwięcej odkąd poszłam do SP...
Kiedyś zdarzyło mi się, że byłam na spacerze z jakąś koleżanką (nie pamiętam dokładnie) i chcąc zdjąć okulary coby je przetrzeć (bo jakiś pyłek osiadł) niechcący oderwałam zausznik, na szczęście nie było to zbyt mocne... I że akurat przechodziłam obok salonu znajomego optyka, zaszłam do niego, wyjaśniłam w czym rzecz, a on mi powiedział, że mam przyjść za godzinę...i sobie tak chodziłam z koleżanką, z bliska nie widząc wielu rzeczy (jestem krótkowidzem), ale udało mi się jakoś wytrzymać godzinę, odebrałam, zapłaciłam i już
Jeszcze co mnie wkurza w okularach- włosy się zaplątują w zauszniki, nawet mimo że staram się podpinać je (włosy) po bokach Albo że muszę je co rusz poprawiać, bo mi się zsuwają... Czy jak się gdzieś zderzę z kimś czy ktoś mnie uderzy (nawet przez przypadek), to jak pada na okulary, to obrywam tym czymś okrągłym co przytrzymuje okulary na nosie z obu stron i czasem mi krew trochę pocieknie...
A do tego, że na nosie mam ślad od "łącznika" (tego, co łączy oba szkła w oprawce okularów, no...) to już się nawet przyzwyczaiłam...
I sytuacja z okularami w tle:
Przyjęcie rodzinne gdzieś na wsi, oprócz mnie było też sporo osób, niektóre +/- w moim wieku, ale też i kilka nieco młodszych... Piękna pogoda, bawimy się i w ogóle...I dalsza kuzyneczka (ok.3-letnia) poprosiła mnie żebym się z nią pobawiła, no to wstałam od stołu (przyjęcie było na dworze/na polu, jak kto woli )i poszłam z nią pograć w piłkę...bawimy się i ona jakoś tak kopnęła piłkę, że jej nie złapałam, a piłka powędrowała na piasek (taki wjazd usypany z piasku czy jakoś tak), ja pobiegłam, wzięłam tą piłkę i czekam na nią, ona stanęła naprzeciwko mnie zła, bo jak to nie złapałam piłki, ja z kolei odrzuciłam piłkę na bok i przykucnęłam, coby nie mówić do niej "z góry" a ona kopnęła do mnie tym piaskiem w kierunku oczu... na szczęście zdążyłam odruchowo zasłonić oczy ręką, to nic się nie stało, ale też i nic nie trafiło mi w oczy, bo miałam je zasłonięte okularami... mama dziewczynki (moja ciocia) na szczęście przeprosiła, ale ludzie...co to w ogóle miało być???
__________________
absolwentka prawa pani magister
palinnkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 12:51   #83
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez shantai Pokaż wiadomość
Hah dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Umylam plynem do naczyn

Eh ja mam duza wade -5,25 na obu oczach. Myslalyscie o laserze?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś o tym myślałam, ale boję się powikłań. Poza tym już przyzwyczaiłam się do swojego wyglądu w okularach, jak chcę uprawiać sport to zakładam szkła kontaktowe. Jedyny minus jaki widzę to chodzenie na basen w szkłach, nie jest to dla mnie komfortowe, ale myślę, że i to da się jakoś rozwiązać.
Wiadomo, że fajnie byłoby budzić się rano i dobrze widzieć, ale cóż, teraz mało kto nie ma wady wzroku.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 18:04   #84
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Byłam dzisiaj u okulisty i optyka. Wybrałam kocie oprawki - zaszalałam ale wydaje mi się, że jest to dobra odmiana
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 18:48   #85
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez tessa16 Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u okulisty i optyka. Wybrałam kocie oprawki - zaszalałam ale wydaje mi się, że jest to dobra odmiana
Jakiś specjalny kolor czy klasyczna czerń?
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 19:27   #86
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez _madame_m_ Pokaż wiadomość
Jakiś specjalny kolor czy klasyczna czerń?
Bardziej brąz z róznymi refleksami wokół szkieł a reszta spokojny fiolet. Z daleka jednak wydają się czarne bo są w ciemnych odcieniach.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 19:41   #87
KaRo141289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 239
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Ja noszę okulary od podstawówki. W 6 klasie wykryto mi mała wade (-0,5) ale okulista (!) stwierdził że przy tak małej wadzie nie warto robić okularów a nawet zasugerował ze może ja te okulary chce by ładniej wyglądać. Rok później moja wada była już powyżej -1,5 i nie muszę mówić jak bardzo byłam zła na mamę i pierwszego okuliste. Nosiłam jakieś 8lat okulary, do momentu gdy odkryłam soczewki kontaktowe. Przy okazji moje okulary się zepsuly wiec byłam skazana tylko na soczewki, które Nosiłam cały czas bez zdejmowania w ogóle. Teraz mam wadę -3 i bez szkieł jestem ślepa;-) ale nie umiem przestawić się na okulary bo zupełnie inaczej się widzi niż w soczewkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
KaRo141289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 20:16   #88
mairi
Wtajemniczenie
 
Avatar mairi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 075
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez KaRo141289 Pokaż wiadomość
Ja noszę okulary od podstawówki. W 6 klasie wykryto mi mała wade (-0,5) ale okulista (!) stwierdził że przy tak małej wadzie nie warto robić okularów a nawet zasugerował ze może ja te okulary chce by ładniej wyglądać. Rok później moja wada była już powyżej -1,5 i nie muszę mówić jak bardzo byłam zła na mamę i pierwszego okuliste. Nosiłam jakieś 8lat okulary, do momentu gdy odkryłam soczewki kontaktowe. Przy okazji moje okulary się zepsuly wiec byłam skazana tylko na soczewki, które Nosiłam cały czas bez zdejmowania w ogóle. Teraz mam wadę -3 i bez szkieł jestem ślepa;-) ale nie umiem przestawić się na okulary bo zupełnie inaczej się widzi niż w soczewkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W pewnym okresie była taka tendencja "żeby oko pracowało" to się dawało słabsze okulary albo w ogóle żadne. Szczerze mówiąc nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ. Nie widziałam żadnych sensownych badań (ale też nie szukałam jakoś specjalnie).Teraz z przyzwyczajenia też biorę soczewki o dwie dioptrie słabsze niż wada kiedy kupuję.
__________________
Friday I'm in love
mairi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 21:00   #89
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Cytat:
Napisane przez mairi Pokaż wiadomość
W pewnym okresie była taka tendencja "żeby oko pracowało" to się dawało słabsze okulary albo w ogóle żadne. Szczerze mówiąc nie wiem czy to ma jakikolwiek wpływ. Nie widziałam żadnych sensownych badań (ale też nie szukałam jakoś specjalnie).Teraz z przyzwyczajenia też biorę soczewki o dwie dioptrie słabsze niż wada kiedy kupuję.
Ktoś mi kiedyś powiedział, że to sprawia, że właśnie wzrok bardziej psuje się, bo oko jest bardziej męczone w takim codziennym funkcjonowaniu. Ile to prawdy to nie wiem, bo mi od razu włożyli na nos okulary po wykryciu wady.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-25, 16:10   #90
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Dot.: Zabawne życie okularnika :)

Mam już moje nowe patrzałki Mam tylko pytanie- czy przy większych szkłach dolna krawędź oprawek dotyka waszego policzka ? To chyba jakaś schiza, mam wrażenie, że jeśli nie dotyka to mam za małe szkła
Ale optyk mówił, że są idealne. Cały czas się boję, że szkła są za małe dla mojej twarzy Dlatego nawet jeśli uważacie to za głupie, wyraźcie swą opinię w sprawie stykania się oprawek i policzków.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-29 13:43:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:55.