Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-01, 18:58   #1
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8

Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie


Chciałabym iść na GP jednak zastanawiam się nad licencjatem a inżynierem. Lubie przedmioty ścisłe, jednak nie jestem z nich baaardzo dobra i przerażają mnie na studiach. Ale podobno na inżynierskich jest lepsze przygotowanie do pracy (praca nad planami itd.)
Chciałabym, aby wypowiedział się ktoś kto studiuje GP na studiach inżynierskich. Czy jest tam tak bardzo ciężko czy osoby przeciętne też dadzą sobie radę?
Miło by było jeśli inne osoby studiujące GP też się wypowiedzą.
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 22:33   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Praca nad planami itd. - a możesz rozwinąć to itd.? Co jeszcze, oprócz pracy na planami? I czym jest praca nad planami?

Studiuję GP inżynierską. Na jaką uczelnię się wybierasz? Na politechnikach w programie studiów jest najwięcej przedmiotów ścisłych i technicznych, ale mimo to uważam, że GP to najłatwiejszy z kierunków inżynierskich.

Na różnych kierunkach inżynierskich może być przedmiot: "analiza matematyczna" ale program i zaawansowanie przedmiotu jest różne. Więc niech nazwy Cię nie wystraszą, sprawdź karty przedmiotów na danej GP.

Jestem na Uniwersytecie Przyrodniczym, ale akurat na matmę mieliśmy duży nacisk i poradziłam sobie po profilu humanistycznym w liceum, wystarczyło dobrze opanować podstawową matmę w szkole średniej I uczyć się systematycznie!

I gdzie chcesz pracować po GP? Bo nie do każdej formy pracy inżynier przygotuje Cię lepiej od licencjata.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 00:45   #3
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Praca nad planami itd. - a możesz rozwinąć to itd.? Co jeszcze, oprócz pracy na planami? I czym jest praca nad planami?

Studiuję GP inżynierską. Na jaką uczelnię się wybierasz? Na politechnikach w programie studiów jest najwięcej przedmiotów ścisłych i technicznych, ale mimo to uważam, że GP to najłatwiejszy z kierunków inżynierskich.

Na różnych kierunkach inżynierskich może być przedmiot: "analiza matematyczna" ale program i zaawansowanie przedmiotu jest różne. Więc niech nazwy Cię nie wystraszą, sprawdź karty przedmiotów na danej GP.

Jestem na Uniwersytecie Przyrodniczym, ale akurat na matmę mieliśmy duży nacisk i poradziłam sobie po profilu humanistycznym w liceum, wystarczyło dobrze opanować podstawową matmę w szkole średniej I uczyć się systematycznie!

I gdzie chcesz pracować po GP? Bo nie do każdej formy pracy inżynier przygotuje Cię lepiej od licencjata.
Już tyle się naczytałam o GP, że nie wiem co myśleć...
Słyszałam, że na inżynierskich uczą więcej praktycznych rzeczy, które przydadzą się do planowania przestrzennego. Na uniwersytecie podobno sama teoria bez żadnych ćwiczeń np. na AutoCad (co podobno jest podstawą do znalezienia pracy).

Na początku miałam na myśli UWr. Potem przeczytałam że GP lepiej studiować na inżynierskich bo łatwiej z pracą, więc pomyślałam o UE we Wrocławiu.
Pracować to chciałabym gdziekolwiek, ale najlepiej coś z projektowaniem bo w samych papierkach oszaleje

Z moich "przemyśleń" wynika, że lepiej zostać inżynierem ale czuję wylecę po pierwszej sesji. A jak jest na inżynierskich z fizyką? Ogólnie polecasz UP?
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 01:56   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Już tyle się naczytałam o GP, że nie wiem co myśleć...
Słyszałam, że na inżynierskich uczą więcej praktycznych rzeczy, które przydadzą się do planowania przestrzennego. Na uniwersytecie podobno sama teoria bez żadnych ćwiczeń np. na AutoCad (co podobno jest podstawą do znalezienia pracy).

Na początku miałam na myśli UWr. Potem przeczytałam że GP lepiej studiować na inżynierskich bo łatwiej z pracą, więc pomyślałam o UE we Wrocławiu.
Pracować to chciałabym gdziekolwiek, ale najlepiej coś z projektowaniem bo w samych papierkach oszaleje

Z moich "przemyśleń" wynika, że lepiej zostać inżynierem ale czuję wylecę po pierwszej sesji. A jak jest na inżynierskich z fizyką? Ogólnie polecasz UP?
Każde studia inżynierskie od każdych licencjackich różnią się tym, że na tych pierwszych jest więcej "namacalnych" zajęć, laboratoria, inwentaryzacje terenowe, obsługa sprzętu itp. Także to nie tylko na GP tak jest.

Program inżynierski owszem jest lepszym wyjściem, jeżeli ma się zamiar zostać planistą. Masz taki zamiar?
Bo to nie jedyna droga po GP, a planistów w kraju mamy więcej, niż oferowanych im stanowisk pracy... Kończy się na tym, że taki planista ląduje w urzędzie gminy i wypełnia decyzje o pozwoleniu na budowę.

Ćwiczenia na uniwersytecie są, tylko z innych przedmiotów niż na politechnikach. I nie wywyższałabym tak AutoCADa - ten program bardziej przydaje się na inżynierii środowiska lub budownictwie czy architekturze, GP bazuje na GISie. AutoCAD od czasu do czasu się przydaje, ale nie jest to główny program.

A co do uczelni, które wymieniłaś: na UWr GP była prowadzona jako specjalność na studiach magisterskich na kierunku geografia. Dopiero od października 2014 będzie to oddzielny kierunek. Także nie wiadomo jak to będzie wyglądać.

Na UE nie ma inżynierskiej GP, tam w ogóle nie ma osobnego kierunku gospodarka przestrzenna

A praca "z projektowaniem" to praca, którą po GP zdobyć najtrudniej, jest duża konkurencja w postaci absolwentów innych kierunków. No i do pracy projektowej najlepiej przygotuje politechnika, bez dwóch zdań. Więc jeśli chodzi o Wrocław, postawiłabym na PWr.

Fizyka u mnie to była powtórka z liceum. Z mojego UP jestem zadowolona
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 13:09   #5
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Ogólnie to miałam zamiar zdać egzaminy i zostać urbanistą, ale nie wiem czy zwykły uniwersytet mnie do tych egzaminów dobrze przygotuje. Jeszcze muszę popatrzeć jak wygląda taki egzamin.

Co do pracy dla inżynierów, wiadomo z pracą ogólnie ciężko, ale wydaje mi się, że taki inżynier ma większe pojęcie o tej pracy niż osoba, która ma licencjat. A jak patrzyłam na oferty pracy to najbardziej potrzebni są inżynierowie, no bo taki zwykły mgr co może właściwie robić? Wyląduje w papierkach. A liczyłam na jakąś kreatywną pracę, nawet jako planista. Albo że czegoś nie wiem i mgr jest zdolny robić jakieś projekty.

Gdybym zdawała fizykę na maturze to bez myślenia składałabym na politechnikę, ale mój nauczyciel był debilem, więc pozostaje uniwerek.

Na Ekonomicznym są studia inżynierskie z GP. W UWr zawsze chciałam studiować, ma dobre opinie i ta GP już tam od jakiegoś czasu jest więc może wiedzą jak uczyć. Nie chcę jednak studiów gdzie będę siedziała nad książkami i tylko wkuwała.
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 15:22   #6
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Mam podobny dylemat - licencjat na UŁ lub inżynier po PŁ. I zastanawiam się co wybrać. Przychylam się ku polibudzie, jakoś bardziej mnie to przekonuje. Na UŁ natomiast są specjalizacje, czyli miałabym trochę zawężony materiał, skupiający to co chcę. Na PŁ nie ma specjalizacji.

Więc będę podczytywać na pewno ten wątek
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 18:11   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Ogólnie to miałam zamiar zdać egzaminy i zostać urbanistą, ale nie wiem czy zwykły uniwersytet mnie do tych egzaminów dobrze przygotuje. Jeszcze muszę popatrzeć jak wygląda taki egzamin.
Żadna uczelnia nie przygotowuje do egzaminu, przygotować Cię mogą do tego jedynie praktyki.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Co do pracy dla inżynierów, wiadomo z pracą ogólnie ciężko, ale wydaje mi się, że taki inżynier ma większe pojęcie o tej pracy niż osoba, która ma licencjat. A jak patrzyłam na oferty pracy to najbardziej potrzebni są inżynierowie, no bo taki zwykły mgr co może właściwie robić? Wyląduje w papierkach. A liczyłam na jakąś kreatywną pracę, nawet jako planista. Albo że czegoś nie wiem i mgr jest zdolny robić jakieś projekty.
Masz rację, czegoś nie wiesz

Mieszasz mgr z inżynierem, a to dwa różne stopnie studiów!

Idąc na studia po maturze idzie się na inżyniera lub licencjata. Po ukończeniu któregoś z tych stopni, jeśli chce się dalej studiować idzie się na magistra. I po inżynierze i po licencjacie.
Żeby zdobyć uprawnienia urbanistyczne o których piszesz, trzeba zrobić mgr.
Nie możesz zestawiać inżyniera z magistrem, bo to tak, jakbyś porównywała zerówkę i podstawówkę. A to dwa różne poziomy edukacji.

A co do tych ofert pracy. Praca jest, ale dla inżynierów informatyków, elektroników i podobnych tego typu. Nie dla inżynierów GP, przykro mi. I mówię to ja - inżynier GP Nie interesuje mnie praca planisty, więc nie żałuję, że wylądowałam na uniwersytecie, ale jakbym chciała robić karierę urbanisty - aplikowałabym na politechnikę, nawet kilka razy jakby było trzeba, PWr ma renomę wśród pracodawców jeśli chodzi o GP.

I tak jak pisałam - podczas praktyk pracowałam w urzędzie, razem z innymi inżynierami. W papierkach.

Widzę, że uległaś "modzie na inżyniera" i jawi Ci się on jako coś lepszego niż licencjat. A prawda jest taka, że tylko w niewielu przypadkach można tak powiedzieć.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Gdybym zdawała fizykę na maturze to bez myślenia składałabym na politechnikę, ale mój nauczyciel był debilem, więc pozostaje uniwerek.
Zawsze mogłaś sama się przygotowywać z fizyki, uczęszczać na korki jak wielu innych maturzystów. Nauczycielowi nie zależy na co pójdziesz na studia, Tobie powinno zależeć i to Ty powinnaś się starać.

Jak masz takie ambitne plany co do GP, to radziłabym za rok zdawać maturę z fizyki i aplikować na PWr. Inaczej gra nie warta świeczki.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Na Ekonomicznym są studia inżynierskie z GP. W UWr zawsze chciałam studiować, ma dobre opinie i ta GP już tam od jakiegoś czasu jest więc może wiedzą jak uczyć. Nie chcę jednak studiów gdzie będę siedziała nad książkami i tylko wkuwała.
Podaj mi link do informacji na stronie UE Wrocław o funkcjonującej tam GP.

Pisałam Ci, że nie było do tej pory GP na UWr! Była jedynie przez 2 lata w ramach specjalności na kierunku geografia - a to nie jest to samo. Mam znajomych na tej specjalności i narzekają, że się uwsteczniają w materiale. Nowy kierunek, jakim będzie tam GP powinien z reguły być inaczej prowadzony, ale jak będzie tego na razie nikt nie wie, w końcu to dopiero eksperyment.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:49 ----------

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
Mam podobny dylemat - licencjat na UŁ lub inżynier po PŁ. I zastanawiam się co wybrać. Przychylam się ku polibudzie, jakoś bardziej mnie to przekonuje. Na UŁ natomiast są specjalizacje, czyli miałabym trochę zawężony materiał, skupiający to co chcę. Na PŁ nie ma specjalizacji.

Więc będę podczytywać na pewno ten wątek
Jeśli myślisz nad projektowaniem, uprawnieniami urbanistycznymi to PŁ może być dobrym wyjściem, choć tej uczelni w ogóle nie znam.
Mam znajomych na GP na UŁ - większość na studia magisterskie wybrała inny kierunek, najczęściej ekonomiczny, bo na pierwszym stopniu właśnie ekonomii mieli całkiem sporo.

A specjalizacje na UŁ interesują Cię, czy chodzi Ci tylko o ukierunkowanie umiejętności?
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-02 o 18:04
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 20:02   #8
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez viva91
Mieszasz mgr z inżynierem, a to dwa różne stopnie studiów!
Wiem jaka jest różnica między inż a mgr, chyba wie to każda osoba wybierająca się na studia. Chodzi mi o to, że inżynier ma więcej wiedzy praktycznej a mgr/lic zna zazwyczaj tylko teorię. Co potem przekłada się na rodzaj pracy jaką wykonuje...

Cytat:
Napisane przez viva91
A co do tych ofert pracy. Praca jest, ale dla inżynierów informatyków, elektroników i podobnych tego typu. Nie dla inżynierów GP, przykro mi.
Kilka ofert znalazłam gdzie był wymagany "inż". Dużo też jest ofert za granicą dla inżynierów.

Cytat:
Napisane przez viva91
Zawsze mogłaś sama się przygotowywać z fizyki, uczęszczać na korki jak wielu innych maturzystów.
Chodziłam już na korki z matematyki bo chciałam mieć pewność, że dobrze ją zdam. Mimo chęci nie każdego stać aby płacił dodatkowo za lekcje, u mnie wiązałoby się to jeszcze z dojeżdżaniem, a z innych przedmiotów też trzeba znaleźć czas na naukę.

Cytat:
Napisane przez viva91
Pisałam Ci, że nie było do tej pory GP na UWr!
Wiem, że była jako specjalność, akurat tym interesuje się od 2 lat. Po tym jak napisałaś, że się uwsteczniają mam znowu dylemat.

Tak z ciekawości zapytam, jeżeli uważasz, że nie ma pracy dla inżynierów to czemu tam poszłaś?
http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/698...estrzenna.html
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 21:33   #9
ruda_herbaciarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 16
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Trochę może odbiegnę od tematu, ale widzę, że góruje tutaj Wrocław. UE we Wrocławiu to dobra uczelnia? porównywalna np: do PWr? Wiem, że politechniki a uniwersytety to całkowicie inna bajka, zrożnicowanie kierunków, ale tak ogólnie? Jak ta uczelnia stoi w Wrocławiu? Dobre perspektywy po UE?

Ps: moja opinia jest taka, że jeśli studia techniczne to politechnika, tam najlepiej kształcą w tym kierunku, jeśli ktoś chce związać przyszłość bardziej w stronę techniczną.
ruda_herbaciarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 21:40   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Wiem jaka jest różnica między inż a mgr, chyba wie to każda osoba wybierająca się na studia. Chodzi mi o to, że inżynier ma więcej wiedzy praktycznej a mgr/lic zna zazwyczaj tylko teorię. Co potem przekłada się na rodzaj pracy jaką wykonuje...
Więc skoro wiesz jaka jest różnica, to źle stosujesz te słowa.
Po co porównujesz mgr do inż, co zaburza określenie, o który stopień Ci chodzi (jak wspomniałam: zerówka-podstawówka), jak można napisać lic kontra inż (czyli zerówka kontra zerówka)? Bo inżynier też może mieć mgr

I mam rozumieć, że chodzi Ci tylko o jedną dziedzinę GP, czyli urbanistykę, tak? Bo w innym przypadku to nie prawda, że lic to tylko teoria.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Kilka ofert znalazłam gdzie był wymagany "inż". Dużo też jest ofert za granicą dla inżynierów.
Inżynierów, czy inżynierów GP?
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Chodziłam już na korki z matematyki bo chciałam mieć pewność, że dobrze ją zdam. Mimo chęci nie każdego stać aby płacił dodatkowo za lekcje, u mnie wiązałoby się to jeszcze z dojeżdżaniem, a z innych przedmiotów też trzeba znaleźć czas na naukę.
Rozumiem, że są trudności, ale będąc 4 lata na tym dziale na Wizażu wiem, że wielu maturzystów nie takie trudności przechodzi.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Wiem, że była jako specjalność, akurat tym interesuje się od 2 lat. Po tym jak napisałaś, że się uwsteczniają mam znowu dylemat.
Jak dla mnie nie można tworzyć oceny całego odrębnego kierunku poprzez ocenę specjalności na drugim kierunku, na dodatek ta specjalność była słaba.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Tak z ciekawości zapytam, jeżeli uważasz, że nie ma pracy dla inżynierów to czemu tam poszłaś?
http://www.ue.wroc.pl/wydzial_ne/698...estrzenna.html
Poszłam, bo kierunek mi się podobał, ale byłam zielona, nie znałam realiów. Teraz jakbym miała wybierać studia, pewnie zdecydowałabym się na inną uczelnię (jednak wtedy GP we Wroc była tylko na PWr i UP) albo coś innego, jednak pokrewnego, bo zainteresowała mnie pokrewna dziedzina GP i w niej chcę pracować.

Widzę, że GP na UE to znów świeżynka, o której nie można dowiedzieć się nic. Ani, czy kierunek będzie uruchomiony (bo chcieć to uczelnia może chcieć, ale czy wiemy, czy dostała już zgodę ministerstwa?) ani nie ma programu studiów, co dla mnie jest mega wadą, bo jak można wybierać kierunek, na którym nie wiadomo, czego będą uczyć... W ogólnej charakterystyce na specjalności inżynierskiej są wymienione tylko dwa przedmioty związane z urbanistyką, obok całego worka przedmiotów ekonomicznych. Słabo trochę, co?

No i nie wiedziałam, że bierzesz pod uwagę studia zaoczne.

Dla mnie ta GP na UE byłaby idealna Ale z Twoimi aspiracjami projektowymi nie wiem, czy Ty będziesz zadowolona, w końcu UE to uczelnia głównie ekonomiczna. Twoja wiedza inżynierska z wiedzą ludzi po politechnice będzie wyglądać blado.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_herbaciarka Pokaż wiadomość
Trochę może odbiegnę od tematu, ale widzę, że góruje tutaj Wrocław. UE we Wrocławiu to dobra uczelnia? porównywalna np: do PWr? Wiem, że politechniki a uniwersytety to całkowicie inna bajka, zrożnicowanie kierunków, ale tak ogólnie? Jak ta uczelnia stoi w Wrocławiu? Dobre perspektywy po UE?

Ps: moja opinia jest taka, że jeśli studia techniczne to politechnika, tam najlepiej kształcą w tym kierunku, jeśli ktoś chce związać przyszłość bardziej w stronę techniczną.
Robiąc ranking uczelni ekonomicznych w kraju to UE Wroc wypada całkiem nieźle Prym wiedzie SGH bodajże, ale UE kręci się w okolicach 4 miejsca
Choć PWr chyba wypada lepiej (wśród politechnik).

A pogrubione to święta prawda
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-02 o 21:36
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-02, 22:12   #11
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Jeśli myślisz nad projektowaniem, uprawnieniami urbanistycznymi to PŁ może być dobrym wyjściem, choć tej uczelni w ogóle nie znam.
Mam znajomych na GP na UŁ - większość na studia magisterskie wybrała inny kierunek, najczęściej ekonomiczny, bo na pierwszym stopniu właśnie ekonomii mieli całkiem sporo.

A specjalizacje na UŁ interesują Cię, czy chodzi Ci tylko o ukierunkowanie umiejętności?
Raczej pisałam to w kwestii ukierunkowania się. Ogólnie całkiem niedawno zaczęłam myśleć o uniwerku, zawsze mi się marzyła politechnika.
Wśród moich znajomych również wielu studiuje na UŁ właśnie GP i zastanawiam się, czy takie dokładniejsze określenie kierunku nie byłoby lepsze (i dla pracodawcy i dla mnie). Z tym, że nie wiem na co chciałabym się ukierunkować.

A dodatkowo po skończeniu pierwszego stopnia na polibudzie i tak musiałabym szukać, gdybym zdecydowała się na magisterkę. W tej chwili nie ma drugiego stopnia gospodarki przestrzennej i nie jestem ocenić czy w ciągu 4 lat go otworzą.

No i oczywiście: inż. na PŁ - 4 lata, a lic. na UŁ - 3,5.

Dużo z moich znajomych poszło na GP na UŁ, wśród nich PŁ wybrał tylko jeden znajomy. Ale tym też nie chcę się kierować, może po prostu ktoś stwierdził, że nie da sobie rady na uczelni technicznej i dlatego od razu aplikował na uniwerek.
Najprawdopodobniej złożę i tu i tu, zastanawiam się tylko, który wybrać, bo i tak stanę przed takim wyborem.
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 22:29   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
No i oczywiście: inż. na PŁ - 4 lata, a lic. na UŁ - 3,5.
Naprawdę? A nie PŁ - 3,5 roku, UŁ - 3 lata?
Chyba, że mówisz o zaocznych, choć też nie widziałam licencjackich zaocznych 3,5

Specjalizacja to dobra rzecz, no ale trzeba wiedzieć jaką wybrać
Mogłabyś pójść na inż. na PŁ, a potem mgr na UŁ, tylko że pewnie miałabyś jakąś przerwę pomiędzy. Na mgr na GP na UŁ są specjalności?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 00:31   #13
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Gospodarka Przestrzenna
Studia I - go stopnia stacjonarne inżynierskie
bez podziału na specjalności
Studia trwają 3,5 roku (ostatni nabór w roku 2011/12).
Studia trwają 4 lata dla roczników rozpoczynających studia od roku akademickiego 2012/2013.
To tak odnośnie PŁ

A w sumie z uniwerkiem trochę strzeliłam, może 3 lata jakoś nigdzie nie mogę się tego doczytać za bardzo, zwłaszcza, że dopiero teraz zaczęłam myśleć o UŁ, wcześniej się nie dowiadywałam.
Faktycznie chyba 3, mogło mi się porąbać z normalnymi inż.

A co do specjalności to również ciężko mi się doczytać na tej głupiej stronie uniwerku, jakoś wybitnie dużo do klikania mają. Wydaje mi się jednak, że tych dwóch lat magisterki to już nie ma specjalności. Tylko ogólnie.

EDIT: Znalazłam w końcu jakiś informator. Więc teraz już bez żadnych błędów: PŁ - 4 lata, UŁ - 3. A magisterka na UŁ ma charakter ogólny.

Edytowane przez xniji
Czas edycji: 2014-06-03 o 00:35
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 02:29   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

No to faktycznie niezły orzech do zgryzienia. Lepiej zaczynać od ogółu, a potem pójść na jakąś specjalność, tak mi się wydaje.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 19:16   #15
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez viva91
I mam rozumieć, że chodzi Ci tylko o jedną dziedzinę GP, czyli urbanistykę, tak?
No właściwie o urbanistyce tak najbardziej myślałam, ale właściwie teraz staje się coraz mniej wymagająca.

Cytat:
Napisane przez viva91
Jak dla mnie nie można tworzyć oceny całego odrębnego kierunku poprzez ocenę specjalności na drugim kierunku, na dodatek ta specjalność była słaba.
Na temat geografii na UWr czytałam naprawdę różne opinie, o specjalizacji z GP też. Teraz na ogarnięcie materiału mam właściwie 5 lat. Wcześniej były tylko 2 więc nie dziwie się żeby było słabo, pewnie lecieli na szybkiego żeby jak najwięcej zrobić. Chyba się zdecyduje na UWr, może uda mi się jakaś praktyka za granicą.

Cytat:
Napisane przez viva91
Ale z Twoimi aspiracjami projektowymi nie wiem, czy Ty będziesz zadowolona, w końcu UE to uczelnia głównie ekonomiczna.
Jednak odpuszczę sobie UE bo przez chwile miałam jakieś zaćmienie i myślałam, że może na plus by mi wyszły zaoczne studia. To jednak nie to samo co dzienne i podobno z pracą gorzej.

Cytat:
Napisane przez viva91
Inżynierów, czy inżynierów GP?
Dla inżynierów GP, nawet dałabym ci link ale nie wiem gdzie to było.

Takie pytanie z innej beczki. Z racji, że wiesz więcej myślisz, że osoba będąca na uniwersytecie (licencjat) ma szanse dostać pracę jako asystent projektanta albo w biurze urbanistycznym? Widziałam oferty pracy gdzie byli poszukiwani studenci po GP, bez żadnych szczegółów.
Jeszce jedno, wiesz może czy twoi znajomi robili jakieś projekty? Patrzyłam na plan i nic takiego nie widziałam, ale jak patrzyłam na ogół zajęć to powinni je mieć.

Edytowane przez Ania6466
Czas edycji: 2014-06-03 o 19:28
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 22:27   #16
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Jednak odpuszczę sobie UE bo przez chwile miałam jakieś zaćmienie i myślałam, że może na plus by mi wyszły zaoczne studia. To jednak nie to samo co dzienne i podobno z pracą gorzej.
Jeśli w tygodniu zdobywałabyś doświadczenie, to z pracą byłoby tylko lepiej Są pracodawcy, którzy wolą studentów zaocznych, bo tacy zwykle już nie w jednym miejscu pracowali, nawet jak to był bar, to relacje z ludźmi już mają ukształtowane.
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Dla inżynierów GP, nawet dałabym ci link ale nie wiem gdzie to było.
Bez sensu. Jak specjalista z GP wyuczony w Polsce, według polskich przepisów planowania przestrzennego ma projektować za granicą? Bo plany to nie takie sobie: "O zaprojektuję osiedle, tu będą budynki, a tu taka droga". Trzeba znać przepisy, żeby wiedzieć jaki budynek i jaką drogę projektować. Za granicą prawo jest zupełnie inne, trzeba by się uczyć od nowa...
Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Takie pytanie z innej beczki. Z racji, że wiesz więcej myślisz, że osoba będąca na uniwersytecie (licencjat) ma szanse dostać pracę jako asystent projektanta albo w biurze urbanistycznym? Widziałam oferty pracy gdzie byli poszukiwani studenci po GP, bez żadnych szczegółów.
Jeszce jedno, wiesz może czy twoi znajomi robili jakieś projekty? Patrzyłam na plan i nic takiego nie widziałam, ale jak patrzyłam na ogół zajęć to powinni je mieć.
W biurach to raczej ciężko, sama nie próbowałam ale słyszałam z opowieści innych. Już na mojego inżyniera z UP krzywo patrzą, a na licencjata... Jeśli chodzi o biura to tu inżynier robi różnicę, w innych miejscach nie. Znam ludzi z różnych miast po licencjackiej GP i wiem, że nie ogarniają żadnego programu poza Paintem, więc jak tu zatrudnić kogoś takiego... Choć każdy przypadek jest inny.

Jedno jest pewne: zatrudnia się tam ludzi, którzy potrafią posługiwać się wieloma programami planistycznymi. A ogarnięcie programów to praca własna, na studiach pokażą wam jedynie podstawy, bo co to jest np. 30 godzin pracy z jednym programem? Także trzeba wydać trochę oszczędności i zainwestować w kursy, aby mieć potwierdzenie umiejętności posługiwania się takimi programami. Wtedy czy to inż. czy to lic. - to nie będzie robiło różnicy

Pytasz o znajomych z UWr? Projekty robili, ale nie typowo urbanistyczne i projektowe, a bardziej analizy, oceny wpływów czegoś na coś, np. oddziaływanie nowej zabudowy na tereny cenne przyrodniczo. Wszystkie projekty opierały się na technologii GIS.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-03 o 22:29
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 23:49   #17
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Właściwe już zrobiłam delikatny wywiad u znajomych o tym jak wyglądają studia na tym kierunku, przejrzałam plan, zainteresowałam się kołami, jakie są na uczelni. Ale każda opinia się przydaje, zwłaszcza, że czeka mnie (nas właściwie, bo nie jestem tu sama) coś nowego.
viva91 - czy mogłabyś nam jeszcze coś powiedzieć o samym kierunku, studiach?
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 00:11   #18
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
viva91 - czy mogłabyś nam jeszcze coś powiedzieć o samym kierunku, studiach?
Owszem, ale nie wiem na czym się skupić Bardzo ogólne pytanie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 01:04   #19
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Właściwie sama nie wiem... (nie?)zadowolenie? perspektywy na przyszłość? jakieś porównania ze znajomymi na innych kierunkach? czy jeśli chodzi o zajęcia, to było coś trudniejszego i sprawiającego więcej problemów? na początku stresowałam się fizyką i rysunkiem na tym kierunku - jak z tymi zajęciami? zajęcia w terenie - czy ciekawe i czy sporo ich było u Ciebie? projekty?

Takie wiesz ... właśnie ogólne wrażenia na temat kierunku. Bo w sumie na różnych uczelniach wiele rzeczy funkcjonuje inaczej i to ciężko porównywać.
Ja to w sumie lubię słuchać jak ktoś mówi o swoim kierunku, niezależnie od tego jaki by nie był, po prostu takim mam głód informacji, staram się jakoś zobaczyć siebie w takich sytuacjach, wyobrazić jak 'studiowanie' wygląda.
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-04, 19:27   #20
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
Właściwie sama nie wiem... (nie?)zadowolenie? perspektywy na przyszłość? jakieś porównania ze znajomymi na innych kierunkach? czy jeśli chodzi o zajęcia, to było coś trudniejszego i sprawiającego więcej problemów? na początku stresowałam się fizyką i rysunkiem na tym kierunku - jak z tymi zajęciami? zajęcia w terenie - czy ciekawe i czy sporo ich było u Ciebie? projekty?

Takie wiesz ... właśnie ogólne wrażenia na temat kierunku. Bo w sumie na różnych uczelniach wiele rzeczy funkcjonuje inaczej i to ciężko porównywać.
Ja to w sumie lubię słuchać jak ktoś mówi o swoim kierunku, niezależnie od tego jaki by nie był, po prostu takim mam głód informacji, staram się jakoś zobaczyć siebie w takich sytuacjach, wyobrazić jak 'studiowanie' wygląda.
(nie?)zadowolenie?
Ja jestem zadowolona Uzyskałam wiedzę na interesujące mnie tematy lub zainteresowałam się nimi w trakcie nauki. Oczywiście były przedmioty-zapychacze lub takie, które mi nie podeszły, ale to pierwsze to wada każdego programu każdych studiów, a to drugie to kwestia indywidualna Gdybym miała wybierać jeszcze raz wybrałabym ten sam kierunek, zmieniłabym jedynie uczelnie - nie dlatego, że moja jest zła, ale po prostu ukierunkowana na to, co mnie nie do końca interesuje

perspektywy na przyszłość?
Są, ale trzeba o nie zadbać. Nie jest łatwo niestety, szczególnie w dziedzinie urbanistyki. Polska jeszcze mało uwagi przywiązuje do tej kwestii Ale GP daje możliwości wyboru różnych ścieżek, warunkiem jest to, aby w porę się na jakąś zdecydować i działać w jej kierunku. Inaczej zostanie się z niczym...

jakieś porównania ze znajomymi na innych kierunkach?
Hmm, można by elaborat napisać Zależy od kierunku i człowieka, jedni radzą sobie lepiej, inni gorzej. Jeśli chodzi o kierunki inżynierskie to uważam, że to jeden z łatwiejszych kierunków z tej grupy.

czy jeśli chodzi o zajęcia, to było coś trudniejszego i sprawiającego więcej problemów?
To właśnie ta kwestia, z którą jest tak jak piszesz - ciężko ją porównać z innymi uczelniami. U mnie pewna część osób miała problemy z matematyką, fizyką i GISem. Ale nie dlatego, że to nie wiadomo jak trudne przedmioty - po prostu wymagają one systematyczności, tak jak nauka alfabetu - jak nauczysz się tylko połowy, a później odpuścisz, to pisać i czytać nie będziesz umieć. A jak się woli zostawiać wszystko na ostatnią chwilę albo kserować od innych rozwiązania zadań to nic dziwnego, że dzień przed egzaminem nie da się tego ogarnąć. Matematyka to była nowość w porównaniu do licealnego materiału, co nie znaczy, że to było coś trudnego Za to fizyka to powtórka z liceum. GIS to nauka programów, a tak jak pisałam wcześniej - nie nauczysz się programów, jeśli samemu w domu nie będziesz ich ćwiczyć.

na początku stresowałam się fizyką i rysunkiem na tym kierunku - jak z tymi zajęciami?
O fizyce napisałam, a rysunek - linijkę i ołówek trzymać umiesz? No to umiesz rysować Na GP talent do rysunku nie jest wymagany, nie rysuje się odręcznie, jedynie na kilku zajęciach w ramach powiedzmy zabawy, żeby poznać techniki. I nawet wtedy jest to prosty rysunek brył.
Resztę rysuje się przy pomocy linijki, a są to naprawdę proste rzeczy, bez szczegółów. Choć tego "prawdziwego" rysunku jest bardzo mało, teraz większość rzeczy wykonywana jest komputerowo, ja na przedmiocie "rysunek techniczny i planistyczny" uczyłam się rysować w programie

zajęcia w terenie - czy ciekawe i czy sporo ich było u Ciebie?
Zajęć terenowych miałam sporo na 2 i 3 roku. Ale nie były to zajęcia z prowadzącym, tylko jechało się w grupach z innymi studentami do jakiegoś miejsca, żeby przeprowadzić inwentaryzację otoczenia wymaganą do wykonania projektu. Oj aż się uśmiecham na samą myśl, jakie przygody człowiek mógł przeżyć Jechało się do nieznanych miejsc i chodziło z kartką i długopisem zapisując obserwacje, robiąc zdjęcia - czy to deszcz, czy śnieg czy upał Albo dyskusje z nadgorliwymi mieszkańcami

projekty?
Tak, ale nie do końca wiem jakie projekty masz na myśli. W zasadzie na każdym przedmiocie robimy projekt. Ale nie jest to zawsze np. projekt nowego osiedla zabudowy mieszkaniowej. Ostatnio na przykład musiałam przedstawić osiedle zagrożone patologiami społecznymi, wskazać miejsca problemowe, zebrać wypowiedzi mieszkańców oraz zaproponować przestrzenne rozwiązania konfliktów, aby sprawić, żeby osiedle było bezpieczne i przyjemne do mieszkania. Projekt przedstawiałam w postaci plansz graficznych
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-04 o 19:29
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 21:31   #21
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez viva91
Bez sensu. Jak specjalista z GP wyuczony w Polsce, według polskich przepisów planowania przestrzennego ma projektować za granicą? Bo plany to nie takie sobie: "O zaprojektuję osiedle, tu będą budynki, a tu taka droga". Trzeba znać przepisy, żeby wiedzieć jaki budynek i jaką drogę projektować. Za granicą prawo jest zupełnie inne, trzeba by się uczyć od nowa...
Tylko to tam tak nie wygląda, że robisz wszystko sama. Na początku ktoś ci mówi jak to ma wyglądać a ty odwalasz "czarną robotę" robiąc projekt. Może potem jakbyś się bardziej z tym wszystkim zapoznała, bardziej by cię usamodzielnili.

Cytat:
Napisane przez viva91
Jedno jest pewne: zatrudnia się tam ludzi, którzy potrafią posługiwać się wieloma programami planistycznymi.
Ha, czyli jest dla mnie nadzieja Z programami to mam zamiar się już oswajać w wakacje, bo jak nie mam co robić to przynajmniej zrobię coś pożytecznego.
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 21:41   #22
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Tylko to tam tak nie wygląda, że robisz wszystko sama. Na początku ktoś ci mówi jak to ma wyglądać a ty odwalasz "czarną robotę" robiąc projekt. Może potem jakbyś się bardziej z tym wszystkim zapoznała, bardziej by cię usamodzielnili.
Mam wrażenie, że już pracowałaś za granicą jako urbanista
W Polsce też niczego nie robi się samodzielnie
Czarnej roboty nie da się odwalić nie znając przepisów. Skąd wiesz, jakiej grubości linię narysować? Skąd wiesz, jaką odległość zachować? Skąd wiesz, jakie obowiązują minimalne wskaźniki podczas projektowania zabudowy? Tego nie da się wytłumaczyć w wolnej chwili, jakby się dało to by nie było takiego kierunku jak gospodarka przestrzenna.

Nie wiem, czy się orientujecie, ale taki typowy projekt składa się w 90% z tekstu i przepisów prawnych, a rysunek to tylko załącznik do tego tekstu, dodatek

A co do programów - przygotuj się na wydatki, bo te najistotniejsze nie są bezpłatne. Licencja kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-04 o 21:43
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 23:59   #23
Ania6466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 8
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Ja tylko stwierdzam co czytałam w internecie (wiem, może to być nieprawdą)
Czytałam komentarze kilku osób jak wyglądały u nich praktyki, jedna osoba miała je w Norwegii i właśnie tam robiła tylko jakieś projekty bo jak sama twierdziła "do niczego bym im się nie przydała". Kilka podobnych komentarzy też znalazłam...

Cytat:
Napisane przez viva91
A co do programów - przygotuj się na wydatki, bo te najistotniejsze nie są bezpłatne. Licencja kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Jak na razie patrzyłam tylko na AutoCad i kosztuje on ok. 4 tys euro, ale na szczęście jest 3 letnia darmowa wersja dla studentów
A orientujesz się jakich programów warto się nauczyć?
Ania6466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 00:38   #24
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez Ania6466 Pokaż wiadomość
Jak na razie patrzyłam tylko na AutoCad i kosztuje on ok. 4 tys euro, ale na szczęście jest 3 letnia darmowa wersja dla studentów
A orientujesz się jakich programów warto się nauczyć?
Cad owszem, sama mam taką wersję, ale Cada na studiach nie używam To program dla studentów budownictwa czy inżynierii środowiska. Lepszy dla planistów jest Microstation, tej samej firmy.
Do planowania przestrzennego najczęściej polecane są programy GISowskie.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2014-06-05 o 00:39
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:47   #25
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

pozwolę sobie odświeżyć wątek Czy ktoś studiuje GP na UE w Poznaniu i byłby w stanie powiedzieć mi cokolwiek? o uczelni, organizacji, na jakie przedmioty kładą nacisk? Chciałabym dobrać GP jako drugi kierunek, ale boję się, że nie podołam.
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 20:45   #26
201609050930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 406
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Hej. Mój chłopak studiuje GP (inż.) i myśli o drugim kierunku - geoinformatyce. Czy myślicie, że takie połączenie ma sens? Czy lepiej robić sobie "papierki" na różne programy itp.?
201609050930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:35   #27
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

Cytat:
Napisane przez histeryczka_sztuki Pokaż wiadomość
Hej. Mój chłopak studiuje GP (inż.) i myśli o drugim kierunku - geoinformatyce. Czy myślicie, że takie połączenie ma sens? Czy lepiej robić sobie "papierki" na różne programy itp.?
Jest wątek o geoinformatyce, podobna kwestia została w nim poruszona
A "papierki" nigdy nie zaszkodzą

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

Cytat:
Napisane przez killemall Pokaż wiadomość
pozwolę sobie odświeżyć wątek Czy ktoś studiuje GP na UE w Poznaniu i byłby w stanie powiedzieć mi cokolwiek? o uczelni, organizacji, na jakie przedmioty kładą nacisk? Chciałabym dobrać GP jako drugi kierunek, ale boję się, że nie podołam.
Nacisk jest przede wszystkim na aspekty przyrodnicze i ekonomiczne, dużo czasu poświęca się programowaniu działań racjonalnego wykorzystania środowiska i przestrzeni. Ale bardzo mało jest projektowania, dziewczyna z GP z UE, z którą kiedyś robiłam wspólny projekt dziubała coś w paincie, w niczym innym nie umiała...
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2015-06-16 o 15:45
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:11   #28
killemall
Raczkowanie
 
Avatar killemall
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Gospodarka przestrzenna - studia inżynierskie

hmm spoko, dzięki, poszukam jeszcze info u osób z tej konkretnej uczelni, ale dzięki i tak
właśnie ja bym się nastawiała typowo na robotę w jakichś biurach, urzędach itd, bo z tym związane sa moje obecne studia, właśnie obawiam się najbardziej tych przedmiotów technicznych...
killemall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 11:11:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:37.