Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-17, 19:27   #1
hemmings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3

Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?


Hej wszystkim, moje pytanie brzmi następująco:



czy przysługuje mi stypendium socjalne, jeśli dochody w mojej rodzinie są ujemne?



Prawie wszędzie jako wysokość dochodu na osobę w rodzinie podają przedział 0zł- ok.900 aby przyznac stypendium, a nigdzie nie znalazłam nic na temat sytuacji,gdy ktos jest na minusie. Widziałam też kwotę nie niższa niż ok. 500-900zł na osobę. Czy nie powinno byc odwrotnie, im niższa kwota tym bardziej powinno się im pomoc? Mozna się domyślać, że wiele takich rodzin żyje z oszczędności, czy jakichś innych źródeł, ale sa tez rodziny, które rzeczywiscie mają duży problem. Przepraszam za chaos i dziękuję za wszystkie informacje. ;-))
hemmings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 18:05   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Nie można mieć ujemnego dochodu, można co najwyżej nie mieć żadnego.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 22:39   #3
KasiaDaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 34
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Do stypendium socjalnego liczą się dochody opodatkowane czyli
- wynagrodzenie z etatu
- renta/ emerytura
- jeśli jeden rodzic płaci na cb alimenty
Nie liczy się zasiłek rodzinny i opiekuńczy 153 zł )
Te opodatkowane dochody się sumuje i dzieli na liczbę osób w rodzinie. To co nam wyjdzie to nasz dochód na osobę i to on jedt brany pod uwagę przy podziale stypendium.
Komisji stypendialnej nie interesuje, że ktoś wydaje więcej niż ma lub sytuacja zmusza go do życia na zeszyt.
Dokładne zasady przyznawania stypendiów są na stronie twojej uczelni.
KasiaDaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-18, 22:47   #4
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Cytat:
Napisane przez hemmings Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, moje pytanie brzmi następująco:



czy przysługuje mi stypendium socjalne, jeśli dochody w mojej rodzinie są ujemne?



Prawie wszędzie jako wysokość dochodu na osobę w rodzinie podają przedział 0zł- ok.900 aby przyznac stypendium, a nigdzie nie znalazłam nic na temat sytuacji,gdy ktos jest na minusie. Widziałam też kwotę nie niższa niż ok. 500-900zł na osobę. Czy nie powinno byc odwrotnie, im niższa kwota tym bardziej powinno się im pomoc? Mozna się domyślać, że wiele takich rodzin żyje z oszczędności, czy jakichś innych źródeł, ale sa tez rodziny, które rzeczywiscie mają duży problem. Przepraszam za chaos i dziękuję za wszystkie informacje. ;-))
No ale jak można mieć ujemny dochód?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 02:40   #5
hemmings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Dlaczego nie mozna? W sensie że jest zerowy gdy jest ujemny ale jesli rodzic ma swoją działalność i nie zarabia, wychodzi na minus. To jakie sa dochody?
hemmings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 10:10   #6
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Rodzice firmę charytatywnie prowadzą, ze nie mają dochodu, czy po prostu faktury się ladnie porozliczały?
Pocieszą Cię, dzieci Januszy biznesu dostają stypendia Bieda większości z nich jest bardzo umowna.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2018-07-19 o 10:31
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-19, 21:39   #7
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Cytat:
Napisane przez hemmings Pokaż wiadomość
Dlaczego nie mozna? W sensie że jest zerowy gdy jest ujemny ale jesli rodzic ma swoją działalność i nie zarabia, wychodzi na minus. To jakie sa dochody?
Sory ale kto normalny prowadzi działalność w momencie kiedy nic nie zarabia? W dodatku tak żeby ROCZNY dochód taki był? Bo do wszelkich stypendiów potrzeba dochody z roku poprzedniego. Więc albo ktoś wałki kręci i wtedy sory batory ale nie powinien dostać nic albo nie wiem, coś z nim nie halo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-20, 00:34   #8
hemmings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Hahahaha większość z was chyba nie potrafi czytac że zrozumieniem ... jesli zna się odpowiedz to się ją pisze, jesli nie- omija pytanie. Proste ;-).

Wielkiej filozofii nie ma w tym, co napisałam, a wasze zdziwienie to jest wręcz cudowne, no faktycznie wstrząsające, że ktos może wychodzić na minus, a jesli tak jest to pewnie fałszuje... ile to ludzi miało własne nowe firmy, które na początku, choćby i przez rok nie zarabiały, a potem się rozkręciły. Szok i niedowierzanie. Bo nie ma czegoś takiego jak oszczędności lub sto innych opcji w tej kwestii.. Hahaha dzięki za sensowne odpowiedzi, a innym zycze by poszerzyli swoje horyzonty ))
hemmings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 18:49   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Tak, zdajemy sobie sprawę, że istnieją osoby wykazujące straty i wyłudzające świadczenia socjalne. Serio. A to tego odzywające się chamsko do obcych osób na forach internetowych. A nawet mające 19 lat i myślące, że pozjadały wszystkie rozumy. Dlatego nie dziwi nas Twoja osoba. I tak, nasz system jest dziurawy i możesz na podstawie lewych strat z działalności rodziców wyłudzić od państwa świadczenie, nawet jak macie z czego żyć i pewnie żyje Wam się nieźle.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-20, 21:51   #10
szama007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak to jest z tymi pieniędzmi? Przyznają?

Cytat:
Napisane przez hemmings Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, moje pytanie brzmi następująco:



czy przysługuje mi stypendium socjalne, jeśli dochody w mojej rodzinie są ujemne?



Prawie wszędzie jako wysokość dochodu na osobę w rodzinie podają przedział 0zł- ok.900 aby przyznac stypendium, a nigdzie nie znalazłam nic na temat sytuacji,gdy ktos jest na minusie. Widziałam też kwotę nie niższa niż ok. 500-900zł na osobę. Czy nie powinno byc odwrotnie, im niższa kwota tym bardziej powinno się im pomoc? Mozna się domyślać, że wiele takich rodzin żyje z oszczędności, czy jakichś innych źródeł, ale sa tez rodziny, które rzeczywiscie mają duży problem. Przepraszam za chaos i dziękuję za wszystkie informacje. ;-))



No dobra to po kolei...składając wniosek o stypendium przedstawiasz swoje dochody...przynosisz zaświadczenie z US,czy Urząd jest w stanie napisać Ci kwotę -10 000 ? No logiczne że nie bo skoro "-" to nie ma dochodu.
Więc Twój dochód na osobę w rodzinie nie może wynosić mniej niż zero.
Jeśli twierdzisz,że działalność jest ale przynosi straty to może nie powinniście jej mieć
a tak serio,to każda Uczelnia zarząda od Ciebie zaświadczenia z US o dochodach,ale jeśli wyjdzie 0 zł to również innego poświadczenia że nie posiadacie dochodów,czyli np powiedzmy że tata ma działalność a mama siedzi w domu,w takim wypadku musi przedstawić zaświadczenie z Urzędu Pracy,może również przedstawić oświadczenie że nie pracuje i np jest na utrzymaniu męża,no ale skoro firma nie zarabia to znowu nic to nie daje....w skrajnych przypadkach jeśli ktoś twierdzi że nie ma żadnych dochodów,to musi przedstawić zaświadczenie o przeprowadzonym wywiadzie środowiskowym z MOPSu,który np określi że macie tylko pomoc socjalną (która nie liczy się jako dochód) albo np 5 dzieci w domu i żyjecie z ich 500+...


Tak czy siak musisz udowodnić że faktycznie macie 0 na osobę,bo na logikę coś jeść musicie nie

Edytowane przez szama007
Czas edycji: 2018-07-20 o 21:52
szama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-20 21:51:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.