biochemia - nie tylko do ciała? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 20:41   #1
amitiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6

biochemia - nie tylko do ciała?


pomyślałam, że przydałoby się kilka przepisów do wykorzystania w gospodarstwie domowym

ja na przykład byłabym wdzięczna gdyby ktoś poradził jak zrobić sobie za pomocą ulubionego olejku eterycznego/absolutu i wody destylowanej wodę zapachową do żelazka?
amitiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 10:50   #2
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Gdzieś czytałam (może tutaj, a może na mazidłach), że ktoś usmażył pyszne racuszki na oleju kokosowym

Jeśli chodzi o żelazko, to wszelkie dodatki w wodzie zaczęłyby ci się osadzać na nim i tylko je psuć Tam powinno się dawać wodę jak najczystszą i pozbawioną jakichkolwiek dodatków (a w hydrolatach są np wyciągi z roślin).
Ja X lat temu, jak dopiero uczyłam się prasować, to dolałam do żelazka wody mineralnej Potem cała płyta z żelazka była czarna, ale ćiiiiii mama do tej pory nie dowiedziała się że to moja zasługa

a przypomniałam sobie, że ulubioną kompozycją olejków eterycznych (bądź 1 ulubionym) można skropić worki do odkurzaczy. Nie próbowałam, ale na pewno coś to daje.

Olejki eteryczne można też rozpylać w kominkach zapachowych, a sa zapachy, które odstraszają muchy. Tylko nie pamiętam co to były za zapachy - jak ktoś jest zainteresowany, to musiałby trochę poszperać w necie - ale chyba wanilia i cytryna (ale nie na pewno)
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-06-29 o 10:57
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 15:31   #3
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Ja bym też nie wlewała niczego oprócz czystej, przegotowanej lub destylowanej wody do żelazka, ale możesz sobie zrobić taki spray np. w spryskiwaczu do kwiatów, Tylko nie wiem czy do utrwalenia olejku eterycznego wystarczy sama woda, może alkohol jeszcze trzeba? A jeśli chodzi o gotowce to widziałam takie spraye w ofercie Pachnącej Szafy.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 22:41   #4
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

W Naturalnym Pięknie można kupić orzechy piorące,ciekawa jestem czy ktoś może używał?? Kuszą mnie bardzo, bardzo......
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:10   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
W Naturalnym Pięknie można kupić orzechy piorące,ciekawa jestem czy ktoś może używał?? Kuszą mnie bardzo, bardzo......

Podbijam bo juz od jakiegos czasu chodze wokol tego
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 08:43   #6
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Cytat:
Napisane przez Silent Witch Pokaż wiadomość
W Naturalnym Pięknie można kupić orzechy piorące,ciekawa jestem czy ktoś może używał?? Kuszą mnie bardzo, bardzo......
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Podbijam bo juz od jakiegos czasu chodze wokol tego
No więc sprawa wygląda tak:
* super nadają się do prania rzeczy nie bardzo brudnych - takich po całym dniu chodzenia dorosłego, ale już do prania np. po dzieciakach (sama nie mam, ale każdy wie, że znajdą brud wszędzie ) chyba raczej nie, jak zdarzyło mi się jakieś plamisko, to nie do końca doprało się;
* ja piorę w nich rzeczy ciemne, ręczniki, pościel, odświeżam swetry, itp., ale już do białych i jasnych używam proszku.

Generalnie jestem zadwolona - po pracy w biurze nie mam bardzo brudnych rzeczy (no chyba, że jakąś kawę na siebie wyleję ), więc super do prania nadają się właśnie orzechy.
Jak coś niejasne, to pytajcie.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 15:55   #7
amitiel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Jeśli chodzi o żelazko, to wszelkie dodatki w wodzie zaczęłyby ci się osadzać na nim i tylko je psuć Tam powinno się dawać wodę jak najczystszą i pozbawioną jakichkolwiek dodatków (a w hydrolatach są np wyciągi z roślin).
Ja X lat temu, jak dopiero uczyłam się prasować, to dolałam do żelazka w

ale przeciez są wody zapachowe do żelazek różnych firm, sama miałam kiedyś wodę z saponarii - pachniała ylang-ylang i żelazka z pewnością nie psuła, ale niestety przestali ją produkować, od tej pory nigdzie nie znalazłam... stąd desperacki pomysł na własną produkcję
amitiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-05, 09:03   #8
cwos
Raczkowanie
 
Avatar cwos
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 238
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

ja używam orzechów od dwóch miesięcy i generalnie jestem zadowolona. Popieram w 100 % - do białych proszek - niestety po moim maluchu nawet tona orzechów by plam nie doprała - do jasnych bez plam, ciemnych i delikatnych tylko orzechy. Dodatkowo profilaktycznie spryskuję kwiaty na balkonie wodą z przegotowanych orzechów - podobno świetnie działa na mszyce i inne robaczki.....
Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
No więc sprawa wygląda tak:
* super nadają się do prania rzeczy nie bardzo brudnych - takich po całym dniu chodzenia dorosłego, ale już do prania np. po dzieciakach (sama nie mam, ale każdy wie, że znajdą brud wszędzie ) chyba raczej nie, jak zdarzyło mi się jakieś plamisko, to nie do końca doprało się;
* ja piorę w nich rzeczy ciemne, ręczniki, pościel, odświeżam swetry, itp., ale już do białych i jasnych używam proszku.

Generalnie jestem zadwolona - po pracy w biurze nie mam bardzo brudnych rzeczy (no chyba, że jakąś kawę na siebie wyleję ), więc super do prania nadają się właśnie orzechy.
Jak coś niejasne, to pytajcie.

Edytowane przez cwos
Czas edycji: 2009-07-05 o 09:03 Powód: poprawka
cwos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-05, 13:13   #9
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Cytat:
Napisane przez cwos Pokaż wiadomość
...
. Dodatkowo profilaktycznie spryskuję kwiaty na balkonie wodą z przegotowanych orzechów - podobno świetnie działa na mszyce i inne robaczki.....
O widzisz.... A mi ostatnio moją bazylię zjadły jakieś robale .
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 11:47   #10
KoalaFromCambodia
Raczkowanie
 
Avatar KoalaFromCambodia
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 251
Dot.: biochemia - nie tylko do ciała?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
O widzisz.... A mi ostatnio moją bazylię zjadły jakieś robale .
Zauważyłam, że na bazylię to wszelkie robactwo jest łase. Ale ciekawe, można spróbować, chociaż w moim ogrodzie już mało co jest do ratowania... Naszła mnie plaga ślimaków Ale to taki mały OT.
KoalaFromCambodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.