Potrzebuje waszej pomocy - koronki czy implanty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-29, 12:31   #1
pine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Exclamation

Potrzebuje waszej pomocy - koronki czy implanty?


Od malego dziecka marzylam o pieknych zebach niestety nigdy takowych nie mialam. mam 17 lat i prawa gorna 2 mam malutka. mam miec zrobiona korone w tym miejscu. ok. ale jest jeszcze wiekszy problem. lewa gorna 2 i 3 to sa jeszcze zeby mleczne. mialam robione zdjecia niestety nie ma zadnych stalych zebow. moja dentystka proponowala albo zrobienie implantow albo koron. niestety jesli zdecyduje sie na korony to bede miala spilowana 1 i 4, a szkoda tych zebow. najlepszym rozwiazaniem sa implanty no ale jak zawsze wszystko kosztuje. jeden implant kosztuje okolo 3500zl. i co ja mam zrobic? poradzcie mi dziewczyny zeby sie juz ruszaja od paru lat. boje sie jablek jesc etc aby nie wypadly. w 2 nawet widac juz szyjke. nie wiem co zrobic i na co sie zdecydowac. w tym roku i przyszlym na pewno nie bedzie mnie stac na implanty, moze za dwa lata ale za to nie wiem czy mleczaki do tego czasu wytrzymaja. implanty mam na cale zycie i nie musze ich wymieniac jak koron. za to korony mam tak jakby odrazu i nie sa az takie drogie. nie mam naprawde pojecia co zrobic. prosze was i to bardzo o pomoc moglbyscie mi troszke powiedziec jak to z tymi implantami jest, jak przebiega zabieg etc.?
pine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 13:27   #2
kaja2929
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Potrzebuje waszej pomocy - koronki czy implanty?

Cytat:
Napisane przez pine Pokaż wiadomość
Od malego dziecka marzylam o pieknych zebach niestety nigdy takowych nie mialam. mam 17 lat i prawa gorna 2 mam malutka. mam miec zrobiona korone w tym miejscu. ok. ale jest jeszcze wiekszy problem. lewa gorna 2 i 3 to sa jeszcze zeby mleczne. mialam robione zdjecia niestety nie ma zadnych stalych zebow. moja dentystka proponowala albo zrobienie implantow albo koron. niestety jesli zdecyduje sie na korony to bede miala spilowana 1 i 4, a szkoda tych zebow. najlepszym rozwiazaniem sa implanty no ale jak zawsze wszystko kosztuje. jeden implant kosztuje okolo 3500zl. i co ja mam zrobic? poradzcie mi dziewczyny zeby sie juz ruszaja od paru lat. boje sie jablek jesc etc aby nie wypadly. w 2 nawet widac juz szyjke. nie wiem co zrobic i na co sie zdecydowac. w tym roku i przyszlym na pewno nie bedzie mnie stac na implanty, moze za dwa lata ale za to nie wiem czy mleczaki do tego czasu wytrzymaja. implanty mam na cale zycie i nie musze ich wymieniac jak koron. za to korony mam tak jakby odrazu i nie sa az takie drogie. nie mam naprawde pojecia co zrobic. prosze was i to bardzo o pomoc moglbyscie mi troszke powiedziec jak to z tymi implantami jest, jak przebiega zabieg etc.?
Witaj sprawa nie wygląda ciekawie z tego co napisałas implanty to juz powazny koszt no i mały zabieg z tego co sie oriętuje to najpierw wszczepia sie implant a po jakims czasie dopiero zakłada sie zeba.Jest to ząbek juz na całe życie i raczej nic nie bedzie sie działo.A korona zamocowana jest na twoim zebie spiłowanym nie trzeba usowac korzeni.Ja najpierw sprobowała bym załozyc koronki,piszesz ze zeby są nieciekawe.Przy koronie masz swoj korzen,a implant nie masz nic wszystko usuniete tz.mozesz zrobic implanty za pare lat jak koronki sie nie sprawdzą no i cena korona około 1000 pełno ceramiczna lub na metalu 400 a implant to juz ze 4000 pewnie jeden.A pytałas dentyste o licowki porcelanowe? moze one były by dobrym rozwiązaniem.Ja mam koronke porcelanową na metalu efekt jest super nic nie widac, jem wszystko ale tez uwazam nawet bardzo na rzeczy twarde,boje sie ze mi wyleci.To jest własnie najgorsze ten diabelski strach ze wypadnie w nie odpowiednim miejscu i czasie.Ale jesli chodzi o wygląd usmiech jest naprawde super.Moja jedynka była martwa i czarna wyglądała ochydnie długo bo prawie rok wachałam sie co zrobic.I 3 miesiące temu podjełam decyzje koronka no i jest.Powodzenia życze odwie moze jeszcze kilku stomatologów moze doradzą .
kaja2929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 14:24   #3
pine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 71
Dot.: Potrzebuje waszej pomocy - koronki czy implanty?

tylko ze z koronami chodzi o to ze mi spiluje wtedy 1 i 4 zdrowa. i tak jak ona sadze, ze szkoda zebow. licowki odpadaja. te mleczaki sa krzywe a reszta zabkow prosta wiec bedzie wygladac nieestetycznie. wolalabym implanty no ale koszt zabiegu etc, a koronki to za to rezygnuje z dwoch zdrowych zebow. oj termin mam jeszcze u innego lekarza. dziekuje za odp
pine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-29, 19:49   #4
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Potrzebuje waszej pomocy - koronki czy implanty?

witam widzisz sama sobie odpowiedziałaś na pytanie implanty sa na całe życie,a jeśli bedziesz robic most musisz miec spiłowana 1 i 4.i teraz sa 2 opcje:zacisnac pasa i zrobic implanty i spokój do końca zycia czy spiłowac 1i 4 zrobic most pełnoceramiczny acha i chyba koszt wyjdzie prawie na jedno ,a jesli za jakis czas bedziesz chciała wymienic most to co wtedy bedziesz miec 2 korony na swoich z ębach plus 2 impplanty ssama widzisz co jest dla ciebie lepsze zastanow się dobrze.acha i jeszce jedno licówki?????????? a gdzie niby one miały by sie trzymac jak dziewczyna nie ma zębów, na mleczakach????ktore predzej czy później wyleca. powodzenia w podejmowaniu decyzji i pozdrawiam
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:59.