Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-18, 10:52   #1
SpicyLady
Przyczajenie
 
Avatar SpicyLady
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 10

Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu


Dziewczyny może wy znacie odpowiedź na moje pytanie bo ilu lekarzy i fizjoterapeutów tyle opinii.
Jestem 2 miesiące po cesarskim cięciu i bardzo chciałabym zacząć robić coś ze swoim ciałem: po porodzie zostało mi parę kg + wisząca skóra :/

Mój ginekolog stwierdził, że po zakończonym połogu mogę spróbować ćwiczyć. Tak też robiłam: trochę biegania, trochę lekkich ćwiczeń (bez przesady)
Poszłam na kontrole do szpitala gdzie wykonywali mi cc i tam dostałam opierdziel od ordynatora, że minimum 6msc nie mogę ćwiczyć, a moja ginekolog jest chora psychicznie
Na polecenie położnej poszłam do fizjoterapeuty i dostałam jakieś ćwiczenia dla ciężarnych, bo jak ciężarna może to i kobieta po cc może. Wszystko byłoby pięknie, ale nie zdążyłam wyjść z przychodni jak przyleciała starsza stażem fizjo (od tej u której byłam) i zaczęła się wydzierać na swoja koleżankę mówiąc, że po cc nie można ćwiczyć 6 msc.

Z 57 kg, kochającej siłownie i nienawidzącej biegania (ale biegającej) kobiety stałam się 68 kg Panią z wiszącą skórą, rozstępami i dodatkowymi kg.
Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że w sierpniu mamy zaplanowany ślub i nie wiem czy nie trzeba będzie go przełożyć o jakieś 2 lata(tyle sie czeka na moja sale marzeń), bo nie czuje się dobrze w swoim ciele ani w żadnej sukni.

165 cm wzrostu, nie karmie ze względów zdrowotnych (leki wykluczają karmienie, a zmiana niestety nie wchodzi w grę) :/

Moje pytanie: kogo słuchać ? kiedy wy zaczęłyście ćwiczyć?
SpicyLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 13:55   #2
dorris23
Pyskatka
 
Avatar dorris23
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Daleko w świecie
Wiadomości: 2 832
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Cytat:
Napisane przez SpicyLady Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy znacie odpowiedź na moje pytanie bo ilu lekarzy i fizjoterapeutów tyle opinii.
Jestem 2 miesiące po cesarskim cięciu i bardzo chciałabym zacząć robić coś ze swoim ciałem: po porodzie zostało mi parę kg + wisząca skóra :/

Mój ginekolog stwierdził, że po zakończonym połogu mogę spróbować ćwiczyć. Tak też robiłam: trochę biegania, trochę lekkich ćwiczeń (bez przesady)
Poszłam na kontrole do szpitala gdzie wykonywali mi cc i tam dostałam opierdziel od ordynatora, że minimum 6msc nie mogę ćwiczyć, a moja ginekolog jest chora psychicznie
Na polecenie położnej poszłam do fizjoterapeuty i dostałam jakieś ćwiczenia dla ciężarnych, bo jak ciężarna może to i kobieta po cc może. Wszystko byłoby pięknie, ale nie zdążyłam wyjść z przychodni jak przyleciała starsza stażem fizjo (od tej u której byłam) i zaczęła się wydzierać na swoja koleżankę mówiąc, że po cc nie można ćwiczyć 6 msc.

Z 57 kg, kochającej siłownie i nienawidzącej biegania (ale biegającej) kobiety stałam się 68 kg Panią z wiszącą skórą, rozstępami i dodatkowymi kg.
Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że w sierpniu mamy zaplanowany ślub i nie wiem czy nie trzeba będzie go przełożyć o jakieś 2 lata(tyle sie czeka na moja sale marzeń), bo nie czuje się dobrze w swoim ciele ani w żadnej sukni.

165 cm wzrostu, nie karmie ze względów zdrowotnych (leki wykluczają karmienie, a zmiana niestety nie wchodzi w grę) :/

Moje pytanie: kogo słuchać ? kiedy wy zaczęłyście ćwiczyć?
Powiem może na swoim przykładzie. Jakies ok. 3 miesiace po porodzie pojechalam na aerobic, nie wykonywalam wszystkich cwiczen-tylko te lżejsze. Wieczorem okropny ból, okazało się, że szwy w środku się rozeszły (one nie goją się tak szybko jak te na wierzchu). Calkowity zakaz ćwiczeń przez 6 mies (w moim przypadku).
Uważam, że w Twoim przypadku to za wczesnie na cwiczenia. Zaczynaj pomalu od spacerów, marszu, nordic walking. I zrób sobie dietę, jakąs lekką, żeby zrzucić dietą troche kilogramów.
__________________
Najważniejsza na świecie jest rodzina.
Najpierw ta, w której się urodziłeś.
Później ta, którą sam stworzyłeś.
dorris23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 15:10   #3
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Moze urządzimy tu wątek wsparcia w dochodzeniu do siebie po cc?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 18:09   #4
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Na pewno nie można ćwiczyć mięśni brzucha ok. 6 miesięcy bo grozi to taką sytuacją jaka miała miejsce u dorris.
Wczoraj pytałam ginekolog czy mogę zacząć ćwiczyć aeroby od maja (cięcie miałam miesiąc temu) i powiedziała, ze jak najbardziej. Mam zamiar zacząć od zajęć typu zumba, salsation, a więc to, co cwiczylam właściwie do końca ciąży.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 19:46   #5
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

A co myślicie rolkach?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 12:57   #6
kejtigda
Wtajemniczenie
 
Avatar kejtigda
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 011
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

W listopadzie mialam planowane cięcie. Znioslam super W polowie lutego mialam kontrole i rozmiawialam z lekarzem o aktywnosci, zrobil mi usg, badania i powiedzial ze moge powoli biegac - ale zakaz interwałów, ćwiczen z obciążeniem i jakis forsujących aktywności. Mam do niego 100% zaufania, stosuje się do tego co mówi i nic mi nie dolega - w trakcie/po bieganiu czuje się dobrze, "nie czuje" brzucha. Fizjo od mojego malucha mówił że jak wszystko się goi to też można powoli wdrażac ćwiczenia. Głowa do gory, badz na diecie a jak poczujesz sie na silach to zacznij cwiczyci będzie dobrze na slub
__________________
485 i 545 mentorki made by dr Skwiercz 2009
kejtigda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 15:57   #7
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Cytat:
Napisane przez SpicyLady Pokaż wiadomość
Dziewczyny może wy znacie odpowiedź na moje pytanie bo ilu lekarzy i fizjoterapeutów tyle opinii.
Jestem 2 miesiące po cesarskim cięciu i bardzo chciałabym zacząć robić coś ze swoim ciałem: po porodzie zostało mi parę kg + wisząca skóra :/

Mój ginekolog stwierdził, że po zakończonym połogu mogę spróbować ćwiczyć. Tak też robiłam: trochę biegania, trochę lekkich ćwiczeń (bez przesady)
Poszłam na kontrole do szpitala gdzie wykonywali mi cc i tam dostałam opierdziel od ordynatora, że minimum 6msc nie mogę ćwiczyć, a moja ginekolog jest chora psychicznie
Na polecenie położnej poszłam do fizjoterapeuty i dostałam jakieś ćwiczenia dla ciężarnych, bo jak ciężarna może to i kobieta po cc może. Wszystko byłoby pięknie, ale nie zdążyłam wyjść z przychodni jak przyleciała starsza stażem fizjo (od tej u której byłam) i zaczęła się wydzierać na swoja koleżankę mówiąc, że po cc nie można ćwiczyć 6 msc.

Z 57 kg, kochającej siłownie i nienawidzącej biegania (ale biegającej) kobiety stałam się 68 kg Panią z wiszącą skórą, rozstępami i dodatkowymi kg.
Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że w sierpniu mamy zaplanowany ślub i nie wiem czy nie trzeba będzie go przełożyć o jakieś 2 lata(tyle sie czeka na moja sale marzeń), bo nie czuje się dobrze w swoim ciele ani w żadnej sukni.

165 cm wzrostu, nie karmie ze względów zdrowotnych (leki wykluczają karmienie, a zmiana niestety nie wchodzi w grę) :/

Moje pytanie: kogo słuchać ? kiedy wy zaczęłyście ćwiczyć?
Myślę, że to jest kwestia doboru odpowiedniej aktywności fizycznej oraz tego jak bardzo aktywna byłaś przed ciążą.
Skonsultowałabym się z kimś jeszcze i ustaliłabym co mogę robić i jak: z dokładnością co do intensywności i rodzaju wysiłku fizycznego.
A sama zaczęłabym od dłuższych spacerów, pływania (nie w stopniu wyczynowym). itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 14:11   #8
SpicyLady
Przyczajenie
 
Avatar SpicyLady
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 10
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Pływanie u mnie odpadam, bo nie umiem pływać do tego mam uczulenie na chlor - basen sztuczny odpada :/
SpicyLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 15:05   #9
miszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar miszkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 415
Dot.: Aktywność fizyczna po cesarskim cięciu

Po około 3 mcach po CC wróciłam do gry w badmintona.
Nie takiej " podwórkowej" ale bardziej wyczynowej na sali.
Do takiej gry, że po 2 godzinach nie ma siły iść pod prysznic 😀
Poszukaj u siebie, polecam.
Myślę, że taka aktywność nie zaszkodzi.
__________________
Dziubulek

Żabinek
miszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 16:05:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.