Problemy skórne chłopaka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-27, 04:36   #1
sylwia09842
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1

Problemy skórne chłopaka


Mój chłopak ma problematyczną skóre, trądzik na górnej polowie ciala, jakieś dziwne białe grudki na plecach i ramionach (wyglądają jak białe wypukłe piegi). Namawiam go do pójścia do dermatologa od roku, i dalej sie do niego nie wybrał. Nie wiem już jak do niego dotrzeć że szkodzi tylko samemu sobie. Zostaną mu brzydkie blizny, plamy, w ogole nie wiadomo co to sa za te białe plamki, a dodatkowo po goleniu chodzi cały pochlastany bo sobie "skosi" przypadkowo jakiś wyprysk. Szczerze mówiąc jak dla mnie samo przejachanie ręką po takej skórze nie jest zbyt przyjemne. Mamy po 19 lat, sama go nie umowie, jestem w stanie nawet kupować mu jakieś kosmetyki ale nie wiem jakie, nie znam sie na tym? Poradźcie, jak mamy sobie z tym poradzić?
sylwia09842 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 01:37   #2
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Problemy skórne chłopaka

Cytat:
Napisane przez sylwia09842 Pokaż wiadomość
Mój chłopak ma problematyczną skóre, trądzik na górnej polowie ciala, jakieś dziwne białe grudki na plecach i ramionach (wyglądają jak białe wypukłe piegi). Namawiam go do pójścia do dermatologa od roku, i dalej sie do niego nie wybrał. Nie wiem już jak do niego dotrzeć że szkodzi tylko samemu sobie. Zostaną mu brzydkie blizny, plamy, w ogole nie wiadomo co to sa za te białe plamki, a dodatkowo po goleniu chodzi cały pochlastany bo sobie "skosi" przypadkowo jakiś wyprysk. Szczerze mówiąc jak dla mnie samo przejachanie ręką po takej skórze nie jest zbyt przyjemne. Mamy po 19 lat, sama go nie umowie, jestem w stanie nawet kupować mu jakieś kosmetyki ale nie wiem jakie, nie znam sie na tym? Poradźcie, jak mamy sobie z tym poradzić?
Heh, niech twój facet zrozumie, że trądzik to jednak choroba.
Warto i najlepiej udać się do dermatologa i tyle.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 19:09   #3
panna lucy
Raczkowanie
 
Avatar panna lucy
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 260
Dot.: Problemy skórne chłopaka

"Szczerze mówiąc jak dla mnie samo przejachanie ręką po takej skórze nie jest zbyt przyjemne. "

Nie ma co, fajna z ciebie partnerka życiowa :-]
Poczekamy, aż ciebie dopadną jakieś problemy skórne, ciekawe czy będzie mu miło, jak cię będzie dotykał :-]
panna lucy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 22:56   #4
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Problemy skórne chłopaka

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
"Szczerze mówiąc jak dla mnie samo przejachanie ręką po takej skórze nie jest zbyt przyjemne. "

Nie ma co, fajna z ciebie partnerka życiowa :-]
Poczekamy, aż ciebie dopadną jakieś problemy skórne, ciekawe czy będzie mu miło, jak cię będzie dotykał :-]
A ja nie rozumiem naskoku
Miałam trądzik, wiem co to za paskudztwo i sama nie trawiłam dotykania się po twarzy albo jak ktoś to robił, bo wydawało mi się to fuu. Kogoś też bym nie chciała smyrać po pryszczach. To jednak nie jest przyjemne
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K

Edytowane przez niebieskie_oczko
Czas edycji: 2014-05-29 o 22:57
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 18:13   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Problemy skórne chłopaka

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
A ja nie rozumiem naskoku
Miałam trądzik, wiem co to za paskudztwo i sama nie trawiłam dotykania się po twarzy albo jak ktoś to robił, bo wydawało mi się to fuu. Kogoś też bym nie chciała smyrać po pryszczach. To jednak nie jest przyjemne
A dla mnie to w innym sensie jest fuj. Ja nie lubię, jak jestem dotykana po twarzy, bo wiem, że wtedy mi się prawie wszystko tylko poroznosi. Ale mój chłopak nie wygląda na takiego, któremu by to przeszkadzało akurat.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 15:00   #6
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Problemy skórne chłopaka

Cytat:
Napisane przez Figula94 Pokaż wiadomość
A dla mnie to w innym sensie jest fuj. Ja nie lubię, jak jestem dotykana po twarzy, bo wiem, że wtedy mi się prawie wszystko tylko poroznosi. Ale mój chłopak nie wygląda na takiego, któremu by to przeszkadzało akurat.
To prawda. Jak walczyłam z trądzikiem to strasznie tego pilnowałam. Do tej pory niestety mi to zostało, że zachowuje się jak dzikus jak ktoś chce dotknąć mojej twarzy. Jakoś nie lubię.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 16:00:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.