Po trochę się załamuje... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-02, 07:48   #1
Vera_S
Raczkowanie
 
Avatar Vera_S
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 76

Po trochę się załamuje...


Witam wszystkih

Jestem emigrantka z Ukrainy. Miałam stala prace w domu, pracowałam 6 lat na dobrym stanowisku, dodatkowo prowadziłam sklep internetowy. W jednym momencie straciłam prace, mąż tez...

Wyjechaliśmy do Polski. Mieszkamy na wsi, wynajmujemy dom jednorodzinny. Maz pracuje 7 dni w tygodniu, ja siedzę w domu. Po tym, jak kupiliśmy, samochód zaczęłam aktywnie szukać prace. Minął miesiąc i nic... popadam w depresje. Przez 6 lat żyłam po zegarku, miałam grafik i własne pieniądze. Teraz siedzę w domu, gotuje.

Dzwonie do domu kilka raz w tygodniu, sytuacja jest przerażająca, mama jest zrozpaczona.

Czuje się jak... nie mogę im pomoc, bo nie mam pracy.

Maz ni w czym mi nie odmawia, ale powoli moje zakupy robią się bardzo skromne. Nie chcę być ciężarem.

Dzwonie po ogłoszeniach i mój akcent, po prostu mówią, że jest już nie aktualne. I tak w kolko. Nie mam tu ani przyjaciół, ani znajomych. jedynie rozmawiam czasem z starsza panią, która prowadzi małe schronisko dla zwierząt.

Nie wiem co robić, co wy mi doradzicie? Co was jak Polaków skłoniłoby do zatrudnienia Ukrainki?
Vera_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 09:27   #2
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Po trochę się załamuje...

Hm... sytuacja nie jest łatwa, ale myślę, że po miesiącu nie ma sie co poddawać - wiesz, teraz z taką tradycyjną pracą nie jest łatwo.
Z jednej strony pracodawcy cisną cenę, bo mają wysokie koszty pracy, z drugiej Polacy też narzekają, że pracy dobrej nie ma, a nie każdy ma predyspozycje czy chęci żeby np. jak ja pracować przez internet (dla wielu osób to "nie jest praca" nawet jak płaci rachunki i jeszcze sporo zostaje).

Dawaj ogłoszenia na darmowych serwisach,
Odpowiadaj na ogłoszenia,
Załóż konto na Facebooku i dodawaj ogłoszenia w grupach praca/szukam pracownika itd
Podkreślaj swoją dyspozycyjność, umiejętności i kompetencje
I pisz, że jesteś Ukrainką - teraz jest opcja, że w obliczu sytuacji politycznej, pracodawcy po prostu będą chcieli pomóc.

Hej - uszy do góry!
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 10:00   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Po trochę się załamuje...

Niektórzy ludzie niestety mają uprzedzenia do osób z innych krajów, chociaż uważam, że bezpodstawnie...

Z firmy, gdzie pracuję do pracy za granicą wyjechała właśnie pani z Ukrainy, z charakterystycznym akcentem i znając raptem trzy słówka w języku obcym. Poradziła sobie doskonale, a na miejscu nadrobiła czym innym- cierpliwością, serdecznością i bezpośredniością...

Znam inną panią z Ukrainy, która w Polsce jest od długiego okresu czasu, mają na utrzymaniu dwójkę dzieci (jedno już dorosłe, drugie w gimnazjum.) Ma etat w szkole jako sprzątaczka, a na co dzień łapie się jeszcze dorywczych prac typu: sprzątanie w domu, pomoc osobom starszym w czynnościach życia codziennego, opieka nad dziećmi czy pieczenie ciast na zamówienie. Może coś takiego?

Na pewno w czymś jesteś dobra, coś potrafisz, więc spróbuj to wykorzystać. Powodzenia!
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 11:38   #4
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez Vera_S Pokaż wiadomość

Dzwonie po ogłoszeniach i mój akcent, po prostu mówią, że jest już nie aktualne. I tak w kolko. Nie mam tu ani przyjaciół, ani znajomych. jedynie rozmawiam czasem z starsza panią, która prowadzi małe schronisko dla zwierząt.

Nie wiem co robić, co wy mi doradzicie? Co was jak Polaków skłoniłoby do zatrudnienia Ukrainki?
Polacy za granicą też tego doświadczają. Obcokrajowcom jest trudniej.

Ale miesiąc to nic. Prawdopodobieństwo, że Polak/Polka znalazłby pracę w ciągu miesiąca jest baaardzo niskie. Jak nie znajdziesz w ciągu pół roku możesz zacząć narzekać.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 12:54   #5
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Po trochę się załamuje...

Może szukaj pracy w firmach międzynarodowych? Coraz częściej potrzeba ludzi ze znajomością języków obcych, a jak już się trafia native speaker to jest idealnie Albo korepetycje z języka ukraińskiego/rosyjskiego?
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-02, 21:22   #6
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Po trochę się załamuje...

Aktualnie pracuję w jednej z większych w Polsce firm rekrutacyjnych i szczerze mówiąc, ściągamy pracowników z Ukrainy i Białorusi, przede wszystkim do SSC na stanowiska językowe i IT. W Twoim przypadku nie chodzi o to, że jesteś z Ukrainy - decydującą rolę odgrywa to, w jakim regionie Polski mieszkasz. Jeżeli szukasz pracy na wsi np. w lokalnych sklepach czy firmach produkcyjnych, to będzie trudno bo tam obowiązuje trochę zaściankowe myślenie i faktycznie przybysz zza wschodniej granicy nie wzbudza zaufania... czy jesteś w stanie dojeżdżać do jakiegoś większego miasta? najlepiej wojewódzkiego? wiem, że to może być trudne, ale nie oszukujmy się - w dzisiejszych czasach wiele osób dojezdża do pracy ponad godzinę pociągami i autobusami, ale to im się opłaca.

P.S. Jeśli chcesz napisz do mnie na priv skąd jesteś i jakiej pracy szukasz, może uda mi się jakoś pomóc
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 01:37   #7
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Po trochę się załamuje...

to nie ma większego znaczenia czy jesteś Ukrainką czy Polką, dla mieszkańców Polski też nie zawsze jest praca, wiele razy jak się oddzwania na ogłoszenia to mówią, że nieaktualne bo np dają od tak, żeby nie było, że mieli kogoś znajomego do przyjęcia parę dni wcześniej, a ogłoszenie dali dla niepoznaki, żeby nie było, że zatrudniają znajomych bo każdy może się zgłosić... teoretycznie, a na wsiach i małych miastach to dziś trudno o prace, nawet bywa, że w dużych miastach trudno jest coś znaleźć
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-03, 07:13   #8
Vera_S
Raczkowanie
 
Avatar Vera_S
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 76
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Hm... sytuacja nie jest łatwa, ale myślę, że po miesiącu nie ma sie co poddawać - wiesz, teraz z taką tradycyjną pracą nie jest łatwo.
Z jednej strony pracodawcy cisną cenę, bo mają wysokie koszty pracy, z drugiej Polacy też narzekają, że pracy dobrej nie ma, a nie każdy ma predyspozycje czy chęci żeby np. jak ja pracować przez internet (dla wielu osób to "nie jest praca" nawet jak płaci rachunki i jeszcze sporo zostaje).

Dawaj ogłoszenia na darmowych serwisach,
Odpowiadaj na ogłoszenia,
Załóż konto na Facebooku i dodawaj ogłoszenia w grupach praca/szukam pracownika itd
Podkreślaj swoją dyspozycyjność, umiejętności i kompetencje
I pisz, że jesteś Ukrainką - teraz jest opcja, że w obliczu sytuacji politycznej, pracodawcy po prostu będą chcieli pomóc.

Hej - uszy do góry!
Dziekuje))Poprzednio zamieściłam ogłoszenie z fotografia, dzwoniło tyle mężczyzn aż mąż się wściekł. Powiedział żebym zamieściła ogłoszenie bez foto i faktycznie nikt nie dzwoni... Tym bardziej ze po tym, jak wzięliśmy ślub dopisuje ze jestem osoba odpowiedzialna, zamężna. Takie dziwne sprawy.

---------- Dopisano o 07:56 ---------- Poprzedni post napisano o 07:48 ----------

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Niektórzy ludzie niestety mają uprzedzenia do osób z innych krajów, chociaż uważam, że bezpodstawnie...

Z firmy, gdzie pracuję do pracy za granicą wyjechała właśnie pani z Ukrainy, z charakterystycznym akcentem i znając raptem trzy słówka w języku obcym. Poradziła sobie doskonale, a na miejscu nadrobiła czym innym- cierpliwością, serdecznością i bezpośredniością...

Znam inną panią z Ukrainy, która w Polsce jest od długiego okresu czasu, mają na utrzymaniu dwójkę dzieci (jedno już dorosłe, drugie w gimnazjum.) Ma etat w szkole jako sprzątaczka, a na co dzień łapie się jeszcze dorywczych prac typu: sprzątanie w domu, pomoc osobom starszym w czynnościach życia codziennego, opieka nad dziećmi czy pieczenie ciast na zamówienie. Może coś takiego?

Na pewno w czymś jesteś dobra, coś potrafisz, więc spróbuj to wykorzystać. Powodzenia!
Hm... dobrze gotuje)) jestem na pewno nie z leniwych, była jedna propozycja prowadzenie domu, ale z zamieszkaniem wiec mi nie pasowało. Nie śpię po nocach cały czas myślę o tym, mam już bzika na sprawdzaniu poczty elektronicznej. Chce pomoc rodzinie, zwłaszcza ze mam starsza babcie w domu, bardzo ja kocham. Gotowa jestem pracować nawet za 1000zl miesiecznie.

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Może szukaj pracy w firmach międzynarodowych? Coraz częściej potrzeba ludzi ze znajomością języków obcych, a jak już się trafia native speaker to jest idealnie Albo korepetycje z języka ukraińskiego/rosyjskiego?
Tez o tym myślałam, zawsze zaznaczam ze ukraiński,rosyjski (native), polski bdb., angielski poziom komunikatywny. Akcent oczywiście mam to normalne, ale tu na wsi patrzą na mnie jak na przybysza.

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
Aktualnie pracuję w jednej z większych w Polsce firm rekrutacyjnych i szczerze mówiąc, ściągamy pracowników z Ukrainy i Białorusi, przede wszystkim do SSC na stanowiska językowe i IT. W Twoim przypadku nie chodzi o to, że jesteś z Ukrainy - decydującą rolę odgrywa to, w jakim regionie Polski mieszkasz. Jeżeli szukasz pracy na wsi np. w lokalnych sklepach czy firmach produkcyjnych, to będzie trudno bo tam obowiązuje trochę zaściankowe myślenie i faktycznie przybysz zza wschodniej granicy nie wzbudza zaufania... czy jesteś w stanie dojeżdżać do jakiegoś większego miasta? najlepiej wojewódzkiego? wiem, że to może być trudne, ale nie oszukujmy się - w dzisiejszych czasach wiele osób dojezdża do pracy ponad godzinę pociągami i autobusami, ale to im się opłaca.

P.S. Jeśli chcesz napisz do mnie na priv skąd jesteś i jakiej pracy szukasz, może uda mi się jakoś pomóc
W domu mieszkałam w małym miasteczku ok 40 000 mieszkańców, tu natomiast najbliższe miasteczko to ok 6000 ludności. Najbliżej co jest z wielkich miast to Gdańsk, 20 km ode mnie. Rozmawiałam z mężem i wiosna może w maju zamierzam pójść na kursy wodzicielskie, wtedy będę bardziej mobilna. Dziękuje napisze )
Vera_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 08:53   #9
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Po trochę się załamuje...

Masz tak blisko do Gdańska, idealnie tutaj jest mnóstwo firm z sektora BPO/SSC, gdzie potrzeba osób z językami obcymi - jesteś native, więc masz jeszcze lepiej

Powodzenia!
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 08:57   #10
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Po trochę się załamuje...

Trzymamy kciuki i daj znać jak sytuacja się poprawi i znajdziesz coś interesującego
Powodzenia!
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 07:22   #11
Vera_S
Raczkowanie
 
Avatar Vera_S
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 76
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Trzymamy kciuki i daj znać jak sytuacja się poprawi i znajdziesz coś interesującego
Powodzenia!
Część wszystkim, dobra wiadomosc, ale potrzebuje waszej rady.

Sytuacja taka ze jakiś czas temu (tak żeby sobie dorobić) przedłużałam paznokcie właścicielce domu który wynajmujemy.

Wczoraj przyjechała do mnie, była w centrum urody i właścicielką zauważyła jej paznokcie, spytała się... No i ona opowiedziała ze dziewczyna z Ukrainy ze to i tamto. Ta pani chce żebym u niej pracowała. Dała mi wizytówkę.

I wiecie... ja tak się tym zgryzła ze boje się zadzwonić. Taka szansa to centrum jest duże i nowoczesne. Ja boje się jak wypadnę na spotkaniu. Jak bardzo się staram to mój akcent jest przerażający, gubię się w słowach.

Nie wiem, w co mam się ubrać. A co najważniejsze jakie paznokcie zrobić żeby z jednej strony pokazać swoje umiejętności z drugiej nie wulgarnie. Zrobię migdałowej formy paznokci, mleczny frencz. lekki makijaż.

Co mówić? Czy jak będę małomowna to u was dobrze, czy złe?

Uśmiechać się czy nie? Być rozluźniona czy pokazać ze mi zależy? O matko/// Ach zapomniałam dodać ze pracowałam w salonie piękna jako stylistka paznokci i regulacja brwi. Ale nigdy nie traktowałam ta prace jako swoje osiągnięcie
Vera_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-11, 09:13   #12
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez Vera_S Pokaż wiadomość
Część wszystkim, dobra wiadomosc, ale potrzebuje waszej rady.

Sytuacja taka ze jakiś czas temu (tak żeby sobie dorobić) przedłużałam paznokcie właścicielce domu który wynajmujemy.

Wczoraj przyjechała do mnie, była w centrum urody i właścicielką zauważyła jej paznokcie, spytała się... No i ona opowiedziała ze dziewczyna z Ukrainy ze to i tamto. Ta pani chce żebym u niej pracowała. Dała mi wizytówkę.

I wiecie... ja tak się tym zgryzła ze boje się zadzwonić. Taka szansa to centrum jest duże i nowoczesne. Ja boje się jak wypadnę na spotkaniu. Jak bardzo się staram to mój akcent jest przerażający, gubię się w słowach.

Nie wiem, w co mam się ubrać. A co najważniejsze jakie paznokcie zrobić żeby z jednej strony pokazać swoje umiejętności z drugiej nie wulgarnie. Zrobię migdałowej formy paznokci, mleczny frencz. lekki makijaż.

Co mówić? Czy jak będę małomowna to u was dobrze, czy złe?

Uśmiechać się czy nie? Być rozluźniona czy pokazać ze mi zależy? O matko/// Ach zapomniałam dodać ze pracowałam w salonie piękna jako stylistka paznokci i regulacja brwi. Ale nigdy nie traktowałam ta prace jako swoje osiągnięcie
Bądź sobą przede wszystkim . Brzmisz na sympatyczną osobą, więc na pewno dasz sobie radę!

I nawiązując do poprzednich wpisów - nie wiem czy pisanie o tym, że jesteś mężatką to dobry pomysł . Pomijałabym tę informację .
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 10:39   #13
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez Vera_S Pokaż wiadomość
Część wszystkim, dobra wiadomosc, ale potrzebuje waszej rady.

Sytuacja taka ze jakiś czas temu (tak żeby sobie dorobić) przedłużałam paznokcie właścicielce domu który wynajmujemy.

Wczoraj przyjechała do mnie, była w centrum urody i właścicielką zauważyła jej paznokcie, spytała się... No i ona opowiedziała ze dziewczyna z Ukrainy ze to i tamto. Ta pani chce żebym u niej pracowała. Dała mi wizytówkę.

I wiecie... ja tak się tym zgryzła ze boje się zadzwonić. Taka szansa to centrum jest duże i nowoczesne. Ja boje się jak wypadnę na spotkaniu. Jak bardzo się staram to mój akcent jest przerażający, gubię się w słowach.

Nie wiem, w co mam się ubrać. A co najważniejsze jakie paznokcie zrobić żeby z jednej strony pokazać swoje umiejętności z drugiej nie wulgarnie. Zrobię migdałowej formy paznokci, mleczny frencz. lekki makijaż.

Co mówić? Czy jak będę małomowna to u was dobrze, czy złe?

Uśmiechać się czy nie? Być rozluźniona czy pokazać ze mi zależy? O matko/// Ach zapomniałam dodać ze pracowałam w salonie piękna jako stylistka paznokci i regulacja brwi. Ale nigdy nie traktowałam ta prace jako swoje osiągnięcie
No i super

Ubierz się skromnie, nie wyzywająco.
Zrób sobie na paznokciach french, to będzie idealne rozwiązanie.
I bądź naturalna, skromna, miła i uśmiechaj się.

Powodzenia zatem
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-11, 16:11   #14
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Po trochę się załamuje...

Po Twoich postach widać, że Twój polski jest lepszy niż wielu Polek... więc akcentem się nie przejmuj! Powodzenia!
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 07:08   #15
Vera_S
Raczkowanie
 
Avatar Vera_S
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 76
Dot.: Po trochę się załamuje...

Cytat:
Napisane przez Wesel Pokaż wiadomość
Bądź sobą przede wszystkim . Brzmisz na sympatyczną osobą, więc na pewno dasz sobie radę!

I nawiązując do poprzednich wpisów - nie wiem czy pisanie o tym, że jesteś mężatką to dobry pomysł . Pomijałabym tę informację .
Myślę ze jednak muszę zaznaczać że jestem, bo poprzednio zamieszczałam bez tej informacji i... dzwoniło dużo mężczyzn, ja naiwnie odpowiadałam myśląc że chodzi im o prace... To była umowa mojego męża" ogłoszenie bez zdjęcia i ze zamężna"

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez nelciak Pokaż wiadomość
Po Twoich postach widać, że Twój polski jest lepszy niż wielu Polek... więc akcentem się nie przejmuj! Powodzenia!
Dziękuje) staram się.

Dziewczyny mam jeszcze jeden pomysl, ale to chyba trzeba założyć nowy watek. Wiec jak wiecie na Ukrainie założyłam i prowadziłam sklep internetowy który nadal działa link http://www.preciosa-west.com.ua/.

Rozmyślam nad założeniem własnego sklepu internetowego w Polsce. Male przygotowania mam już za sobą.

Sprawdziłam statystyki, wszystko obliczyłam, wychodzę na plus.

Ale najpierw muszę:

Założyć konto w banku

Otrzymać nip

Wybrać hurtownie (mam na oku trzy)

Podać dokumenty do Urzędu (działalność)

Opłacić platformę internetowa

+ jest taki ze nie trzeba wydawać na design sklepu, a to chyba ze 2-3000zl
Vera_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-28, 17:48   #16
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Po trochę się załamuje...

Vera no i jak Ci idzie?
Coś poszło do przodu w temacie pracy?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 18:48:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.