Kosmetyki do kręconych za granicą - Hiszpania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 16:48   #1
esencja_
Przyczajenie
 
Avatar esencja_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5

Kosmetyki do kręconych za granicą - Hiszpania


Witam!!

Od bardzo niedawna mieszkam w Hiszpanii i zrodził się problem - nie ma tu polskich kosmetyków to oczywite, nie ma też rossmanna, którego serii Alterra używam. Znacie może jakieś substytuty, które można dostać w Hiszpanii? Inaczej jestem skazana prosić znajomych o dosłanie paczki, a pobędę tutaj trochę czasu także to co wzięłam ze sobą niebawem się skończy.
Będę wdzięczna za pomoc!!!

Edytowane przez Eloe77
Czas edycji: 2012-09-05 o 09:39
esencja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:14   #2
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Kosmetyki zagranicą

Nie znam się na Hiszpanii, ale to cywilizowany kraj więc powinny takie rzeczy być.Moze nie ma Rossmana,ale na pewno jest cos innego, trzeba po prostu popatrzeć i przetestować.
Ja tak miałam w Niemczech, chociaż Rossmann był, znalazłam sieciówkę o niebo lepszą.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 17:52   #3
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Kosmetyki zagranicą

nie da sie.

Przede wszystkim w Hiszpanii nie ma mody na kosmetyki eko, bio, naturalne. Ta mode widac w Polsce, Niemczech, Anglii, krajach skandynawskich, gdzie powstaja male firmy produkujace ekologiczne kosmetyki, albo te istniejace juz wypuszczaja serie eko, bez silikonow, za to z naturalnymi olejami, ziolami itd..

Tutaj tej mody nie ma, odzywka do wlosow suchych = woda, 3 silikony, parafina i zapach. Mozna wybierac miedzy pantene, gliss kur, loreal, fructis, albo markami tutejszych supermarketow, ktore wypuszczaja swoje linie, skladowo wychodzi na to samo, albo drogimi fryzjerskimi markami typu kerastase itd.

Super "delikatne" szampony dzieciece tutejszych marek np. Nenuco (bardzo popularna, od 70 lat na rynku) wygladaja tak: woda + SLS, pq, sol jako zageszczacz. Inne marki wygladaja tak samo. Ja do dzisiaj nie wiem na czym polega ta lagodnosc tych dzieciecych szamponow i czym one sie rozni od tych "doroslych"? Chyba wizerunkiem kaczuszki na opakowaniu Jak myslisz wiec, ze pojdziesz do drogerii i kupisz cos w stylu Babydream to niestety, nie, nie kupisz

Pq i sls sa obecne w kazdym szamponie jaki wezmiesz do reki, wiec ciezko jest nawet znalezc jakis typowy oczyszczajacy szampon typu Barwa, czy pokrzywowa Pollena Ewa. Czasami mysle, ze oni tutaj znaja 1 recepte na szampon i wg niego wszyscy produkuja

W niektorych miastach istnieje niemiecka siec Schlecker, moze wiec tam jest nadzieja, jak masz dostep to sprobuj. Poza tym w Marionaud mozna znalezc angielskie kosmetyki dzieciece Superdrug (szampony!), w sieci Dia maseczka bezsilikonowa za to z olejem migdalowym (no szal po prostu), w pomaranczowym sloiczku, uboga skladowo, ale przynajmniej bez parafiny i silikonow. To chyba tyle.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 22:58   #4
esencja_
Przyczajenie
 
Avatar esencja_
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmetyki zagranicą

Ajjj tak też myślałam, że będę miała problem.
Jak się spytałam mojej współlokatorki czy mają coś takiego jak jedwab do włosów to mi pokazała serum będące zlepikiem tylu paskudztw, że masakra.
Co to tej niemieckiej drogerii to mam ją i owszem, ale wybór mizerny.
No cóż, pozostaje mi prosić, koleżankę o paczuszkę

A tutejsza oliwka dla dzieci? widziałam coś takiego marki chyba jakiejś znanej u nas, ale zapomniałam, kurczę.

Zatem po tą maseczkę z tego marketu Dia, biegnę jutro, haha Oprócz jednego szamponu, maski i wosku nie mam absolutnie nic do włosów
esencja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 13:48   #5
Yariewenka
Zadomowienie
 
Avatar Yariewenka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 475
Dot.: Kosmetyki zagranicą

Co do kosmetyków hiszpańskich styczność miałam tylko z jednym, kupionym przypadkowo:
http://www.ciao.es/Stylius_Mascarill...ulado__2038652

Było to w czasach gdy nie zaglądałam w składy, więc możliwe że jest tam kupa chemii - ale w owym czasie gdy ją kupiłam, byłam z niej bardzo zadowolona...
__________________
Od 23.09.2010 przestałam walczyć z lokami!
Od września 2012 porzuciłam silikony!

Yariewenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 15:06   #6
Zuzowata
Raczkowanie
 
Avatar Zuzowata
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 44
Dot.: Kosmetyki do kręconych za granicą - Hiszpania

Polecam Ci dwie firmy: Kemon i Davines, wprawdzie nie są hiszpańskie ale włoskie, wydaje mi się, że w Hiszpanii też powinny być.
Zuzowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 02:11   #7
selma7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki do kręconych za granicą - Hiszpania

hej, ja tez mieszkam w Hiszpanii i mam ten sam problem. Po kilku miesiacach znalazlam jednak kilka ciekawych kosmetykow (rowniez przystepnych cenowo). Zajrzyj do Carrefoura- maja tam swietny szampon Bio, ktorym zachwycala sie na swoim blogu Anwena. w Primorze (najpopularniejsza przynajmniej w Maladze drogeria) kupilam maske i odzywke franc. firmy LE PETIT MARSEILLAIS- na tyle na ile znam sie na skladach to wydaja sie bardzo fajne, czytalam tez w necie ze ta firma slynie z tego ze od lat produkuje dobre i ekologiczne kosmetyki. Poza tym duzy wybor ciekawych olejkow, bardzo tania oliwa z oliwek, tez swietna na wlosy. Nie jest wiec tak zle, aczkolwiek ja tez marze o Rossmannie, a Joanne b.s. dostaje w paczkach pozdrawiam wlosomaniaczki z Hiszpanii!
selma7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-14, 13:45   #8
alasok1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kosmetyki do kręconych za granicą - Hiszpania

mieszkałam rok w Hiszpanii i spotkał mnie ten sam problem. Nie wiem w której części Hiszpanii mieszkasz, ale jak widziałaś gdzieś mój ukochany supermarket Mercadona to wypróbuj ich pianki do włosów kręconych i falowanych. Kosztuje ok 2,25 euro. Z początku może Ci się wydawać strasznie lepka i trudna do nałożenia, ale jak zobaczysz efekty to stwierdzisz, że warto było się pomęczyć
przynajmniej na mnie działała.... i mogę Ci jeszcze polecić ich balsam do ciała migdałowy za ok. 1,6 euro - rewelacja! - wiem, że to nie ten dział, ale to tak przy okazji

Edytowane przez alasok1
Czas edycji: 2012-09-14 o 13:47
alasok1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.