WZSP Szczecin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-10, 15:19   #1
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Smile

WZSP Szczecin


Któraś z Was była ? albo zamierza się wybrać ? warto ? polecacie ? Ja zamierzam się wybrać w tym roku.. Szukałam dla siebie pokoju do wynajęcia ale albo ceny są zabójcze albo spartańskie warunki a tutaj tani internat ( 60zł/mies )rzut beretem od szkoły może wiecie jakie są w nim warunki ? niby jest opis na stronie ale zdjęć w środku, pokoi etc nie znalazłam .. ilu os są pokoje itd. ? Jakie kierunki polecacie a jakie odradzacie ? Co ogólnie myślicie o tej szkole ? Ja waham się między opiekunką dziecięcą albo masażystą .. liczę na Waszą pomoc dziewczyny !
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 15:54   #2
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: WZSP Szczecin

Mi to wygląda na szkołę dziurkowania papieru. No chyba, że tego szukasz.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:47   #3
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Mi to wygląda na szkołę dziurkowania papieru. No chyba, że tego szukasz.

Co masz na myśli ?
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:55   #4
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: WZSP Szczecin

To, ze w takich szkolach czesto niczego zupelnie nie ucza, tylko drukuja dyplomy. Nawet o niej nie slyszalam ani slowa a mieszkam w tym miescie cale zycie. Do tego wiele szczecinskich uczelni tego typu jest w top 10 najgorszych uczelni w kraju, niestety prowadzimy w rankingach bezuzytecznosci.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:05   #5
szantrapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: WZSP Szczecin

Cóż za wyczerpująca odpowiedź, szkoda tylko, że nie wiesz o czym mówisz.
WZSP nie jest uczelnią tylko szkołą policealną. Jest to szkoła państwowa z tradycjami.
szantrapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:11   #6
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To, ze w takich szkolach czesto niczego zupelnie nie ucza, tylko drukuja dyplomy. Nawet o niej nie slyszalam ani slowa a mieszkam w tym miescie cale zycie. Do tego wiele szczecinskich uczelni tego typu jest w top 10 najgorszych uczelni w kraju, niestety prowadzimy w rankingach bezuzytecznosci.
Do szkoły policealnej idę tylko z tego względu, że mam maturę za rok. Niestety w sierpniu mam poprawkę z matematyki :< i nie mogę tego roku przesiedzieć w domu ponieważ cofną mi alimenty. Później mam zamiar iść na studia... Ja słyszałam już trochę dobrego o tej szkole ale chciałam więcej informacji. Teraz to już nie wiem :/
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 17:17   #7
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez szantrapa Pokaż wiadomość
Cóż za wyczerpująca odpowiedź, szkoda tylko, że nie wiesz o czym mówisz.
WZSP nie jest uczelnią tylko szkołą policealną. Jest to szkoła państwowa z tradycjami.
Szkoda, ze wiem o czym mowie. Mowie o szkole, o ktorej nic nie slychac, a jak slychac to zle opinie. Jeśli 50 lat to tradycja...
Wybór autorki, ale ja bym sie nie pokusila.

Jak Ci chodzi o alimenty to idz, co Ci szkodzi.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-10, 17:17   #8
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez szantrapa Pokaż wiadomość
Cóż za wyczerpująca odpowiedź, szkoda tylko, że nie wiesz o czym mówisz.
WZSP nie jest uczelnią tylko szkołą policealną. Jest to szkoła państwowa z tradycjami.
możesz coś więcej powiedzieć na temat tej szkoły ? bardzo mi na tym zależy ..
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 19:06   #9
szantrapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: WZSP Szczecin

Jest to szkoła publiczna o ugruntowanej renomie na rynku medycznym i społecznym.
Technik masażysta to dobry zawód, na Broniewskiego na pewno dobrze przygotują Cię do pracy. W szkołach policealnych jest różnie ale akurat w tej można się wiele nauczyć. W internacie też są dobre warunki, przeszedł gruntowny remont kilka lat temu. Pokoje są 2 osobowe, jest też chyba kilka 3 osobowych.
szantrapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 12:32   #10
feelthemusic
Przyczajenie
 
Avatar feelthemusic
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 19
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez szantrapa Pokaż wiadomość
Jest to szkoła publiczna o ugruntowanej renomie na rynku medycznym i społecznym.
Technik masażysta to dobry zawód, na Broniewskiego na pewno dobrze przygotują Cię do pracy. W szkołach policealnych jest różnie ale akurat w tej można się wiele nauczyć. W internacie też są dobre warunki, przeszedł gruntowny remont kilka lat temu. Pokoje są 2 osobowe, jest też chyba kilka 3 osobowych.
Bardzo dziękuje za info a jak tam jest z wyżywieniem ? na stronie to 9,50 za śniadanie i obiad. Jest to mnożone przez np 30 dni w mies ?płacimy z góry za miesiąc czy za każdym razem ? Dla mnie wygodniejsza byłaby ta 2 opcja. Nie zawsze będę w internacie, pewnie często będę jadła na mieście. W jakich godzinach internat jest czynny ? też tych informcji nie znalazłam, a szkoda... jest jakiś limit ? Np. trzeba wrócić do 23 ?To niby takie podstawowe info ale ja go nie znalazłam. Na jakiej podstawie są przydzielane pokoje, gdzie i czy można je zobaczyć ? Ile razy w tyg są zajęcia ? aa no i jeszcze rozmowa kwalifikacyjna .. o co mniej więcej pytają ? czego się spodziewać ? pewnie pyt dotyczące wyboru kierunku... To prawda, że można zgłosić podanie o umorzenie opłat za internat i naukę ? Jeżeli znasz odp to bardzo proszę o odp i dziękuję jeszcze raz !
feelthemusic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-11, 18:02   #11
szantrapa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 87
Dot.: WZSP Szczecin

Za jedzenie płaci się z góry ale nie trzeba wykupować na wszystkie dni.
Zajęcia to zależnie od kierunku, dzienne mają codziennie a reszta nie wiem. Nie słyszałam o wyznaczonych godzinach powrotu, chyba nie ma. Nie wiem ja tam nie mieszkałam.
Z teg0 co wiem, na masaż jest egzamin praktyczny a nie rozmowa. Nie mam pojęcia jak rozmowy wyglądają, ja zdawałam egzamin na farmację.
Zadzwoń do sekretariatu to udzielą Ci wszystkich odpowiedzi wyczerpująco.
szantrapa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-12, 16:23   #12
ryspa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1
Dot.: WZSP Szczecin

Podchodziłbym do tej szkoły z dystansem (tak, jestem absolwentem).
Niektórzy "Nauczyciele" mogą traktować Cię jak małe dziecko, a jak sama się czegoś nie nauczysz to słaby zdobędziesz zawód.
Niby szkoła dla dorosłych a już sam papier o zobowiązaniu do opłat podpisują uwaga- rodzice.
Dostaniesz wychowawcę, będziecie wybierać trójkę klasową i będą Cię ganiać za nieobecności, bez względu na to czy masz wiedzę czy nie.
ryspa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 22:44   #13
haunt_ed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: WZSP Szczecin

Jestem tegoroczną absolwentką tej szkoły na kierunku technik masażysta. Powiem tak, uczęszczałam do jednego z lepszych liceów w Szczecinie, jestem już także po studiach na US oraz w trakcie studiów na UAMie - w żadnej szkole ani na żadnej uczelni nie czułam się tak dobrze jak w WZSP. Mało gdzie można znaleźć tylu inspirujących nauczycieli z powołaniem w jednym miejscu. Jeśli chodzi o naukę masażu, moim zdaniem nie ma w Szczecinie lepszego miejsca. I mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że przez dwa lata nauki w tej szkole można się nauczyć więcej i bardziej życiowych rzeczy niż na niejednych studiach.

Jeśli chodzi o internat to parę osób z mojej klasy w nim mieszkało i są tam naprawdę dobre warunki (a cena śmiesznie mała). Osoby z poza internatu mają również możliwość wykupienia obiadów, z czego korzystałam i była to naprawdę fajna, smaczna i tania opcja.

Na masaż jest egzamin wstępny, ale nie ma się czego bać, parę testów na koordynację, chyba rzadko się zdarza, żeby ktoś tych testów nie przechodził.

Co do wychowawcy, trójki klasowej, obowiązku obecności itp - dla mnie to było bardzo fajne bo było to trochę jak powrót do liceum (ja do tej szkoły poszłam będąc już po studiach licencjackich, nie związanych z masażem)

Nauki jest sporo i dużo czasu spędza się w szkole (tym bardziej na drugim roku, kiedy dochodzą praktyki) ale naprawdę warto, jeśli chcesz zdobyć porządny zawód.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem
haunt_ed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 00:07   #14
Zielony24
Raczkowanie
 
Avatar Zielony24
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 302
Dot.: WZSP Szczecin

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Szkoda, ze wiem o czym mowie. Mowie o szkole, o ktorej nic nie slychac, a jak slychac to zle opinie. Jeśli 50 lat to tradycja...
Wybór autorki, ale ja bym sie nie pokusila.

Jak Ci chodzi o alimenty to idz, co Ci szkodzi.
WTF? A niby o cosinusach i innych prywatnych szkolach, to slychac?

TO jest _najlepsza_ szkola, ksztalcaca w tych kierunach, w Szczecinie.

Autorko, jesli chcesz akurat do Szczecina, na tech. masazyste, to polecam

Mam znajomych po tej szkole, wiekszosc w prawdzie byla na techniku farmacji, ale dwie osoby tez po masazyscie. Fakt, ze mozna sie poczuc czasem jak w LO - to, co pisaly kolezanki - sprawdzanie obecnosci, nauka od wrzesnia etc., ale jak ktos jest po LO od razu, to bedzie przyzwyczajony ;-)
Zdawalnosc egzaminow panstowych jest na pewno wieksza niz po prywatnych szkolkach.

Edytowane przez Zielony24
Czas edycji: 2013-08-23 o 00:16
Zielony24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 10:16   #15
KariaS
Przyczajenie
 
Avatar KariaS
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 6
Send a message via Skype™ to KariaS
Dot.: WZSP Szczecin

To stary artykuł http://www.strefabiznesu.gp24.pl/art...cia-39434.html, ale informacje tu zawarte mogą się przydać osobom wahającym się, którą szkołę wybrać. WZSP to dawny "medyk", który przez parę ładnych lat mieścił się w Pałacu pod Globusem przy pl. Orła Białego. Moja szwagierka kończyła tę szkołę (wtedy średnią pielęgniarską) zanim poszła na studia. Szkoła ma bardzo dobre zaplecze (wyposażone sale, biblioteka i czytelnia), doświadczoną kadrę. Ja bym polecała. To nie jest szkoła kształcąca we wszystkich możliwych kierunkach, tylko skupia się na zawodach medycznych i społecznych. I w porównaniu z krótką historią szkół prywatnych ta ma duże doświadczenie. Jakim cudem mogłaby mieć dłuższe niż 50 - 60 lat, skoro do 1945 roku Szczecin był niemieckim miastem? Pozdrawiam.
__________________
Mehr sein...
KariaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:54.