Uczulenie?Trądzik?Potówki ?Co to może być?Pomóżcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-11, 21:24   #1
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363

Uczulenie?Trądzik?Potówki ?Co to może być?Pomóżcie


Witajcie,

mam pewien problem. Otóż od jakiegoś czasu (ok. 4 miesięcy) wyskakują mi w okolicy ust dziwne krosteczki. To są takie czerwone plamki(niewielkie), czasem mają w sobie ropkę, ale jest jej naprawdę niewiele. Można powiedzieć, że wygląda to jak potówki (one też mają taki malutki biały czubek).

Martwi mnie to o tyle, że całą buzię mam normalną. Te plamy występują tylko tak jak napisałam przy ustach, nad górną wargą, brodzie...
Byłam już z tym u lekarza. Pani doktor powiedziała, że to zapalenie okołoustne i przepisała mi Metronizadol. Owszem z początku pomógł,smarowałam jeszcze jakiś czas a potem odstawiłam ten krem,ale wszystko wróciło

Wiecie, może to dziwne, ale wstydzę się iść drugi raz. To coś na mojej twarzy nie jest ogromnych rozmiarów i boję się, że lekarz powie, że :Z czym tu Pani przychodzi?Ludzie mają większe problemy (raz już miałam taką sytuację).

Ale przecież to, co mam nie jest normalne. Zdrowa skóra nie ma takich zmian, więc coś musi być nie tak. Jednak mam wrażenie, że dermatolodzy tak naprawdę zajmą się przypadkami wielkich ropnych krost a takie tam drobne problemy to traktują troszkę tak, że przyszła młoda i stwarza niepotrzebny problem. Nie wiem, może ja nie mogę znaleźć dobrego dermatologa, który wczułby się w mój problem


Może któraś z Was miała podobny problem?

Będę wdzięczna za każde rady.



Pozdrawiam
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:32   #2
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Dot.: Uczulenie?Trądzik?Potówki ?Co to może być?Pomóżcie

Co prawda nie miałam takiego problemu, ale radzę popytać koleżanek o dobrego dermatologa, bo tak naprawdę żadna z nas nie będzie wiedziała co to jest. To fakt, że lekarze sa różni i niektórzy mogą bagatelizować, ale sama napisałaś, że nie jest to zdrowa skóra, więc trzeba iść. Być może diagnoza lekarza była słuszna, tylko lek trzeba zmienić... trudno powiedzieć, ale moim zdaniem iść powinnaś, bo jeszcze nie daj Boże, nieleczone zrobi się większe albo zostawi jakieś ślady.
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:44   #3
szczocinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 73
Dot.: Uczulenie?Trądzik?Potówki ?Co to może być?Pomóżcie

a moze to opryszczka? kiedys mialam taki wysyp... ze 3 takie czerwone male plamki przy wargach. z dnia na dzien powiekszaly sie i bolaly przy dotknieciu ich. kiedy jedna z nich wycisnelam ropa sie wylala. mama powiedziala mi ze to opryszczki. wiec smarowalam je takim żelem- Vratizol. i jakos zeszło )

pozdrawiam i życzę rozwiazania sprawy
szczocinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:53   #4
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Uczulenie?Trądzik?Potówki ?Co to może być?Pomóżcie

Cytat:
Napisane przez szczocinek Pokaż wiadomość
a moze to opryszczka? kiedys mialam taki wysyp... ze 3 takie czerwone male plamki przy wargach. z dnia na dzien powiekszaly sie i bolaly przy dotknieciu ich. kiedy jedna z nich wycisnelam ropa sie wylala. mama powiedziala mi ze to opryszczki. wiec smarowalam je takim żelem- Vratizol. i jakos zeszło )

pozdrawiam i życzę rozwiazania sprawy

Ale te moje krostki nie "siedzą" tak tuż przy wardze. Umiejscowione są w okolicy. Poza tym to są malutkie krostki i absolutnie nie bolą. Tych z ropą nawet nie wyciskam, po prostu są tak niewielkie, że same schodzą, ścierają się np. gdy wycieram twarz papierowym ręcznikiem.
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:29.