Gynalgin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-14, 22:31   #1
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25

Gynalgin


Cześć,
zacznę od tego, ze jestem dziewica. Mój (okropny, stary facet ) ginekolog stwierdził zapalenie pochwy. Dostałam Gynalgin i maść Pimafucrot. Mam problem z tym Gynalginem.. Podczas zakładania tego dziadostwa bardzo mnie wszystko piecze i nie mogę zaaplikować tego, jak kazał lekarz tj. do połowy palca. Wszystko zostaje w "przedsionku", bo dalej po prostu nie moge tego wepchnac. Nacisk powoduje niesamowity ból i pieczenie. :/ Ogólnie, nawet bez leku nie mogę stosować tamponów, bo najzwyczajniej nie mogę go włożyć. :/ Pytanie: czy ten lek też zadziała, gdy nie "dopchnę" go do końca? I czy może znacie jakieś sposoby, by zakładanie tej tabletki było łatwiejsze?

edit: Dodam, że tabletkę dzielę na kilka części.

Edytowane przez cheesteerrr
Czas edycji: 2012-01-14 o 22:33
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 23:09   #2
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Gynalgin

próbowałaś troszkę zwlilżyć ją wodą?
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 00:15   #3
propolka
Raczkowanie
 
Avatar propolka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 307
Dot.: Gynalgin

Ewentualnie, może nie koniecznie profesjonalny sposób, ale możesz zwilżyć palec śliną, sama tak robiłam jak byłam dziewicą żeby zaaplikować tabletkę dopochwową.
propolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 00:24   #4
_morlinka_
Raczkowanie
 
Avatar _morlinka_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 373
Dot.: Gynalgin

Kup w aptece albo w drogerii jakiś żel ułatwiający aplikację. Sama dostałam od ginekologa ze dwa miesiace temu gynalgin mimo ze nie odczuwałam zadnych objawów zapalenia, i do tej pory lezy w szafce... nawet nie napoczety. Ogólnie kiedys miałam z nim watpliwa przyjemnosc hm.. "obcowac" i raczej nie chce powtarzac tego doświadczenia.

Edytowane przez _morlinka_
Czas edycji: 2012-01-15 o 00:26
_morlinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 01:34   #5
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Gynalgin

Hope01, próbowałam. Bardziej piekło i nic z tego. :/
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 14:31   #6
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Gynalgin

Odwiedź ginekologa jeszcze raz, może te pieczenie itd jest wywołane samą tabletką, a raczej jej nietolerancją.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 19:24   #7
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Gynalgin

O ile się nie mylę pieczenie to jeden ze skutków ubocznych i powinno minąć po kilku minutach - przeczytaj ulotkę.

Co do stosowania, ja bym tabletkę złamała na pół i aplikowała na dwa razy.
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-15, 20:14   #8
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Gynalgin

Pieczenie ustępuje, gdy tylko usunę resztki leku, który zostaje na zewnątrz. I "wewnątrz" gdy się całkiem rozpuści. W każdym razie i tak dziękuję za odpowiedzi.
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 22:42   #9
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Gynalgin

hej
prosze o odp
wzielam juz 4 tabletki. Ginekolog zalecil 7 dni kuracji. Dzis dostalam okres z odstwienia wczesniej niz zwykle. Jest dosc skapy. Co mam zrobic? Kontynuowac czy zrobic z 3-4 dni przerwy?
I druga rzecz: w opakowaniu jest 10 sztuk, gin kazal brac 7. Czy zaszkodze sobie, jesli wezme jednak wszystkie 10, tak dla swietego spokoju? Na razie nie odczuwam bolu czy pieczenia z ich powodu.
Ostatnio leczylam sie metronidazolem w koncu listopada, nawet dawka 2x wieksza i infekcja wrocila
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 22:47   #10
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Gynalgin

podczas okresu trzeba przerwac kuracje... ja bym zrobila tak ze przeczekalabym okres i po nim wziela do konca opakowania, z racji ze byla przerwa.. mysle ze nic by sie nie stalo. stosowalam kiedys gynalgin - cale opakowanie
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 23:11   #11
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Gynalgin

dzięki, tak zrobie
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-29, 09:42   #12
Dinka20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Gynalgin

Witam, mam pytanie, czy mozna zacząć brać gynalgin 10 dni po zakonczeniu miesiączki? Mimo ze na opakowaniu jest napisane ze nalezy brac 2-4 dni po menstruacji.
Dinka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-29, 15:38   #13
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Gynalgin

oczywiście. nie rozumiem, jaki jest związek z miesiączką... oprócz tego że nie powinno się w trakcie krwawienia stosować
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 18:02   #14
201611220859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 211
Dot.: Gynalgin

Dziewczyny, czy ta tabletka powinna się rozpłynąć i wchłonąć? Bo ja aplikuję na noc, a od rana przez połowę dnia wycieka mi razem ze śluzem taka rozpuszczona ta tabletka
Jest mi strasznie głupio o to pytać, ale pierwszy raz mam przepisane jakiekolwiek globulki dopochwowe
201611220859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 06:04   #15
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Gynalgin

Cytat:
Napisane przez cheesteerrr Pokaż wiadomość
Cześć,
zacznę od tego, ze jestem dziewica. Mój (okropny, stary facet ) ginekolog stwierdził zapalenie pochwy. Dostałam Gynalgin i maść Pimafucrot. Mam problem z tym Gynalginem.. Podczas zakładania tego dziadostwa bardzo mnie wszystko piecze i nie mogę zaaplikować tego, jak kazał lekarz tj. do połowy palca. Wszystko zostaje w "przedsionku", bo dalej po prostu nie moge tego wepchnac. Nacisk powoduje niesamowity ból i pieczenie. :/ Ogólnie, nawet bez leku nie mogę stosować tamponów, bo najzwyczajniej nie mogę go włożyć. :/ Pytanie: czy ten lek też zadziała, gdy nie "dopchnę" go do końca? I czy może znacie jakieś sposoby, by zakładanie tej tabletki było łatwiejsze?

edit: Dodam, że tabletkę dzielę na kilka części.
Witaj, zwilż tabletkę lekko w ciepłej wodzie, położ się na plecach unieć wysoko nogi. W takiej pozycji globulka łatwiej i głębiej wejdzie.
Jest to doskonały lek. Każdej kobiecie mogą się przydarzyć stany zapalne, również go brałam bo po antybiotykach dostałam zapalenia pochwy. Lek pomógł doskonale już w ciągu dwóch dni było po kłopocie. Do tej pory a mineło już 3 lata moja pochwa jest zdrowa, bez żadnych problemów. Radzę więc uzbroić się w cierpliwosc i postarać się w takiej właśnie pozycji włożyć globulkę.
To, ze piecze i boli świadczy właśnie o stanie zapalnym, który widocznie jest zaawansowany.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 21:58   #16
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Gynalgin

Cytat:
Napisane przez apows Pokaż wiadomość
Witaj, zwilż tabletkę lekko w ciepłej wodzie, położ się na plecach unieć wysoko nogi. W takiej pozycji globulka łatwiej i głębiej wejdzie.
Autorka zapewne poradziła sobie z problemem już ponad rok temu...
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 18:13   #17
cheesteerrr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 25
Dot.: Gynalgin

Może to zabrzmi śmiesznie, ale odpowiadacie w tych dniach, w których po raz kolejny dostaje od lekarza te globulki. D

Mi już nie pomoże, inne dziewczyny na tym skorzystaja.
cheesteerrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 13:10   #18
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Gynalgin

Czy któraś z Was miała jakieś skutki uboczne?
Ponieważ ja się wczoraj przeraziłam na tyle aby nie wziąć kolejnej zalecanej tabletki. Zauważyłam, że bardzo "wybuliło", "wydęło" mi podbrzusze (nie mówię tu o brzuchu! jak po przejedzeniu np. ;p). Zwłaszcza na środku i z prawej strony (macica i jajnik?). Pojawiło się to z dnia na dzień, po użyciu 4 tabletek (z 10).

Kolejną wizytę mam dopiero w poniedziałek (wtedy gdy teoretycznie zakończę kurację) i nie wiem co mam robić... czy przyjmować dalej te tabletki czy nie? ;/ To są płatne wizyty, a mnie nie stać żeby chodzić na nie co kilka dni w ramach konsultacji.

Z innych skutków ubocznych mogę dodać iż przez ost. 2 dni miałam lekkie krwawienia (chyba łącznie z upławami). Nie wspominając już o dziwnym uczuciu w okolicach jamy brzusznej (jakby mi coś ciążyło, uciskało - aczkolwiek nie jest to ból). Chociaż te dwa ostatnie skutki uboczne są WYMIENIONE na ulotce.

Sama nie wiem co robić ... może jest mi ktoś w stanie coś doradzić?

Cytat:
Napisane przez sunflower__ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy ta tabletka powinna się rozpłynąć i wchłonąć? Bo ja aplikuję na noc, a od rana przez połowę dnia wycieka mi razem ze śluzem taka rozpuszczona ta tabletka
Jest mi strasznie głupio o to pytać, ale pierwszy raz mam przepisane jakiekolwiek globulki dopochwowe
Mnie osobiście ginekolog uprzedzała, że ta tabletka się nie wchłania dlatego najlepiej aplikować ją na noc tuż przed pójściem do spania (aby ponownie nigdzie nie wstawać, chodzić).
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 09:04   #19
Tovia
Raczkowanie
 
Avatar Tovia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dolina Ludzi Lodu
Wiadomości: 119
Dot.: Gynalgin

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Mnie osobiście ginekolog uprzedzała, że ta tabletka się nie wchłania dlatego najlepiej aplikować ją na noc tuż przed pójściem do spania (aby ponownie nigdzie nie wstawać, chodzić).
Też dostałam Gynalgin, ginekolog mnie nie uprzedził, że to wypływa, a na noc kazał brać Lactovaginal. Wczoraj zaaplikowałam Gynalgin pierwszy raz około południa i właściwie jeszcze dzisiaj widzę wypływające resztki i to z większą ilością wydzieliny (to normalne?) :/ Trochę to niekomfortowe.
Tovia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-18, 12:54   #20
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Gynalgin

Mnie sie wydaje, ze gynalgin stosuje sie na noc...
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 23:59   #21
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Gynalgin

Na pewno Gynalgin stosuje się na noc ponieważ w dzień będzie dosłownie wypływał (zwłaszcza gdy się sporo chodzi, itp.).
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 16:00   #22
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Gynalgin

Mam pytanie odnosnie tego leku. Na ulotce pisze aby kuracje rozpoczac 2-4 dni od zakonczenia miesiaczki, okres powinnam dostac za ok 7-10 dni, moge zaczac stosowac go dzisiaj czy czekac na okres a nastepnie na jego koniec (nie "uśmiecha" mi sie tyle czekac).
Jeszcze powiedzcie czy lek mocno wyplywa w ciagu dnia (nie pytam o rano bo wiadomo, ze po nocy duzo go wyplynie)?
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-22 17:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.