Krępujący problem - poradźcie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 22:08   #1
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37

Krępujący problem - poradźcie


Witam Was
Mam problem z którym chciałam się z Wami podzielić... proszę o radę
Otóż od dłuższego czasu (trudno powiedzieć jak długo) borykam się z problemem jakim jest nieświeży oddech... Ogólnie rzecz biorąc chodzi głównie o niesmak w ustach, no i następstwem tego jest nieświeży oddech. Dbam o higienę jamy ustnej pewnie jak mało kto, myję zęby kiedy mogę, często używam płynu do płukania jamy ustnej, gumy do żucia, miętowych cukierków... to wszystko jest na chwilę. Dodam że dbam dokładnie o całą jamę ustną, nie tylko o żeby. Przede wszystkim język. Szoruję szczoteczką, osad zbieram np plastikową łyżeczką lub łopatką. Podam przykład - dokładnie myję zęby(góra, dół, z tyłu, z boku, od wewnętrznej strony, następnie szoruję język, zbieram nalot jaki się na nim tworzy, na koniec jeszcze używam płynu do płukania np typu Colgate plax. I tak po jakiś 15 minutach, mimo że nic nie jem wraca niesmak w ustach, a co za tym idzie nieświeży oddech. Jestem bezsilna To samo jest rano, mimo że po umyciu nic nie jem, nie pije. Okropny niesmak w buzi, jakbym tydzień zębów nie myła. Błagam poradźcie co robić Nie mam już sił na to...a jest to moim bardzo dużym kompleksem, ogranicza mnie w kontaktach towarzyskich, nie mówiąc o damsko-męskich relacjach... Stałam się mało mówna. Boję się z kimś z blisko rozmawiać, mimo że nikt mi nie zwrócił uwagi, wiem że czuć mi z ust. Nie mogę wiecznie żuć (mieć w buzi) gumy, bo tak nie można. Zresztą od jakiś 3 lat, nie ruszam się bez niej. Ale nie mam innego wyjścia... Czasami myślę że ma to związek z tym co jem, bo czasami jest to mniej uciążliwe, czasami bardziej. Np zauważam że nasila się to po mleku, wszelkich produktach mlecznych, dlatego unikam jak mogę. Ale proszę poradźcie co mam robić, bo nie mogę tak żyć
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:16   #2
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Witam Was
Mam problem z którym chciałam się z Wami podzielić... proszę o radę
Otóż od dłuższego czasu (trudno powiedzieć jak długo) borykam się z problemem jakim jest nieświeży oddech... Ogólnie rzecz biorąc chodzi głównie o niesmak w ustach, no i następstwem tego jest nieświeży oddech. Dbam o higienę jamy ustnej pewnie jak mało kto, myję zęby kiedy mogę, często używam płynu do płukania jamy ustnej, gumy do żucia, miętowych cukierków... to wszystko jest na chwilę. Dodam że dbam dokładnie o całą jamę ustną, nie tylko o żeby. Przede wszystkim język. Szoruję szczoteczką, osad zbieram np plastikową łyżeczką lub łopatką. Podam przykład - dokładnie myję zęby(góra, dół, z tyłu, z boku, od wewnętrznej strony, następnie szoruję język, zbieram nalot jaki się na nim tworzy, na koniec jeszcze używam płynu do płukania np typu Colgate plax. I tak po jakiś 15 minutach, mimo że nic nie jem wraca niesmak w ustach, a co za tym idzie nieświeży oddech. Jestem bezsilna To samo jest rano, mimo że po umyciu nic nie jem, nie pije. Okropny niesmak w buzi, jakbym tydzień zębów nie myła. Błagam poradźcie co robić Nie mam już sił na to...a jest to moim bardzo dużym kompleksem, ogranicza mnie w kontaktach towarzyskich, nie mówiąc o damsko-męskich relacjach... Stałam się mało mówna. Boję się z kimś z blisko rozmawiać, mimo że nikt mi nie zwrócił uwagi, wiem że czuć mi z ust. Nie mogę wiecznie żuć (mieć w buzi) gumy, bo tak nie można. Zresztą od jakiś 3 lat, nie ruszam się bez niej. Ale nie mam innego wyjścia... Czasami myślę że ma to związek z tym co jem, bo czasami jest to mniej uciążliwe, czasami bardziej. Np zauważam że nasila się to po mleku, wszelkich produktach mlecznych, dlatego unikam jak mogę. Ale proszę poradźcie co mam robić, bo nie mogę tak żyć
palisz ?
jeśli nie to mogą to być jakieś problemy z żołądkiem..
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:17   #3
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Nie, nie palę. i nigdy nie paliłam...
Pewnie na początek lekarz pierwszego kontaktu byłby dobry?
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:19   #4
ania9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Moja koleżanka miała podobny problem, udaj się do lekarza. Zrobiono jej gastroskopię i okazało się, że ma problemy z żołądkiem, dostała jakieś lekarstwa i teraz nie ma tego problemu. Zatem, do lekarza!!!
ania9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:24   #5
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

To może być halitoza
http://www.badz.pl/porady/halitoza_c...ach_z_ust.html

Odwiedź lekarza, zrób badania - być może znajdzie się na to jakiś lek.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:24   #6
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Nie, nie palę. i nigdy nie paliłam...
Pewnie na początek lekarz pierwszego kontaktu byłby dobry?
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:33   #7
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Dodam że stomatologicznie też wszystko w porządku, regularnie kontroluje stan moich zębów, na bieżąco uzupełniam ubytki jeśli się takowe pojawią
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 22:37   #8
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Dodam że stomatologicznie też wszystko w porządku, regularnie kontroluje stan moich zębów, na bieżąco uzupełniam ubytki jeśli się takowe pojawią
Czyli idź do lekarza, bo najwyraźniej przyczyna jest jakaś głębsza niż nieodpowiednia higiena jamy ustnej - z tego co opisujesz.
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:39   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

idz do lekarza, bo to problem ze strony ukl. pokarmowego
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:39   #10
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

i przez 3 lata nie pomyślałaś, że możesz być na coś chora gdzieś "niżej" niż w jamie ustnej?
marsz do lekarza
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 22:49   #11
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

A może zmieniłaś coś w swojej diecie? Ja np. miałam okres, że codziennie piłam sprite'a i po pewnym czasie zaczęłam mieć niesmak w ustach i nieświeży oddech. Przestał go pić i problem zniknął.

Jeśli nic takiego nie miało w Twoim przypadku miejsca, to myślę, że tylko wizyta u lekarza da Ci odpowiedź
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 23:21   #12
andzya
Zakorzenienie
 
Avatar andzya
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 547
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

moja mama miałą to samo,okazało się,że ma migdały do wycięcia, a smród brał się z tego, który zaczynał gnić :/ Koniecznie idz do lekarza.
__________________
Run Girl Run !
andzya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 00:47   #13
lilciak
Raczkowanie
 
Avatar lilciak
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IRL
Wiadomości: 39
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Zdecydowanie musisz iść do lekarza . To może być problem z żołądkiem, wątrobą, trzustką...
__________________

lilciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 08:49   #14
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Najprawdopodobniej nie jest to problem z układem pokarmowym, ale z migdałkami (poczytaj tutaj ).

Cokolwiek by to nie było - polecam ten płyn --> klik. Zupełnie przypadkiem odkryłam go niedawno w aptece i stwierdzam, że działa
Uszy do góry!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:03   #15
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

A byłaś u dentysty odkąd pojawił się ten problem? Może jakiś ząb Ci się psuje?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 09:53   #16
moniczekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Tak jak pisałam wcześniej - dentystę odwiedzam regularnie, więc nie jest to związane z problemami z zębami. Może to faktycznie od migdałków, często choruję, np na anginę i zbiera mi się w nich ropa. Ale swoją drogą może to być również od żołądka, ostatnio zauważyłam częste uczucie kwaśności w ustach, może to stąd ten problem, może coś z sokami trawiennymi... No nic, na dniach wybieram się do lekarza, zobaczymy co zaleci.
moniczekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-22, 14:18   #17
gonia1203
Raczkowanie
 
Avatar gonia1203
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 201
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Cytat:
Napisane przez moniczekk Pokaż wiadomość
Tak jak pisałam wcześniej - dentystę odwiedzam regularnie, więc nie jest to związane z problemami z zębami. Może to faktycznie od migdałków, często choruję, np na anginę i zbiera mi się w nich ropa. Ale swoją drogą może to być również od żołądka, ostatnio zauważyłam częste uczucie kwaśności w ustach, może to stąd ten problem, może coś z sokami trawiennymi... No nic, na dniach wybieram się do lekarza, zobaczymy co zaleci.
wiesz swego czasu mialam taki sam problem, udaj sie najlepiej do rodzinnego i niech zadecyduje co dalej. Dla mnie lekarka dala skierowanie na gastroskopie. Myslalam juz moze ze wrzody mam itp ale po gastroskopii okazalo sie ze mialam w żoładku nadmiar bakterii helikorbakter pyroli i stad ten nieswiezy oddech. a masz moze jeszcze czesto wzdecia?
__________________



gonia1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-23, 00:56   #18
Aga_86
Raczkowanie
 
Avatar Aga_86
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 160
GG do Aga_86
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

zla dieta .

---------- Dopisano o 01:56 ---------- Poprzedni post napisano o 01:55 ----------

mniej bialka ..... podobnie jest przy dietach bialkowych np. przy Dukanie
Aga_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 22:47   #19
summerisgone
Zakorzenienie
 
Avatar summerisgone
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 534
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Mam podobny problem z tym że u mnie już stwierdzono kamienie migdałkowe. I co? I byłam z tym u trzech laryngologów prosząc o skierowanie na wycięcie migdałków i nic. Lekarze stwierdzają że nie jest to przypadłość zagrażająca zdrowiu (nie powoduje to u mnie chorób) a zabieg nie jest dla organizmu obojętny. Mówią tylko żeby je usuwać szpatułką ;/
summerisgone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-24, 22:57   #20
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Cytat:
Napisane przez summerisgone Pokaż wiadomość
Mam podobny problem z tym że u mnie już stwierdzono kamienie migdałkowe. I co? I byłam z tym u trzech laryngologów prosząc o skierowanie na wycięcie migdałków i nic. Lekarze stwierdzają że nie jest to przypadłość zagrażająca zdrowiu (nie powoduje to u mnie chorób) a zabieg nie jest dla organizmu obojętny. Mówią tylko żeby je usuwać szpatułką ;/
O tym samym piszę powyżej, a płyn do płukania ust, do którego link podałam bardzo mi pomógł
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 07:45   #21
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

To moze tez iśc z zapaskudzonych zatok.

Przyczyn moze byc naprawdę wiele i trezba szukać od zatok przez migdały po układ trawienny, oraz sprawdzić czy nie ma problemu z grzybica układu pokarmowego, lub alergią pokarmową na jakieś produkty.

Oraz z nadczynnościa tarczycy. to tez jeden z objawów.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-12-30 o 07:47
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:20   #22
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Tak, jak dziewczyny piszą - najbardziej prawdopodobne przyczyny:
1. Kamica migdałków (w takich sytuacjach trzeba usunąć prywatnie, na NFZ nawet przy dość poważnych wskazaniach lekarskich czeka się 2-4 lata, więc chyba nikt nie skieruje Cię na usunięcie przy "głupiej" kamicy),
2. Grzybica jamy ustnej (skoro masz często nalot na języku, to może to to i może trzeba to wytłuc farmakologicznie),
3. Choroby układu pokarmowego, coś z żołądkiem, jakaś alergia pokarmowa, albo coś z układem oddechowym jak pisze cava.

Pewnie czeka Cię pielgrzymka po lekarzach, bo warto byłoby odwiedzić i domowego, i poprosić o skierowania do gastrologa i laryngologa, natomiast na pewno warto, bo domyślam się, że to dla Ciebie duży problem - to bardzo krępuje. Sama miałam czasowo takie problemy - teraz temat ucichł na szczęście, bo to o żołądek i o kamienie na migdałkach chodziło - i z najlepszych "doraźnych" sposobów na zły zapach z ust, to DUŻO WODY. Im lepiej byłam nawodniona, tym mniejszy był problem z oddechem.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 09:21   #23
marble_heart
Raczkowanie
 
Avatar marble_heart
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 164
Dot.: Krępujący problem - poradźcie

Idź do lekarza! Dziewczyno, tyle czasu się męczysz
Może masz refluks, który już dawno mogłaś mieć pod kontrolą? Nie zauważyłaś zgagi, cofania się pokarmu?
marble_heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-30 10:21:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:55.