Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-14, 12:02   #3211
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 47
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej,

dołączam do wątku i grona łysiejących kobitek !:brzyd al:

Z łysieniem andro zmagam się od jakichś 3 - 4 lat, mam 27 lat. Tzn. czy jest to na pewno łysienie andro - jeszcze nie wiem, bo jedyne badania jakie do tej pory miałam to u trychologa pod mikroskopem, krwi mi nigdy nie badali na hormony, bo brałam przez 8 lat z przerwami antykoncepcję - morfologia, żelazo , ferrytyna wszystko oczywiście W NORMIE poza tym mam niedoczynność tarczycy, ale leczona + ostatnio ma ładny wynik, 2,100, lekarze zrzucali też moje wypadanie włosów na karb tarczycy

Od kilku lat jestem uzależniona od wcierek, suplementów, ampułek, itp itd.... ile pieniędzy już wydałam na to wszystko + mezoterapię igłową, nie zliczę. Stosuję Piloxidil 2% od kiku lat, łykam kerabione booster (znowu), cynk, selen , witaminke D3 itp.

Dziś po raz kolejny byłam u kolejnego dermatologa - który zlecił mi badania hormonalne (wow) - od kilku msc nie biorę juz żadnej antykoncepcji, więc w końcu mogę zbadać hormony - i może otrzymam potwierdzenie diagnozy, może nie... bujam się dalej
Lala1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-14, 14:19   #3212
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

łysienie androgenowe nie ma nic z wspólnego z wynikami z krwi, nie tak sie stawia diagnozę, obraz trichoskopowy plus wywiad, badania ewentualnie do wykluczenia innych przyczyn
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 08:24   #3213
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 47
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
łysienie androgenowe nie ma nic z wspólnego z wynikami z krwi, nie tak sie stawia diagnozę, obraz trichoskopowy plus wywiad, badania ewentualnie do wykluczenia innych przyczyn
Żadne hormony nie mają nic do rzeczy?

W każdym razie, od dermatologa dostałam skierowanie na prolaktyne, DHEAS, androstendion, + na oko wypisała mi Minovivax 5% + Kerbaione booster, które łykałam już kilka razy, i teraz od listopada łykam znowu. Kazała odstawić Piloxidil 2% na półkę (stosuje od kilku lat 2 x dziennie).

Pytanie, czy uważacie, że jest sens stosowac ten Minoiviax 5% ?? Czytałam opinie to takie niezbyt pocieszające...

Edytowane przez Lala1996
Czas edycji: 2023-02-15 o 11:37
Lala1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-15, 11:33   #3214
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 47
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
wracam do Was z dobrymi wiadomościami. Po wielu (czterech? pięciu?) latach walki z chronicznym telegonem - udało mi się częściowo go pokonać.

Zaczęło się od odstawienia anty. Włosy wypadały na potęgę i zmieniły swoją strukturę. Robiły się coraz cieńsze, takie jakby "puste", lekkie, niedociążone, kruche. Najpierw próbowałam ratować sytuację na własną rękę: waxy, wcierki, biotebale, pokrzywy, skrzypy, radicale. Niestety bez efektu. Włosy były coraz gorsze.

Trafiłam do trychologa, zrobiłyśmy diagnostykę (z morfo + pod kamerką). Diagnoza: telogen. Wykonałyśmy pare zabiegów karboksyterapii ale bezskutecznie.


Trafiłam w końcu do doktor Rakowskiej, diagnoza: chroniczny telogen. Najpierw leczenie: wcierka z rozkruszonej tabletki Spironol, krople Lumigan, woda. I doustnie 12,mg Spironolu. Do tego co drugie mycie szamponem Clobex. Po paru miesiącach była poprawa w grubości włosa, zwłaszcza z tyłu głowy. Odstawiłyśmy wcierkę i szampon a doustny Spiro zwiększyłyśmy do 25mg. Zauważyłam jednak, że już więcej nie zmienia się na plus. Wiosną odstawiłam Spiro, zaczęłam robić zabiegi z osocza bogatopłytkowego (2/3 na rok). Dorzuciłam do tego Minovivax 5% (ponad rok) - początkowo co drugi dzień, obecnie raz lub dwa w tygodniu. Staram się po każdym myciu wcierać Placetnę (ampułki). Tak poza tym to nic. No tylko te osocze

I zobaczcie! Włosy powoli stają się "normalne". Obecnie mam włosy po dekoloryzacji, schodziłam z prawie czarnych a są w świetnym stanie... Zupełnie inaczej się układają, odżyły, dociążyły. To nie są włosy w 100% które miałam przed CTE ale jest o niebo lepiej.

Cała sprawa kosztowała mnie dużo nerwów, stresu, problemów z akceptacją... Ale jest dobrze. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze

W przypadku pytań - piszcie, postaram się odpowiedzieć

O, dermatolog, u której wczoraj byłam w Warszawie, poleciła mi również doktor Rakowską (aleksandre).

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez MartaOstojska Pokaż wiadomość
Albo mezoterapię tez polecają.
Przeszłam serię 6 zabiegów mezoterapii igłowej - były efekty, ale na jakieś pół roku, krótkofalowo, zakola mi trochę zarosły, potem za jakiś rok znowu zaczęło się dziać to samo, przedziałek dramat.


Jeszcze mam jedno pytanie - sorry za ten wylew - czy w momencie kiedy cierpicie na tę chorobę - staracie się nosić krótkie włosy i często je obcinać?? Ja ogólem mam włosy dlugie, kiedyś obcinalam tak do ramion, bo uważałam, że krósze będą ,,lżejsze" - trycholog powiedziała mi, ze to jest mit.

Edytowane przez Lala1996
Czas edycji: 2023-02-15 o 12:21
Lala1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-17, 13:27   #3215
jeanette993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Na wypadanie włosów bardzo mi pomogła taka wcierka- podsyłam link: [url]XXXXXXX/url]
może i u kogoś również się sprawdzi
ja polecam bardzo!

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2023-02-17 o 13:58 Powód: Edytowane przez Moderatora-link do strony.
jeanette993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 00:41   #3216
kaosia_k
Przyczajenie
 
Avatar kaosia_k
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Lala1996 Pokaż wiadomość
O, dermatolog, u której wczoraj byłam w Warszawie, poleciła mi również doktor Rakowską (aleksandre).

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------



Przeszłam serię 6 zabiegów mezoterapii igłowej - były efekty, ale na jakieś pół roku, krótkofalowo, zakola mi trochę zarosły, potem za jakiś rok znowu zaczęło się dziać to samo, przedziałek dramat.


Jeszcze mam jedno pytanie - sorry za ten wylew - czy w momencie kiedy cierpicie na tę chorobę - staracie się nosić krótkie włosy i często je obcinać?? Ja ogólem mam włosy dlugie, kiedyś obcinalam tak do ramion, bo uważałam, że krósze będą ,,lżejsze" - trycholog powiedziała mi, ze to jest mit.



Mi zdecydowanie więcej wypada włosów gdy są dłuższe (obcinam się na dłuższego boba) - włosy przy łysieniu androgenowym są po prostu słabsze i rosną coraz krótsze. Z czasem człowiek ma prześwity i takie odstające kręcone "baby hair" ktore nie sa baby hair ale miniaturyzowanymi włosami.


Tak, Rakowska to jedna z tych dr co przepisuje typowe leki pod androgen (czesc lekarzy sie nie podejmuje niczego procz minoxidolu).



Apropos mam do oddania pianke Regaine dla kobiet. To ta pianka bez PEG, który najczesciej uczula. Termin chyba do końca kwietnia. Ja juz straciłam nadzieje ze uda mi sie wrocic do wcierania czegokolwiek przez córkę - przez tego bobasa spie od 4 do 9 nad ranem... Jakby ktoś był chętny to priv. Moge spojrzeć czy nie mam jeszcze jakiś innych wcierek itd.



Ogólnie po ciąży, połogu i teraz rok po mogę powiedzieć że dużej roznicy we włosach nie widzę, jak był androgen tak jest i nadal jestem w stanie go maskować wiążac włosy. Najgorszy armagedon z wypadaniem miałam w ciąży,a podobno wtedy jest najlepiej za to włosy na nogach - pierwsza klasa! mozna by warkoczyki wiązać



Co do hormonów i łysienia androgenowego. Do diagnozy łysienia andro nie sa potrzebne. Ale hiperandrogenizm jest często przyczyna czemu w ogóle łysienie wystartowało w tak młodym wieku (ja normalnie mialabym w okresie menopauzy kiedy androgeny normalnie podskakuja, nie na studiach/ok 26 rz), a po drugie moze byc efektem nieleczonych zaburzen jak IO, PCOS ktore powinno sie leczyc. Jesli łysienie wystartowało to sie juz tego nie cofnie, ale jesli jest na tle hormonalnym to wtedy leki obnizajace poziom androgenów jak spironolakton sa bardziej skuteczne.



Anty (tabletki) tez sa w wersji antyandrogenowej i tez czasami przepisuja na łysienie antyandrogenowe.
__________________
Kot może zostać ...
kaosia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 10:03   #3217
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Lala1996 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam jedno pytanie - sorry za ten wylew - czy w momencie kiedy cierpicie na tę chorobę - staracie się nosić krótkie włosy i często je obcinać?? Ja ogólem mam włosy dlugie, kiedyś obcinalam tak do ramion, bo uważałam, że krósze będą ,,lżejsze" - trycholog powiedziała mi, ze to jest mit.

Mnie się wydaje, że jeśli ma się cienkie i rzadkie włosy to im dłuższe tym bardziej widać, że jest ich mniej
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 15:02   #3218
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

nawet jak hormony masz "w normie" to i tak stosuje sie spironolakton, który działa

liczy się nadwrażliwośc receptorów na androgeny w mieszkach włosowych i aktywnosc enzymu reduktazy w mieszkach wlosowych
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 15:27   #3219
BellaItalia33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej! Ja mam stwierdzone łysienie androgenowe, setki badań i diagnoza. Przez 2 lata dostawałam leki i różne wcierki od dermatolog, a mój pakiet startowy to:
-dogłębne oczyszczenie skóry głowy
-wit D3
-bioselen, cynk
-kerabione booster tabletki i wcierki (wg mnie tabletki lepsze)
-lek spironol
-alpicort E
- mieszanka Minovivax5% z Bimican (wiem że to krople do oczu, ale jako ich efektem ubocznym są piękne długie rzęsy)

Jako szampon uzywałam Kerium D3, Paraderm z dziegciem i Pirolam na przemian.

Od roku nie biorę leków ale mogę powiedzieć że naprawdę widzę poprawę. Włosy się zagęściły i mam sporo nowych, dalej wypadają ale doktor mówiła że te które były już "obumarłe" to i tak wypadną.

Najważniejsze że nie ma już prześwitów. Może komuś pomoże moje doświadczenie. Jeśli podejrzewacie u siebie tą chorobę konieczna jest wizyta u bardzo dobrego lekarza.

Myślę że stres też pobudza dodatkowe wypadanie włosów, ja zaczęłam ćwiczyć jogę, staram się wyciszyć w trudniejszych momentach, wprowadziłam zmianę trybu życia i diety. Geralnie na chwilę obecną odpukać. Na co dzień używam tez szamponu Vichy Dercos z aminexilem, czasem wracam też do Kerium.
BellaItalia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 23:43   #3220
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej, dawno mnie tu nie było. Ostatnio moja dieta jest tragiczna, dużo cukru i kawy. Efekt głowa swędzi już po kilku godzinach od umycia... Rady?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 02:54   #3221
kaosia_k
Przyczajenie
 
Avatar kaosia_k
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 25
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
nawet jak hormony masz "w normie" to i tak stosuje sie spironolakton, który działa

liczy się nadwrażliwośc receptorów na androgeny w mieszkach włosowych i aktywnosc enzymu reduktazy w mieszkach wlosowych

to jest definicja łysienia androgenowego wiec nawet nie pisałam, bo zakładam ze kazdy ją zna. Nadwrazliwosc nadwrazliwoscia, a nadmiar androgenów u kobiet pogłębia łysienie + to co napisalam wczesniej, jest pokłosiem innych schorzeń itd. Leków jest pare na krzyż, tu nie ma wielkiego pola do popisu, co najwyzej z forma podania - doustnie, lub na skóre.
__________________
Kot może zostać ...
kaosia_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-22, 10:23   #3222
Lala1996
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 47
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że jeśli ma się cienkie i rzadkie włosy to im dłuższe tym bardziej widać, że jest ich mniej
Racja.

Ja tak zawsze myślałam + często fryzjerzy mówili, że im krótsze włosy tym mają ,,lżej", a odkąd trycholog powiedziała mi, że to mit - przestałam obcinać się na krótko, jeszcze bardziej zaczęłam dbać o włosy, i jak myślę sobie, że teraz miałabym obcinać - te wszystkie henny, maski odzywki, sera, olejowanie poszłoby na marne - to stwierdzam, że trudno, zostawiam długie
Lala1996 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 16:10   #3223
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Lala1996 Pokaż wiadomość
Żadne hormony nie mają nic do rzeczy?

W każdym razie, od dermatologa dostałam skierowanie na prolaktyne, DHEAS, androstendion, + na oko wypisała mi Minovivax 5% + Kerbaione booster, które łykałam już kilka razy, i teraz od listopada łykam znowu. Kazała odstawić Piloxidil 2% na półkę (stosuje od kilku lat 2 x dziennie).

Pytanie, czy uważacie, że jest sens stosowac ten Minoiviax 5% ?? Czytałam opinie to takie niezbyt pocieszające...
czasami hormony są w normie, ale wystepuje nadwrażliwość mieszków włosów na testosteron
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 10:40   #3224
alutkamm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 90
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Ja używam minovivax 5% już od kilku lat, poprawa średnia, ale przynajmniej hamuje wypadanie włosów, co już dla mnie jest dużym plusem z porostem średnio, choć nie wiem czy po odstawieniu byłby problem. Obecnie lekarz zalecił stosowanie razem z minoviwax krople do oczu lumigan, czy ktoś je stosował? Jakie efekty?
alutkamm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 16:59   #3225
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej Dziewczyny, czy ktoś kto stosuje minoxidil doustnie, zauważył ogólną ,,suchość" organizmu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-13, 08:47   #3226
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Nie ale ja jem siemię lniane na suchą skóre działa świetnie. Po mino doustnym mam wrażanie, że jest mi ciężko na żołądku i chyba mam częściej bóle głowy ale nic super poważnego.
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-17, 21:10   #3227
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 10:58   #3228
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hejka, witam na wątku; widzę, że rozmowa nieco zdechła. Mam nadzieję, że to dlatego, że wszystkie uczestniczki cieszą się sporym buszem i bawią w zaplatanie grubych warkoczy stąd nie mają czasu tu pisać


A ja mam (najprawdopodobniej) problem zawarty w pierwszej części tytułu i pytanie:

czy ta słynna dr Rakowska z Warszawy, to Adriana Rakowska ?

https://www.znanylekarz.pl/adriana-r...tolog/warszawa

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2023-07-04 o 11:01
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-04, 14:20   #3229
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89620112]Hejka, witam na wątku; widzę, że rozmowa nieco zdechła. Mam nadzieję, że to dlatego, że wszystkie uczestniczki cieszą się sporym buszem i bawią w zaplatanie grubych warkoczy stąd nie mają czasu tu pisać


A ja mam (najprawdopodobniej) problem zawarty w pierwszej części tytułu i pytanie:

czy ta słynna dr Rakowska z Warszawy, to Adriana Rakowska ?

https://www.znanylekarz.pl/adriana-r...tolog/warszawa[/QUOTE]

Tak, to ona.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-04, 14:42   #3230
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Tak, to ona.
Dzięki

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Dzwoniłam pod podane adresy i okazuje się, że nie ma już do niej zapisów na pierwszą wizytę, tylko kolejne. Mooże za pół roku wznowią konsultacje dla nowych pacjentów...Nieźle.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-20, 15:30   #3231
_Nya_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 42
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Do osób, które do niej chodzą - czym leczy? Stosuje jakieś leki, których inne nie zapisują?
_Nya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-16, 13:38   #3232
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cześć, czy któraś z Was mimo leczenia zdecydowała się na np. przedluzanie włosów z zagęszczaniem? Zależy mi, aby odrobinę zagęścić włosy, nie chcę końskiego ogona. Ciekawe, czy to w ogóle realne plus, czy włosy nie wypadną do 0...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-17, 05:57   #3233
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez _Nya_ Pokaż wiadomość
Do osób, które do niej chodzą - czym leczy? Stosuje jakieś leki, których inne nie zapisują?
Ja się leczę u innego lekarza ale przy androgenowym mam dobre efekty - obecnie włosy są w najlepszej kondycji i ilości od 10 lat.

Stosuję: wcierki (minoksidil, dermovate), tabletki (minoksidil doustny 1mg, apofina 5, spironol, żelazo), jestem w trakcie kuracji osoczem (robię u lekarza fibryne+osocze, w sekwencji 3 zabiegi, 6mc przerwy, 1 zabieg i ponownie 6mcy przerwy).

Kosmetyki do włosów stosuję róznie (od wysokopókowych oribe/kerastase/sisley po loreal z rosmana). Lekarz daje wolną rękę - nie ma to wpływu na leczenie.
Farbuję (rozjaśniam) włosy co 2.5 miesiąca. Także lekarz jest z tym ok.

Generalnie podstawą jest systematyczność i cierpliwość.
Obecnie jasne że mam cienkie, niezbyt gęste włosy ale chyba nikt by nie powiedział, że mam łysienie.

Jest to ogromna ulga, wszystkim polecam zabrać się za porządne leczenie, nie bać się leków i uzbroić w cierpliwość
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-17, 18:16   #3234
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez Agunia001 Pokaż wiadomość
Ja się leczę u innego lekarza ale przy androgenowym mam dobre efekty - obecnie włosy są w najlepszej kondycji i ilości od 10 lat.

Stosuję: wcierki (minoksidil, dermovate), tabletki (minoksidil doustny 1mg, apofina 5, spironol, żelazo), jestem w trakcie kuracji osoczem (robię u lekarza fibryne+osocze, w sekwencji 3 zabiegi, 6mc przerwy, 1 zabieg i ponownie 6mcy przerwy).

Kosmetyki do włosów stosuję róznie (od wysokopókowych oribe/kerastase/sisley po loreal z rosmana). Lekarz daje wolną rękę - nie ma to wpływu na leczenie.
Farbuję (rozjaśniam) włosy co 2.5 miesiąca. Także lekarz jest z tym ok.

Generalnie podstawą jest systematyczność i cierpliwość.
Obecnie jasne że mam cienkie, niezbyt gęste włosy ale chyba nikt by nie powiedział, że mam łysienie.

Jest to ogromna ulga, wszystkim polecam zabrać się za porządne leczenie, nie bać się leków i uzbroić w cierpliwość
dobrze prawisz ��

Edytowane przez CzarnaMaciejka
Czas edycji: 2023-12-20 o 23:22 Powód: .
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-12-22, 07:42   #3235
Agunia001
Zadomowienie
 
Avatar Agunia001
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 442
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Cytat:
Napisane przez CzarnaMaciejka Pokaż wiadomość
dobrze prawisz ��
czy receptę na doustny minox dostajesz na ryczałt czy 100%?
wysłałabyś mi na priv składniki recepty na tabletki? ja kiedyś miałam ogromy problem ze zrobieniem tabletek i w końcu odpuściłam
Wszystkie leki, które przyjmuję na łysienie są 100% odpłatne.
Mogę napisać tutaj - forum się zamyka za kilka dni:
1 kapsulka zawiera:
monixidil 0.001
lactosi ad 0.1

zaczynałam od mniejszej dawki

obecnie ogromny problem ze zrobieniem tego leku
Agunia001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-06, 15:39   #3236
neah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 11
Puszące, przerzedzone włosy u młodego chłopaka

Hej, chciałbym was bardzo prosić o poradę, mam łysienie androgenowe, włosy ogólnie przetłuszczające się z łupieżem (ŁZS), lecz równocześnie osłabione, cienkie, rozdwajające się, często po myciu przesuszone i bez nawilżenia.



Włosy gdy dłużej rosną się rozdwajają, stają się puszące, jak siano każdy włos w inną stronę, do tego na końcach robią mi się kołtuny.


Poradźcie proszę jak powinienem dbać o te włosy oraz jakie najlepsze szampony/odżywki/itp kupić do mycia i pielęgnacji? Stosuję się do wszelkich porad dotyczących mycia, wycierania, suszenia, rozczesywania itp i nic to nie daje.


Stosowałem wiele różnych, tańszych, droższych i żadne nie pomagają. Cena nie gra roli, nie zamierzam oszczędzać na włosach, ale też nie wiem czy te produkty za kilkaset złotych są w ogóle warte swej ceny?



Oraz czego najlepiej używać do stylizacji (bo włosy mają tendencję do falowania, sterczenia itp) - aby przygładzić ale jednocześnie by nie wyglądały na przylizane?


zdjęcie w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20240206_163420.jpg (165,6 KB, 7 załadowań)
neah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-16, 16:31   #3237
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Exclamation Dot.: Puszące, przerzedzone włosy u młodego chłopaka

Cytat:
Napisane przez neah Pokaż wiadomość
Hej, chciałbym was bardzo prosić o poradę, mam łysienie androgenowe, włosy ogólnie przetłuszczające się z łupieżem (ŁZS), lecz równocześnie osłabione, cienkie, rozdwajające się, często po myciu przesuszone i bez nawilżenia.



Włosy gdy dłużej rosną się rozdwajają, stają się puszące, jak siano każdy włos w inną stronę, do tego na końcach robią mi się kołtuny.


Poradźcie proszę jak powinienem dbać o te włosy oraz jakie najlepsze szampony/odżywki/itp kupić do mycia i pielęgnacji? Stosuję się do wszelkich porad dotyczących mycia, wycierania, suszenia, rozczesywania itp i nic to nie daje.


Stosowałem wiele różnych, tańszych, droższych i żadne nie pomagają. Cena nie gra roli, nie zamierzam oszczędzać na włosach, ale też nie wiem czy te produkty za kilkaset złotych są w ogóle warte swej ceny?



Oraz czego najlepiej używać do stylizacji (bo włosy mają tendencję do falowania, sterczenia itp) - aby przygładzić ale jednocześnie by nie wyglądały na przylizane?


zdjęcie w załączniku
To wszystko kwestia hormonów i genetyki. Przy czym, wg badań to nie sama ilość testosteronu czy DHT (5α-Dihydrotestosteronu) powoduje łysienie; tylko wrażliwość mieszków włosowych. Ta wrażliwość jest uwarunkowana genetycznie. Gen AR wytwarza receptor na mieszkach włosowych, który oddziałuje z testosteronem i DHT.
Jeśli Twoje receptory są szczególnie wrażliwe, łatwiej je aktywować nawet przy niewielkich ilościach DHT, w wyniku czego łatwiej następuje wypadanie włosów. Inne geny również mogą odgrywać rolę.
Z genami niewile można zrobić, więc to walka z wiatrakami. (Mój mąż zaczął tracić włosy już jako 15 latek, podobnie jeden z jego braci. Obydwaj pogodzili sie z tym stanem i zaczeli golić głowy ok 30 r.ż. Obu bardzo to pasuje wizualnie)
Zdając sobie sprawę z powyższego, wciąż można indywidualnie próbować ratować sytuację.
Na pewno włączyłabym wcierki z minoxidilem i jemu podobnymi skladnikami. Regulatnie stosowane dają potwierdzone efekty.
Świetnie działa też ketokonazol - składnik używany w aptecznych szamponach przeciwłupieżowych, jak Nizoral i jego tańsze alternatywy.

Odnośnie drogiej pielegnacji. Mam 50 lat, od 26 nie używam "zwykłych" produktów. Polegam calkowicie na profesjonalnych markach fryzjerskich i czasami eko/naturalnych. Od 35 lat mam włosy do pasa, wciąż w calkiem dobrej kondycji, więc z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że te kosmetyki są warte ceny.
Najważniejszy jest dobór właściwego produktu. Jest to najtrudniejszy proces, bo najskuteczniejsza jest metoda prób i błędów, a to kosztowne i czasochłonne. No i niestety, co kilka lat, każda marka przeprowadza wielką zmianę składów i szaty graficznej, co czesto sprawia, że coś co było fantastyczne, traci pożądane właściwości. (Tak się stało w moim przypadku z Goldwell Dualsenses, które stanowily trzon mojej pilegnacji przez 10 lat, a po ostatnich zmianach nie jestem w stanie znaleźć nawet jednego produktu, który mi pasuje)
Na podstawie opisu i zdjęcia moglabym polecić Ci następujące kroki:
Dobry, ale łagodny szampon oczyszczający przynajmniej co 2--3 mycia, szczególnie jeśli używasz produktów do stylizacji. Od 20 lat mój ulubiony szampon oczyszczający to Matrix CleanReset Normalising Shampoo. (Często mieszam go na dłoni z czystymi olejkami eterycznymi, tworząc emulsję, która myje włosy i skórę głowy delikatnie, ale dość długo masując- z lawendowym fantastycznie wygładzającą włos, zamykając łuski- z rozmarynowym stymulującą porost włosów. Nie mogę jednak tego polecić z czystym sumieniem, bo wiem, że olejki eteryczne mogą bardzo uczulać i podrażniać, a nie chciałabym żebyś sobie zrobił krzywdę - pisze tylko informacyjnie, a nie polecam)
Nigdy nie farbowałam włosów, nawet szamponami koloryzującymi czy henną, ale od zawsze używam szamponów do włosów farbowanych. Wolę je od typowo nawilżających (powodują straszne puszenie moich delikatnych słowiańskich włosów) i regenerujacych, ktore za bardzo obciążają.
Szampony do włosów farbowanych, szczególnie profesjonalne maja za zadanie zatrzymanie pigmentu, przez wygladzenie luskek włosowych. I z założenia nadają sie do każdego rodzaju włosów, od tłustych, przez suche, po zniszczone.
Moje ulubione to seria Joico K-pak Color Therapy - szampon, odżywka i maska) i LANZA seria Healing Smooth Glossifying - szampon i odżywka do spłukiwania - ta bez spłukiwania jest kiepska.
Moglabym polecić kilkanaście odzywek bez spłukiwania, ale myślę ze ich nie potrzebujesz, bo by tylko obciążały włosy.
Niestety nie polecę niczego typowo do stylizacji, bo nigdy nie używam, a i w mojej rodzinie albo głowy ogolone na zapałkę, albo mają długie włosy, ktorych nie stylizują.
Wiem, ze jest wiele dobrych fryzjerskich preparatow stylizujących, tylko trzeba znaleźć odpowiedni.
Dodatkowo wypróbowałabym może czystego żelu aloesowego? Któregoś z koreanskich, prawie 100% czystych? Ladnie nabłyszczają i troszkę usztywniają, choć zapewne nie tak dobrze, jak typowa stylizacja.

Mam nadzieję, że ze choć trochę pomogłam.

Edycja: zapomniałam wspomnieć o doustnych suplementach, które tez mogą być przydatne w pielęgnacji włosów, cos z biotyną, aminokwasami czy nawet kolagenem. Tylko uważaj żeby nie kupić bez konsultacji w aptece, czegoś typowo dla kobiet, bo może zawierać "bio-hormony".

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:22 ----------

Cytat:
Napisane przez neah Pokaż wiadomość
Hej, chciałbym was bardzo prosić o poradę, mam łysienie androgenowe, włosy ogólnie przetłuszczające się z łupieżem (ŁZS), lecz równocześnie osłabione, cienkie, rozdwajające się, często po myciu przesuszone i bez nawilżenia.



Włosy gdy dłużej rosną się rozdwajają, stają się puszące, jak siano każdy włos w inną stronę, do tego na końcach robią mi się kołtuny.


Poradźcie proszę jak powinienem dbać o te włosy oraz jakie najlepsze szampony/odżywki/itp kupić do mycia i pielęgnacji? Stosuję się do wszelkich porad dotyczących mycia, wycierania, suszenia, rozczesywania itp i nic to nie daje.


Stosowałem wiele różnych, tańszych, droższych i żadne nie pomagają. Cena nie gra roli, nie zamierzam oszczędzać na włosach, ale też nie wiem czy te produkty za kilkaset złotych są w ogóle warte swej ceny?



Oraz czego najlepiej używać do stylizacji (bo włosy mają tendencję do falowania, sterczenia itp) - aby przygładzić ale jednocześnie by nie wyglądały na przylizane?


zdjęcie w załączniku
Odpowiedziałam bezpośrednio na Twoj przeniesiony post i dopiero teraz przegladam wątek wstecz i widzę wiele świetnych porad. Koniecznie poczytaj.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-03-29, 14:26   #3238
kasiateacher
Raczkowanie
 
Avatar kasiateacher
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 391
Dot.: Walka z łysieniem androgenowym i innymi typami przewlekłego łysienia.cz IV

Hej, chyba kupię znów topper. Tym razem myślę o takim mini, do przykrycia szerokiego przedziałka. Polecacie jakiś sklep w Warszawie lub wysyłkowy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasiateacher jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-29 15:26:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.