Zgubiona komórka.. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 18:58   #1
samozwanczy demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4

Zgubiona komórka..


Witam Was.

Wczoraj zgubiłam torebkę z dokumentami i telefonem. Podejrzewam, że stało się to w knajpie, bo ponoć wychodząc stamtąd nie miałam jej, niestety nie pamiętam o której wyszłam i tego czy tą torebke miałam jak wychodziłam też nie- wstyd przyznać, ale za dużo alkoholu, jednak mniejsza o to.

Zależy mi bardzo na tym żeby odzyskać telefon i dokumenty chociaż. Dzwoniłam do tej knajpy, ale nie znaleźli ponoć torebki, objechałąm trasę, którą wracałam, ale nic. Telefon do niedawna był włączony, miał sygnał, 20 minut temu próbowałąm dzwonić i już cisza. Nie wiem co myśleć, gdyby ktoś znalazł to raczej odrazu by go wyłączył, a nie po całym dniu.

Ktos wie, czy mogę jakoś zlokalizować telefon po numerze gdy jest wyłączony? Czy zgłaszać to na policje? Jest sens, skoro nikt mi jej nie wyrwał, tylko sama nawet nie wiem co się z nią stało?
samozwanczy demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 12:41   #2
mariolka91
Przyczajenie
 
Avatar mariolka91
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 8
Dot.: Zgubiona komórka..

Nie ma sensu zgłaszać na policję. Ja próbowałam znaleźć telefon, który ciągle miał sygnał, ale funkcjonariusz powiedział mi, że lokalizują telefony tylko w przypadku zagrożenia życia. Poszłam więc do operatora(play), a oni stwierdzili, że takich rzeczy nie robią i może lepiej zapytać policji. Krótko mówiąc- po telefonie...
A jak jest wyłączona to chyba już w ogóle kaplica, przykro mi. Może chociaż dokumenty Ci odeślą...
mariolka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 12:52   #3
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Zgubiona komórka..

Z doświadczenia swojego i znajomych wiem, że nie opłaca się iść na policję w sprawie zgubionego telefonu, bo zwyczajnie mają to gdzieś.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 12:55   #4
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Zgubiona komórka..

Ja na Twoim miejscu bym zgłosiła kradzież, podała dane telefonu i w sumie to tyle co możesz zrobić (choć znam przypadek kolegi, który po 2 latach odzyskał telefon). I oczywiście zablokować kartę sim. Dokumenty i karty kredytowe także powinnaś zgłosić.
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 18:47   #5
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Zgubiona komórka..

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu bym zgłosiła kradzież, podała dane telefonu i w sumie to tyle co możesz zrobić (choć znam przypadek kolegi, który po 2 latach odzyskał telefon). I oczywiście zablokować kartę sim. Dokumenty i karty kredytowe także powinnaś zgłosić.
Nie może zgłosić kradzieży, bo to nie była kradzież. Policja o to dokładnie wypyta i będzie miała problemy. Bo to tak jakby zgłaszać fałszywe zgłoszenie. Dokumenty i karty tylko zastrzec w banku.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 19:32   #6
Hiraska
Raczkowanie
 
Avatar Hiraska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 467
Dot.: Zgubiona komórka..

Z telefonem to już możesz się pożegnać
Hiraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 16:55   #7
jola378
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kępno
Wiadomości: 5
GG do jola378
Dot.: Zgubiona komórka..

Pewnie kartę sim gościu wyrzucił i tu jest problem. Zależy też czy telefon jakiejś nowej generacji i masz numer IMEI wówczas można by było ten telefon namierzyć.
jola378 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-22, 11:19   #8
samozwanczy demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zgubiona komórka..

Cześć!

Za Waszymi radami, stwierdziwszy również, że to bez sensu nie poszła na policję, ani nawet do operatora-zakupiłam nową kartę sim, wygrzebałam stary telefon i tylko ganiłam się w myślach za swoją głupotę
Jednak dziś , około dwie godziny temu napisała do mnie siostra, która parę dni temu przypadkiem wysłała sms-a na ten skradziony numer, że dostała raport tamtego sms-a. Czyli, że karta została aktywowana. No to dawaj, dzwonię tam raz, drugi, 20-sty- nikt nie odbiera, sygnał jest.
Moje pytanie, jakim cudem?
Przecież miałam kod pin, nie znał go nikt prócz mnie, poza tym, nawet gdyby ktoś chciał koniecznie go złamać to ma tylko 3 próby, a niemożliwe żeby podczas którejś z tych prób mu się udało!
No i po cholere ktoś używa mojej karty.....
Potrafi ktoś wyjaśnić sytuację z tym pinem ?

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Jola, odpowiadając na Twoje pytanie, to był najzwyklejszy LG s310, więc raczej odpada. Tym bardziej nie rozumiem co komu po takim "złomie"
samozwanczy demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 11:59   #9
NNaTT
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 703
Dot.: Zgubiona komórka..

Ja niestety też zgubiłam kiedyś telefon. Była to zwykła stara nokia, dobrze, że miałam telefon na kartę. Tak jak Ty wydzwaniałam na swój numer, no i niestety szok. Ktoś go znalazł i nie chciał oddać. Telefonu nie odbierał, ale otrzymałam potem smsa, że mam sp..... Jak mówię telefon był bardzo stary, ale za to doładowany na 50 zł. Niestety, to jest bardzo przykre. W rodzinie znajdowaliśmy różne rzeczy, czy telefony czy karty od bankomatu, które potem zawsze oddawaliśmy...

Nie liczyłabym na to, ze ktoś odda Ci telefon. Gdyby miał taki zamiar, już dawno by to zrobił.
NNaTT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 12:39   #10
samozwanczy demon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 4
Dot.: Zgubiona komórka..

NNaTT, nadziei na to , ze ktoś go odda po takim czasie już nie miałam, ale chamstwo, żeby z karty tej samej korzystać i tak grać na nosie...
samozwanczy demon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 19:44   #11
olafnieweglowski
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 2
Dot.: Zgubiona komórka..

przede wszystkim to zablokuj telefon, na policje niby nie ma co liczyć, ale zgłosić trzeba i to jak najszybciej żeby na twoje dane nie zaciągneli jakiś kredytów, ale możę Ci oddadzą
__________________
<reklama_ciach>
olafnieweglowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-03, 14:41   #12
malyna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Czasoprzestrzeń
Wiadomości: 186
Smile Dot.: Zgubiona komórka..

Przykro mi z twojego powodu, na pewno nie chciałabym być w twojej skórze. POlicja g*wno robi, siedzą, pojeżdżą sobie troszkę po mieście i to wszystko. Dlatego ja w takich sytuacjach zawsze się zabezpieczam, na smartfonie z androidem zainstalowany avast antitheft, lokalizuje skradziony telefon (do pobrania z google play) aktualizowany na bieżąco, blokada ekranu wzorem odblokowania, gdyby ktoś np.Tobie ukradł telefon a nie zna wzoru odblokowania to nie zrobi nic, nawetnie podłaczy tego tel.do komputera w celu zmiany oprogramowania i resetu ustawień, gdyż musi zatwierdzić pewne opcje, do serwisu GSM też nie pójdzie bo po numerze IMEI go namierzą.
malyna19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:11.