sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-06, 17:45   #1
wolfmark
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Exclamation

sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie


Witam
Mam dość poważny problem od tygodnia pojawiły się na mojej szyi i dekolcie czerwone plamy, ale w ten weekend doszło jeszcze bardzo mocne swędzenie. Dzisiaj moja skóra jest tak wysuszona że widać jak by miała zaraz zejść i w dodatku nie do wytrzymania swędzenie. Była dzisiaj u dermatologa i przepisał mi parę leków ale sam nie potrafił stwierdzić w czym tkwi powód, czy jest to uczulenie czy jakiś stan zapalny spowodowany chorobą. Proszę o szybką pomoc i jakąś radę.
wolfmark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 19:08   #2
LaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Czynników może być bardzo wiele. Ciężko pomóc na odległość, ale wydaje mi się, że prawdopodobnie jest to uczulenie. Może nowy proszek/płyn do prania? Istnieje również możliwość, że takie "uczulenie" spowodował stres, jakieś mocniejsze emocje. Życzę powrotu do zdrowia.
LaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 18:31   #3
renata.we
Przyczajenie
 
Avatar renata.we
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 14
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Ja też myśle że to jest jakieś uczulenie, mnie takie coś spotkało jak zjadłam pomidora musiał być on bardzo mocno nafaszerowany chemikaliami skoro normalnie jem pomidory i nic sie nie dzieje. Zgadzam się z powyższą opinią, stres, emocje , zmiana proszku , może zła woda ... różne są przyczyny
__________________
Pamiętaj, że 60 sekund smutku odbiera Ci minutę szczęścia !!!
renata.we jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 23:09   #4
cooper
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 73
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

jak skóra sdzi, to może dlatego, że brakuje jej wody. Ale tak naprawdę przyczyn może być wiele. może zaczęłaś używać jakiś nowych kosmetyków i stąd to podrażnienie. Jeśli tak to przetestuj te nieuczulające i lecznicze. ja jak miała problemy z uczuleniem to tak zrobiłam, po poradzie dermatologa mam teraz tylko te naturalne kosmetyki
cooper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 14:58   #5
jagienkajag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 23
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

ja też używam nieuczulającymch i leczniczych kosmetyków i takie dla mnie są tylko dermokosmetyki. Ostatnio chyba są coraz bardziej popularne. Jak do tej pory słyszałam o nich same pozytywne opinie. Samam mam zestaw Keranorm, Lipobase i Nanobase. na całe ciało i poszczególne partie. Ciało nie jest przesuszone i jest naprawdę gładkie
jagienkajag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 15:36   #6
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

a ja słuchajcie naokoło ust mam czerwone takie przesuszone. Naokoło, tu na tych załamaniach idących od nosa aż pod ustami na brodzie. Nie mogę tego nawilżyć, zawsze jest suche.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-11, 21:00   #7
LaLaura
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

To może być niestety atopowe zapalenie skóry...czasami zaczyna się właśnie od problemu ze stanem zapalnym ust(czerwona, sucha skóra-czasami nawet lekko opuchnięta). Polecam Bepanthen krem czasami radzi sobie z takim problemem. A może alergia pokarmowa np.:pomidory. Pozdrawiam
LaLaura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-12, 14:02   #8
kreolka61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 87
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Witam.
Dziewczyny a mozecie mi cos doradzić jak ja mam sobie poradzić z moja skóra?
Otóz od jakiegos roku moja skóra zaczęła się gwałtownie starzeć do tego jest ciastowata,blada i zimnawa.
Po wizycie i odpowiednich badaniach laboratoryjnych dowiedziałam sie że mam niedoczynnosc tarczycyi te objawy sa nia spowodowane.
Czy mozecie mi doradzic czym mogłabym podratować moja skóre?jestem podłamana bo pomimo stosowania róznych suplementów oraz kremów,balsamów stan mojej skóry ulega dalszej degradacji.Najgorzej mam na rękach(tragedia)szyji,dek olcie i twarzy.
Będę wdzięczna za wszelkie porady,bo juz mi się płakać chce
kreolka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 14:03   #9
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Cytat:
Napisane przez kreolka61 Pokaż wiadomość
Czy mozecie mi doradzic czym mogłabym podratować moja skóre?jestem podłamana bo pomimo stosowania róznych suplementów oraz kremów,balsamów stan mojej skóry ulega dalszej degradacji.Najgorzej mam na rękach(tragedia)szyji,dek olcie i twarzy.
Będę wdzięczna za wszelkie porady,bo juz mi się płakać chce
A co mówi dermatolog i jakich kosmetyków używasz teraz ? Jak tam ogólne badania krwi 9ni chodzi mi o hormony tylko podstawy).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-12, 22:06   #10
kreolka61
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 87
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Witaj Szugarbejb!
Wiesz,ogólne wyniki krwii ma dość dobre,a u dermatologa nie byłam.Natomiast 3 tygodnie temu chcąc podratować jakoś moją skórę wybrałam się do kodmetyczki na zabieg mikrodermabrazji i po nim o zgrozo,pierwszy raz w zyciu wyskoczył mi trądzik różowaty.trochę udało mi się go zaleczyc,ale policzki cały czas mam zarózowione jak ruska babuszka.
kreolka61 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 09:09   #11
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Cytat:
Napisane przez kreolka61 Pokaż wiadomość
Witaj Szugarbejb!
Wiesz,ogólne wyniki krwii ma dość dobre,a u dermatologa nie byłam.Natomiast 3 tygodnie temu chcąc podratować jakoś moją skórę wybrałam się do kodmetyczki na zabieg mikrodermabrazji i po nim o zgrozo,pierwszy raz w zyciu wyskoczył mi trądzik różowaty.trochę udało mi się go zaleczyc,ale policzki cały czas mam zarózowione jak ruska babuszka.
No i tak się kończy chodzenie do kosmetyczek zamiast do lekarza. Nawet z trądzikiem różowatym nie wybrałaś się do lekarza ? Wiesz, czm grozi nieleczony ? Przejrzyj zdjęcia w necie.

Co mam Ci powiedzieć. W tej chwili nie pomożesz już sobie nijak pomoc, jak tylko rozpoznaniem choroby i leczeniem. Stosowanie kremów itp. to będzie tylko ulga w bólu, ale prawdopodobnie masz początki albo alergii, albo AZS albo nie wiadomo czego jeszcze. A nieleczony różowaty tak jak pisałam wcześniej - może doprowadzić do zniekształceń twarzy.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 01:00   #12
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

no po dermabrazji to chyba normalne, ze czerwona jestes, ale zgodze sie z przedmowca, ze w takim wypadku to marsz do dermatologa!! bo jak to jest azs, to naprawde musisz zaczac dbac o skore z wieksza troska, ja sie wlasnie borykam z takim problemem, mi pomaga keranorm, w aptece go dostaniesz, bardzo dobrze nawilza. No ale mimo wszystko radze tez wizyte u dermatologa.
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-30, 10:37   #13
bierdoneczka8787
Przyczajenie
 
Avatar bierdoneczka8787
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1
Dot.:czerwone plamy, swedzenie

witam! mam maly problem. wczoraj wyskoczylo mi na twarzy pewnego rodzaju uczulenie. moje policzki staly sie czerwone ale nie rownomiernie, w niektorych miejscach sa bardziej czerwone, jak slady od zadrapania. wczoraj mnie bardzo swedzialy, dzis po nocy juz nie. ponadto sa bardzo gorace. domniemam ze jest to uculenie na jakis srodek, czy moge byc uczulona na zel do mycia twarzy? wczoraj podczas kapieli umlam nim twarz i kilka minut po kapieli twarz zaczela swedziec. jest to zel firmy Clearsil. nie wiem czy potraicie stwierdzic czy jest to grozne czy nie i co powinnam zrobic by sie tego pozbyc? z gory dziekuje za pomoc
bierdoneczka8787 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-02, 22:12   #14
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

jest to ewidentnie uczulenie, szczegolnie, ze sama powiedzialas, ze poczulas to po uzyciu teko zelu. Ja tez nie toleruje tego kosmetyku, jest bardzo inwazyjny i bardzo mnie podraznia, chyba ze wzgledu na zawarty w nim alkohol... kup sobie cos z serii aa albo cos innego do wrazliwej skory bez alkoholu
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 11:32   #15
jelizawita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Cytat:
Napisane przez wolfmark Pokaż wiadomość
Witam
Mam dość poważny problem od tygodnia pojawiły się na mojej szyi i dekolcie czerwone plamy, ale w ten weekend doszło jeszcze bardzo mocne swędzenie. Dzisiaj moja skóra jest tak wysuszona że widać jak by miała zaraz zejść i w dodatku nie do wytrzymania swędzenie. Była dzisiaj u dermatologa i przepisał mi parę leków ale sam nie potrafił stwierdzić w czym tkwi powód, czy jest to uczulenie czy jakiś stan zapalny spowodowany chorobą. Proszę o szybką pomoc i jakąś radę.
http://www.nonileczy.pl/opiniecd.htm to jest link do strony soku NONI,który pomoże na wasze problemy ze skóra- jest pomocny -wiem po sobie .Pomaga i to nie tylko na skóre.Nie bójcie sie jak po smarowaniu zacznie bardziej piec,ale po jakims czasie całkiem plamy zejdą,u mnie to trwało około miesiąca.Posmarowac i to kilka razy dziennie.odczekac jakies 10 minut i posmarowac kremem przeciwalergicznym i tak codziennie,az do ustapienia plam.Sok jest drogi na tej stronie która podałam kosztuje 195 pln-podałam te strone bo o tym soku jest tam film i obszerne informacje o tym soku ,opinie osób pijacych i stosujacych,oraz opinie lekarzy.Aby kupić sok taniej podaje adres www.soknoni.org tu sok litrowy kosztuje 159 pln. SOK NONI -oryginalny w szklanej butelce z wizerunkiem MĘZCZYZNY PIJACEGO Z MUSZLI. JEST TO SOK MAJACY CERTYFIKATY I POCHODZI Z OWOCU NONI Z POLINEZJI FRANCUSKIEJ. SPRÓBUJCIE I NA ZDROWIE NIECH WAM POMOŻE.
jelizawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 14:18   #16
malgorzata321654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Ja również po pomidorach mam wysypkę-swędzi drapie,szczypie i brakuje mi powietrza(robilam sobie testy )i już od 4 lat nie jem pomidorów,grochu,twarogu, kakao,czrna porzeczka etc.
Ja polecam wizytę u dermatologa u dobrego.a i na wszelki wypadek używaj nieuczulających kosmetyków hipoalergicznych,które nie zawierają substancji zapachowych. w czasie leczenia dermatologicznego zalecana jest odżywka z parafiną nanobase(ja taką używam)
malgorzata321654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-24, 12:34   #17
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

podbijam
napisałam a biochemii ale może też tutaj ktoś mi pomoże
od paru dni mam czerwoną plamę dosłownie na połowie szyi, po lewej stronie. Do tego włąsnie suchą skórę dłoni, wręcz pękającą, również zaczerwienioną. A jakby od wew. strony dłoni schodzi mi skóra, bliżej palców dodam że jak kremowałam to mnie piekło bardzo, musiałam lecieć zmyć ten krem (cytrynowy Cztery Pory Roku). Czy ktoś miał może podobny przypadek? czy to uczulenie? alergia? dodam że nigdy nie miałam raczej z tym problemów..
na tarczyce miałam badania, nic nie wykazało.
acha czerwone miejsca dość często swędzą, ale nie drapię.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 08:56   #18
ever_92
Zadomowienie
 
Avatar ever_92
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 1 098
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

Hej

u mnie sprawa wygląda tak, kiedyś jako dziecko miałam robione testy na alergie, miałam ok. 6 lat i nic nie wykazały.
Jakieś 2 tygodnie temu przez pewien czas pracowałam w szklarni przy dekorowaniu kwiatków doniczkowych i nagle zaczęła się tragedia z moimi dłoniami. Najpierw zaczęły być wysuszone, potem czerwone, bardzooo czerwone, potem aż zaczęły robić się rany, skóra bardzo szorstka, piekło niesamowicie jakby ktoś z bliska mi suszarką w dłoń dmuchał. Prawa ręka była bardziej czerwona, bo jestem praworęczna. W pracy najlpierw miałam zwykłe lateksowe rękawiczki, potem kupiłam sobie specjalne materiałowe na dole z powłoką, nic nie pomagało, potem już pracowałam w jednych i drugich, dalej nic. Nadal ten sam ból. Kremy to chyba wszystkie poszły w ruch, nawet jakieś maści dermatologiczne, dalej nic. Prawej ręki nawet w pięść ścisnąć nie mogłam. Gdy zaczęłam brać wapno, objawy na szczęście ustąpiły.
Nie wiem, czy to na chemię z kwiatków alergia, czy w ogóle na kwiatki, a może na same róże...
Na początku myślałam, że te ranki to od kolców róż, ale one nawet moich dłoń nie dotykały, nie miały dostępu.

Gdy dalej będę tam pracować i codziennie pić wapno, aby nie mieć tych objawów, może to mieć jakieś negatywne skutki, ciągły kontakt z alergenem? Nawet nie wiem dokładnie przeciwko czemu mam.

Czy po prostu mogę i pracować i pić wapno i będzie cały czas ok?

Byłam w szoku, nigdy czegoś takiego nie miałam.
__________________
3.11.2014 Emily 52cm, 3,3kg
ever_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 09:16   #19
yari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

a nie pomyślałaś, aby skonsultować to z lekarzem? To wygląda na ostrą reakcję alergiczną. Alergia może się pojawić w każdej chwili, szczególnie gdy jest się narażonym na kontakt z alergenami. Nie wiem czy tu samo wapno pomoże, ale konsultacje z lekarzem na pewno. Jeżeli chodzi o dermokosmetyki to ze swojej strony mogę Ci polecić Epaderm, działa łagodząco i nawilżająco. Stosowałam na sobie, gdy okazało się, że mam alergię na wszelkie płyny do mycia naczyń .
yari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-31, 10:59   #20
MamuskaBeti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13
Dot.: sucha skóra, czerwone plamy, swedzenie

na taka mala powierzchnie mozesz sprobowac krem aktywny elodermu z apteki.
MamuskaBeti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-31 11:59:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.